• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Šance na nalezení předmětu

DeletedUser

Guest
S DrLizardem jsme vytvořili velmi matematickou hodinovou debatu ohledně zisku předmětů, respektive zda je výhodnější pracovat dvě hodiny nebo půl hodiny.

Předpokládáme dvě možnosti
1) Šance pro zisk předmětu za půl hodiny je X, šance pro zisk předmětu za dvě hodiny je 4X
2) Šance pro zisk předmětu je X, šance pro zisk předmětu za dvě hodiny vychází z tohoto : random(fň)>x or random(chň)>x or random(vň)>x or random(kvé)>x, čili šance je 1-(1-x)^4

1) Po uplatnění zákonu o velkých číslech nám vyjde, že získáme stejné množství předmětů jak při půlhodinových, tak při dvouhodinových směnách.
1a) Šance na zisk předmětu za 2 hodiny je 4X
1b) Šance na zisk předmětu za půl hodiny je 4*X*(1-X)^3, dvou předmětů 6*X^2*(1-X)^2, tří předmětů 4*X^3*(1-X) a čtyř předmětů X^4. Pokud si šanci vynásbíte počtem předmětů, které získáte při jejím úspěchu a výsledky sečtete, dostanete se k hodnotě 4X

2) Pracovat po půlhodinách je výhodnější, protože můžeme získat za každou směnu maximálně jeden předmět
2a) Šance pro zisk jednoho předmětu za dvě hodiny je 1-(1-x)^4. Protože není možné získat více předmětů za jednu směnu, uvažuje se pouze, že získáme alespoň jeden předmět.
2b) Šance pro zisk předmětu za čtyři půlhodinové směny je stejná jako v případě 1b), čili 4X

Závěr: Pracovat po půlhodinových směnách je přinejhorším stejně výhodné jako pracovat dvouhodinovky, respektive výhodnější. Samozřejmě pouze z dlouhodobého hlediska a pokud platí jedna z předpokládaných verzí. Pokud se ta šance počítá jinak, aspoň jsme si hezky s DrLizardem pokecali.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak si právě připadám, jako bych přečet text ve španělštině, taky sem tam pochytil nějaká ta slůvka :):):)

jinak s tim, že pracovat po půl hodinách je výhodnější(z hlediska předmětů) souhlasim - vlastní zkušenost.. ;)
 

DeletedUser

Guest
obdivuhodne ze si s tim nekdo dal takovou obrovskou praci...a myslim ze to uplatnim..diky:)
 

DeletedUser

Guest
Jestli jsem to správně pochopil, takže když pracuju půl hodinku, mám větší šanci nálezt nějaký předmět, než když pracuju 2 hoďky?:whaaat:
 

DeletedUser

Guest
No za předpokladu správnosti hypotézy
1) je úplně jedno jak dlouho pracujete, protože z dlouhodobého hlediska budete mít stejně předmětů
2) je výhodnější pracovat půl hodiny, protože z dlouhodobého hlediska budete mít více předmětů

Jiná nás nenapadla, tyhle se tváří docela rozumně. Kdyby někoho napadla nějaká další, klidně se na ni podíváme.
 

DeletedUser

Guest
Ha tak jste měli pravdu------ Půl hodina obchodování a mám červené oblečení (s.4)
Tak teď zkouším na s.2 munici zatím jeden dynamit :smoker:
 

DeletedUser

Guest
Mám dotaz,ten výpočet se týká predmětu,který za práci dostanete ( Přeprava munice = dynamit),nebo štěstí nalezení předmětu neznámého???
 

DeletedUser

Guest
Ha tak jste měli pravdu------ Půl hodina obchodování a mám červené oblečení (s.4)
Tak teď zkouším na s.2 munici zatím jeden dynamit :smoker:

Prosímtě takhle to nefunguje :) využili jsme tam zákonu o velkých číslech, to znamená, že jsme předpokládali takové množství opakování, až se nám relativní četnost blíží četnosti předpokládané, respektiva chyba je naprosto zanedbatelná. Prostě z dlouhodobého hlediska ber deseti a statísíce hodin :)

Mám dotaz,ten výpočet se týká predmětu,který za práci dostanete ( Přeprava munice = dynamit),nebo štěstí nalezení předmětu neznámého???

Na produkty je tu jiné téma, respektive produkty mají stejnou četnost při hledání za dvě hodiny i za půl hodiny, takže je jim jedno, jakej dáte čas.

Je to ohledně předmětů (boty, zbraně, koně)
 

DeletedUser

Guest
Děkuji za objasnění,ještě mám jeden dotaz,když vynechám půl hodinocvou pracovní směnu,je větší šance nalezení předmětu při 1 hodinové ptáci,nebo po 2. hodinové práci??? (tuším že to bude po té hodinové,ale nejsem si 100% jistý)
 

DeletedUser

Guest
Šance je větší při dvouhodinové, výsledná dlouhodobá četnost je stejná, nebo větší při hodinové. (předpkládáme stále 1) a 2))
 

DeletedUser

Guest
tak přeprava 30 minut a mustang je doma škoda e mám appalosu
 

DeletedUser

Guest
Já sem nikdy ty procenta u prací moc nepochopil, ale to je jedno...
U práce Obchodování je šance 25%(čili pravděpodobně, když zadám 4*30minut, tak dostanu jeden). Ale když zadám 2 hodiny a ty procena se vynásobí, tak dostanu 100% a to neni pravděpodobnost, ale jistota.
Kde mám chybu?
 

DeletedUser

Guest
25% není pravděpodobnost neleznutí předmětu ,ale nýbrž jaký předmět najdeš!!čím větší štěstí tím drahší věc můžeš naleznout.

hodnota štěští naleznout předmět je nám neznámá.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Procenta v pravděpodobnosti nesmíš sčítat. Nebo chceš říct, že když je v nějaké zatáčce 10% nehodovost a já tam projíždím už po třicáté čtvrté, zrušil jsem tedy tři auta?

Počítat by se to mělo takto
A mimochodem v pravděpodobnosti 100% neexistuje.

Edit: Pardon, myslel jsem že mluví o produktu, nikoliv předměru.
Šance pro nalezení předmětu není známá, s Lizardem jsme s ní nepočítali, předpokládali jsme jako bychom ji znali.
Ale zbytek platí stejně, procenta nesčítat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2886

Guest
Ano tváříme se jako bychom věděli všechno.
Popravědě jakému koliv dodatečnému výzkumu v oblasti šance na nalezení předmětu se nebráníme. Ovšem mějte na paměti následující, aby váše práce měla vůbec smysl.
Pracujete vždy při stejné motivaci, neb jsi sem téměř jist že motivace má na nalezení předmětu vliv ale čert ví jestli je to vliv lineární a bylo by taky dobré aby se neměnilo množství pracovních bodů.

Asi se tomu sám začnu věnovat
 

DeletedUser

Guest
Tsk jsem to celé od začátku zkoušel,jsou to dobré 3 měsíce když jste to tu vypočítali pánové,a průběh:
1. měsíc: pracuji pořád po 30 minutách,modlím se a každý den přinesou do městečka alespon jeden předmět...na 2 hodinové směny ani nemyslím a vyplácí se to(cca 150hodin práce a nespočet různých předmětů)
2. měsíc:Předmětů začíná být stále méně a méně,zaměřujis e na duely a expení postavy
3.měsíc a zároven poslední:zkusil jsem směny po 2 hodinách a hopla:nosím ještě více předmětů než kdy dřív,sice za více energie,ale mnoho víc...
Nevím teda,zdá se mi ideální to střídat 30 a pak 2 hodiny...Takto jsem to jednou zkusil a 3x za sebou při dvouhodinovkách předmět :)
 

DeletedUser

Guest
stesti

Mam takovej dotaz, kdyz je u nejake prace stesti napr. 2% tak najdu nejaky predmet a mam i produkt to je OK. Ale kdyz to stetsi klesne na 0% tak mam akorat velky kulovy (ani predmet ani produkt) tak se ptam je mozny to stesti nejak zvetsit?
Modleni moc nepomaha a vic pracovnich bodu taky ne, hledal sem na foru kolik hodin a nic :cry:

Jo a k tem produktum, jde najit/dostat i 2 a vic najednou za 2hod praci, mozna sem to nepochopil dobre ale nekdo psal ze de dostat jen jeden tak nevim
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jo a k tem produktum, jde najit/dostat i 2 a vic najednou za 2hod praci, mozna sem to nepochopil dobre ale nekdo psal ze de dostat jen jeden tak nevim[/QUOTE]

Ano, produktů můžeš najít i víc + i s nějakou věcí. Já sem našel (dostal) maxim.dva produkty najednou.
 
Nahoru