• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Aktuality

DeletedUser9371

Guest
No vidíš, a to mám státnice z češtiny, z dalších dvou jazyků a češtinu jako takovou mám rád. Další jazyky pasivně, hovorově.
Neupravím to (příspěvek), nechám to tak, jak to je. Něco jako Krosna na pranýři. Je pěkné, že to sleduješ. Já osobně nic nekopíruji z netu, píši z hlavy a občas v emoci nekontroluji příspěvky, psané mnou. Zejména témata na bolševiky, politiku, nuggety a akce proti duchu "Divokého západu".
V každém případě, jsem stále a roky zastáncem názoru, že West není o pravopisu, ale o kolektivní hře s bandou hráčů. Nejen ve hře, ale i na soukromých srazech.
A jestli je to "židlema", nebo vidlema", mě to žíly netrhá.

A Řecko ? Kozel zahradníkem !
:)
 

DeletedUser9371

Guest
Zeman je perla sama o sobě. Nemusím ho, ani jeho výroky, nebo výmluvy, když je na mol a svádí to na cukrovku.
Jediné s čím se s ním ztotožňuji je to, že by vláda měla být sestavena z odborníků. Lékařů, politologů, vojáků, policistů, ekonomů, právníků ......
A v žádném případě ne z herců, komediantů a dalších rádoby politiků s vidinou vysokého platu těžících ze své popularity. Nehledě, třeba Stropnický je u mě tuctový herec, nic moc a ni v činohře.
Stačily ty dvě baby co vládly ministerstvu obrany. Jedna zpívala a ještě falešně "Gagarina" a druhá tam byla 2 dny s bídou ?
:)
 

DeletedUser3722

Guest
A proč ne? Ať je to třeba herec nebo ekonom, záleží na jeho myšlence a úmyslech, jestli je čestný a pravdivý ne? U mě to tak je.
 

DeletedUser3722

Guest

DeletedUser13789

Guest
Jediné s čím se s ním ztotožňuji je to, že by vláda měla být sestavena z odborníků. Lékařů, politologů, vojáků, policistů, ekonomů, právníků .....
Jasně, chápu Tvojí myšlenku. Určitě by to tak mělo být. Klidně ať jsou to politici, ale musí mít odbornou způsobilost. Třeba jako měl Václav Klaus (ať na něj máme názor jaký chceme), ten je dokonce profesor ekonomie (prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult.). Nevím, jaký máte názor na Babiše (bez ohledu na jeho údajnou příslušnost u StB). Svým způsobem je to taky odborník na ekonomiku a management.
U Stropnického je to samozřejmě fraška. Nechápu to. Jak to vůbec mohlo někoho napadnout? Já osobně nejsem zastáncem toho, aby na pozici ministra seděl přímo někdo ve vojenské uniformě. Podle mě by to měl být politik (samozřejmě odborník) a měl by mít pod sebou vojáky a další odborníky jak náměstky.

Mylouš si to dal asi jako statusek na facebooku, ne? :D
Forma toho sdělení mi to trošku připomíná..
A to kolem jeho "porušení diety", to je taky pěkná blbost.
Vzpomínám si, jak lékaři zjistili, že má cukrovku. Zakázali mu kouřit, dovolili mu tuším 0,3 l piva na den. A za pár dní se nechal vyvézt autem na Sněžku a vyfotil se tam s Klausem, přičemž Zeman i Klaus měli před sebou velkou Plzeň (v plechu), s Zeman ještě k tomu plný popelník a v ruce cigaretu. Takže dieta a omezení "jak prase"... :D
A pár týdnů na to se proti němu náhle vztyčil chodník, když vycházel z hospody. A od té doby chodí o holi.

Jojo, jsem fakt rád, že máme v čele státu takového ********.
 
A proč ne? Ať je to třeba herec nebo ekonom, záleží na jeho myšlence a úmyslech, jestli je čestný a pravdivý ne? U mě to tak je.

Na tomhle vůbec nezáleží, to k ničemu není. Stejně tak jako kdysi bývali politici hlavně věrní a uvědomělí. Ministr musí svému rezortu rozumět a být obecně schopný o rozumově vyspělý. A to těch lidí takových moc není. Většina z nich, na mne působí jako nějací středoškoláci - puberťáci. A ti schopní, to jsou povětšinou záporňáci.

Partaje, mají dost dobrých lidí na magistrátech (to se ovšem netýká ANO). KDU napere kandidátku vytipovanými "šíbry", ti mají tak málo místa že sei nemohou dovolit pustit dopředu někoho neznámého a jejich voliči nekroužkují. ČSSD má naopak místa celkem dost, ale tam se dostane hlavně stará garda, plus mladý loajální doprovod. To jsou mladí a staří kývači. Rozumní lidé, raději zůstanou na svých místech, stejně je zbytečné po čtyřech sezonách v místních zastupitelstvech jít do parlamentu. To už se odchází z politiky povětšinou nadobro pryč.

Ti co za něco stáli, se odtáhli, protože viděli že není jiné cesty. V partaji by zapadli tak jako tak, takže zkusili štěstí jinde. Viz Benešová a Pecina, ovšem jsou spíše za odpadlíky.
 

DeletedUser9371

Guest
Nejhorší na tom je to, že to zase bude prostě vláda, složená z neodborníků. Co je ale horší, že se tam zase objevují jména jako Špidla, Škromach ........
Prostě, už dlouho nejedli z toho koláče, plného intrik, peněz a špíny. A lid ? Ten ať si trhne, alespoň za ty prachy odhlasují zase nějaké ptákoviny, místo toho, aby tento stát se dal dohromady. 1,7 bilionu státního dluhu hovoří samo za sebe. Uvidíme, co tahle staronová sestava předvede (nemyslím Ano).
Jediné co je na tom pozitivní, že Kalousek utřel, alespoň zatím, než se někam zase vecpe.
:)
 

DeletedUser9371

Guest
Tohle zvedne každého čestného pravičáka, bojujícího, řádně chodícího k volbám proti komunistům a levicovým stranám ze židle :

"Němcová: Nebyl to fér výsledek
Bývalá místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová byla po prohře v sobotní volbě předsedy strany viditelně rozladěná. V rozhovoru pro Novinky uvedla, že výsledek nepovažuje za férový vzhledem k tomu, co pro ODS udělala. Od delegátů dostala jen 66 hlasů, zatímco vítězný Petr Fiala 437."

Co by chtěla ? Popravila celou pravici, její samolibostí, cpoucí se do kandidatury na prezidenta tohoto "Švejskovského státu" a na další posty, kde se dá něco urvat. Díky takovým to pravice projela na celé čáře, u loňských voleb. A můžeme jen doufat, že nebude hůř, pod vedením stejných, okoukaných ksichtů za více než 20 let a opětovně, opakovaně u moci ze sociální demokracie a komunistů. Výjimka je ANO, Ti tam ještě nebyli, nenakradli, tak třeba něco konečně předvedou ku ekonomickému prospěchu tohoto státu. Ale ? Na to si tedy nevsadím. Radši si vsadím na to, že náš nároďák v hokeji sklidí fiasko na olympiádě pod vedením Hadamczika. To bude tutovka. :(
Koukám, že uznává demokracii jako noha. Svobodná volba, jako tady ve hře. Jen s tím rozdílem, že když se tady o někom hlasuje, třeba do vedení aliance ? Nezvolí ho hráči ? Tak to nezvrací v médiích, uzná porážku a jede dál v kolektivu hráčů, mydlí denně soupeře, kolektivně ve hře. :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Tady nejde o pravici a nějaký poměr k ní, jde o samotnou partaj. Lidi se střídají a já jsem ještě neviděl, že by se za lidmi, kteří odešli z politiky, někdo a to hlavně včetně jejich kolegů, ohlížel se spokojeností. Každý kdo skončil, byl rázem prevít, nedobrý k ničemu. Tohle pasuje na všechny partaje. A je to skutečně nablblé, takhle se akorát drolí jádro. Strany upadají a přestávají fungovat. Pak přichází "vnitrostranický puč"...

Tohle není nějaké zůčtování, ale čirá vy...nost, a je to všude, posloužil jsi a teď zmiz. Do Topolánkovy éry, fungovala partaj klasickým způsobem, hierarchie fungovala. Jestli by dostatečně nefungoval dohled členské základny, fungovaly standarty užžšího seskupení, mělo to formu a řád. Teď není v ODS žádné jádro a není na koho se spolehnout. Nebylo zvoleno vedení, byli akorát "obsazeny funkce", takhle není s kým jednat. A jednotliví straníci, aby se raději do ničeho nepouštěli, není kdo by je zastal. Je třeba mít podporu a v takovém stavu, se bude dařit velrybářům. A toto bude všude...

Jiná věc je že měla jít, to je bez debat. Akorát se to mělo dít jinak než nezvolením. Ostatně Pospíšil dopadl stejně a myslím, že ten si to nezasloužil. Nevím jestli bych popřál ke zvolení Evženu Tošenovskému, myslím že se do toho neměl pouštět, akorát si uškodí...
 

DeletedUser9371

Guest
Každý kdo skončil, byl rázem prevít, nedobrý k ničemu. Tohle pasuje na všechny partaje. A je to skutečně nablblé, takhle se akorát drolí jádro. Strany upadají a přestávají fungovat. Pak přichází "vnitrostranický puč"...

S tímto názorem nezbývá nic jiného, než souhlasit. Jsou to puče, intriky, mocenské boje o křesla, mamon, koryta, tunely a podobně. Jenže, už jim to nejde tak rychle. Konečně, alespoň justice a orgány činné v trestním řízení vytáhli při spánku a ukolébavce od matičky státu prst z nočníku, a začali trestat tuneláře. I když mi to připadá, že jen některé. Ale díky, alespoň za těch pár. V takovém případě je mi jedno, která je to politická strana. Kradeš ? Okrádáš národ ? Táhni do basy. A pak nebreč jako Rath, že je v base špatně. Od toho je basa a ta je vůči Havlově demokracii nastavena velmi mírně. A když bude hůř ? Tak se to smázne amnestií, jako Havel i Klaus. Jen jsem zvědavý, jak to dlouho vydrží Zemanovi, nedat amnestii. Vsadím se, že ji dá. Taky má své koně a štolby, co ho zvedli do sedla. :(
 

DeletedUser9371

Guest
Jestli myslíš Sobotku jako premiéra ? Proti němu nic nemám. Zatím z toho co říká a slibuje, kvete malá naděje.
Ale jak to sleduji u "socdemáků" a nejen u nich, koukám, že už tam mají zase rebely, co nebudou hlasovat jednotně pro koaliční smlouvu. Ti si budou zase zahrávat, až dojde Babišovi trpělivost. Vypovězení koaličních dohod, nehlasování pro ně ve svých vlastních stranách, jejich neplnění, přechod do opozice, nic nového.
Zajímavé bude sledovat online hlasování o důvěře. To budou zase perly.
:D
 

DeletedUser9371

Guest
A teď bude zase ta fraška o vyslovení důvěry vládě v poslanecké sněmovně. Komedie online. Ale tohle je zajímavé, stále stejná písnička :

Mexiko nebo třeba Korejská republika. To jsou země, které se vedle rostoucího počtu turistů dostaly do hledáčku také českých poslanců. V rámci parlamentní diplomacie zde chtějí poslanci navazovat kontakty a vyměnit si zkušenosti. Alespoň tak obvykle zní zdůvodnění zahraničních cest zákonodárců, které si začaly pro letošní rok plánovat sněmovní výbory.
Můžeme zde získat řadu zkušeností například z práce jejich rozpočtového výboru,“ řekl o mexické cestě Právu předseda výboru Václav Votava (ČSSD). Podle něj by se poslanci chtěli zaměřit také na tamní vztah vlády a parlamentu.
Rozpočtový výbor nebyl deset let nikde za velkou louží, takže by také jednou mohl vycestovat předseda rozpočtového výboru Václav Votava.

Takže, ještě se naučit něco od eskymáků, nebo v Antarktidě od tučňáků. Taky zajímavá dovolená za naše peníze. Jen to nic nepřinese do státní kasy a nesníží to náš dluh státu 1,7 bilionu korun. :(
 

DeletedUser13789

Guest
Nesníží to náš dluh státu 1,7 bilionu korun.
Zrovna včera Babiš při příležitosti prvního brífinku po schůzce vlády mluvil o účtech státu. Stát má samozřejmě účet přímo u ČNB. Účet, ze kterého hospodaří s penězi, má úrok asi 0,3% p. a. Úrok na "dluhovém účtu" je tuším asi 3% p. a. Babiš s tím chce něco dělat a vůbec se tomu nedivím. Už jenom paradox toho, že státní instituce úrokem zvyšuje státní dluh a vzápětí peníze z úroku má znovu ve správě stát (jelikož se jedná o státní instituci), to je prostě pro mě nepochopitelné. Další věc, o které Babiš mluvil je, že jsme jedna z mála zemí EU, která nemá online přehled o cashflow (tok peněz). Dnes jel Babiš na Slovensko navštívit tamní ministry (a i řešit svůj soud) a říkal, že Slováci mají právě onen online přehled. A podle něj by bylo dobré ho zavést i u nás. Peníze prostě leží kdesi v bance, občas se někam přesunou, občas odněkud přijdou a nikdo na to moc nekouká. Určitě by bylo dobré to hlídat.

Samozřejmě to není způsob, jak snížit dluh, ale mělo by to umožnit lépe do toho vidět.
Dluh se samozřejmě snižuje hodně těžko. Hodně se mluví o daních, konkrétně o jejich zvyšování. Podle mě je ale zvyšování daní nesmysl. Na daních by se vybralo mnohem víc, kdyby byly nižší. To je můj názor.
 
Peníze prostě leží kdesi v bance, občas se někam přesunou, občas odněkud přijdou a nikdo na to moc nekouká. Určitě by bylo dobré to hlídat.

Peníze se přesunují už jen účetně, akorát na pobočky se vozí hotovost na výdej. A to už je věc těch vlastních bank.

To že ČNB spravuje peníze státu "mimo něj", je správná věc. Jednak je třeba stát od těch prostředků oddělit a navíc jsou to veřejné peníze. Banka musí držet ruku nad těmi penězi, jinak by furt protékaly a ztrácely hodnotu, což se děje. Snižuje to devalvaci peněz. Peníze neplynou zpátky aby vytvářeli zisk, když je vynaložíš, už slouží jinému. Při takovém režimu stát ani ČNB nic nevydělává, úrok slouží k jinému účelu.
 

DeletedUser9371

Guest
Tak abych taky nepatřil mezi věčné pesimisty a skeptiky při vnímání naší politiky, tenhle postoj Sobotky stojí za pochvalu. Po dvaceti letech někdo řekl dobrou věc. Jen aby jim to v koalici vydrželo.

Už nejsme opozice, vzkázal Sobotka
Zastánci stranického vedení naopak tvrdí, že jde o další hru zhrzených politiků, kteří přišli o funkce a budou hledat každou příležitost, jak předsedovi strany a premiéru Sobotkovi zatopit.
Sobotka ale situaci v klubu nijak tragicky nevnímá. „Po sedmi letech je i pro poslanecký klub soc. dem. složité vžít se do role vládní strany.
Připomněl, že ČSSD je vázána koaliční dohodou. „Je tedy potřeba si uvědomit, že na zásadních věcech, jako je téma referenda k církevním restitucím, je potřeba hledat koaliční shodu, pokud nemá být ohrožena existence vlády,“ dodal.

V každém případě jsem stále proti církevním restitucím. Vracet někomu nakradený majetek a ještě jen ten, který je pro církev lukrativní. :(
 

DeletedUser13789

Guest
„Je tedy potřeba si uvědomit, že na zásadních věcech, jako je téma referenda k církevním restitucím, je potřeba hledat koaliční shodu, pokud nemá být ohrožena existence vlády.“

Tam jim to hlavně "kazí" KDU-ČSL. Hned po volbách, kdy vyplynuly možné koalice a tahle se pomalu začala rýsovat jako asi nejpřijatelnější, tak jsem věděl, že se na církevních restitucích budou jen těžko shodovat. Ale snad se to nějak normálně, kultivovaně vyřeší. A případné referendum by možná byl dobrý krok, protože by se tolik nepošpinily mezikoaliční vztahy.

V každém případě jsem stále proti církevním restitucím. Vracet někomu nakradený majetek a ještě jen ten, který je pro církev lukrativní. :(

Já zastávám stejný názor. Navíc, jak už tu tuším někdo psal výše, často se církvi vrátí státní majetek a církev ho obratem prodá státu, protože třeba neví, co s ním. Viz. sestry Boromejky (aspoň tuším, že to byly ony).
 
Nahoru