• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Aktuality

DeletedUser9371

Guest
Stalo se přesně to, co jsem čekal a osobně jsem zklamaný. Celý národ vyplácal své hlasy do malých a nesmyslných stran, předem určených k neúspěchu.
Socdemáci se spolčí s bolševiky a stejně jim to bude málo. Takže šanci mají jen v trojkoalici. Možná s Babišem. Tady mě mrzí, že národ podpořil takové člověka s jeho minulostí, jako je Babiš. Milionáře chápu a přeji jim jejich úspěch, ale takovým, jako je Babiš ? Věkem a zkušenostmi prohnilí KSČ před rokem 1989, STB a podobně. Hodný milionář ? Nesouhlasím.
Takže jsme zase tam, kde jsme byli. Vládu sestaví kdokoli s bídou, zase bude nějaká nesmyslná 101, která se časem (za pár měsíců) rozpadne. Pár přeběhlíků a bude zase rodeo.
A pravice ? Tu jsem musel volit, už jen z přesvědčení, abych se nemusel stydět, že jsem volil komunisty.
Ale kdo mě překvapil ? A že ho nemám rád a patřím k jeho silným kritikům ? Kníže, svým výrokem, že se nikdy nebude paktovat s komunisty. Přímo, veřejně a na tvrdo. Tak mu to snad vydrží, a nemá z huby jen nevymáchanou chlebárnu.
Osobně jsem rád, že propadla strana Zemanovců a hlavně ? Zase voličský propad Sociální demokracie.
A pravice ? Tam se nedalo nic jiného čekat, po jejich ukázce kradení v tomto státě.

A pecka na závěr ? GROSS ? V Televizi ? A radí živě ve volební debatě ? No to snad ne. Totální zloděj, mašinfíra s miliony po dědečkovi ? S baráky koupenými v New Yorku ? Na Manhattanu ? Vily v ČR ? Skromný ministr vnitra ? Pecka plat, ne ? Hnus, tohle je už moc i na mě. Škoda jen, že nejezdí kasírovat nuggety do USA Titanikem. :(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13789

Guest
A pravice ? Tu jsem musel volit, už jen z přesvědčení, abych se nemusel stydět, že jsem volil komunisty.

ODS je v žumpě, Karla rád nemáš... Takže mi z toho vychází, že jsi asi musel volit krajně pravicovou DSSS. Je to tak? :D

Ale Krosno, díky, žes nakonec k volbám šel. A děkuju i všem ostatním, kteří tam nějakému tomu *****ovi šli hodit hlas. I tak se nás ale nesešlo ani 60%, což je hodně tragické.

Jinak ten Gross mě taky docela pobavil, no. Netušim, kde ho vyhrabali...a hlavně proč ho vyhrabali. Chápu, že mají ve studiu politology, ale proč sakra Grosse?
 
Proč by volební účast měla být tragická a pro koho!? Kdo má zájem a má vybráno at jde, kdo nechce, tak volit nepůjde! Sám jsem volit nešel - nebylo komu dát hlas, navíc jsem byl pracovně pryč, tak ani na to nebyl čas a možnost. Pokud si někdo nevybere, tak je to i jeho volba. Ti "nerozhodnutí" mně nejvíce poveselí, ještě když k tomu dodají, že se "dnes" (včera) jedná o naší budoucnost. Tak snad vím jakou budoucnost bych chtěl rozvážím kdo by mi vyhovoval a hlavně jak by se to vykumulilo.

Ostatně celé je to jakési podivné. Včera k večeru, kdy jsem se dostal k netu, jsem omrkl už hotové výslekdy, je to rozplizlé. Jak budou tu vládu lepit, to nevím? Z takového výsledku se moc nevydaří, Divím se že SPOZ se nedostala do parlamentu, i když je nemusím, tak bych jím to přál. Každopádně, Zeman tam svou páku mít nebude. Celkově to beru jako další krok k "lepším zítřkům", které si musíme protrpět.
 
33-prepáč,ale máš to asi hodně složitý.Co takto založit další polit. subjekt? Když se nepotkáš s nikým z 23,tak to musíš řešit jinak.
Ale je otázka,jestli se trefíš do vkusu Mc,aby nemusel zase na služebku :-D.
Dopadlo to jak to dopadlo a šmytec,ale největší prohru vidím v tom,že se tam zase usalašil Benda.
 
Tak jsem se zmýlil, Zeman páčí jako nikdy, to je carevič jak vyšitý...! Ta výhra se ČSSD moc nezuročila. Divím se že z toho viní Sobotku, trochu mi ho je i líto. Zvedl prapor a než ho stačil zapíchnout na vrcholu, tak ho "spolustraníci" zařízli. Výsledek (nedobrý) není jeho vina, to si potentovali sami, na ně taky padá špína, né že ne. Taky proto se divím, že nenastal odliv levicových voličů do SPOZ, tam byla možnost, ale nějak toho nevyužili.
 

DeletedUser9371

Guest
I tak se nás ale nesešlo ani 60%, což je hodně tragické.

Přesně tak. Tady je vidět, že národ na volby kašle. Nic nového. Stejně to nějak upečou a že to nebude k jídlu víme.
I kdyby ten zbytek cca 40 % voličů dorazil, co by se změnilo ? Nic. Jen by se hlasy zase rozkutálely napříč politickým spektrem a bylo by to zase tam kde to je. No a to taky víme, kde to je. Nejvíc mě pobavili Romové v debatě, kde plakali, že by mě měli spousty hlasů, kdyby měli více peněz na kampaň. Osobně si myslím, že ty jejich peníze by na kampani neskončili. Plakali ale i jiné strany.
Třeba by bylo zajímavé, když jsme na tom tak ekonomicky špatně dát stopku. Každá strana plácnu 1 milion a dost. Veřejnoprávní televize povinně každé politické straně dát stejný časový blok na kampaň a ne jen tomu, kdo na to má.
:)
 
Veřejnoprávní televize povinně každé politické straně dát stejný časový blok na kampaň a ne jen tomu, kdo na to má.

Však tak nějak to bylo, tuším při prvních volbách a snad i u těch po rozdělení. Každá partaj měla místo/spot ve volebním bloku. Ať tuhle podporu strany mají, od toho tady veřejnoprávní televize je. I nějaké vylepovací plochy obstarájí obecní úřady. Ovšem to že ekonomika není dobrá nemusí ovlivňovat výdaje na kampaně. Když ty strany na to mají, tak ať svoje prostředky na volby vynaloží. Důležité je aby měli v pořádku účty a přípěvky, (novináři a aktivisté toto s přehledem pohlídají). Jenže to už lidi nezajímá, u svých oblíbenců na to nedbají. Tady se lidi nejen že musí hlídat ale snad stavět i mantinely.

Komunisté si tradičně vystačí s 25-40 miliony, a nadělají docela dost parády (alespoň takovou částku přiznávají a zřejmě ani více nemají). Větší stany dají tak 100-200, minulé volby to ČSSD hnala na 700 milionů a přiznala necelou polovinu. Hnutí ANO, respektive Babiš musel dát taky docela dost, čítám 300 milionů. Akorát že ten vydal ze svého, ještě nemá přístup k veřejným penězům. Možná se zahojí později, ale jde vidět že kampaň spolu s majetnými spolustraníky s přehledem zaplatili. Spíše budou chtít uvolnění na trhu, pro svoje podnikání, to jim legálně pomůže o mnoho více.

Jsem zvědavý na kolici, jestli se povede ČSSD s KSČM a pak jestli ustanoví tu síť národních obchodů, bank a mobilnícho operátora. To by byl vývar pro vládní výdaje jak ušitý, anebo ulitý ?! :).
 

DeletedUser13789

Guest
Hnutí ANO, respektive Babiš musel dát taky docela dost, čítám 300 milionů. Akorát že ten vydal ze svého, ještě nemá přístup k veřejným penězům.
Jeho strana má ale oficiální sponzory. Snad kolem 400 firem, nebo alespoň to sám Babiš říká. A já mu věřím.


Jsem zvědavý na koalici, jestli se povede ČSSD s KSČM...
Taky jsem zvědavý. Pořád to vypadá, že bez Babiše to asi nepůjde. Já osobně jako nejreálnější vidím koalici ČSSD, ANO, KDU-ČSL. S čímž bych byl asi celkem spokojený (ČSSD se mi sice nelíbí, ale co se dá dělat...vyhráli...).
 
Jeho strana má ale oficiální sponzory. Snad kolem 400 firem, nebo alespoň to sám Babiš říká. A já mu věřím.

Sponzorské dary jsou v pořádku, kdo chce dát tak dá, tím lépe pro partaj. Nevím sice jestli to dávají přímo firmy, anebo jejich majitelé, každopádně firmy by měli s prostředky nakládat jinak. Aby se po tom nedivili kdy budou platit větší daně, když mají ibriční peníze, toto by mohl být docela pádný argument. Věřit mu můžeš, ale nemůžeš si být jistý jestli to je pravda.
Ostatně i kdyby to bylo čisté, což by nebyl problém, protože on i straníci peníze mají. Jde o to proč ty peníze do toho dají a co za to čekají. Levicoví přiznivci by bez skrupulí řekli že si kupuje hlasy a vliv. Je jasné že samotné peníze nic neznamenají, je potřeba hlasů a ty si reklamou zrovna nekoupí. Ovšem tak jako tak peníze dali a vazba tu je. Na veřejné jednní s politikou je hospodářská komora, ne že budou přímo v parlamentu (a řídít při tom svoje podniky). To je jako kdyby se v opačném gardu nacpali do sněmovny odbory (ty tam jsou akorát po drobnu za levici).

Taky jsem zvědavý. Pořád to vypadá, že bez Babiše to asi nepůjde. Já osobně jako nejreálnější vidím koalici ČSSD, ANO, KDU-ČSL. S čímž bych byl asi celkem spokojený (ČSSD se mi sice nelíbí, ale co se dá dělat...vyhráli...).

Vítězství vypadá jinak, ono to stejně nic neznamená. Mají akorát nepsané právo na jmenování premiéra z jejich partaje. No a i v tom je to nahnuté, Zeman si tam tvoří svoje plány. Voliči ČSSD nejspíše chtěli premiérem předsedu, ale jiná klika vytváří něco jiného. Další skupina se svými ambicemi.

A jedna malá otázka na konec; kdo v nově zvoleném parlamentu je za občana a jeho zájem?! V posledních dvou letech se k vlastní činnosti probudila policie společně se soudy, odbory ty řádí furt. Tady je to nějak na pochodu...
 

DeletedUser13789

Guest
Vítězství vypadá jinak, ono to stejně nic neznamená. Mají akorát nepsané právo na jmenování premiéra z jejich partaje. No a i v tom je to nahnuté, Zeman si tam tvoří svoje plány. Voliči ČSSD nejspíše chtěli premiérem předsedu, ale jiná klika vytváří něco jiného. Další skupina se svými ambicemi...
Jasně, myslel jsem to tak, že vyhráli na počet mandátů. Takže bez nich se vláda postaví jenom hodně těžko. Z celkového pohledu to zrovna vítězství nebylo. (Krásně to vystihl titulek na iDnes: ČSSD utrpěla vítězství. Králem voleb je Babiš.)
Jinak podotýkám, že v době, kdy jsem psal ten příspěvek, jsem neměl úplně nejaktuálnější informace o situaci v ČSSD. Ale i tak... 60% členů strany prý hlasovalo pro jeho odvolání. I když Sobotku nesnáším (stejně jako celou jeho stranu), tak mi to vůči němu přijde nemorální. Prostě prasárna. On táhl kampaň, byl její (ošklivá :D) tvář a oni mu podrazí nohy dva dny po volbách.
Navíc postoj pana opilce k ČSSD je dost nevyzpytatelný. Těžko říct, jak to nakonec dopadne. I toho oficiálního aktu jmenování jednotlivých premiérů se obávám...
 

DeletedUser9371

Guest
Sledujete tu řežbu v Sociální demokracii ? Tak to tu ještě nebylo. Aby vítězná strana voleb se porafala mezi sebou o židle předsedy a začali vyjednávat koalici. Tak tomu tedy Hašek a Sobotka dali. To jim moc nepomůže. Teď to bude zajímavé a mám pocit, že bude vládnout Zeman sám a ještě bez Mišíka. :D
Ten mu to řekl na férovku a praštil mu s metálem.
Ale na druhou stranu, ač nerad bych se zastal Sobotky. Tohle se nedělá a je to na něj hnusárna.
Dobře jim však tak, já je nevolil a volit nikdy přebíhající stranu z leva do prava nebudu.


Tady je odkaz na ty novodobé bolševiky, schované v KSČM a nejen tam. Jak je tady už vícekráte psáno, jsou všude. :( :(
[spoil]http://www.novinky.cz/domaci/317511-za-komunismu-zasahoval-pri-palachove-tydnu-ted-jde-do-snemovny.html[/spoil]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Jakkoliv si myslím,že Sobotka je slabej hráč,tak na jednu stranu je to hodně drsný vyřizování si účtů,na druhou stranu je možná dobře,že si to tam vyříkají za čerstva.
Ty animozity u nich jsou zřetelný už dlouho,jakž-takž to měli srovnaný v poslednich týdnech,jasně kvůli volbám.
Ale i když všichni mluví o sestav vlády,je to pořád jenom testování a nakukování klíčovou dírkou.
Tak si mysl.,že bude líp,když do těch opravdu top vyjednávání tam bude u socíků jasno,než aby se začali dohadovat v době,kdy už ta vyjednávání pojedou naostro..
Každopádně z ostudy nejen kabát,ale i trenky.
 

DeletedUser9371

Guest
No hlavně mají ostudu jako Brno, zklamali voliče. Teď jsem zvědavý, kdo s nimi když jsou rozpolceni na dva tábory vleze do koalice. Babiš se mi líbil, když prohlásil, že bude jednat až se dají dohromady a ne s hádajícím se předsedou strany a s rádoby předsedou, kujícím pikle a puče.
 

DeletedUser9371

Guest
Zeman je opět v nemocnici, po pádu má krev v koleni.
Prezident Miloš Zeman bude muset na doporučení lékařů zrušit plánované zahraniční cesty a léčit poraněné koleno. Ve středu odpoledne byl znovu převezen do nemocnice v pražském Motole a zůstane tam zřejmě až do čtvrtka. Řekl to ministr zdravotnictví v demisi a šéf Zemanova lékařského konzilia Martin Holcát.....

Nepožádáme společně o milost pro chodník ? Chodník napadl Zemana, zvedl se a dal mu přes hubu. Bude odsouzen a rozkopán. lol
Hlavně, že Zemana ošetřuje největší svazák a komunista před listopadem 1989. Práskač a udavač, kariérista přes mrtvoly. Taky pěkný. Ministr, co se tam cpal od revoluce. Nikdy mu to nevyšlo, až za Zemana. Stejně tak jako kdysi Bojar. :(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Mě to nedá a přidám sem ještě tohle, já ty bolševiky prostě nerozchodím. :D

Martin Holcát
Martin Holcát je renomovaný lékař, který se staral například o exprezidenta Václava Havla. Několik let také šéfoval Všeobecné fakultní nemocnici. Když v roce 2013 zastával funkci náměstka Fakultní nemocnice Motol, dostal nabídku stát se ministrem zdravotnictví vlády Jiřího Rusnoka.
Holcát se narodil 23. dubna 1954, vystudoval všeobecné lékařství na Karlově univerzitě a zaměřil se na obor ORL (ušní, nosní, krční). V 90. letech působil napřed jako odborný asistent ORL kliniky 1. Lékařské fakulty UK v Praze, od roku 1996 jako náměstek pro léčebnou péči ve Všeobecné fakultní nemocnici. O rok později se stal jejím ředitelem. Působil také jako první náměstek ministra zdravotnictví.
V pozdějších letech Holcát působil jako náměstek pro léčebně preventivní péči ve Fakultní nemocnici Motol. V roce 2013 mu premiér úřednické vlády Jiří Rusnok nabídnul post ministra zdravotnictví.
Holcát má na kontě řadu vědeckých publikací a aktivně vystupuje také na odborných přednáškách. Koncem 90. let šéfoval v Motole 15člennému konsiliu, které se staralo o tehdejšího prezidenta Václava Havla.


To mu neberu. Ale, proč se nepřizná k patolízání Vasilovi Mohoritovi, před listopadem 1989. K tomu, že to byl předseda CZV SSM, pak i KSČ FN Praha 2, udavač. Do své smrti mu neodpustím, že mě kvůli němu zavřeli a sebrali mi zájezd a zákaz cestovat. Naštěstí jen na chvíli, bolševik padl. Ovšem jen jako režim. V naší politice, vládě, sněmovnách žije úspěšně dál a to ve všech politických stranách, včetně lidovců.
 
Milý Krosníku....

Tady v tom spravedlnosti, zastání a pořádku už moc nezmůžeš. Dnes sami bolšani se ohánějí tím kdo je největší bývalý aparátčík a jak jim ubližují, (i když jsou oni jedni z nich a pořád drží lajnu). Ti vrcholoví při dnešním klima, začnínají vylézat z krytu. Připrav se na to že jejich čas ještě neskončil, naopak ještě se předvedou naposled v plné parádě. A ta nižší liga bude řečnit a chrochtat. Tak jak kdysi v Listopadu 89´, byli mezi prvními co zvonili, dnes budou chodit všude možně a zase mudrovat - největší prudiči.

Já třeba ani nejsem proto v odborech. Kdyby ti pohlaváři měli jednat s podnikovým vedením, tak by jen oprášili staré kamarádství, když by na nějakém sezení na sebe po letech natrefili. Po revoluci měli dostat po tlamu a jít sedět. Všelijací tihleti nepodarové (sedící na vyšších židlích) skoupili v malé privatizaci provozovny a podniky, následně je prodali za už podstatné prachy cizincům. A dnes se drze ohánějí jak nás cizinci odrbávají, a chtějí všechno zpátky (došli jim prachy).

Dnes takovýto lidé sedí na důležitých místech, mají kontakty z dřívějška a to je to co je živí. Kdyby se na ně vidělo, tak by se u nás hned žilo jinak...
 

DeletedUser9371

Guest
Pěkně napsané. S tím nezbývá než jen souhlasit. Máš pravdu. V odborech jsem nikdy nebyl a nebudu. Takže to nemůžu komentovat. Jen sleduji jejich cvrkot. Třeba OKD. Osobně si myslím, že je to k ničemu stávkovat. Pamatujete, jak se jim kdysi Kalousek sprostě smál do ksichtu při stávce zemědělců před vládou ? Jediná, velká stávka pracujících byla na v Praze na Letné. Hasiči, policajti a nevím kdo. Větší masu stávkujících jsem osobně neviděl. K čemu je stávka ? Pár stovek lidí v davu a nespokojených ?
Jo, ale taková generální stávka pracujících ? Proti těm grázlům co se jen opráší, přehodí kabáty a jedou dál ? Šel bych hned a do první řady.
:)
 

DeletedUser

Guest
Tak nám propustili Ratha na svobodu.......

Exhejtman se už prý do politiky nehrne...chce dělat ve své malé ordinaci obyčejného doktůrka.....takže velká huba bude v parlamentu chybět.....
 
Nahoru