• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Sdílení IP ANO či NE?

Souhlasíte se zavedením sdílení IP přímo do hry?


  • Celkový počet hlasujících
    438
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3004

Guest
Inu, to je názor, nad kterým pouze kroutím hlavou... Ty máš jednoduše pocit (a důkazy?) - budiž. Vysvětli mi, jaký má ale za takového předpokladu smysl chat - má si snad multiuser posílat zprávy sám sobě? :-))
Není to jenom pocit, ale důkazy ti psát určitě nehodlám. Chat smysl má, hlavně při bojích. V současné době to všichni musíme řešit různými externími chaty. To ovšem s multiúčty nemá nic společného. Jen jsem psal, že tu jsou potřebnější změny. Než že se na vymírajícím světě budou dělat takové, které se hrou, resp. s herním prostředím, přímo nesouvisí!
 

DeletedUser

Guest
Všechno jsem si to tu přečetla, ale diskuze hráčů mě po přečtení zprávy od Wicháhpi spíše zmátla... Tedy, vůbec tomu nerozumím. Prosila bych, aby si někdo povolaný dal práci a napsal to jednodušším stylem, který pochopím... takhle jsem z toho zmatená. Děkuji.
 

DeletedUser120

Guest
vynucení paragrafu je s tím spojeno, to jsem zapoměl napsat...

sinien zkus zkouknout můj příspěvek... snažil jsem se to vysvětlit :) kdyžtak napiš PM
 

DeletedUser

Guest
Není to jenom pocit, ale důkazy ti psát určitě nehodlám. Chat smysl má, hlavně při bojích. V současné době to všichni musíme řešit různými externími chaty. To ovšem s multiúčty nemá nic společného. Jen jsem psal, že tu jsou potřebnější změny. Než že se na vymírajícím světě budou dělat takové, které se hrou, resp. s herním prostředím, přímo nesouvisí!

To je skvělé - důkazy pochopitelně podat nemůžeš žádné, neboť Ty, coby hráč (bez administračních nástrojů) multiusera identifikovat nemůžeš (nebo jen velice obtížně)... pokud si nepřipustíme, že neznáš přímo z reálného života lidi, kteří se toho dopouštějí. Nicméně, o to nejde - jde o to, jaký má smysl chat mezi účty jednoho a téhož uživatele (Ty v podstatě multiusing schvaluješ, jak plyne z Tvého postu). Multiuser žádný chat nepotřebuje, velmi dobře ví, co, jak a proč dělá :-)

Hairymane, pochopitelně není reálně možné, abys nahlašoval jmenovitě ty, kteří mají tutéž IP adresu... to jaksi není v lidských silách. Vysvětlím Ti to:

1) hraje rodina - stejná IP: nahlásíš, že z této IP hraje rodina - máma, táta, bratr; na ty vcelku pochopitelně útočit nemůžeš, protože o nich samozřejmě JMENOVITĚ víš (předpokládám, že každý ví, koho má v rodinném kruhu);
2) pokud víš (a uživatelé to většinou vědí - a pokud si nejsou jisti, oznámení je nezabije), že na Tvé IP visí více lidí, nahlásíš, že jde o IP adresu, která je společná například pro panelový dům - tyto nicky jmenovitě uvést nemůžeš, obíhat a zjišťovat něco takového je přinejmenším poněkud pošetilé;
3) hraješ od kamaráda a nevíš, kdo všechno by z něho mohl hrát - nahlaš IP s komentářem, že jsi byl u kamaráda (pokud víš, kdo u kamaráda hraje, je vhodné zaslat nick);
4) hraješ ze školy a podobně? To samé v bledě modrém (pokud znáš nicky spolužáků, také je dobré je uvést - to nikoho žádným způsobem nepoškozuje, neboť toto se řadí mezi interní informace, které nesmí ven).


Jedudaal: Ten post netřeba komentovat - další zastánce multiúčtů...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dokud nebude lock na ip adresu jednoho účtu jsem pro. Jako třeba jsem na víkendovém školení, počítače mají jednu ip a hrajeme the west tři. Normálně doma to hraji sám.
 
1) hraje rodina - stejná IP: nahlásíš, že z této IP hraje rodina - máma, táta, bratr; na ty vcelku pochopitelně útočit nemůžeš, protože o nich samozřejmě JMENOVITĚ víš (předpokládám, že každý ví, koho má v rodinném kruhu);
2) pokud víš (a uživatelé to většinou vědí - a pokud si nejsou jisti, oznámení je nezabije), že na Tvé IP visí více lidí, nahlásíš, že jde o IP adresu, která je společná například pro panelový dům - tyto nicky jmenovitě uvést nemůžeš, obíhat a zjišťovat něco takového je přinejmenším poněkud pošetilé;
3) hraješ od kamaráda a nevíš, kdo všechno by z něho mohl hrát - nahlaš IP s komentářem, že jsi byl u kamaráda;
4) hraješ ze školy a podobně? To samé v bledě modrém.

Mi osobně nevadí že chodíš na forum WESTu, aniž by jsi ho hrál, i když to moc nechápu. Co mě ale vadí že se vyjadřuješ k věcem, které se tě netýkají. Pochybuju že odsud chodí někdo na tu tvoji hru a snaží se do jejího chodu nějak zasahovat. Bylo by vhodné kdyby´s nechal rozhodování na samotných uživatelích. Ty se tu budeš o něco zasazovat, ale dopad to bude mít na skutečné hráče.

:radní: :KIBIC:
 

DeletedUser

Guest
Mi osobně nevadí že chodíš na forum WESTu, aniž by jsi ho hrál, i když to moc nechápu. Co mě ale vadí že se vyjadřuješ k věcem, které se tě netýkají. Pochybuju že odsud chodí někdo na tu tvoji hru a snaží se do jejího chodu nějak zasahovat. Bylo by vhodné kdyby´s nechal rozhodování na samotných uživatelích. Ty se tu budeš o něco zasazovat, ale dopad to bude mít na skutečné hráče.

:radní: :KIBIC:

McBraceyi, ono se mě to ale svým způsobem týká - jednak z pozice administrátora, byť jinde, a jednak z pozice reálného života, neboť znám (narozdíl od Tebe) celkem slušnou řádku lidí, kteří hrají tam i zde (není to myšleno jako insult Tvé osoby). Vazby na tyto lidi pochopitelně nemohou být předmětem Tvého zájmu a tito lidé mi nemohou být lhostejní.
Z těchto důvodů mi přijde logické, že se snažím debatu sledovat a vcelku pochopitelně se jí, byť v omezené míře, účastním (rád bych Ti připomněl, že žádná Pravidla mi účast na Fóru a postování v diskusích nezakazují, i když nejsem aktivním hráčem). Nechápu, proč máš z mého jediného hlasu takové obavy, je pouze kapkou v moři - samozřejmě jsem hlasoval PRO :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Souhlas

Já jsem pro.Hrajeme s kamarády (3mi) z jednoho compu a je samozřejmostí,že se neduelujeme.jsme na několika světech a většínou i ve stejném městě.Máme všici prémium a dáváme si dobrý pozor na pravidla.Myslím si,že takový lidé se nemají čeho bát..:klubun:
 

DeletedUser

Guest
Dam vam otasku....
Kedze tato hra bohuzial je spravena tak ze hrac musia mat zlate nugety na zastup...tak ako rpidu nato ze ich niekto iba zastupuje na vlastnu ziadost ...a dohodu hracov???je aj toto porusovanie pravidiel?

Dalej kedze su bitky a nie kazdy dokaze byt uplne online v jednom kuse a hraci sa navzajom dohodnu ze niekto ich zastupi je aj toto porusovanie pravidiel?

Proste the West je stavana na co najcastejsom prihlaseni a ked si hraci nebudu moct taktopomahat tak co spravite??

Tak naco ej dobre to zdielanie??? lebo ja v tom logiku nevidim lebo je ovela viac a dolezitejsich napadou na sprijemnenie hry tak rpeco ju chcete urcitym ludom pokazit???
 

Deleted User - 31870

Guest
Dam vam otasku....
Kedze tato hra bohuzial je spravena tak ze hrac musia mat zlate nugety na zastup...tak ako rpidu nato ze ich niekto iba zastupuje na vlastnu ziadost ...a dohodu hracov???je aj toto porusovanie pravidiel?

Dalej kedze su bitky a nie kazdy dokaze byt uplne online v jednom kuse a hraci sa navzajom dohodnu ze niekto ich zastupi je aj toto porusovanie pravidiel?

Proste the West je stavana na co najcastejsom prihlaseni a ked si hraci nebudu moct taktopomahat tak co spravite??

Tak naco ej dobre to zdielanie??? lebo ja v tom logiku nevidim lebo je ovela viac a dolezitejsich napadou na sprijemnenie hry tak rpeco ju chcete urcitym ludom pokazit???

Pleteš pojmy zastupování (proti pravidlům hry - viz body o sdělení hesla druhé osobě a hraní za cizí postavy) s hraním na společné IP (kdy si každý hraje za svoji postavu sám, ale celá rodina je třeba na jednom světě)
 

DeletedUser1575

Guest
takže jestli jsem vše z diskuze a hlavně z příspěvku Kopixe pochopil:
Pokud hraji sam the west z domu a sem tam se připojím od jinud kde the west nehraje nikdo nemusím nic hlásit.A pokud je to lov na multáky tak hlasuji pro.Bude to dobře pro světy které jsou otevřeny na takové S1 je to jedno.
 

DeletedUser

Guest
Nějak nechápu jak se to dotkne mulťáků. Teď se vymlouvají že těch 20 účtů neni jejich ale sourozenců, pak by řikali že sdílí Ip s půlkou města...

Byl bych pro zavedení toho co píše dydy:
Spíš by bylo užitečnější, kdyby mi hra napsala při kliku na "duelovat někoho", že byl nedávno duelován stejnou IPadresou a tím pádem by duel nešel uskutečnit.
 

DeletedUser

Guest
Já jsem pro.Hrajeme s kamarády (3mi) z jednoho compu a je samozřejmostí,že se neduelujeme.jsme na několika světech a většínou i ve stejném městě.Máme všici prémium a dáváme si dobrý pozor na pravidla.Myslím si,že takový lidé se nemají čeho bát..:klubun:

přesně u pc doma nas je připojenejch já 2 brachové občas přide nějakej kámoš:klubun:
 
Multiúčty jsou problém všech podobných her. Samozřejmě existují i na Westu, někdy se k nim dokonce hlásí hráči sami a jsou hodně překvapení, že je to proti pravidlům. S tím jsem se setkala mnohokrát, když chtěl někdo do města a chtěl pozvánku taky "pro můj druhý účet". Často se multiúčet pozná podle stylu psaní, neobvyklých slov, systematických gramatických chyb. Nebo třeba podle špatného podpisu - zvlášť když je takový špatný podpis i mezi hráči na stejném světě (nejde tedy o různé nicky na různých světech pro stále stejného hráče).

Myslím si ale, že zrovna IP je těžko ověřitelná. My máme připojení, na kterém je několik TISÍC uživatelů, domácností. Nepochybně West nehrají všichni, ale určitě těch nicků je "několik". Věřím, že v řadě domácností hraje víc hráčů, naprosto legálně, protože je to dobrá spolupráce. Někdo staví, někdo chrání a tím, že se známe z reality, tak si můžeme věřit. A taky se samozřejmě můžeme dobře domlouvat.

Pokud by zavedení IP do hry znamenalo, že přímo při hře dojde k zablokování akce (ale ne hráče), např. "z IP adresy proběhl duel na stejného hráče a nyní duel není možný na dobu 24 hodin", tak by to byl obrovský přínos. Takové duely, kde se měsíc nic neděje a najednou se dostaví 3 duelanti v rozmení 15 minut, umí pít krev a rozhodně nabízí myšlenku, že jde o multiúčet. Podobné navázání by bylo zajímavé i u staveb, protože to se děje také. Úžasní stavaři, stejná úroveň, ve stejné době na stejné práci - to nevypadá zrovna na náhodu. A přináší to multiúčtu výhody ve hře.

Zjednodušeně:
IP zablokuje multiakci (duel, vzájemný duel, stavbu aj) - ANO
IP zablokuje hráče - NE (to se prostě na veřejném připojení nedá zjistit)
 

DeletedUser120

Guest
Tady samozřejmě platí že veškeré blokace provádí člověk... nikdy nic není banováno automaticky.... takže by náš systém max upozornil supportéra že je něco "špatně" a on sám zjistí jak to je... takže zablokování lidí nehrozí...
 
A jak to supportér zjistí?
Pokud se skutečně jedná o multiúčet, tak bude mít hráč možnosti výmluv - 5 účtů může být opravdu rodina. Pokud se jedná o veřejné připojení, tak to hráč těžko může nějak vysvětlit, protože sám netuší, kdo ještě na stejném připojení hraje.
 

DeletedUser7728

Guest
Rose.Maria, výborně napsáno a plně souhlasím, ovšem obávám se, že mnoho hráčů by se bouřilo a tvrdilo, že takový přístup znevýhodňuje lidi s určitým typem připojení. Podstatou návrhu tedy je, že by k "zamezení multiakce" došlo ne na základě IP adresy, ale na základě explicitního "přiznání se" určité skupiny hráčů k tomu, že sdílejí připojení.
EDITED: A s druhým příspěvkem také souhlasím, podobné obavy tu už vyjádřilo více lidí a zatím podle mě nebyly převědčivě vyvráceny.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A jak je to teda, když to hraju ze školy? Což je vpodstatě Po-pá každý týden... přibližně ve stejný čas - o velké přestávce. (tam může na tom pc hrát west víc lidí a já je neznám).
kopix: jestli jsem te pochopila tak je to OK :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7728

Guest
Sinien, sdílení počítače (IP adresy), i když případné spoluhráče neznáš, je zcela v souladu s pravidly. Co jsem se v tomto tématu zatím nedozvěděl, je, zda to bude v souladu s pravidly i po případném zavedení návrhu do hry, nebo jestli budeš nucená "někde ve hře" oznámit: "Hraji z počítače, který se mnou mohou sdílet i další hráči TheWest, ale neznám jejich jména."
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru