• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Zákaz zahalování-je to správné

DeletedUser

Guest
Já s tím souhlasím, pochybuji že by byť jediná z žen nosila závoj zcela dobrovolně.
Třeba ji k tomu manžel nenutí, ale pokud si všichni z jejího okolí myslí, že "správná" žena musí mít závoj, ona se proti nim nebude chtít stavět...
Bohužel mám pocit, že Evropa se po mnoha tísících letech dočkala nových kolonizátorů - muslimů.
U nás to tak zatím není, ale v západních zemích jsou celé čtvrti muslimské a jejich obyvatelé se nesnaží integrvat do společnosti, vládnou si sami svými zákony(vycházejícími z Koránu) a tvoří tak vlastně stát ve státě, přičemž zároveň vykazují velkou míru netolerance k ostatním skupinám, které kritizují a někdy jim vyhrožují kvůli jejich víře, přesvědčení či jen kvůli životu v nějaké zemi. Proč s tím nikdo nic nedělá?
Evropské státy jsou až příliš tolerantní, doufám že přibudou další takovéto kroky, aby si muslimové uvědomili, že přijeli do cizí země ze které je nikdo nevyhání, ale musí dodržovat tamní zákony a přizpůsobit se. Především jde o to, aby se naučili být tolerantní, což bohužel nepůjde snadno...

P.S.: Nemám nic proti žádné etnické skupině nebo vyznavačům jakéhokoliv náboženství, avšak myslím si že pokud tito omezují ostatní, nemůžeme tomu jen přihlížet - jsou určité chvíle, kdy musí jít tolerance stranou a civilizovaná společnost je musí naučit základ demokracie - moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého, přičemž já nejsem lepší než on a on není lepší než já - i kdyby k tomu měla použít poněkud netolerantních zákonů, postihů a policie.:radní:
 

DeletedUser6989

Guest
Řekl bych,že je logické,že všechny ženy chtějí nosit burku (podvědomě asi ne ale co jim zbývá).To víte,kdyby řekla že nechce,ten kdo jí donutil by dostal pokutu,ona by byla potrestána od muslimských spoluobčanů (pokud se bude jednat o nějaké fanatiky) a ať už by byl scénař jakýkoli byla by na tom dotyčná hůře,než kdyby, i třeba nedobrovolně nosila tento závoj.

Ale když chtějí doopravdy,nikdo jim nemůže bránit.

Spíš mě někdy udivují modní tradice naší Západní kultury :D
 

DeletedUser

Guest
Já s tím souhlasím, pochybuji že by byť jediná z žen nosila závoj zcela dobrovolně.
S tímhle si dovolím nesouhlasit.
V knize Bez dcerky neodejdu(Podle určitých zdrojů silně zavádějící kniha,o která jen podporuje antiarabské názory) ,je popisována určitá policie,která měla dohlížet na chování obyvatel a i na to,jak byli oblečeni.Byla to ženská policie.

Bohužel mám pocit, že Evropa se po mnoha tísících letech dočkala nových kolonizátorů - muslimů.
Nerozumím slůvku bohužel.Slované byli téže kolonizátory,kteří se sem vecpali.Tak proč by se sem nemohli "vecpat zase oni"

U nás to tak zatím není, ale v západních zemích jsou celé čtvrti muslimské a jejich obyvatelé se nesnaží integrvat do společnosti, vládnou si sami svými zákony(vycházejícími z Koránu) a tvoří tak vlastně stát ve státě, přičemž zároveň vykazují velkou míru netolerance k ostatním skupinám, které kritizují a někdy jim vyhrožují kvůli jejich víře, přesvědčení či jen kvůli životu v nějaké zemi.

Mluvíš o všech jako o osobách,které jsou naprosto stejné,přemýšlejí stejně apod.
Osoby,které berou Korán jako největší zákoník na světě,kterým by se mělo doslovně řídit se nazývají fundamentalisté.
A v určitém způsobu mají možná i pravdu.Existují stovky,možná i tisíce výkladů Koránu.


Proč s tím nikdo nic nedělá?
Co s tím chceš dělat?Začít pogromovat do té doby,než budou všichni mrtví a Arabské státy nás přestanou zásobovat ropou?
 

DeletedUser6989

Guest
1.Slované kolonizovali neobydlenou zemi.
2.Je pravda,že Muslimové nejsou všichni stejní, ale ŽÁDNÝ neuznává ženu jako sobě rovného.
Navíc stále od nich hrozí nebezpečí ve formě svaté války,které je dúležitou součástí koránu.
Pokud tedy muslimy neodnaučíme některým jejich,bude jejich náboženství stále potlačovat demokracii a to je v Evropě nemyslitelné
 

DeletedUser

Guest
No, ta ochota nosit burku je dána - což jsem nenapsal- hodně výchovou, pokud vyrůstá v prostředí kde všechny ženy nosí burku, tak pokud by jsi nenosila připadala by si méněcenná.

Rozhodně jsem nepsal o muslimech obecně, avšak psát u všeho "někteří" by bylo opravdu ubíjející a asi by se to i dost podepsalo na dojmu, kterým text na čtenáře působí. Rozhodně tím nemyslím, že by každý muslim byl primitivní fundamentalista neuznávající lidská práva, myslel jsem že tohle vyřeší dodatek na konci - jak vidím žalostně selhal.

To bohužel...
Jak už bylo napsáno, Slované kolonizovali neobydlenou zemi, takže objektivně řečeno mají muslimové dvě možnosti - vybít to území a učinit jej neobydleným(čistě teoreticky!) nebo se smísit s tamějšími obyvateli. Jinou možnost v tom nevidím...

Pogromovat?!
Proboha, to mě nenapalo. Myslím tím, že "něco dělat" znamená zcivilizovávat a vzdělávat, i proti vůli dotyčných, bude-li to nutné, třeba prostřednictvím takovýchto zákonů. Jinak nedávno jsem četl zajímavý článek o VFR(velká fr. revoluce), zaujal mě především tento výrok, snad ho zopakuji správně:
"Absolutně odporuje systému republiky, aby většina byla utlačována menšinou."

To veny: Věřím, že jsou muslimové kteří uznávají ženu jako sobě rovného, ale to jsou ti, kteří se smísili s ostatními a přejali tak tohle stanovisko, ale bohužel je jich hodně málo...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
1.Slované kolonizovali neobydlenou zemi.
Myslíš,že tu nikdo nebydlel?
Mám takový pocit,že tu byli kdysi keltové,pak markomané,nejspíše i pár římánů.
Třeba se o tomto rozpovídá Forkronil,ten se v tom nejspíše vyzná.


2.Je pravda,že Muslimové nejsou všichni stejní, ale ŽÁDNÝ neuznává ženu jako sobě rovného.
Zajeď si do Turecka,tam rovnoprávnost už pár let funguje.

Navíc stále od nich hrozí nebezpečí ve formě svaté války
Takže zároven se musíme bát i Papeže.
Co kdyby nás exkomunikoval a vyhlásil na nás křížovou výpravu?

,které je dúležitou součástí koránu.

Korán jsem téměř celý četl a na žádnou narážku o svaté válce jsem nenarazil.

Pokud tedy muslimy neodnaučíme některým jejich,bude jejich náboženství stále potlačovat demokracii a to je v Evropě nemyslitelné

Jejich náboženství potlačuje demokracii?
To slyším prvně.

Dále je otázka,jestli demokracie je pro stát užitečná.
V Turecku normálně funguje náboženská svoboda,demokratické volby mají též.
A jako bonus armádu,která funguje jako samostatná složka,která v případě že se jí nelíbí současná vláda udělá vojenský převrat.(Ne vždy k horšímu)
 

DeletedUser6989

Guest
Dobře tak tedy Tradice potlačují demokracii.
No slované určitě nenarazili na římany (zánik velké římské říše v 5 století- největší území okupovali ve 3 století,ale na dnešní(i tehdejší) Čechy nedosáhli,První zmínka o slovanech - přibližně 6 století-kupec Sámo - tuším 623) a určitě nevlezli do zalidněného státu.
Svatá válka,ať už je nebo není v koránu je součástí učení každého Muslima a je to docela vidět (kde tedy přišli na svatou válku když ne z koránu ??)
Turci jsou napůl Evropané a v Německu s nimi nebyli vážnější konflikty.Navíc Turecko žije téměř 90 let v míru se zbytkem Evropy (což se o Iraku a jiných muslimských zemích říci nedá)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Čechy samozřejmě osídleny byly, ale tak řídce že z dnešního hlediska se to nedá nazvat osídlením, germáni byli myslím na slovensku a na jižních hranicích čech a Moravy, hranice říše římské končila kdesi v rakousku. (mluvíme o velkých ger. kmenech)
Keltové(původní) zde už téměř nežili, byli částečně vytlačeni germány nebo se s nimi smísili.

EDIT: Svatá válka patřila i k Evropě - středověké.
Bohužel VB je poměrně zaostalá oblast a tak tam zabíjení ve jménu boha ještě nevyšlo z módy jako v Evropě v pokročilejším středověku, možná bojují moderními prostředky, ale se středověkým smýšlením a názory - velmi obecně řečeno.
Tenkrát si křesťané a muslimové vyhlašovali svaté války vzájemně, dnes už velká část lidí neví co to je/bylo...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No slované určitě nenarazili na římany (zánik velké římské říše v 5 století,První zmínka o slovanech - přibližně 6 století) a určitě nevlezli do zalidněného státu.
Možná ne na římany,ale pravděpodobně na nějaké potomky.
Svatá válka,ať už je nebo není v koránu je součástí učení každého Muslima a je to docela vidět (kde tedy přišli na svatou válku když ne z koránu ??)
V postoji vlády,která pořádala bojová tažení ve jménu Boha jediného-milosrdného.

Turci jsou napůl Evropané a v Německu s nimi nebyli vážnější konflikty.Navíc Turecko žije téměř 90 let v míru se zbytkem Evropy

Turkické kmeny pocházejí z asie.Jejich příbuznými rody byli například Avaři,Hunové,Tataři a pravděpodobně i Timuridé společně s Huny.

(což se o Iraku a jiných muslimských zemích říci nedá)

Irák je úplně jiná kultura.(Perská,vychází z jiného náboženství,než z muslimského)
Byli více postižení Evropskými kolonizátory,je u nich živena nenávist k Americe a všem,kteří s ní spolupracují,dále se jim západ znelíbil jejich pletichařením a politikařením v oblasti blízkéh východu,zvláště pak v oblasti Palestiny.

Nemůžeš říct,že by snámi třeba takové Arabské emiráty nespolupracovali....
 

DeletedUser6989

Guest
Samozřejmě že jsem myslel,že turci jsou napůl evropané vzhledem k názorům,politice a částečně i území a ne púvodem (taky nejsme původně evropané :D).
Irák je jak na kolonizátory naštván na katolíky,kteří jsou zodpovědní za několik křížových výprav do muslimských zemí.Spíše Turecko by mělo být naštvané (Osmanská říše byla před vznikem Tureckého státu téměř 10x větší než celé dnešní Turecko-o to Turci díky Evropanům přišli,ale navzdory tomu se snaži spolupracovat s Evropou.
Neříkám,že Turecko je jediný islámský stát ochotný spolupracovat s Evropou,ale státy jako Irák,Afghánistán o nějakou spolupráci moc nestojí.
Každopádně pokud se někdo chce někam nastěhovat,musí respektomat tamní zákony (a ve Francii i ve zbytku evropy rovnoprávnost,demokracie,svoboda vůle a právo na svobodný život určitě uzákoněna je)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nebudu to zbytečně rozebírat, já sám osobně to považuji za správné. A když si to daná země odhlasuje, ať už přímou anebo nepřímou volbou, tak to mají mít.
 

DeletedUser

Guest
Možná by bylo zajímavé položit si otázku.
Jaký je rozdíl mezi příkazem zahalovat se a zákazem zahalování?
Co se týče osobní svobody,tak v tom nevidím žádný rozdíl....
 

DeletedUser

Guest
Myslíš,že tu nikdo nebydlel?
Mám takový pocit,že tu byli kdysi keltové,pak markomané,nejspíše i pár římánů.
Třeba se o tomto rozpovídá Forkronil,ten se v tom nejspíše vyzná.

Ale my sme tu neprišli s mečom v rukách. My sme tu neviedli krvavé boje. To Maďari keď sem prišli sa zaslúžili o rozpad Veľkej Moravy. Došli by až na České územie nebyť Nemcov ktorý ich rozdrvili v bitke pri Bratislave.

K topicu a téme: Myslím že je to správne. Lebo tu nejde o to že sa nesmú nosiť burky tu ide všeobecne o to, že štát nedovolí sa moslimom rozpínať tak ako sú. Hrozí (je to správne slovo-hrozí), že moslimovia budú s Európanmi (v Európe!) 50% ku 50% už roku 2050 !
 

DeletedUser6989

Guest
Možná by bylo zajímavé položit si otázku.
Jaký je rozdíl mezi příkazem zahalovat se a zákazem zahalování?
Co se týče osobní svobody,tak v tom nevidím žádný rozdíl....

Tak asi nechtějí Muslimské tradice veřejně propagovány ve svých ulicích.Nebo si řekli,že 100% žen je nenosí dobrovolně,tak jim takhle uleví.Každopádně zase ta tom budou nejhúře ženy.Pokud je nosí dobrovolně zaplatí pokutu,nebo jednoduše dostane od komunity zákaz navštěvovat veřejná místa.

Závěrem: Poukud nechtějí nosit burku nikdo je nemúže nutit,pokud jí chtějí nosit nikdo by jim neměl bránit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dovoluji si nesouhlasit, v učebnicích se o tom moc nepíše, v zidealizovaných pověstech už vůbec ne, ale Slované zde bojovali s těmi, co tu žili dřív.
Příkladem může být pověst Lucká válka, nebo tu je další otázka:
Myslíš, že když Sámo tvořil kmenový svaz, že VŠICHNI za ním šli dobrovolně?
Jasně, bylo jich hodně ale někteří nechtěli a tak tekla krev...
O ničem se nedá 100%-ně říct, že to dobré/špatné.

Ta otázka je na místě, avšak vychází to z toho že většina muslimek to nenosí dobrovolně - ať už pod tlakem manžela, rodiny či okolí.
Demokracie je o většině, takže to zlepší situaci VĚTŠINY těch muslimek, což je princip demokracie, ne?:radní:
 

DeletedUser

Guest
Demokratós-vláda lidu(řecky)
Jediný způsob,jak by se o tomhle mělo hlasovat by byl asi takovýhle:
Hlasovali by jen ženy,které se hlásí k Islámu.
Hlasování by bylo anonymní.
Nevím,co by bylo zas tak hrozné na tom,kdyby se 50% evropanů hlásalo k Islámu.
Byl by ustanoven další den volna-pátek.
A ipřesto,nechápu,proč by se sem nemohlo migrovat.
Nemyslím si,že země patří jen určitým lidem...
 

DeletedUser

Guest
Dovoluji si nesouhlasit, v učebnicích se o tom moc nepíše, v zidealizovaných pověstech už vůbec ne, ale Slované zde bojovali s těmi, co tu žili dřív.
Příkladem může být pověst Lucká válka, nebo tu je další otázka:
Myslíš, že když Sámo tvořil kmenový svaz, že VŠICHNI za ním šli dobrovolně?
Jasně, bylo jich hodně ale někteří nechtěli a tak tekla krev...
O ničem se nedá 100%-ně říct, že to dobré/špatné.

Ta otázka je na místě, avšak vychází to z toho že většina muslimek to nenosí dobrovolně - ať už pod tlakem manžela, rodiny či okolí.
Demokracie je o většině, takže to zlepší situaci VĚTŠINY těch muslimek, což je princip demokracie, ne?:radní:

Myslím, že obecně uznávaná teorie mluví o odchodu valné většiny germánského obyvatelstva a příchodu slovanské "invazní" armády. Naneštěstí z této doby není dochováno moc písemností a jiných nálezů.
Jinak v Lucké válce nejde o boj mezi slovany a původním obyvatelstvem. Pokud Lučané opravdu existovali, mohlo jít také o slovanské etnikum, respektive jedno z českých knížectví. Ale jestli Ti šlo jenom o nastínení povahy doby, pak stačí jmenovat několik lépe doložených případů (svatá Ludmila, svatý Václav a Boleslav I., Slavníkovci, Boleslav III. s bratry Jaromírem a Oldřichem, Vršovci...) a hned všem musí být jasné, že na nějakou pluralitu názorů se nebral tolik ohled. Jo nebyla to romantická idilka :)

K tématu, dle mého je zákaz nošení nějakého oblečení diskriminační. Ovšem nevím, jak to funguje v tom etniku (nehledal sem žádné studie) a pak samozřejmě oblečení které zakrývá obličej ztěžuje identifikaci dané osoby a tím nahrává například zločinu (viz kukly a šátky, které se často nosí na "extrémnější" demonstrace)
 

DeletedUser7671

Guest
Tu nejde o to či môžu alebo nemôžu migrovať. Tu ide o rešpektovanie zákonov danej krajiny. A evidentne s tým má väčšina problémy. Či je správne aby sa zakázalo zahaľovanie?? Vo väčšine islamských krajín by sa nikoho nepýtali jednoducho by to nariadili a skúste neposlúchnuť. nevravím že je to správne striktne niečo nariadiť, len ma štve ak sa niečo nariadi čo sa nepáči migrantom tak sa idú zblázniť protestami. Je to kruté ale nikto ich nevolal prišli dobrovoľne tak nech sa prispôsobia, nebude sa predsa prispôsobovať väčšina, menšine.
Čo sa týka životu islamských žien prečítajte si nejakú knihu od islamskej autorky napr. Tisíc žiarivých sĺnk.
 

DeletedUser

Guest
Demokratós-vláda lidu(řecky)
Jediný způsob,jak by se o tomhle mělo hlasovat by byl asi takovýhle:
Hlasovali by jen ženy,které se hlásí k Islámu.
Hlasování by bylo anonymní.
Nevím,co by bylo zas tak hrozné na tom,kdyby se 50% evropanů hlásalo k Islámu.
Byl by ustanoven další den volna-pátek.
A ipřesto,nechápu,proč by se sem nemohlo migrovat.
Nemyslím si,že země patří jen určitým lidem...

Jistě, a nemyslíš si, že by z toho ta žena třeba měla problémy se svým okolím?
Já nejsem proti, pokud to budou civilizovaní lidé ať tu jsou, každý ať se stěhuje kam chce. ;)
To zuzupd: Díky za další příklady, psal jsem to celkem v rychlosti a tak jsem tam dal první věc která mě napadla. :hoj:
 
Nahoru