• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Vánoce 2011

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

DeletedUser9371

Guest
Ahoj Všem Wesťákům !

Asi hodně hráčů jako já, bude tady na hře trávit už třetí Vánoce. Takže si udělej čas a můžeš sem vložit svůj zážitek z Vánoc. Prostě pokec o Vánocích i Silvestru, pečení - vaření - smažení, zdobení stromečku, recepty, zážitky s dárky, Mikuláš, Ježíšek, Vánoce u Vás a tak podobně.

Takže vesele na to a příjemnou hru
G440076.gif
 

DeletedUser

Guest
tento rok to bude dobré i na the -weste už sa tešim na ulohy a čo dava vánoční čepice lebo na wiki mi to neukaže
 

DeletedUser

Guest
tento rok to bude dobré i na the -weste už sa tešim na ulohy a čo dava vánoční čepice lebo na wiki mi to neukaže

Od 24.12 do 26.12 sa ti u Márie zobrazí úloha z názvom Troufalý zloděj porazíš NPC Falešný Ježíšek a ako odmenu dostaneš Vianočnú čapicu
xmas_hat.png
, vianočná čapica nedáva žiadni bonus je len do zbierky :)
 

DeletedUser9371

Guest
Tak Mikuláše s Čertem máme za sebou. Od nás odešli někdy pozdě večer, měl jsem s nimi přátelský pokec i s pohoštěním lol
Teď se necháme překvapit, co nám hra přinese k dalším Vánocům
G440194.gif

Vzpomínejte Westmeni a vložte sem nějaký super zážitek

img.php
 

DeletedUser9371

Guest
McBracey, říkal. Takovou tu vícestupňovou a pálenou ( zakoupenou ) :beer:
 

DeletedUser9371

Guest
Blíží se ( zítra ) třetí " Advent " ( třetí svíčka na adventním věnci ). Tak jak se činíte ? Já už mám za sebou " Vánoční maraton " v podobě úklidu a o víkendu bude relax. Pečení cukroví jde mimo mě ( radši ). Dárky preventivně nakupuji přes rok, abych pak nikde nelítal jako baba na koštěti na poslední chvíli. Super je i to, že vždy najdu nějaký malý dárek při úklidu který jsem tak zdárně schoval, že jsem ho v loni pak nenašel.
Takové ty " Igelitové Vánoce " nedržím, takže si jedu příští víkend pro stromek k hajnému na Mácháč a výzdoba - pravá, voňavá lesem je hotová. Celý barák bliká jak stromeček. Jen na zahradu už svíčky na strom nevěším, nerad bych zase lítal po baráku kdy mě furt vypadávali jističe když o Vánocích prší ( kvalitní nákup v marketu ). Jsem rybář, ale bohužel " Diesel kapra " z Vltavy kterému když dáš knot do huby tak hoří jak petrolejka nejím. Takže klasika, kapry kupuji ve velkém. Peří a podobné nesmysly ( dnes je to moderní ) na Štedrý den nejíme. Koupení kapři, rybí polívka k nevoli celé rodiny a bramborový salát s kaprem. No a kdo hodně remcá, tak místo ryby vepřový řízek.
G440093.gif


img.php
 

DeletedUser

Guest
S jídlem to máme taky tak. Nedovedu si štědrovečerní večeři představit bez rybí polévky s krutónky. *V8*
 

Deleted User - 31870

Guest
Přiznám se, že kapr mi moc nechutná. *V10* Velký podíl na tom budou mít návštěvy u babi, která ho nedělá vykostěnýho jako podkovu, ale takový obdélníčky, který se jí líp smaží. Problém jsou kosti, protože mi neláká je dolovat na talíři a rozvrtat celý jídlo. Ale ráda si dám jinou rybu, asi dva roky nedám dopustit na lososa.. *V14* Jinak u nás doma se ryby na Vánoce nejí, obvykle děláme kuřecí nebo vepřové řízky.

Dárky mám již víceméně nakoupené, představa trávení volnýho času v davu lidí namačkaných mezi regály, mne neláká. Obecně jsou nákupy pro mne utrpením, které naštěstí musím přetrpět pouze párkrát v roce.

Výzdobu letos přehánět nebudu, stejnak by mi ji neteř zničila (na soukromý vánoční stromeček můžu zapomenout, ten by chudák dopadl), ale aspoň budu mít více času se věnovat balení dárků. Ještě potřebuji sehnat bílý a světle zelený balicí papír, abych mohla doladit detaily. Většina obchoďáků nabízí papíry s motivy, které se mi nelíbí a jsou "přeplácané". Tak snad se zadaří.. *V14*

Všem přeji, aby se Vánoce vydařily, úspěšně jsme je přežili a mohli se těšit opět na další rok. *V8*
 

DeletedUser

Guest
... Ještě potřebuji sehnat bílý a světle zelený balicí papír, abych mohla doladit detaily. Většina obchoďáků nabízí papíry s motivy, které se mi nelíbí a jsou "přeplácané". Tak snad se zadaří.. *V14*
...

Až najdeš nějaký řetězec kde se takové prodávají, dej mi prosím vědět. V našem okolí jsou všechny takové americké s motivem Santa Clause - což se mi nelíbí, když jsme v Česku - nebo s anglickými nápisy.
Bylo to i minulý rok, ale tenhle už je nemožné sehnat nějaký normální balící papír. Když se poptám tak mi řeknou že ty jdou na odbyt přes rok na dárky na narozeniny a svátky a že na Vánoce objednávají tyto..
 

Deleted User - 31870

Guest
Ani mi nemluv... Na Santu Clause nebo Ježíška na balicím papíru jsem skoro alergická. Vzhledem k tomu, že pak dárky zdobím jinak (obvykle s živou větvičkou, šiškou a něčím lesklým v barvě papíru), potřebuju ideálně jednobarevný. A ten je opravdu problém na Vánoce sehnat. Dokonce i na narozeniny mají už v okolí pouze motivy květin, dortíčků nebo zvířátek. *V13*
 

DeletedUser9371

Guest
S jídlem to máme taky tak. Nedovedu si štědrovečerní večeři představit bez rybí polévky s krutónky. *V8*

Jé, super odpověď. Já si každé Vánoce lámu hlavu, jak se odborně v gastronomii " nadává " smažené housce do polívky jako příloha. Dodnes si pletu Kruton a Krupon. Krupon je ( když tak mě opravte pamětníci zabijaček ) povinně odevzdávaná kůže z prasete, když se zabíjelo za " Komančů " ( před sametovou revolucí ) a na každé prase co jste chtěli zabít muselo být povolení ONV ( okresní národní výbor, dnes je to obecní úřad ). Takže špek stál vždy za bačkoru.
G170103.gif


img.php
 

DeletedUser

Guest
Ani mi nemluv... Na Santu Clause nebo Ježíška na balicím papíru jsem skoro alergická. Vzhledem k tomu, že pak dárky zdobím jinak (obvykle s živou větvičkou, šiškou a něčím lesklým v barvě papíru), potřebuju ideálně jednobarevný. A ten je opravdu problém na Vánoce sehnat. Dokonce i na narozeniny mají už v okolí pouze motivy květin, dortíčků nebo zvířátek. *V13*

Zkus to v uzenářství. Tam ho budou mit určitě dost. *V7*
 
Ani mi nemluv... Na Santu Clause nebo Ježíška na balicím papíru jsem skoro alergická. Vzhledem k tomu, že pak dárky zdobím jinak (obvykle s živou větvičkou, šiškou a něčím lesklým v barvě papíru), potřebuju ideálně jednobarevný. A ten je opravdu problém na Vánoce sehnat. Dokonce i na narozeniny mají už v okolí pouze motivy květin, dortíčků nebo zvířátek. *V13*

Mě už taky pěkně leze na nervy jak nám pořád cpou Santu, u nás je jedna hospoda a na ní stojí takvej n afukovací, už od mala se s bráchou přemlouváme že po něm něco hodíme nebo po něm střelíme vzduchovkou.:lovec:
zATÍM NIC :(
 

DeletedUser

Guest
Mě už taky pěkně leze na nervy jak nám pořád cpou Santu, u nás je jedna hospoda a na ní stojí takvej n afukovací, už od mala se s bráchou přemlouváme že po něm něco hodíme nebo po něm střelíme vzduchovkou.:lovec:
zATÍM NIC :(

Přeji Vám hodně štěstí, jak při střelbě na Santu, tak pak při následném vyřizování s dotyčnou hospodou. *V14*
 

DeletedUser13138

Guest
My používáme igeliták z praktických důvodů a rybu máme ne kapra,ale Candáta nebo lososa.
 

DeletedUser9371

Guest
My používáme igeliták z praktických důvodů a rybu máme ne kapra,ale Candáta nebo lososa.

Super, taky vlastenec na české ryby. Ještě štiku. Sumce a úhoře v uzeném stavu na třešni a buku bez kůry. No ale chlape, jsou Vánoce. Tak toho kapra polknu jednou za rok ( moc ho nemusím ). Jinak jsem taky na dravce. Max. dělám super nakládané ryby na kyselo. Tam to zase peru z plotic, cejnů a podobných našich nepoživatelných ryb.
No a domácí rybí sekaná ( kapr, cejn, plotice, okouni, oukleje a spol. ) s kaší ? Bomba. Když dodržím recept po pradědkovi, tak nachytám i pravé zarputilé odpůrce ryb viz můj bývalý švagr. Oklamu jen barvu paprikami a je to. Dlabal ji asi 2 roky, než jsem mu to vykecal. Pak už to nejedl a nejí ani jinou sekanou pro jistotu *V7*

img.php
 

DeletedUser

Guest
To my kapra nebo řízky. Štědrovečerní večeře s lososem už pro mě nebude ta pravá česká. Možná i proto že mi moc losos nejede... :)
 

DeletedUser9371

Guest
No a teď z jiného soudku o Vánocích a aktuálně. Včera mě kluci (děti) ukecali na zapálení " Kominíčka ". Marně jsem jim vysvětloval že je brzy, ale co bych pro děti neudělal. Když jsem je kupoval v marketu, prostě jsem " hrábl do regálu " a naplnil zásobou šuplík. Zapálil jsem ho klasicky jako vždy, dal jsem ho do ozdoby k tomu určené z keramiky - ruční výroba dětí kdysi (mám ji asi čtyři roky). Bomba, byl mi divný hned i " smrad " co se okamžitě linul domem až k nájemníkovi do horního patra. Šílený " smrad " jako když hoří pet lahve, igelit, koberec, thér, asfalt. Opravdu něco strašného. Pak to chytlo plamínkem a bylo to ještě horší. Hodil jsem to do dřezu a samozřejmě mě ta ozdoba praskla. Okamžitě jsem bez brýlí našel své brýle a vyhrabal všechny " Kominíčky ". Dal jsem je na hromadu a pálil jsem je jak o závod, abych eliminoval kdo to vyrábí. Takže jsem se dopídil k tomu (neuvedu úmyslně výrobce) že to byl výrobek ze Slovenska a to město Piešťany. Ostatní České, Polské a jeden zbytek asi 2 roky starý maďarský jsou v pohodě.
Je to zážitek smutný, ale poučný pro jiné, protože se mě to stalo poprvé. Takže i Vy, kdo jste si naběhli s podobnou činností, sem s příspěvkem.
G380009.gif


img.php
 

DeletedUser9371

Guest
Vánoce 2011
G440065.gif
G440093.gif
G440087.gif
G440093.gif


Takže přátelé Aliančníci, samotáři, přátelé i nepřátelé ve hře všech světů této hry,

protože zítra bude mít každý shon, na poslední chvíli dárky a spousty domácích prací ( koho se to týká ), přeji Vám Svátky plné pohody, bohatého Ježíška a Štastný Nový rok 2012 Všem těm, co třeba mizí na chalupy, chaty, na hory či dovolenou a už se tady nesejdeme.

Ale co vím, že se tady sejdeme za rok
:bey:

img.php


Nejsem sběratel reputací. Na to tu jsou jiní. Hraji pro pohodu a relax.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru