• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Čtete?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3925
  • Vytvořeno

Co nejraději čtete? (konkrétní díla pište do příspěvků)


  • Celkový počet hlasujících
    237

DeletedUser

Guest
Já teď čtu sérii Hraničářův učeň a vždycky se do toho tak začtu,že druhej den to mám přečtený.:::)):::::))::A doporučuju,je to moc dobrá knížka.:hoj:
 

DeletedUser

Guest
Ja čítam zaručene knihy od Karla Maya, Julesa a Julesa Verna. To sú moji favoriti.
 

DeletedUser

Guest
V poslední době jsem četl dva his. romány od Loukotkové, opravdu doporučuji všem, kteří mají rádi římskou historii, hlavně knihu Není římského lidu můžu vřele doporučit.
 

DeletedUser

Guest
já jsem teď dočetl Příběhy Darrena Shana, je to dvanáct navazujících knížek, doporučuji, zatím mě to bavilo ze všeho, co jsem četl nejvíce, první díly jsou spíš dobrodružné, v druhé polovině se už ale začíná bojovat a jsou to spíš dobrodružné horory, občas to je maso:)
 

DeletedUser

Guest
já jsem teď dočetl Příběhy Darrena Shana, je to dvanáct navazujících knížek, doporučuji, zatím mě to bavilo ze všeho, co jsem četl nejvíce, první díly jsou spíš dobrodružné, v druhé polovině se už ale začíná bojovat a jsou to spíš dobrodružné horory, občas to je maso:)

Toto jsem četl také a mohu to jen doporučit.
Jinak dobré jsou taky knihy od E.M. Remarqua.
 

DeletedUser13514

Guest
V poslední době jsem četl dva his. romány od Loukotkové, opravdu doporučuji všem, kteří mají rádi římskou historii, hlavně knihu Není římského lidu můžu vřele doporučit.

Jo, Loukotková píše opravdu dobře :) a kdo není na Řím, tak od ní doporučuju knihu Navzdory básník zpívá, což je kniha o francouzském básníkovi F. Villonovi (prosím nekamenujte, pokud jsem jméno nenapsal dobře). Fakt pěkné čtení, stejně jako Není římského lidu a Spartakus.
 

DeletedUser

Guest
od Kafky jsem četl jen Proměnu, na ostatní díla si jaksi netroufám, ale Proměna mě vážně nadchla. Je zajímavé, jak Řehoř "řešil" svou situaci jaksi chladně, jakokdyby nezaujatě, žádný patos a hysterčení. Povídka je i poměrně vtipná, i když takovým zvláštním způsobem. Nevím, co o tom mám napsat, o Kafkově díle se mi těžko něco píše.
 

DeletedUser

Guest
Kafka :-)
Mám už od něj načteno dle mého názoru celkem dost. Možná tak kolem poloviny z jeho díla. Rozhodl jsem se, že si nebudu kazit ten dojem z něj tím, že bych si o něm zjišťoval nějaké informace. Tedy vše, co o něm vím mám od svého kamaráda, o kousek menšího blázna do Kafky a od naší češtinářky samozřejmě.
Ta mimojinné pravila:
Proč čtete Kafku? Toho máte číst až ve třeťáku! Teď máte číst Romantismus- dobro je dobro a zlo je zlo. Né jako Kafka, tam není nic!

V Kafkovi jsou všechny postavy takové divné, obzvláště pak ženy. (Snad mě za to neukamenují feministky z Kafkova světa!) To dle mého názoru odpovídá tomu, že ženám opravdu moc PRÝ nerozuměl.
Proměna je dobrá a to opravdu dost. Párkrát jsem trnul hrůzou a usínal při představě, že se totéž stane i zítra mně. Ale opravdu nejděsivější byla čtyřstránková povídka Venkovský lékař.
Jinak opravdu doporučuju povídky od něj. Z jeho velkých románů jsem zatím četl jen dva. Třetí mám rozečtený. Povídky jsou ale čtivější.
 
Pokud mohu doporučit:Sidney Sheldon-CIZINEC V ZRCADLE,pěknej román z prostředí Hollywoodu.
Hans Hellmuth Kirst-NOC GENERÁLŮ,v podstatě válečná detektivka,která mě zaujala zejména tím,že děj se odehrává za II.světové války v Polsku a Francii,a nic se v podstatě nevyřeší.Ale háček je v tom,že když jsem si knížku koupil ,byla stará, sehnal jsem ji v antikvariátu za cca 15 korun a byla vydaná v roce 1969.
V roce 1996 vyšlo druhé vydání a to bylo celé a perličkou je právě to,že rozřešení problému se týkalo jistého (fiktivního) generála,který byl nějak spjatý s tehdejší Německou demokratickou republikou,proto nebylo lze vydat román celý.
Ale to je jen perlička,kniha je to hodně čtivá.
Takže mám obě a docela si jich ve svý knihovně cením,ale TOP knížka je BABIČKA,rok vydání 1894.
Jinak sjíždím lit.faktu,II sv.válka,a klasicky Forsytha,Ludluma ,Grishama,Glancyho.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
vcelku fajné jsou sci-fi povídky George R.R. Martina, autora výborného seriálového hitu Hra o trůny (tedy první díl cyklu "Píseň ledu a ohně" - doporučuji všmi deseti, výborné temné a "tak trochu jiné" fantasy). Do jeho sci-fi povídek jsem se teď začetl, doporučuji třeba Písečníky, Tufova dobrodružství a Nigthflyers.

Jinak líbila se někomu Larssonova trilogie Milénium (mě osobně poměrně zaujal první díl, i ten druhý byl docela fajn, trojka ale byla tak "krásně" zbytečná), prípadně původní (švédská) filmová adaptace - ta byla vcelku fajn, ale první Muži, kteří nenávidí ženy, byly z trilogie jasně nejlepší.
Osobně se vcelku těším na Fincherův (Sedm, Klub rváču, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Social Network) remake, i když na amerecké remaky zpravidla nadávám, tak pokud to režíruje jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, tak rád udělám vyjímku...
čtyřminutový trailer s cz sub - tu, spoileroidní wiki tu
 

DeletedUser

Guest
Nečetli jste někdo náhodou Křižáky od Sienkiewitze? (tak nějak se to myslím píše)
Určitě bych to doporučil všem milovníkům historie, krásně popsané reálie středověkého života a celé se to odehrává přibližně okolo roku 1400-1410 (bitva u Grunwaldu) na území Polska, Litvy (tehdejší:angel:) a Řádem německých rytířů. Moc pěkné čtení, vážně.
 

DeletedUser

Guest
Četl jsem od od něj Quo vadis? je to dobrá kniha, ze starověkého Říma, kterému vládne Nero, který pravděpodobně nechal zapálit Řím. Taky popisuje počátky křesťanství a vůbec mnoho o tehdejším Římě (což zajímá). Doporučuji.
 

DeletedUser

Guest
„Babičku“ jsem nikdy nebyla schopná dočíst a od H. Sienkiewicze jsem četla pouze dobrodružný román pro děti „Pouští a pralesem“ (doporučuji!), ale nadchly mě jiné knihy světové beletrie – H. Melville: Bílá velryba (sebedestruktivní hon na vorvaně symbolizujícího Zlo prokládaný lekcemi velrybářství), E. Brontë: Na Větrné hůrce (která žena by nemilovala Heathcliffa?), B. Pasternak: Doktor Živago (hry osudu na pozadí událostí 1. poloviny 20. století v Rusku) nebo W. Scott: Ivanhoe (historický román z doby po 3. křížové výpravě, dojde i na Robina Hooda a Richarda Lví Srdce...).
Ráda čtu také Shakespearovy komedie (nejradši mám Mnoho povyku pro nic), fantasy (Tolkien, Sapkowski, Eisenstein) nebo westerny (J. F. Cooper, Zane Grey); v posledních letech se prokousávám i orientální poezií, zvláště japonskými haiku; nedávno vyšla v edici Mocca zajímavě sestavená sbírka „Dravý jestřáb si načechral peří“ (kromě samotných básní v češtině zde naleznete i původní text v japonštině a výklady jednotlivých veršů atd.). Z českých básníků mám nejradši Gellnera a Hraběte.
V posledních letech bohužel na oddychovou literaturu není moc času, čtu převážně odbornou literaturu do práce. Z těch populárnějších knih jsem v poslední době narazila na několik zajímavých, třeba to bude pro někoho inspirace.
- S. J. Gould: Dinosauři v kupce sena – kniha přírodovědných esejí na různá témata; pro případ těžkých životních situací doporučuji přečíst si epilog o tom, jak nepropadat panice...
- R. Dawkins: Boží blud – existence Boha je zde uchopena jako vědecká hypotéza a podle toho je s ní také nakládáno... dle mého názoru až moc jednostranně zaměřené, ale někoho to třeba zaujme
- T. Flannery: Měníme podnebí – střízlivě podané informace o vlivu člověka na podnebí, globálním oteplování, včetně možných východisek... koho zajímá spíše opačné hledisko demagogicky prezentované z Hradu, měl by sáhnout po knize B. Lomborg: Skeptický ekolog
- J. A. Tainter: Kolapsy složitých společností – základní učebnice pro ty, kteří chtějí vědět, kam směřujeme (a pro ty, které zajímá, proč se zhroutily staré civilizace)
- I. J. Wilkens: Where Troy once stood (netuším, jestli vyšlo česky, mám jen anglicky) – hypotéza o tom, že Trója nebyla v Malé Asii, ale v Anglii, a v Odysei je popisována cesta podél afrického pobřeží a přes Atlantik někam na Kubu... důkazy mně osobně nepřipadaly přesvědčivé, ale asi dobré o něčem takovém vědět

p.s.: konečně jsem přečetla legendu o Pwyllovi, kterou začíná sbírka keltských pověstí Mabinogi:)
 
Omlouvám se,smíchal jsem jablka a hrušky,Babčka je TOP z hlediska data vydání,u NOCI GENERÁLŮ,osud jejich dvou vydání.
 

DeletedUser

Guest
Právě jsem začal číst sci-fi knihu Metro 2033 (to je snad poprvé,co čtu sci-fi).

Děj je z apokalyptického prostředí metra pod Moskvou,která je zamořena radioaktivitou a nesnesitelným vedrem ze slunce.

V metru se tvoří různé sociální skupiny (menší populace),které všude možně drží hlídky před zmutovanými tvory a krysami (obojí nějak souvisí s ozářením,či tak...).


Knížka je senzační,nemůžu se od ní odpoutat :)
 

DeletedUser

Guest
Výborná je fantasy série "Legenda o Drizztovi" od R. A. Salvatore. Nic lepšího jsem v tomto žánru nečetl.
 

DeletedUser

Guest
No,jak vidím samí fantazáci,tak to se k vám řadím taky.A hodně číst?To je přesně moje parketa.Moc ale nemusím všelijaké moc velké drasťáky,respektive horory.Hlavně Tolkiena,Sapkowskiho,Howarda,teda hlavně Conana,kterého čtu i od jiných spisovatelů.Ale třeba i české a slovenské např. Šlechtu a Červeňáka.No,ze sci-fi J.M.Trosku,Startrek,Hvězdné války,Perryho Rhodana,verneovky,no prostě samou odpočinkovou literaturu,poněvadž po těch nervech v práci si chci hlavně oddechnout.Krom toho ještě moc miluju mayovky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru