• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Česko/Slovensko

Chtěli by jste spojit Český a Slovenský stát?


  • Celkový počet hlasujících
    89

DeletedUser4517

Guest
Vsimli jste si,ze se jakoby pomalu neformalne spojujem uz dokonce byla aj cesko-slovenska Superstar a tak ruzne uz nas spojuji.Zajmal by me vas nazor na to jestli byste byli pro aby sme se zase spojili v jeden stat nebo mate radi to tak jak to je.



Za me tedy ne ja uz bych cechoslovak byt nechtel.
1-Za valky byli slovaci z Nemcami
2-V roce 1993 se od nas oni chteli odtrhnout
3-Myslim,ze nase ekonomina je lepsi nez jejich a celkove jsme vyspelejsi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
pravda :D .......
a 1. - nemali sme na vyber ... :(
2. ano to je pravda , ak ste si vsimli tak vy ste stavali dialnice (vela) ... a my sme postavili 1 , ktora vedie dodnes z Bratislavy do Prahy ... avsak aj v dnesnej dobe nemame ani 2 hotove dialnice , mame iba rozsekane kusocky max. po 100km (takze tak) :D
3- je to pravda ... dokonca je vas raz tolko ako nas , slovakov ... aspon sa nemusime cpat 1 na druheho

to je asi tak vsetko :::)):: :klubun:
 

DeletedUser

Guest
Ivanus4: Jo, až na to, že slovací po té co se rozdělili, tak určili důchodům tolik a tolik a né jak u nás, že důchodcí dostávají tolik peněz, že jich tolik ani nepotřebují a stejnak to pak dávají vnukům a nebo si spoří peníze. Kdyby každému důchodci strhli 300 Kč z důchodu měsíčně, které nepotřebujou, tak je v státni pokladně nehorázně hodně peněz, pač důchodců je v Čr asi 2 miliony a půl. V tom slováci vynikají, mají v tom mnohel lepší system a já bych chtěl abychom byli jedna země.
 

DeletedUser

Guest
Čo sa týka teba, doporučujem ti aspoň trošku dávať pozor ,čo hovorí pani učiteľka na hodine dejepisu o histórii našich krásnych štátov :)

ked myslis mna , mas na mysly tie super uspechy ? ked sme (slovaci) boli zaostalý a asi 100 rokov ked sme boli ako uhorsko sme sa trochu vyšplhali na nejaky "vrchol" moci v europe ?
to je smutne....
CR mali aspon Premyslovcov a podobne ...
 
Já bych o to nestál. Jednak by byli úřední peripetie, všechno by se slučovalo a ted jde o to se dohodnout co bude čí. Ono rozejít se je snadné, to se jen rozdělí věci a je hotovo. Jenže při sloučení je to daleko horší, musí se ošetřit co kdo přinesl a jak se to rozdělí v nově fungující společnosti. Paky by se jen zůčastnění hádali o svá práva a náležitosti. Další věc je že by se museli měnit všechny úřední záležitosti, přepracovat systém správy a samosprávy a sdružit to v jeden provozuschopný celek. Sjednotit všelijaké úřady, úřední postupy a formuláře, právo, měnu, celní unii a všelijaké ostatní státní věci. Taky by nás čekal společný parlament, a já bych velice nerad aby se mi tu roztahoval Fico s tím svým antimaďarsky laděným nacionalistickým pohunkem. Tak jak to je ted, si myslím že je to v pořádku.
 

DeletedUser6989

Guest
Řekl bych že v době EU a jiných nadnárodních organizací se role státu zmenšuje.
Před 30 lety jsme nemohli cestovat téměř nikam ale dnes se bez pasu můžete vydat klidně do Německa nebo na Slovensko.Podle mě by se po spojeních ČR a SR změnily tak akorát učebnice zeměpisu.
Každopádně nejsem proti :D
 
Kdyby jsme se spojili tak by nám bylo rychleji vnuceno euro a naše česká koruna by byla v pytli:D To že si euro zvolili euro a dali zaniknout slovenske korune je jejjich věc a jejich rozhodnutí.Každopádně bych spojení obou zemí nepřál,ale jak říkám je to muj názor
 

DeletedUser

Guest
Proti spojení nic nemám, ale byl by problém s hlavním městem...
Ale řešením by bylo, že by to bylo jako v USA rozdělený na státy, to by potom ani nebyl takovej problém s měnou, stejně nám BOHUŹEL to Euro zavedou, takže bysme nakonec byli i v tomhle stejný.
Slováci by měli svoje zákonya my svoje, akorát ústava by byla společná.
Sídlo vlády a prezidenta.... Podle toho, odkud by prezident byl, tak by sídlil buď v Bratislavě nebo Praze. Parlament by se řídil podle něj. ;)

K Slovenské Histori:
Uznávám, že my máme Přemyslovce, ale v době Budínského pašaliku(Budapšťského, ovládli ho osmané) byla Bratislava hlavní město uherska.
Taky potom bylo Rakousko-Uhersko a ne Rakousko-Česko.
Ale vy máte smůlu, že zástupce rodu, kterej sídlil na Slovensku(myslím, že v Nitře) a konkuroval Přemyslovcům Přemyslovci zničili.
Největší problém je, že Slovensko bylo z velký části neosídlený.

Omlouvám se všem za tenhle muj výlev, ale něco jsem napsat prostě MUSEL. :diablo:
 

DeletedUser

Guest
Rozhodně ne! pokud vím oni se chtělli rozdělit s námi... navíc mají euro a já mám radši naše české korunky
 

DeletedUser

Guest
Heh,vy si myslíte že bez spojení u nás Euro nebude? :::))::
Já bych byl tak nějak srdcem pro spojení,ale nic takového už se dít nebude a navíc jsem přesvědčený o tom,že by to nebyl dobrý nápad.
Každopádně společným projektům fandím a kéž by byla jednou společná hokejová liga!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vsimli jste si,ze se jakoby pomalu neformalne spojujem uz dokonce byla aj cesko-slovenska Superstar a tak ruzne uz nas spojuji.Zajmal by me vas nazor na to jestli byste byli pro aby sme se zase spojili v jeden stat nebo mate radi to tak jak to je.



Za me tedy ne ja uz bych cechoslovak byt nechtel.
1-Za valky byli slovaci z Nemcami
2-V roce 1993 se od nas oni chteli odtrhnout
3-Myslim,ze nase ekonomina je lepsi nez jejich a celkove jsme vyspelejsi.


:pardon::pardon:
sorry ale to je perfektný vtip! VĎaka Nejakej trápnej súťaži o ktorej vlastne ani nevedia o čo tam ide sa má spojovať 15 000 000 ľudí !?
Áno počul som aj o spojení futbalových líg ale to je normálne to nejde že sa proste iba tak rozdelíme tie putá tam budú stále.

A tie tvoje primitívne argumenty ako:
1- Hmmm... môžme my za to? Poznáš slovo Slovenské Národné Povstanie? Zisti si o čom bolo potom píš také hlúposti.
2- :::)):: Pokiaľ viem, povolil to aj Havel a rozdelili sme sa v mieri a pokoji. My sme sa neodtrhli my sme sa rozdelili. Jeden od druhého. Nástupnícky štát v podstate nie je. To že vy ste zdedili napr. medaili z OH atď nič neznamená. Formalita.
3- Mám obavu že by som na toto napísal buď niečo za čo by som dostal BAN alebo že by som sa uniesol do niečoho kde by som hovoril vy nemáte my máme.

IvanuS- a neviem neviem kto sa ako prvý od nás odtrhol za časov Veľkej Moravy a spolčil sa s Frankami?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
IvanuS- a neviem neviem kto sa ako prvý od nás odtrhol za časov Veľkej Moravy a spolčil sa s Frankami?

3patné informace, frankové byli spíš nepřátelé a vás jsme za velké moravy připravili o Nitru a široké okolí, takže jsme vás vlastně porazili ve válce. :zásek:
 
Vy tady probíráte věci, ketré by už neměli nikoho rozrušovat. Na jednu stranu vám vadí/nevadí (jak komu) slovenská kolaborace s němci za války, na druhou zase pakty ve středověku. Vším hýbali státníci tehdejších státních útvarů. Králové, zemští hodnostáři, ministři, politici a jiní představitelé drželi v rukou moc. Jestli ta rozhodutí které provedli, byla v pořádku nebo ne, to je jiná věc. Každá doba a situace má svoje zádrhele. Můžeme vzpomínat bohatou historii naší země, chlubit se tím jaké osobnosti vzešli z našeho národa. Co z toho když jsme dneska tak trochu ve srabu a charakter máme pokřivený. Chcete se handrkovat mezi sebou a nemáte pádné argumenty.
 

DeletedUser

Guest
Vy tady probíráte věci, ketré by už neměli nikoho rozrušovat. Na jednu stranu vám vadí/nevadí (jak komu) slovenská kolaborace s němci za války, na druhou zase pakty ve středověku. Vším hýbali státníci tehdejších státních útvarů. Králové, zemští hodnostáři, ministři, politici a jiní představitelé drželi v rukou moc. Jestli ta rozhodutí které provedli, byla v pořádku nebo ne, to je jiná věc. Každá doba a situace má svoje zádrhele. Můžeme vzpomínat bohatou historii naší země, chlubit se tím jaké osobnosti vzešli z našeho národa. Co z toho když jsme dneska tak trochu ve srabu a charakter máme pokřivený. Chcete se handrkovat mezi sebou a nemáte pádné argumenty.

Ty teda umíš člověka deprimovat...:bandita:
Samozřejmě že to zde myslíme ze srandy, pokud jsi to nepochopil, tak jsem o tobě měl zbytečně vysoké mínění.
 

DeletedUser3722

Guest
Ano ale jen pokud by se platilo českými korunami

my jsme možná vyspělejší ale slováci mají lepší politiku ti naši politici jsou hrozní no však ten kdo se aspoň trochu dívá na zprávy tak to pozná
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Co je špatného na Euru?
A nechápu,proč by se mělo platit českýma korunama.
Vždyť pro ekonomiku jsou výhodnější eura ne?
 

DeletedUser

Guest
€ je urcite lepsie :-)) len si treba zvyknut...ale ma to svoju opodstatnenu vyhodu,netreba menit peniaze pri dovolenke do zahranica alebo tak....
 

DeletedUser

Guest
Co je špatného na Euru?
A nechápu,proč by se mělo platit českýma korunama.
Vždyť pro ekonomiku jsou výhodnější eura ne?

N, eura jsou vázána na dolar, ne že bych byl ekonom, ale je to tak, že reálná hodnota eur je jištěna dolarem- pokud by dolar zkrachoval, končí i euro. ;)
Takže pokud se nepovede dolaru, euro půjde taky dolu.
V tomhle mají koruny výhodu. ;)

Reálná podoba ztracení hodnoty peněz je ta, že by jsi vzal stoeurovky a dělal z nich vlašťovky, byl by to jen počmáranej cár papíru. :diablo:
 
Nahoru