• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Aktuality

DeletedUser9371

Guest
Já zastávám stejný názor. Navíc, jak už tu tuším někdo psal výše, často se církvi vrátí státní majetek a církev ho obratem prodá státu, protože třeba neví, co s ním. Viz. sestry Boromejky (aspoň tuším, že to byly ony).

Boromejky jsou třeba jako řádové sestry ve zdravotnictví. Kdysi jsem ležel s úrazem v nemocnici pod Petřínem, Praha 1. Sestry byly super, ochotné a v každém případě lepší služba, ochota k pacientům než obyčejné, zdravotní sestry. Ale "prášily". Z okna sesterny viděly na balkon, kde se kouřilo a počítaly, který pacient vykouřil tolik a tolik cigaret. Pak nám doktor nadával. Pecka bylo i jméno toho doktora. Jmenoval se mám pocit MUDr. Mudr.
Každé ráno chodil před vizitou po pokojích jejich farář. Malý, obtloustlý pán, dělal nám křížek na čelo, aniž by se ptal, jestli jsme věřící, po chodbě se opíral o stěny aby nepadl na zem. Denně na mol a táhla z něj levná kořalka.
:D
 

DeletedUser9371

Guest
A další mazec, Westmeni.
Zemřel konečně "soudruh Vasil Bilak". Grázl, který na nás poštval Rusáky s tanky v 68 roce. Ten pocit, jak to dunělo po Letné v Praze nikomu nepřeji už zažít.
Takže, asi v tom nebi nahoře nějaká spravedlnost je, když ho naše justice nedokázala potrestat a v klídku si dožil v přepychu na Slovensku.
Pecka je i to, že to byl obyčejný, vyučený krejčí. Ve výučním listu měl dovětek "nepouštět k šití sak". No a kam až to dotáhl a komu všemu ublížil. Znal jsem ještě jednoho malíře pokojů, uřvaného. Oba si můžou podat ruce.
Ještě je řada na Jakešovi a .............
Jmenovat je nebudu, to je na týden psaní denně 24 hodin.
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14443

Guest
Krosna teď se tě asi trošku dotknu :-) ale kdo pro tebe není grázl z dob 1989 :-D
 
Krosna teď se tě asi trošku dotknu :-) ale kdo pro tebe není grázl z dob 1989 :-D

Proč jsi sem zapletla polistopadovou dobu, když je řeč o činovnícíh z 68´ let? To je klasický školácký zvyk, když se připomene nějaký gauner z dob totality. Hned kontrovat nějakým dnešním politikem, aby se to vyrovnalo. Proč vy, stoupenci levice nedokážete říct; ano byl to gauner, jakému není rovno. Místo toho je to pořád to samé - blbý ale náš, a hned trumfujeme někým z dnešní doby.

Až natáhne brka Klaus, s radostí si zatančím s ostatními na jeho hrobě. Jenže teď se otíráme o jedince, který na vlastní národ z vlastního popudu "uštrikoval" násilný vpád a vnější dohled. Ta dnešní liga mu nesahá po kotníky, ti akorát defraudují prachy.
 

DeletedUser14443

Guest
McBracey já politice popravdě neholduji :-D a nemám jí ani ráda :-D já nejsem zastáncem ani jednich, já bych byla nejradši, kdyby mi někdo po mateřské zajistil práci :-) a to v dnešní době bude na prd. Takže tak. Ať je to levice nebo pravice. Ani jedna strana moc nepomáhá.
 

DeletedUser9371

Guest
Mě se nedotkne nic. Ale, grázl zůstane grázlem a komunista komunistou. Ti před rokem 1989 zejména a hlavně Ti, co to přežili, až do dnešní doby. Kabáty mají dnes z jiné látky a jsou sprostě činní v dnešní politice bez potrestání. Bez pardonu, jediné místo mají tam, kde je dnes Gottwald, Husák, Bilak. Doufám, že jich tam začne přibývat, Štrougal, Jakeš a další skvadra mladšího věku jako je Štěpán, Dlouhý ..... :(
No a Klaus je už konečně taky z kola ven i ze všemi amnestovanými zloději. Na něm jsem si cenil jen to, že se nehrnul do Eura. No a ten co mi vadil nejvíc, tak ten už taky odplaval za asistence Kocába po Labi, ani nevím kam.
Toho "Plaváčka" dobře ohodnotil veřejně nedávno Stropnický (ministr obrany), že to byl politický paskvil, nebo tak nějak. S tím už "héééérečka" Dáša nepromluví.
Jen aby nevyhlásil teď válku, když je u moci třeba Vinohradskému divadlu, odkud ho vyhodili pro neschopnost. A jako herec ? Taky paskvil i před rokem 1989.
:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13789

Guest
No a Klaus je už konečně taky z kola ven i ze všemi amnestovanými zloději. Na něm jsem si cenil jen to, že se nehrnul do Eura.

No, ono to jenom tak vypadá, že je z kola ven. Ale pořád má dlouhé prsty, pořád všechno komentuje, pořád se do všeho montuje, pořád chce být vidět. Jako prezidenta jsem ho neměl rád, je to slizký narcista a rád se poslouchá (skoro víc než Zeman). Nehledě na to, jaký byl politik...
S tou jeho euro-skepsí s ním souhlasím. Dost mě děsí představa, že tu zavedeme Euro. Celá EU postupně míří podivným směrem, z mého pohledu směrem dolů. A eurozóna je na tom podle mě ještě hůř. Ale nedávno se Babiš vyjádřil, že Euro se určitě v ČR nezavede dřív než v roce 2016. Takže se taky zdá, že nepospíchá.
Pro přijetí eura existují tzv. konvergenční kritéria. Tři základní vypadají takto:
  • deficit státního rozpočtu příslušného roku nesmí překročit hodnotu 3% nominálního HDP příslušného roku
  • celkový státní dluh nesmí překročit hodnotu 60% nominálního HDP
  • míra inflace nesmí v příslušném roce překročit o více než 1,5% úroveň inflace tří nejlepších členských zemí
(Převzato ze školních studijních materiálů)

Jde v podstatě jenom o to, jestli je ČR splní. A jestli je vůbec bude chtít splnit.
 

DeletedUser9371

Guest
A teď z jiného soudku. A už se to zase klasicky mastí. Sociální demokracie se čílí a přitom, když byla tolik let v opozici, dělala to samé. Pamatujete ty řečnické bláboly, x hodin a zdržování ? :D

"Karty se jen obrátily. To, co v minulosti zažívala pravice od ČSSD, teď sociální demokraté pociťuje na vlastní kůži. Vinou téměř každodenních žádostí poslaneckých frakcí TOP 09 a ODS o hodinové až dvouhodinové přestávky Sněmovna tento týden trhla rekord: za čtyři dny poslanci seděli v lavicích jen osmnáct hodin."
 

DeletedUser9371

Guest
Mě by nevzali. V kostele mě taky nechtějí. Protože, kdybych se zpovídal v budce, museli by ho znovu vysvětit. S bolševikem bych v jedné místnosti neseděl. :)
 
Mě by nevzali. V kostele mě taky nechtějí. Protože, kdybych se zpovídal v budce, museli by ho znovu vysvětit. S bolševikem bych v jedné místnosti neseděl. :)

Krosno, tady nejde o to kdo by tě 'nevzal', coby voleny zástupce máš dané misto! Mimochodem, politik je ten kdo se za zájem svých voličů baví s lidmi, které nemá rad o věcech které nesnáší..

.
 

DeletedUser9371

Guest
No právě. Dnes by mě teoreticky za pravdu a boj proti tomu, kdo mi před rokem 1989 ubližoval (bolševik - komunista) neměli potrestat. Ale. Já si své v listopadu 1989 "odpískal, odcinkal klíči, odzapaloval svíčkami, odutíkal do metra před federálem (pendrek) a odšlapal bos z Kladna do Prahy. Tenkrát to bylo najednou, spontální a v podstatě bez většího násilí. Dnes ? Kdyby jsme v takovém počtu povstali proti těm dnešním politikům ? Asi by to nebylo tak jednoduché a jen tak by lehce jako komunisti ty svá koryta neopustili. :(
V každém případě, jsem jeden z těch, co by zase stáli v první řadě. A proč ? Ti bolševici vládnou i dnes, po více než 20 letech a někdo i déle.
 
V každém případě, jsem jeden z těch, co by zase stáli v první řadě. A proč ? Ti bolševici vládnou i dnes, po více než 20 letech a někdo i déle.

To je právě to co je třeba rozřešit (co bývá denně na přetřesu). Bývalí-současní komunisté rozlezlí na všechny strany (i do všech stran). Někteří překabátění a dělají že oni nic. Už jak jsi psal v předešlém příspěvku, stará či nová skvadra pořád jedna rodina. A kdo to vlastně je?! Já se nebojím říct že jednoho máme přímo ve vládě A. Babiš dnes nejpopulárnější politik. To je jeden z těch "imaginárních" individuí co se pustili starého vesla a chopili nového kormidla.
 

DeletedUser9371

Guest
Přesně tak, souhlas. Babiš ? To je bolševická kapitola sama za sebe. Mě osobně nejvíc dorazil Dlouhý. Předseda CZV KSČ před listopadem 1989, bylo ho plné "Rudé právo" a ten grázl ještě kandidoval na prezidenta ČR. V ČSSR se nažral málo, tak se chtěl dosytit v ČR. Nejdřív jako ministr průmyslu a pak ještě chtěl být prezident. K pláči je to, že ho ještě národ volil. To je opravdu na zvracení.
Já bych mu dal ministra, ministranty na něj a řezat ho kadidlem po hlavě. Oni si opravdu myslí, že zapomínáme ?
:(
 

DeletedUser9371

Guest
To snad není ani pravda !
Babiš je ve vrcholné politice pár dní a tohle dopustí, estébák *..*.
I ten Sobotka má alespoň rozum. Se divím, že Babiš neodtáhl na Slovensko, na pohřeb Vasilovi Bilakovi, byl tam i Miloš Jakeš, bývalý vedoucí tajemník ÚV KSČ i Lorenc, ten byl šéf STB v době ČSSR.
Čím dál tím víc jsem pro zákon a zakázat tvrdě, co má v názvu komunistická.
:(

Sněmovna odmítla návrh komunistů zrušit lustrační zákon
Sněmovna v prvním čtení zamítla návrh KSČM na zrušení lustračního zákona. V minulých dnech poslanci jednání dvakrát přerušili a kvůli zákonu bylo dusno i v koalici. Návrh nakonec Sněmovna smetla ze stolu. Pro zamítnutí hlasovalo 121 poslanců, proti jich bylo 39.
„Žil jsem patrně v jiné zemi,” podivil se Bohuslav Svoboda (ODS) a připomněl vlastní zkušenosti s komunisty.
I další pravicoví poslanci odmítli komunistickou interpretaci dějin a zopakovali, že trvají na zachování platnosti normy. Ta stanoví, že pro výkon některých funkcí ve státní správě, policii, armádě, justici i tajných službách, je nezbytné lustrační osvědčení.
 
Co by jsi chtěl, dneska už pomalu nikoho nezajímá co je kdo zač. Každý raději sleduje svůj prospěch a aktuální situaci. "Hnědé a rudé" nebezpečí nikoho nezajímá. Komunisté lámou svoji rétoriku čím dál tím ostřeji. Před pár lety byli ještě dost rezervovaní, dnes už naplno vyhlašují jak byli skvělí vládci.

Bodejť by jsi jim odpověděl jejich receptem, prskali by jak křečci. Třeba jejich tvrzení, že kdo před Listopadem 89´ chtěl tak ten se měl dobře a špatně se měli jen vyložení odpůrci a to proto že se nechtěli podvolit - čili měli na výběr. Tak řekni dnes lidem to samé, že svůj osud drží ve vlastních rukách. To ostatně nikdy nebylo blíže pravdy, ale sežrali by tě zaživa.

Komunisté si stěžují jak na ně všichni hází vše špatné, zlaté oči. Dneska je na přetřesu Klaus, Kalousek, ODS a k tomu podnikatelé obecně a s tím vše soukromé. Nikdo KSČM z ničeho nevíní, akorát se s nimi baví každý podle svého rozmyslu a těch pravda mnoho není.
 

DeletedUser9371

Guest
Ale jdou po gaunerech a fest. Doufám, že jim to vydrží. Teď zase Nečasová (Nagyová). Náramky za miliony. Takhle se daní v české republice příjmy. Ne jako já hňup, daňové přiznání" finančáku" a ještě tam posílám peníze.
Vyhrábli i tuneláře z magistrátu za jízdenky. Teď ještě Tuneláře z tunelu Blanka, Lahovický most taky v Praze a další zakázky.
Možná je už přejde chuť, ale na to si tedy určitě nevsadím. Stejně tak jako na Hadamczika.
:D
 
Nahoru