• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Twtimes

DeletedUser

Guest
FÓRUM a částečně i HERNÍ PROSTŘEDÍ-OVLÁDÁNÍ-GRAFIKA
The West Times:
Na německém The West fóru funguje docela zajímavá sekce k The West a to noviny (http://twtimes.de/). Tyto noviny vycházejí v pravidelných intervalech a jsou nabyty docela zajímavými věcičkami a články. Hráči jako já mají smůlu, protože neumí německy, a tak ostrouhají. Proto mne napadlo, že by to tu někdo mohl překládat (pokud by se někdo ochotný našel).
Vím, že k tomu není nutné hlasování, ale myslím si, že tu má svoje opodstatnění v tom, kolik lidí by si to rádo přečetlo (je přece třeba nesmysl, aby se to překládalo jenom pro jednoho hráče – tedy pro mě).
Pokud by byla možná odměna (protože je to práce prakticky zadarmo), tak: Jako odměnu bych pro překladatele viděl nugety. Za jeden článek 10 nugetů s tím, že by se dopředu nahlásilo, kdo co chce jaký překladatel překládat (co si kdo zarezervoval).
Hodnocení:
+ Člověk by nemusel koukat na videa od INNO a překládat si sám, měl by vše přeložené v článcích
+ Každý by se věnoval (přečetl by si) tomu, co ho skutečně zajímá
+ Byla by zde větší vazba s německou West (INNO)
- Náročnost na překlad (čas, práce, dobrá vůle…)
Verdikt: Jak už jsem naznačil, bylo by to zajímavé zpestření. Druhou variantou by byly vlastní Westové noviny (měsíčníky), které bychom sepsali z vlastní iniciativy s tím, že bychom si různé články mohly vymyslet (např. historie střelných zbraní na divokém západě, Indiáni dnes, mýty o kovbojích, taktika na duely, taktika na bitvy, co nám rok od INNA přinesl apod.)

Dodatek:
Pokud by to nebyly měsíčníky, tak by to mohlo být i jinak (třeba tříměsíčník).
Nechal bych to na těch lidech, co to dělají (budou), ať si to určí na začátku.
Mohlo by to pak být i rozsáhlejší.
Popřípadě by se přeložilo vždycky jen něco a lidi od nás z českého westu by taky něco napsali a dali to s tím dohromady.

Tady je předběžná podoba osnovy (kdyby se k tomu dopisovaly i články od nás z českého westu):

*Co plánuje/plánovalo/doplánovalo INNO (eventy, ale i běžná hra)?
*Co se aktuálně děje na českém Westu (návrhy, diskuze, soutěže…)?
*Westernová tématika v moderní kultuře (co se odehraje, odehrálo. Můžou sem patřit: festivaly, promítané filmy v televizích, kinech, či na akcích, divadelní hry, akce s westernovou tématikou…)
*Westernová tématika v kultuře (o Divokém západě, indiánech, kovbojích, zbraních...)
*Rozhovor měsíce (vždy s určitou osobou okolo West. Ať už čeští adminy, wiki-tým, nebo i zahraniční – INNO, kolegové z polského, slovenského, anglického Westu)
*Nad dopisy hráčů (většinu textu budou tvořit texty hráčů, kteří napíší. Pak zde budou pokud možno stručné odpovědi)
*Odpovědi hráčů nad vznesenými otázkami (položí se otázka a hráč na ni svými slovy odpoví, co si o dané věci myslí. Může se ptát přes chat, přes fórum, přes zprávu…).
*Zábavný koutek (část, kde můžou být vtipy, obrázky, karikatura, kvízy…)

3/8 jsem dal do tučného písma, protože by se daly tyto věci sehnat za pomoci překladu z německého originálu u starších dílů. Nebylo by to ale úplně nutné.
Je to předběžná podoba, tudíž by se - pokud by to prošlo - mohla osnova pozměnit dle pisatelů.

Jinak zajímavé články, které by byly stále aktuální a byly by ve starých číslech by se mohly taky přeložit (pokud by někdo chtěl). Předně jsem si to ale představoval tak, že by se překládalo vždy aktuální číslo.
 

DeletedUser

Guest
Obávám se, že tě asi zase zklamu.
TWnoviny tu kdysi vycházely a několikrát neslavně skončily.
Na jeden pokus reagovala Darling dříve takto: http://forum.the-west.cz/showpost.php?p=207273&postcount=12
V době kdy to tu i ve hře žilo trošku jinak.
V neposlední řadě není jasné o čem vlastně psát.

Pokud by to nebyly měsíčníky, tak by to mohlo být i jinak (třeba tříměsíčník). Nechal bych to na těch lidech, co to dělají (budou), ať si to určí na začátku. Mohlo by to pak být i rozsáhlejší. Popřípadě by se přeložilo vždycky jen něco a lidi od nás z českého westu by taky něco napsali a dali to s tím dohromady.

Psát hlavně o Divokém západě a hře The West. Tak to vidím já.
 

DeletedUser7239

Guest
Jinak zajímavé články, které by byly stále aktuální a byly by ve starých číslech by se mohly taky přeložit (pokud by někdo chtěl). Předně jsem si to ale představoval tak, že by se překládalo vždy aktuální číslo.

Já jelikož taky neovládám cizí jazyky bych byl pro, aby náš český tým moderátorů se představil hráčům v krátkých videích, kde by podobně jako InnoGames TV ukazovali novinky pro hráče. :) Ono vidět to na živo je podle mně lepší než o tom číst a nemuselo by to být ani moc náročné na čas. Stačilo by 1x za ty 3 měsíce, aby hráči věděli, co mohou očekávat, na co se můžou těšit, nemuselo by se to překládat slovo od slova. Tedy nějaké to InnoGames TV - CZ.
smiley-wink.gif
 

DeletedUser

Guest
Já jelikož taky neovládám cizí jazyky bych byl pro, aby náš český tým moderátorů se představil hráčům v krátkých videích, kde by podobně jako InnoGames TV ukazovali novinky pro hráče. :) Ono vidět to na živo je podle mně lepší než o tom číst a nemuselo by to být ani moc náročné na čas. Stačilo by 1x za ty 3 měsíce, aby hráči věděli, co mohou očekávat, na co se můžou těšit, nemuselo by se to překládat slovo od slova. Tedy nějaké to InnoGames TV - CZ.
smiley-wink.gif

To by se mi taky líbilo, ale na rozdíl od toho německého INNA čeští admini asi nejsou placení, a tak na to nemají celý den, aby natáčeli společné video + se sházeli apod. (nevím kde všichni žijí, ale typuji, že nějaká vzdálenostní rozmezí tam budou).

Nicméně k těm novinám. Ty by se mohly doplnit o již existující aktuální věci -třeba pokud by byl event (teď tedy Halloween) - zkopírovala by se ta informace o tom eventu a dala do nějakého slušného článku, čímž by na jednu stranu zaplnil volné místo.

Dále by tam třeba mohly být rozhovory (s adminy, s INNO, s danými hráči) - střípky z minulosti (popsalo by se třeba jaké tu byly svátky první rok), zábavná rubrika (třeba vtipy, vtipné obrázky s westernovou tématikou) apod. Návrhů může být mnoho, důležitá je ta realizace. A třeba u té zábavné rubriky by to nemuselo být těžké.
 

DeletedUser

Guest
Tady jsem dohledal ten český překlad - http://twnoviny.pry.cz/
Když už nic jiného, mohlo by se to hodit vedle toho odkazu na ten německý (tomu stejně všichni nebudou rozumět a český by tak pro ně byl přínosnější).
 

DeletedUser1318

Guest
To není překlad, to je poslední číslo ryze "našich" novin.
Za pozornost jistě stojí, že předchozí čísla vyšla v průběhu roku 2009 a spousta jmen lidí, jejichž přispěním vznikaly, jsou nenávratně pryč.
 

DeletedUser

Guest
To není překlad, to je poslední číslo ryze "našich" novin.
Za pozornost jistě stojí, že předchozí čísla vyšla v průběhu roku 2009 a spousta jmen lidí, jejichž přispěním vznikaly, jsou nenávratně pryč.

Poslední číslo je na hlavní stránce (pravděpodobně to tehdy bylo jako novinka a vzhledem k tomu, že se tam nic nedělo, tak to tam zůstalo jako poslední práce).

Vím, vím, ty jména jsou bohužel pryč. Četl jsem si to (i když to krom poslední části byly pouze rozhovory) bylo to docela zajímavý počtení. Jejich práce, kterou pro to dělali si tak dost cením - vzhledem k tomu, že to dělali dobrovolně, ve volném čase a ještě je to bavilo. :-) Zasluhují si tak obdiv (i když částečně někteří upadli v zapomnění).

Každopádně věřím, že naděje na návrat tu je. Pokud se najde dost pisatelů/ překladatelů. I ten jeden by byl super. Pak by tenhle návrh měl smysl.

Blbě jsem si to předtím spojil s překladem - ale tématicky je to spjatý.
 

Deleted User - 31870

Guest
Vidíš tate, psala jsem, jak už to dělat nechci, a nakonec v práci zpracovávám časopis, i když tentokráte s jinou tématikou. :)

Časopis jako takový je velice dobrá věc, i by bylo zajímavé mít část přeloženo z těch německých a část z českých (obsah se dá vždy něčím vylepšit - rozhovory s týmem, se zakladateli velkých aliancí, zajímavými osobnostmi serverů). Bohužel časopis zabere spoustu času, zvláště pokud není dostatečně pružný kolektiv, aby práce nezůstala v převážné většině na jedné osobě.

Ač bych případně novým začínajícím ráda pomohla, nejsem na tom s časem natolik dobře, abych to stíhala pravidelně, a také bych nerada zase seděla víc u počítače, než kolik bych trávila času s rodinou. Nabídnout můžu třeba kontrolu textů nebo výsledné sestavení ze zaslaných článků.
 

DeletedUser1318

Guest
Darling, kdysi dávno, když byl west o taktizování, budování a vypiplávání postavy, hledání řešení tajných úkolů, čekání na různé akce a sváteční úkoly, kdy bylo nutné věci získat ve hře, měl časopis nějaké kouzlo.
Investovat píli, energii a čas do periodika, které si ve finále přečte pár lidí, a který prakticky není čím naplnit?
Jestli je někdo ochotný se tomu věnovat, prosím.
Já jsem skeptický a nevěřím v úspěch.
Nejpodstatnější je ten samotný west, časopis nebo fanzin nebo jak to nazvat, je jen bonus, něco navíc.
Pokud je west stále více bezobsažný, netuším, čím to periodikum naplnit. Návodem na migraci či nejvhodnějším investováním do nugetů, případně inzercí na kšeftování s podivnostmi z nových sad?
Možná to někdo dokáže :D kdo ví...

Teď zrovna třeba koukám na úkol Tombstone čeká, který se tak nějak nedopatřením objevil předčasně. To by byl námět na článek. Jaké k tomu máte v týmu dostupné informace. Buď žádné nebo zatím tajné. Co ten "tančící" medvěd? Co projekt Awesomia co železnice...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9990

Guest
Na nejnovějším Eldoradu je nyní pouze cca 6000 hráčů,level 50 a vyšší má zhruba 2000 lidí!Kolik z toho aktivně hraje,500?Za posledních 10 dní jsem byl zduelován/napaden pouze jednou!Tady není v tuto chvíli potřeba fanouškovský CZ časopis,který by si možná přečetlo 50 nadšenců,tady je potřeba aby provozovatel hry neodsouval tento produkt na vedlejší kolej (co na vedlejší,na desátou kolej) a pokusil se získat nové lidi,kteří by byli ochotni ke hře zasednout.
Ty "rychlé světy",kde 100 "bláznů" nonstop kliká jsou něco příšerného.Na druhou stranu možná o 1-2 roky prodlouží klinickou smrt normálního westu,ale tisíce nových hráčů k původní hře tímto krokem nezískají.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser17592

Guest
Ja si osobne myslim, ze INNO bude ted davat veskere sve usili a pily do jejich novych dvou produktu - her, ktere jsou v plenkach a ktere potrebuji prodat mezi lid.

Jejich soucasne portfolio dozna tudiz zcela logicky male ujmy co do investovani casu na lakani novych hracu. A nemuzeme jim to mit za zle.
 
Nahoru