• V úterý 1.12. proběhne aktualizace na verzi 2.139. Více informací najdete na herním fóru
 • Nazdárek kovbojové a kovbojky, V divoké prérii jsme pro vás ukryly dýně plné překvapení! Najděte všech 100 dýni ještě před tím, než přijde zima a pokryje je všechny sněhem! Více informací najdete na herním fóru

Rozhovor s generály II.

Koho tipujete na vítěze?

 • Element

  Hlasy: 7 58,3%
 • Zelo tým

  Hlasy: 5 41,7%

 • Celkový počet hlasujících
  12
 • Anketa uzavřena .
Milí hráči, protože se nám boje u Appomattoxu pomalu chýlí ke konci, tak jsme vám chtěli nabídnout ještě jeden rozhovor se všemi generály. První je samostatný pro generála Foppu, který se svým týmem obsadil konečné 3. místo.

Ahoj, gratuluji ke třetímu místu. Jak hodnotíš působení svého týmu za celou dobu?
FOPPA (A TEAM):
Náš tým nepředvedl žádné zázraky, ale doplatili jsme na velmi slabou Online účast a nezkušenosti.

Koho favorizuješ ve finále?
FOPPA:
Ve finále není favorita, je to podle mě naprosto otevřené ,i když samozřejmě menším favoritem asi podle papírových předpokladů je tým Hivka.

Chtěl bys, aby se podobné bitevní klání opakovalo?
FOPPA:
Chtěl bych, aby se podobné klání opakovalo.

A poslední otázka, pokud se takové české mistrovství znovu uskuteční, půjdeš do toho opět jako generál?
FOPPA:
Do pozice generála bych šel opět, ale jedině za předpokladu jiného systému volby generála a možnosti rovnocenného výběru týmu.

Díky za tvůj čas a třeba to příště vyjde lépe. :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale teď k tomu, co vás určitě více zajímá. A to jsou názory generálů těch týmů, které se probojovaly do finále. Opět jsme jim položili pár otázek, na které exkluzivně pro vás odpovídali a doufáme, že se vám tento rozhovor bude líbit.


Ahoj, gratuluji k postupu do finále. Jak zatím hodnotíš vystoupení svého týmu po 8 odehraných bitvách?
z3l1 (Zelo tým): Děkujeme, postup byl cíl. S vystoupením Zelo týmu jsem spokojený. Po 8 bitvách není v týmu snad nikdo (aktivní) kdo by se nedostal na bitvu každý má nejmíň jednu účast.
HIV- (Element): Obecně se dá říci, že jsme fungovali dobře. Zajímavostí je i to, že jsme po základní části jako město první na westforts. Když to rozvedu: útoky jsme všechny vyhráli vystřílením, tam je spokojenost. Ale trochu mě mrzí prohraná obrana proti A TEAMu a první obrana proti Zelo týmu, kde jsme zřejmě v obou bitvách mohli vyhrát, kdybych se lépe během bitvy rozhodl.

Jak vidíš šance svého týmu ve finále?
z3l1:
Šance Zelo týmu ve finále jsou. Vidím to tak na 50:50 podle toho jak se co podaří a jak to dobře půjde.
HIV-: Šance jsou samozřejmě vyrovnané, začíná se od nuly a bude záležet, jaký výkon kdo podá.

Teď jedna otázka pouze pro HIVa. Zelí psal, že už před začátkem byl tvůj tým favorizován na celkového vítěze. Jak to vidíš ty?
HIV-:
Role favorita může být i trochu svazující. Takové to vědomí, že kdybychom nevyhráli, budou nám to ostatní dávat o to více sežrat. Naproti tomu když vyhrajeme, tak by mě nepřekvapily reakce typu: "si to dobře naplánoval" nebo "měl to podplacený" či "to bylo hned jasný, že vyhraje jeho tým" apod. Ale třeba jsem jen přehnaně paranoidní...

A aby to nebylo hráči z3l1 líto, tak i jedna pouze pro něho. Naposledy jsi psal, že tým Element je favoritem tohoto mistrovství, ale doufáš, že ho dokážeš potrápit. Myslíš, že dokážeš porazit jeho tým ve finále?
z3l1:
Favoriti to asi jsou co si budeme nalhávat složil velice zkušený tým se schopkama navíc. Avšak může to být jako ve sportu to že jste favorit na papíře neznamená vždy že vyhrajete. Už jsme je porazili tak je porazíme i ve finále. V obraně to bude horší ale když se nám podaří jako 1. obrana jen s lepším koncem bylo by to super


Co si myslíš, že bude ve finále rozhodovat?
z3l1:
Ve finále bude rozhodovat každý detail, každý chyba chvilinka nesoustředění, protože s každou chybou to bude těžší a těžší.
HIV-: Klíčové bude rozhodně to, jak se kdo dokáže popasovat s obranou. Obrany jsou jednoznačně těžší.

A poslední dvě otázky stejné jako u Foppy. Chtěl bys, aby se podobné bitevní klání opakovalo?
z3l1:
Ano, rád bych kdyby se to opakovalo myslím že to uvítalo spousta hráčů.
HIV-: Po loňském mezinárodním mistrovství jsem si s vědomím, že na globální úrovni se už nic takového konat nebude, vymyslel toto. Možná i hlavnějším cílem než turnaj samotný bylo otestovat si, jak by mohly vypadat bitvy v případě nějaké velké migrace a spojování starých světů. A výsledek je poměrně jasný: byl by to extrémní chaos a nedostatek vůdčích sil. Přihlásili se jen tři generálové i když bylo místo pro čtyři a navíc to bylo pěkně ohodnoceno. Samozřejmě, v případě migrace by to bylo jiné, ale i tak nízké množství lídrů je jednoduše spojeno s nízkým počtem hráčů na CZ serverech. Takže abych se vrátil k původní otázce - muselo by se jednat ještě o dost jiný formát, aby šla akce tohoto typu s větším či menším úspěchem realizovat.

Pokud se takové české mistrovství znovu uskuteční, půjdeš do toho opět jako generál?
z3l1:
Pokud se to bude konat tak to asi nebude hned pak bude záležet na tom zda ještě budu hrát nebo zda budu mít na to čas.
HIV-: Já u sebe vůbec nevím, jak to se mnou a s westem bude (i když tedy tak trochu tuším, že to jen tak nesmažu, ale budu tady strašit dál :D). Končím studium a dost dobře se může stát, že času nebude nazbyt, když bude potřeba řešit důležitější věci.

Díky a přeji hodně štěstí ve finále!