• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Aktuality

DeletedUser9371

Guest
Pěkný příspěvek Lewisi i názor.
Já to zkrátím. Já jsem v té době žil jako dítě, kluk, puberťák i jako dospělý. A to jsem měl i vlasy.
"Ne pionýr, ne svazák, ne odborář, ne esčéspák, ne komunista, ne bolševik ....
:D
Proto i klíče z mé strany při "Sametu". Dnes ? Za co jsem "cinkal" a utíkal do metra ? Bez bot z Kladna domů do Prahy v bahně, mrazu (viz mé příspěvky jinde). Stál jsem na Národní třídě a před tím na Albertově u pomníku Jana Opletala. Tam to začalo. Krásný věk, elán i nadšení. To mě už dnes přešlo. Teď je řada na Vás, mladých a rád se připojím do davu s holí v ruce. Smutné, ale je to tak. Ale předvoj byl, že jsme se semkli pár dní před "Zdí nářků" na pražské Kampě, naproti francouzské ambasádě, kreslení nápisů na zeď k výročí úmrtí Johna Lennona. Ale to je jiná kapitola.
Proč to píši ? Jsem "Pražák", křtěný Vltavou. Pro jiné hráče jsem z "Práglu" a krevní křižovatka se Slovenskem i "Magyar ország". Proto mě to vytočilo. Při vzpomínce, kdy jsem po revoluci jel za vlastní babičkou a sestřenicí na Slovensko přes celnici ? Na pas ? Povinně výměna Kčs (já už zapomněl asi zkratky měny v té době) za SK? Dva národy, smíšená krev a nacionalismus v médiích ? Dnes ? V této době ? V 21 století ? To opravdu ne, to mě mrzí. Další nacionalistická "Mečiarovina" !!!
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13789

Guest
Zemřel bojovník proti apartheidu a bývalý prezident JAR Nelson Mandela (nějak se nám to tu posledních pár dní sype... :()
[SPOIL]http://zpravy.idnes.cz/zemrel-nelson-mandela-0ui-/zahranicni.aspx?c=A131205_225031_zahranicni_zt[/SPOIL]

V 95 letech zemřel bojovník proti apartheidu a první černošský prezident Jihoafrické republiky Nelson Mandela.
Po 5 měsících boje s opakovanou infekcí plic zemřel ve svém domě v Johannesburgu v kruhu své nejbližší rodiny (ve čtvrtek 5.12.2013, asi v 19:50 našeho času).

Odpočívej v pokoji, Mandelo!

Co si o něm myslíte? Byl to jihoafrický "Havel", "Masaryk"? Nebo ještě něco víc?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Co si o něm myslím ? Bojovník a vytrvalec, neúplatný, stojící si nezlomně za svými názory. Ne jako Havel, chudáček vězněný a samé privilegium. Od vycházek ven, po televizi, psací stroj, dopisy a kontakty se západem v době jeho věznění před rokem 1989. Za tu změnu názvu letiště ? Já bych tam strčil Ty, co to vymysleli. Takový člověk, jako je Mandela se jen tak prostě nevidí. V podstatě skoro celý život po vězeních, krom dětství. Moc si to už nepamatuji, ale před asi třemi roky o něm běžel výborně zpracovaný, životopisný film na HBO.
Takovým lidem jedině palec nahoru.
 
No,k tomu Slovensku,ono tak trochu všechno souvisí se vším. Kdyby TGM po 1.sv.válce zakládal Bohemii,Česko,Čechy,nebo bůhví jak by se jmenovalo a potom postupem času bychom třeba anektovali Slovensko,nebo bůh ví jak by se to jmenovalo,tak by snad šlo bulet nad tím,že je dotujeme.Ale byli tady dva národy,který se dostaly po 300 letech do samostatnosti a rozhodly se bydlet spolu.Pravda,že se tam narvalo strašně moc ze strany Čechů,ale pokud s někým bydlím v jedný domácnosti a mám normální mozkový pochody,tak snad nic logičtějšího není.
Na druhou stranu je taky potřeba si uvědomit,jak ve finále po rozvodu Slov.dopadlo.Většina zbrojovek a těžkýho průmyslu byla právě tam-v rámci ,,dotací,,.A pravdoláskař jim to pozavíral,dodneška mu to nezapoměli.
No,ale protože oni jsou daleko víc nacionálně zaměřený,tak třeba ty štráchy okolo práporu? Kalení vody,stejně by ve finále prosadili svůj kříž nad kopcema. Pravda je ale ta,že takovej prápor je svým způsobem vyznamný logo.
No a jinak jsem tam přes 4 roky žil a dělal,celkově tam jezdím skoro 40 let. Na východ a jediný co můžu říct-bezvadný lidi,neměl jsem tam jedinej konflikt,snad jenom když jsem nechcel poldeci.
 
Ahoj-nevím kde jsi byl ty,ale tam kde jsem tábořil já,byla běžná míra u nás zvaná ,,velkej,, to čemu my říkáme ,,malej,,tam nepili. Jinak i ty ,,decáky,,se tam popíjely,ale opakuju běžně poldeca.Ale třeba 12-15 a k tomu tam vydrželi cucat 1 pivo. Já byl zvyklej na to piviště a když jsem tam byl poprvé,tak jsem tam skoro umřel na otravu alkoholem -a pozor to ještě nebyly metanolový aféry apod.žádná lavorovica,nebo samohonka,skoro mě tam otrávili Stoličnou a Stockem.
 

DeletedUser9371

Guest
Na "Slováč" jezdím od mala, dodnes. Čechy tam mají rádi, jen nesmí mluvit maďarsky. :D
Tam co jezdím já ? Dolů na jih pod Fiľakovo, Lučenec, Rimavskou sobotu, tak tam je to s kořalkama tak, že velký panák, ten náš je u nich deci. Náš malý je u nic "štamperli". Když si dáš malého, nadávají a oni to mají v hospodě jako odměrku na "malinovku". V každém případě, když dám sedm malých piv, koukají, jak můžu vypít sedm piv. Borec u stolu dá flašku borovičky v panákách a to je v pohodě. Prostě normální věc. Takže ? Na ně v "kořce" nemám ani ve snu. :)
 

DeletedUser13789

Guest
Já znám něco podobného z vyprávění.
Kamarád a současně můj spolužák hraje v mládežnickém dechovém orchestru (MDO-Cheb). No a tento orchestr se často podívá za hranice (byli v Malajsii, v Číně, atd...). Nejraději ale jezdí na Slovensko :D
Je to tam prý tak, že vystoupí autobus českých muzikantů, před busem už na ně čeká slovenský orchestr a každý Slovák má v ruce dva panáky borovičky (naše velké). Takže si navzájem připijí, no a pak samozřejmě ještě "do druhé nohy". No a to jsou jenom první dvě minuty po vstupu na slovenskou půdu. :D
Pak ty jejich historky, to se člověk vážně nasměje :D

Horší je na tom to, že některým z našich muzikantů není třeba ještě ani 15 let a zřídí se tam tak, že jsou rádi, že nejedou domů v sanitce.
 

DeletedUser

Guest
Tak jsem četl (a poslouchal) záznam z poslanecký sněmovny a tom, jak se naši "čelní představitelé" dohadují o tom, kdo pojede Mandelovi na pohřeb.......úroveň hospody 4. cenové kategorie. Toho Mandelu asi také neměli moc rádi. Důležitější je jim nějakej oběd a večeře.....

http://www.novinky.cz/domaci/321412...se-abych-tam-nemusel-milos-je-nazhavenej.html

Přepis zaznamenaného dialogu mezi Rusnokem a Pickem

Rusnok: Ty vole, teď eště zase zemřel Mandela.
Picek: Ty vole, kdo tam pojede?
Rusnok: Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet!
Picek: Voni to dělaj tak do těch deseti dnů vobyčejně.
Rusnok: Čtrnáctýho v sobotu to je. To je, jak máme tu večeři. Teď já mám ještě ňákej voběd, pak máme večeři. Takže já, vole, sem ve strachu, jestli nebudu muset ještě jet tam. Vůbec se mi tam nechce! Vůbec. Pak mám devatenáctýho zase Brusel. A ty vole, já nevim, dyť eště to je dálka jako prase. Bych tam musel ňákou linkou nebo něčim.
Picek: Néé, speciálem.
Rusnok: Ty vole, kdo to zaplatí?
Picek: Já to zaplatim.
Rusnok: Tak rozpočet to letos zvládne... No hrozný, hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede. Voni mu určitě budou řikat doktoři, ať tam nejede.
Picek: Prosim tě, můžeš mi říct, jak vyleze do těch schodů do toho letadla?
Rusnok: Já nevim.
Picek: Dyť von má problémy se schodama.
Fischer: To je úplná blbost, eště tam bude ňákej průser, čoveče.
Rusnok: No tak asi nepoletí, tak je to v p.r.d.e.l.i.
 

DeletedUser17781

Guest
Tak jsem četl (a poslouchal) záznam z poslanecký sněmovny a tom, jak se naši "čelní představitelé" dohadují o tom, kdo pojede Mandelovi na pohřeb.......úroveň hospody 4. cenové kategorie. Toho Mandelu asi také neměli moc rádi. Důležitější je jim nějakej oběd a večeře.....

http://www.novinky.cz/domaci/321412...se-abych-tam-nemusel-milos-je-nazhavenej.html

Přepis zaznamenaného dialogu mezi Rusnokem a Pickem

Rusnok: Ty vole, teď eště zase zemřel Mandela.
Picek: Ty vole, kdo tam pojede?
Rusnok: Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet!
Picek: Voni to dělaj tak do těch deseti dnů vobyčejně.
Rusnok: Čtrnáctýho v sobotu to je. To je, jak máme tu večeři. Teď já mám ještě ňákej voběd, pak máme večeři. Takže já, vole, sem ve strachu, jestli nebudu muset ještě jet tam. Vůbec se mi tam nechce! Vůbec. Pak mám devatenáctýho zase Brusel. A ty vole, já nevim, dyť eště to je dálka jako prase. Bych tam musel ňákou linkou nebo něčim.
Picek: Néé, speciálem.
Rusnok: Ty vole, kdo to zaplatí?
Picek: Já to zaplatim.
Rusnok: Tak rozpočet to letos zvládne... No hrozný, hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede. Voni mu určitě budou řikat doktoři, ať tam nejede.
Picek: Prosim tě, můžeš mi říct, jak vyleze do těch schodů do toho letadla?
Rusnok: Já nevim.
Picek: Dyť von má problémy se schodama.
Fischer: To je úplná blbost, eště tam bude ňákej průser, čoveče.
Rusnok: No tak asi nepoletí, tak je to v p.r.d.e.l.i.

Toto jen dokazuje, jací lidé v naší politice jsou, a také to že by někteří potřebovali vyměnit.
http://zpravy.idnes.cz/rusnokovi-se...-dh9-/domaci.aspx?c=A131207_123827_domaci_klm Tady je k tomu ještě anketa.
 
Já bych tam taky nejel. Upřímně, on ten Mandela nikomu nic (v našich končinách nic neříká). Navíc to je i dost kontroverzní postava. Jedno si pamatujte, jestli nějaký geroj přebije druhého na stejném písečku, jediné co se změní, je to že bude na budku prozmněnu dostávat zase druhá strana...
 

DeletedUser13789

Guest
Tyyyyvole...kam jsme se to dopracovali?! To snad není možný. O politicích nemám dobré mínění, ale tohle už je opravdu nechutnost...

Tohle si přece člověk na jeho pozici nemůže dovolit. A když už si dovolí nad tím přemýšlet, tak by to aspoň neměl říkat nahlas. A když už ano, tak by to aspoň neměly slyšet mikrofony.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Jo, s tím Mandelou to přehnal. I ten Obama tam jede s dalšími bývalými prezidenty USA. Ten chlap si opravdu odseděl přes půl života po kriminálech, za boj o rovnoprávnost.
Co čekáte od našich politiků ? Hlavně že lízali ***** (paty) Havlovi a ještě na parníku po Labi s Kocábem. Havel ? Ten Mandelovi nesahal ani po kotníky.
Další ostuda po "Vencovských" amnestiích, kradení propisek .......
Hlavně, že Všichni za minulého režimu (před rokem 1989) mávali mávátky, bílou holubici míru a řvali za potlesku tribun z davu "Se Sovětským svazem, na věčné časy a nikdy jinak". To i ten Novotný (bývalý prezident ČSSR) byl větší frajer, ten řval na 1. Máje : "Bude chleba, bude maso" !
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13789

Guest
Kdybych na to měl a měl bych možnost se na ten pohřeb dostat, tak tam hned jedu. I když jsem Mandelu v podstatě nezažil, tak je pro mě velkým symbolem vytrvalosti a (úspěšného) boje za něco, čemu věří, boje za svoji rasu. A rozhodně nejsem sám, kdo by se tam rád podíval a uctil jeho památku. A člověk, který reprezentuje stát, letenku má zdarma, má to proplacené v rámci pracovní doby, letí v letadle téměř sám a nemusí nic řešit a ještě se tam o něj postarají, pak prohlásí tohle? To přece ne...
A pak se nemáme stydět za svá prasata - v čele s hlavním vepřem. (jak to nazval Orwell)
 
Dodám jen tolik.Moderně se jim říká vězni svědomí-tak nějak si je ten aparát vytváří sám,jsou sice protirežijmní,tak jim musíme ukázat,kdo tady velí,na druhou stranu ukážeme těm okolo,že nejsme žádní vrazi.Máme je pod zámkem,ale necháváme je žít.
Jistě je rozdíl meyi Mandelou s jeho desítkama let za katrem a naším pravdoláskařem,ale i ten Mand.mohl dostat třeba ve 40 letech infarkt.Co by s tím kdo nadělal.
Sacharov žil v exilu-byl by problém,aby ho třeba přejelo auto? Trockýmu rozmlátili hlavu cepínem až v Mexiku.Kdyby to bylo tak akutní,tak myslím,že Čínani by už byli dávno hotoví s dalajlámou.Atd,atd.

To k jedný věci.Nemám pocit,že bych se měl nějak zastávat Rusnoka a jeho party-unikl soukromej rozhovor a dělá se z toho komedie.Na jednu stranu je to nelegitimní vláda,nemá (údajně) do ničeho zasahovat a teď je najednou legitimní?
A co se týká mluvy:v létě nohejbal,v zimě fotbálek jsme chodili hrávat,když bylo tělo ještě odolný.Chodil s námi i bejvalej generální ředitel-běžně jsme si všichni tykali,kolikrát jsem ho běkně sejmul po letech.Po náročným sportu jsme šli všichni do zahulený hospody na pívo a panáka a nějakej ten hovězí kastrát,nebo pánská chlouba padla. Nebyl problém.
Potom jsme se dostali do styku pracovně právního (dojednávání kolekt.smlouvy),kde jse tenkrát byl ve vedení Odbor.organizace a tam to pro mě byl pan ředitel. Po schůzi jsme spolu kouřili, a zase to byl Jarda,kde jsem mu klidně řekl-ty bejku,mohli jste pustit o něco víc.
Takže je nutný asi rozlišovat,v jakejch podmínkách co se jak a komu říká.
 
To k jedný věci.Nemám pocit,že bych se měl nějak zastávat Rusnoka a jeho party-unikl soukromej rozhovor a dělá se z toho komedie.Na jednu stranu je to nelegitimní vláda,nemá (údajně) do ničeho zasahovat a teď je najednou legitimní?

Oni nejsou "najednou" legitimní. Legitimní jsou pořád, byli dle regulí jmenování, sice je to dost falešné, ale relativně v pořádku. Důvěru nemají, rozhodovat by neměli, jenže Miloš Emzák, tak nějak nepřijmul demisi, která trvá a nového premiéra se zdráhá jmenovat.

Za současného stavu by na tu "státní návštěvu" měl nejspíš někdo z nich jet. Nejde o pár volněších slov, to padá pod stůj a nikoho to ani nezajímá. Horší je to jak se k tomu Rusnok staví; dlabe na to, armáda to proplatí, napjatý rozpočet, nemohoucí prezident...

Jiná věc je to co byl mandela zač a proč jet na jeho pohřeb. Pro mne je to akorát šakárna ve světově-humanistickém pojetí. Vůdcové tam pojedu, ukázat světu jak jsou fajn, když vzdají poctu takovému "velikánovi".

Žádný hrdina ani národní ani osvoboditel demokrat či humanista, sprostý vrah, oportunista. Nebyl to ani žádný bojovník za svoji rasu, či lid. Lavíroval jak se dalo, sám podporoval segregaci "vlastních lidí". Po prouštění z vězení a náhlem převzetí prezidentského úřadu, zavedl naopak to o čem si lidé myslí proti čemu bojoval - Apartheid! Nezavedl rovnost, otočil postavení skupin obyvatel, kterážto věc už byla v běhu, vlastně to jen potvrdil.

Začalo pronásledování bělochů a míšenců, majetných lidí vesměs. Vraždilo se, zatýkalo, vyvlastňovalo. Jestli se má Mandela přirovnat k nějakému státníkovi u nás, tak to nebude Havel ale Gottwald. Nějakým pro mně nepochopitelným způsobem, se z něho zrodil geroj. A mladí ovčané, kterým se dá nakukat snad všechno, tomu tleskají - tragikomedie.
 
Tím legitimní jsem myslel,že by se v tom měli angažovat(dle někoho) aby jsme nebyli za křupany.Stačil by tam knížepán,oni stejně nevědí,jaká u nás bije.
Včera mě dostal na volebním sjezdu TOP,když v projevu přivítal zástupce státu ,,nám z nejbližších-Izraele,,.
Jinak Mc to s tím dvojitým Nelzonem přesně vystihl. Palec hore.
 

DeletedUser

Guest
Vše bylo řečeno, jen dodám jednu otázku: byla by dnes v JAR taková kriminalita nebýt Mandelova boje za rovnoprávnost?
 
Nahoru