• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Realita

  • Zakladatel vlákna DeletedUser2886
  • Vytvořeno

DeletedUser2886

Guest
Co si pod pojmem realita lze představit?
Ještě lépe jak se stavíte k filosofii solipsismu tak jak ho vakládat Schopenhauer, tedy založeno na věte "Svět je jen mou představou". Ztotožnujete se stím, nebo je to nepředstavitelné, "nereálné"...a proč?

Prosil bych pouze konstruktivní názory. Výrok "Je to kravina, nezajímá mě to" je sice také názorem, ale nepostaví se na něm ani kadibouda. Tak dodržujte postup Číst, myslet, myslet, myslet, psát, přečíst, myslet a postnout.
Děkuji

Ps.: Co se týče vhodnosti tématu v této sekci. Není to sice nějaká světová aktualita, ale jistě je to téma, které nutí k zamyšlení a to je přeci cílem společenských diskuzí. Tedy myslím, že možnost být zde mu práven náleží.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nevím proč, ale už dlouho na realitu nevěřím. Nevím proč tomu tak je, ale zdá se mi jako by jsme byli ovládání nějakou 5. či 6. dimenzí. (Co se stane, komu, kdy,kde) Jako by jsme byli nějaké loutky. Nevím jak to vysvětlil. Snad mi někdo bude rozumět. :)
 

DeletedUser

Guest
Nevím proč, ale už dlouho na realitu nevěřím. Nevím proč tomu tak je, ale zdá se mi jako by jsme byli ovládání nějakou 5. či 6. dimenzí. (Co se stane, komu, kdy,kde) Jako by jsme byli nějaké loutky. Nevím jak to vysvětlil. Snad mi někdo bude rozumět. :)

no já zas na realitu věřím.reaita je taková:Posprejované budovi,všechno zničený,zlo a nenávist :( k čemu Svět spěje
 

DeletedUser

Guest
Realita je všechno. Všechno co je, tak prostě je. I virtuální realita je realita. Všechno existuje, tudíš všechno je reálné. I takzvané nereálné věci jsou reálné, protože jsou...


A když už jste tady nakousli i "život","svět","bytí"(Jak tomu říkáte), tak to je podle mě jednoznačný: Nevim proč, kdy, kde, kdo(na tom nezáleží), ale prostě se stal "svět". Když ho zkoumám, tak jsem fascinován. Úplně všechno je propojeno(Každej brouk je důležitej(brouk zaujímá třeba 1*10^-1000000000.....000 světa a kdyby nebyl, tak kapr má o 1*10^-1000...000 míň šupin, proto je o 1*10-1000..00 míň bakterií...Všechno se takhle zhroutí).
Když se všechno stvořilo, tak se všechno přesně určilo(počet brouků, kdo koho má sníst) a kdyby se to jenom o kousek mílilo, tak by se to zhroutilo(jak už jsem psal).

Například to známé "Globální oteplování". To taky bylo daný. Bylo daný, že bude nějakej Bursík, kterej bude zelenej, že bude nějakej Klaus, kterej bude...černej:loool:. Všech těch lidí je přesnej počet a je přesně daný, co udělaj(kdyby nebylo, tak třeba zemře jeden brouk a...opět se zhroutí svět). Třeba je daný, že teď lidstvo vyhine a my s tim nic neuděláme(kdyby sme s tim něco chtěli dělat, tak to bude daný a nějak ošetřený).

To že sem teď psal tohle, bylo daný. Kdybych to nenapsal, někdo by z fóra odešel o 1 sekundu dřív a zašláp by brouka-svět by se zhroutil.



Díky za přečtení a prosím kritiku, ať mám o čem přemejšlet(napište, že to mám celý špatně a proč...)
 

DeletedUser

Guest
Naopak si myslim, že nic neni daný, že vše je jen dílo náhod. Nějakou náhodou se objeví velký třesk z ničeho a začíná tvořit historii vesmíru.
Naše země se náhodně utvořila, aby na ní vznikl život a ten tu vznikl. Ale všechny druhy se vyvíjí, nic neni dáno, přežijí jen ty nejsilnější a tak se učí být chytřejší než ostatní. Ale neni to deané dopředu, všechno je jen dílo náhod.

Jdu večer domu a potkám kámoše, ten mě překecá, at jdu s nim pařit do vesnice, kde jsem nikdy nebyl. Po dlouhém přemlouvání jsem se rozhodl, že s nim půjdu. Potkám tam slečnu, líbí se mí, začnem si spolu, rozumíme si, po delší době se vememe, máme spolu děti a zestárneme...
Když jsem na smrtelné posteli a přemýšim o životě, vybavím si jen jeden okamžim a to ten, kdy jsem cestou domů náhodně potkal kámoše a nechal se od něj ukecat. Kdybych ten ho nepotkal nebo se nenechal ukecat, můj život by vypadal jinak. Potkal bych jinou ženu, měl jiné děti, zkrátka linie mého života by byla uplně jiná...

Život je jen spleť několika náhod do sebe, který tvoří jeden celek.

Nic neni dané, vše si tvoříme samy...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2886

Guest
To co oba říkáte je ve svém důsledku nedokazatelné. A obecně nad tím lidé raději ani nepřemýšlí a když už ano tak jim přijde samozřejmá Gismova verze, protože obsahuje možnost volby a život bez volby nemá pro člověka smysl.
Každopádně jste se tím dosti odchýlili od mnou původně zamýšleného tématu, vlasntě i předtím to lo mimo. Respektive nikdo z vás neodpověděl na původní otázku
 

DeletedUser

Guest
Já sem se snažil odpovědět na původní otázku:
Realita je všechno, protože to všechno je.

Jinak do tý vesnice si šel, protože si měl nějaký množství nějakejch hormonů stejně jako když si se s ní seznámi, měliste nějakej počet nějakejch hormonů-jejich počet se v tvym životě daně měnil, aby si se právě tehdy seznámil...
 

DeletedUser

Guest
Luigi.cz:

Ano to je taky možné, mohl to být osud, který už byl předém dán...

Ale představa, že je všechno dané a že mi nic už neovlivníe je přece hrozná. I když zase flegmatici můžou jásat:loool:
 

DeletedUser

Guest
většina věcí je daná- příčina způsobí následek a ta další následek atd.
ale proč se člověk rozhodne pro možnost číslo1 a ne 2 ?
Je to náhoda nebo následek?
 

Deleted User - 32331

Guest
Realita je všechno. Všechno co je, tak prostě je. I virtuální realita je realita. Všechno existuje, tudíš všechno je reálné. I takzvané nereálné věci jsou reálné, protože jsou...

souhlasim i když mi da tata pri hokeji puk vodrazenej 1000x od mantinelu tak reknu ze to neni mozny ale je to mozny proste je to realita...
 

DeletedUser

Guest
Arthur Schopenhauer nepřišel s Solipsismusem jako první hojně se "inspiroval" v hinduismu a budhismu, nebo u Immanuela Kanta, nicméně jeho motto Svět jak představa, tedy zpochybnění veškerého smyslového vnímání - tímpádem nám známé reality, která vlasně realitou není, jelikož je jen naší představou. Všichni tedy žijeme jen ve svých představách asi jako nehmotné "bytosti", které si z neznámích důvodů představují právě tento ošklivej svět a všechno co považujem za skutečné je naše představa... No nevím, možná nejsem s jeho filisofií dostatečně obeznámen, ale tohle mi příjde hodně nereálné:D
 

DeletedUser

Guest
Arthur Schopenhauer nepřišel s Solipsismusem jako první hojně se "inspiroval" v hinduismu a budhismu, nebo u Immanuela Kanta, nicméně jeho motto Svět jak představa, tedy zpochybnění veškerého smyslového vnímání - tímpádem nám známé reality, která vlasně realitou není, jelikož je jen naší představou. Všichni tedy žijeme jen ve svých představách asi jako nehmotné "bytosti", které si z neznámích důvodů představují právě tento ošklivej svět a všechno co považujem za skutečné je naše představa... No nevím, možná nejsem s jeho filisofií dostatečně obeznámen, ale tohle mi příjde hodně nereálné:D

I představa je něco. I představa je reálná...Ale záleží na tom, ce se tou realitou myslí...
 

DeletedUser

Guest
Zajmavá diskuze. Co je realita? Podle mě realita to, co teď vnímám. Zbytek světa nemůžu dokázat. Ani si nemůžu být 100% jist tím, co už jsem prožil. Stalo se to, co si pamatuji nebo moje mysl si vzpomínku deformovala k obrazu svému? Jediný čím si jsem jistý, je to co právě vnímám a naše vnímání je ovlivněno i tím, jak interpretujeme a filtrujeme informace. Někdo může vidět tento svět jako nepřátelský, plný sprejerů atd... Někdo jiný naopak může oceńovat charitativní spolky, dobrodince...
 

DeletedUser

Guest
Naopak si myslim, že nic neni daný, že vše je jen dílo náhod. Nějakou náhodou se objeví velký třesk z ničeho a začíná tvořit historii vesmíru.
Naše země se náhodně utvořila, aby na ní vznikl život a ten tu vznikl. Ale všechny druhy se vyvíjí, nic neni dáno, přežijí jen ty nejsilnější a tak se učí být chytřejší než ostatní. Ale neni to deané dopředu, všechno je jen dílo náhod.

Jdu večer domu a potkám kámoše, ten mě překecá, at jdu s nim pařit do vesnice, kde jsem nikdy nebyl. Po dlouhém přemlouvání jsem se rozhodl, že s nim půjdu. Potkám tam slečnu, líbí se mí, začnem si spolu, rozumíme si, po delší době se vememe, máme spolu děti a zestárneme...
Když jsem na smrtelné posteli a přemýšim o životě, vybavím si jen jeden okamžim a to ten, kdy jsem cestou domů náhodně potkal kámoše a nechal se od něj ukecat. Kdybych ten ho nepotkal nebo se nenechal ukecat, můj život by vypadal jinak. Potkal bych jinou ženu, měl jiné děti, zkrátka linie mého života by byla uplně jiná...

Život je jen spleť několika náhod do sebe, který tvoří jeden celek.

Nic neni dané, vše si tvoříme samy...

i linie vesmiru by byla jina! pac ty bys ji nebrzdil ona by se stala vyznamná vedatorka, vybadala by tajmestvi vesmiru..a tim by odpovedela na zakladni otazku
 

DeletedUser

Guest
Realita je jen pojem ktery sam o sobe nic nepopisuje, nevime ani co to je cas, jak vznikl, podle teorie relativity existuje a ohyba se kolem kazdeho telesa a bez teles by pry cas sam nemel smysl, takze kdo i v jake dimenzi se pohybujeme, nikdo nevi jak je vesmir veliky a co to vesmir je a jake ma vlastnosti, mozna existuje ve vesmiru mnoho paralelnich vesmiru, mozna 3, mozna 4...mozna taky vubec, nelze rict co je realita, kdyz vlastne zadna realita neni, protoze nikdo nevi co za takzvanou "realitou" jak tomu vsichni rikaji, co za ni je, treba tohle co kazdy den vidime realita neni, treba jsou ta prava realita sny a to co kazdy vnima a kazdy den proziva jsou sny....

Vesmir je velmi zahadne misto, ackoliv...co je to vesmir...a co je to misto....a pisu ted vubec neco?...nebo je to jen jina realita nez my povazujeme za realitu tu o ktere si myslime ze je ta prava?

tezko rict


kdyz mate nakou pripominku....PM
 

DeletedUser

Guest
Realita je jen pojem ktery sam o sobe nic nepopisuje, nevime ani co to je cas, jak vznikl, podle teorie relativity existuje a ohyba se kolem kazdeho telesa a bez teles by pry cas sam nemel smysl, takze kdo i v jake dimenzi se pohybujeme, nikdo nevi jak je vesmir veliky a co to vesmir je a jake ma vlastnosti, mozna existuje ve vesmiru mnoho paralelnich vesmiru, mozna 3, mozna 4...mozna taky vubec, nelze rict co je realita, kdyz vlastne zadna realita neni, protoze nikdo nevi co za takzvanou "realitou" jak tomu vsichni rikaji, co za ni je, treba tohle co kazdy den vidime realita neni, treba jsou ta prava realita sny a to co kazdy vnima a kazdy den proziva jsou sny....

Vesmir je velmi zahadne misto, ackoliv...co je to vesmir...a co je to misto....a pisu ted vubec neco?...nebo je to jen jina realita nez my povazujeme za realitu tu o ktere si myslime ze je ta prava?

tezko rict


kdyz mate nakou pripominku....PM

Máš pravdu, že realita je pouze pojem, ale všechno je jenom pojem. Jak řikal Halalí, všechno kolem nás vnímáme, ale skutečnosti(ke který se nikdy nedostaneme) může bejt úplně jiná...
Například věda je jedna velká teorie. V rámci vědy všechno funguje, ale jestli je celá věda správně, nikdo neví(a nikdy vědět nebude)

Tudíš můžeme jenom polemizovat a o tom tohle téma je(aspoň doufám)
 

DeletedUser

Guest
podle me to je jak rekl Gandalf :) Nas osud je dany. Na nas uz je jen co udelame s casem ktery nam byl dan....;)
 

DeletedUser

Guest
Podle mě je realita vše, co by mohlo i jen čistě hypoteticky fungovat, nebo lidé věří tomu že by to fungovat mohlo, i kdyby to mělo existovat v jiné rovině bytí... to je asi tak vše.
 

DeletedUser6989

Guest
Realita - to je asi všechno okolo co existuje nebo může existovat.Takže realita je asi všechno,co si dovedeme představit,protože nic není nemožné.
 
Nahoru