• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Zabiják v kukuřici

DeletedUser

Guest
I.
Noc byla temná,pršelo.A on se vracel domů.Šel přes kukuřičné pole.Jak jen ta cesta byla?Míjel nekonečné řady rostlin.18..19..20 klasů.Teď doprava.Ležela tam nějaká postava.
Zděšeně jí hleděl do strnulých očí.Nebylo pochyb,byla to ona.Nee!!Jeho výkřik protnul noční ticho.Sedl si k ní.Ležela v kaluži krve,tělo rozdrásané strašnými ranami.Nemohl..nedokázal tomu uvěřit.Nell..byla mrtvá.Tichý šelest se ozval za jeho zády.Věděl kdo tam bude stát.Oči se mu leskly šílenstvým.Přišel sis pro svou pomstu?zeptal se.Ano..a hodlám svou odplatu dokončit.Strach ho ovládl.Nemohl se hnout.A první rána dopadla na jeho tělo...
Ach ano,pomsta je sladká. (a teď důležitá poznámka:eek:běti vraždy jsou myši!To nikdo nečekal.Ani já ne ::):)

****
Inspektor Herbert Moon seděl ve své kanceláři,když vstoupila (jeho sekertářka) Alis.Dobré ráno Alis!Dnes je nádherný den pro vraždu.řekl a vyhlédl z okna.Měl pravdu.Obloha byla šedá,u chodníků se převalovaly chuchvalce mlhy.Zazvonil telefon.Moon zvedl sluchátko.
Stala se vražda!ozvalo se.....
****
Našel je kněz pane.Inspektor Moon zavrčel.Nesnášel kněze.Nasadil strnulý úsměv a obrátil se ke knězi.Kdy jste je našel?Měsíc svítil....Ďáblova odplata..mumlal kněz.
Měsíc svítí celou noc!Laskavě mi řekněte kdy jste tudy šel!rozzlobil se inspektor.Ehm..Jistě pane..Moone.Bylo to asi hodinu po půlnoci.Temné síly už dávno měli spát!Moon zakoulel očima,otočil se a zařval:Identifikoval někdo,ty zatracený mrtvoly?!
Ano pane.Nell Hellgonová a Hugo Watson.Znaly se oběti?Měli se brát...Ale vždyť je znáte,proč se ptáte?Protože nevím na co jiného bych se měl ptát!Jdu informovat jejich příbuzné.Moon pžistoupil k vozu,vyhodil z něho strážníka který páchl po česneku,nastartoval a odjel.
Pokračování někdy jindy,pokud ho někdo bude chtít.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pokračování:

Kriminálka Myšinec,otevřete prosím!Dveře se otevřely a vykoukl ustrašený myší obličej.
Stalo se něco Hugovi?Ne,nic...vlastně ano!Je mrtvý!Upřímnou soustrast paní Watsonová.Kde byl včera mezi 23 a 1 hodinou v noci?Paní Watsonová si osušila
slzy a zeptala se:Kde je Nell?
Inspektor Moon neměl rád otázky(když je nedával on sám).Nerad vysvětloval něčí smrt.Je také mrtvá,řekl,ale teď potřebuji vaši odpověď.Paní Watsonová si (znovu) osušila slzy a řekla:Byl Hospodě na mýtince s přátely a s Nell.Víc nevím.Hm..Kdo jsou jeho přátelé?zeptal se Moon a přemýšel co si dá k večeři.Horst Scoot,Al Flamel a Fiona Smithová.Bydlí v hotelu King Rooms.Dobrá,děkuji.rozloučil se Moon a rozhodoval se jestli si dá k večeři palačinku nebo rybí ocásky se slaninou.
Sotva usedl do vozu, vysílačka ožila.Pane,našli jsme něco moc zajímavého!Co?zaptel se Moon znuděně a konečně se rozhodl pro rybí ocásky (se slaninou).Nic!Ehm..!!!!!!!?Kolem nejsou žádné stopy,otisky,nic!Herbert ztichl.Před 20 lety...Na místě činu nic,jen zohavená mrtvola.Byl to kocour Zmizd Hoeye.Ale ten je mrtvý..Hm...Moon se probral,vzpomíky zapadly na svá (zaprášená) místa.Jen jediná otázka zůstala:Kdo to (sakra) byl?
Vyděšeně sebou trhl když se z vysílačky ozvalo:Máme stopu!Zrzavé chlupy!Nic víc?Snažte se trochu!odpověděl Moon a rozjel se k hotelu King Rooms,vyslechnout další svědky.
Slunce zapadalo.Končil (pro inspektora) další krásný den.Ostatní se cítily trochu hůř....
 

DeletedUser

Guest
Jdeme dál:
Moon vystoupil z auta a podíval se na načerveno natřenou budovu,která již určitě zažila lepší časy.S povzdechem vstoupil dovnitř.Tohle bude těžké.V kterém pokoji bydlí Hors Scoot,Al Flamel a Fiona Smithová?zeptal se na recepci.Muž za pultem,který si četl noviny,znuděně vzhédl.Pokoj číslo 232.Máte tu výtah?Jistěže ne.
Herbert s (dalším) povdechem začal stoupat po schodech.Tohle už pro jeho staré kosti není.
Měl bych jít do důchodu,uvažoval.Mezitím vylezl až do desátého patra.Byla to chodba s červeným kobercem,malými nudmými křesly a stolky.Pokoj 232 byl až na konci chodby.
Za dveřmi bylo podezřelé ticho.S těmi nejhoršími představami,které by vysvětlovaly to ticho,vstoupil dovnitř.Žadná z jeho představ se naštěstí(?) nenaplnila.
Zdřejmě se včera opily a teď odpočívaly po dlouhé noci.Vstávat!!zařval Moon s úsměvěm.
Ááááu..moje hlava....Kdo jste?ozvala se otázka uprostřed sténání.Jsem Inspektor Moon.
Udělaly jsme včera něco?Vy?Ne...ale..někdo jiný zavraždil Huga a Nell.
Náhle bylo ticho.Kdy odešla Nell z hospody?ozval se konečně Moon.Asi v devěd hodin.A Hugo?Hodinu po tom..v deset.To znamená,řekl Moon,že musel ještě někde být.Lékař říkal že byl zabit mezi 23 a 1 hodinou.Zajímavé...Ehm...Promiňte,občas přemýšlím nahlas.
Nechoval se - Nic si nepamatujem-byli jsme opilý!Jistě..Nashledanou.řekl Moon a odešel.

[SPOIL]Už brzo se tu bude střílet:hoj: nějak tahle :zásek: a :explosion:.:::))::[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Paní Moonovákráčela setmělou tichou ulicí.Nebála se-věděla kam jde.Náhle jí někdo tlapou zakryl tlamičku.Byla to hnusná zrzavá kočičí tlapa.Jdeme Mary,zasyčelo jí do ucha.Dál už nic neslyšela.Omdlela....
Před několika dny koupil zrzavý kocour provaz.Teď na něm ten samý kocour udělal smyčku.Smyčku kterou mu mohl závidět kdejaký kat......

****
Moon se myšuprázdnou ulicí vracel k domovu.Jeho manželka,Mary mu udělá moučný guláš se šesti krásnými kulatými knedlíky.Po téhle myšlence si Moon mlsně olízl fousky.A pak dostane jablečný koláč s tvarohem..Ne,teď nesmí myslet na jídlo.A nakonec sušenky s medem....Moon za zamyšleně poplácal po rychle se zvětšujícím břichu.Mohl by koláč vynechat...Ale on tak krásně voní...Stále ještě zamyšlený došel až k domu a otevřel dveře.Ale dveře se neotevřely.A tak Herbert dostal pořádnou ránu do hlavy.Proč zamkla?Možná kvůli tomu vrahovi..hm...je chytřejší než já.
Mary?Mary!Jsem doma!Ale nikdo nepřišel.Se vrůstajícím zlým pocitem vešel do kuchyně.
Nikdo tam nebyl,jen na stole ležela taška a vzkaz psaný očividně kočičí tlapou:
Ha ha!Neboj ještě žije.
Ale už to nebude dlouho trvat a...v nebi se shledáte.Ale ještě předtím ti ze života udělám peklo.Co se týče té tašky.....
Nesyšíš tikání?Časované bomby mají takový zvuk....


Vyděšeně přelétl očima mezi dopisem a taškou..a vyskočil oknem.Vstal a utíkal.Za pár sekund se ozval výbuch a tlaková vlna ho odhodila o několik metrů dál.Otočil se.
Dům byl v plamenech.Bylo to děsivé ale nedokázal od toho pohledu odtrhnout oči.
Po tvářích mu stékaly slzy a věděl že je bezmocný............:cry:
 

DeletedUser

Guest
Ok,tak jdeme dál:
Několik dní poté (pořádně naštvaný) seděl Moon ve své kanceláři a přemýšlel co dál.
Kde by se mohli skrývat?Na stole před sebou měl mapu;na ní blízké i vzdálené okolí.Mohl by být v tom starém vězení.Nebo v zasypaném lomu.Proč tu sakra je tolik míst dostatečně velkých pro kočku?! Ještě několikrát zanadával a rozhodl se prozkoumat jedno místo po druhém.Jen aby nebylo pozdě...Pomyslel si když procházel opuštěným parkovištem.Náhle,jako by byl určen přímo pro něho,pomalu se k němu snášel popsaný kus papíru.Zamyšleně ho pozoroval a pak sebral ze země.Celý zrudnul vzeky.Další vzkaz!
Rozhodl se že ho roztrhá.Ale nejdřív by si ho měl asi přečíst....:
Mmh...myslel jsem že to nepřežiješ!Všechno zkazíš...Můj úkryt nenajdeš!
Tvůj VRAH

Podpis byl napsaný něčím červeným,ale nebyla to krev.Přičichl k tomu a málem se rozesmál.
Byl to kečup!
 

DeletedUser

Guest
Došel až k svému vozu a v tom si vzpoměl že na stole v kanceláři zapoměl klíče.Vrátil se.Ale ani v kanceláři klíče nebyly.Jen tam ležel krásný kulatý makový koláč.Se zoufalým zasténáním si ho strčil do tlamičky a bleskově ho schroupal.Jeho pohled znovu padl na mapu.
Na jedno dostatečně velké a velmi opuštěné místo.Staré skladiště výbušnin.Tam jistě sebral dostatečné množství semtexu aby mi s tím odpálil dům.Jistě.A proč mě to nenapadlo dřív?
A kde jsou sakra ty klíče?!

*****

Po dlouhém hledání nakonec zjistil že je má v kapse kabátu.Tak tedy jel.Bylo to blízko a tak tam brzy byl.Opuštěné skladiště vypadalo dost ponuře.Ale inspektor Moon se usmíval.Kolem byla spousta kočičích stop.Co ho však dokonale zmátlo bylo, že kolem byly dva druhy stop - větší a menší.Vešel dovnitř.Čičinko! Vylez! zavolal.Kdo se opovažuje?!!Ten kdo ti ze života udělá peklo!odpověděl s úšklebkem.Moone!Co ty tu sakra děláš?Ty tu vůbec nemáš být!
Hlas se zdál vyvedený z míry.To bylo dobře.Inspektor se pousmál.Našel jsem tě.Kdo jsi?
Kdo jsem..? Jsem LORD BLACKWOOD!!
Ach tak...Nic lepšího tě nenapadlo?Teď už se mu smál.Vylez! A on se objevil.Zlatá srst mu v šeru matně zářila.Vytažené drápy měl skoro stejně velké jako Moonova paže.A když na něj upřel pohled svých (jako talíře velikých) žlutých očí, cítil se Moon ještě menší.
A tak Herbert udělal to první co ho napadlo - vystřelil ze svého revolveru ráže 36,4.:střelec:
Nezásáhnul.Chystal se vystřelit znovu, ale z pistole vyšlo jen tiché cvaknutí.Samozdřejmě.
Zase ji zapoměl nabít.....
 
Nahoru