• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Akvárium

Deleted User - 31870

Guest
tak nějak si myslím, že je to vodní svět ze ZOO Lešná nad Zlínem :) je super jít pod tím proskleným vchodem a nad vámi plují rybky..

když už jsi psal o tom pohybu rybiček při focení - mně se docela osvědčilo přepnout na sportovní režim (ideální na focení mimča a rychlejších zvířátek)..

Jinak bych měla dotázek - dříve jsem měla vodní želvy a zbylo mi po nich akvárko - nemá příliš velké rozměry (odhadem 15 l) - přijde mi to málo, abych v něm chovala rybičky - počítám i s rostlinami a nějakým podkladem.. Ale zase na druhou stranu kamarádka chová rybičky (druh nevím, takové hodně malé) v kulatém akvárku, které je oproti mému asi tak 1/3.. Mé stávající akvárko se mi do pokoje nevejde, ale kulaté bych sem zapasovala v klidu - ovšem někde jsem četla, že rybičky nemají v něm být, protože plavou dokola kvůli tvaru skla.. Nevím, co je na tom pravdy - rozhodně bych nechtěla zvíře nějak trápit, tak se raději ptám.. Případně bych prosila radu, kterou (pro začátečníka) méně náročou rybku si pořídit - s ohledem na prostor a její nároky na péči. Díky
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ahoj Darling-je hezké že jsi si tak jistá ale je to ZOO Olomouc nechtěl jsem to psát abych nebyl zdrbán za reklamu.
Focení na sportovní režim(scene)-zkoušel jsem to -je třeba akvárko hodně přisvítit a stejně jsem nedosáhl takového výsledku.
Malé akvárko(vytíračka)-problém filtrace i když dnes už se myslím dají koupit filtry i do těchto prcků ale řeknu Ti že čím menší akvárium tím hůř se v něm dá udržet vyhovující prostředí.jinak já jsem i po letech laik a můžu Ti poradit pouze to co mám sám odzkoušené-do tvého miniakvária bych dal zpočátku nějaké živorodky(gupka,kominík atd.)-rybičky sežeň raději u chovatele než ve zveráku(platí i o rostlinách) protože v 80%případů ti v obchodě doporučí cokoliv jen aby prodali.
Přečti si nějakou knížku-pro začínající je jich dost(některé jsou dost drahé)seženeš v antikvariátu/knihovně.nebo jsou dobré stránky na netu kde vždycky čti hlavně co k danému tématu píší chovatelé.
Kulaté malé akvárko nebudu komentovat zavřel bych tam všechny co ho nabízí.
Ahoj- pokud budeš mít ještě nějakou otázku pokud budu vědět rád odpovím přes PM
 

DeletedUser

Guest
Týjo Darling mám dva kamarády co maj kulaté akvárko a ty rybky v něm umíraj po jednom nebo dvou měsících. To bych vůbec nedoporučoval - ani oni ne. Říká se že umiráj z toho že pořad plavou dokola. Asi se jim točí hlava. Ale naopak takový Lasar, ryba náčelníka Lasarda z policejni akademie, ta vydržela docela hodně v tom akvarku :-D

Jinak jak sem byl malý, měli jsme doma akvarko asi tak 120 L a možná i víc a to byla fakt krása. Vím že bylo velké, protože jsme v něm chovali i angorského králika a ten tam v pohodě bydlel 3 rok. Možná že je někde v albu ještě fotka jak to vypadalo, zkusím se podívat, kdyžtak nascreenuju.

Jinak můj kamarád má akavarko přes půl pokoje jako stěnu. No to když sem viděl. Měl tam i takové ty mini žraloky :)). Fakt hezké.
 

DeletedUser

Guest
Strykoc: Zoo Ostrava, není žádná sláva a akvária mají docela ubohé...
ZOO Lešná je přenádherná (hodně se povedla tropická hala YUCATAN), ale akvária jsem nalezl jen v pod zámečkem, byly sice hezké, ale prosklený vchod si vážně nepamatuji, ale už jsem tam dlouho nebyl. V Olomouci jsem nebyl v ZOO vůbec, bohužel.
Nejvíc mně nadchl Mořský svět v Praze http://www.morsky-svet.cz/ i Pražská ZOO se může pochlubit hezkými akvárii.
Darling: Kulaté akvárko prosím NEEE. 15 l stačí třeba na Paví očka, nebo Black Moly (a jiné platy), jsou živorodé a nenáročné, ale malé akvárium musíš opravdu často čistit (jak psal 7sup).
 

DeletedUser

Guest
Ahoj vzpomínali jste ZOO Ostrava-akvárií tam moc není ale jsou docela dobře udělané:
pro zobrazení v plné velikosti klikni na náhled:












 

DeletedUser

Guest
to 7sup:
Měl bych dotaz. Jak se ti daří tak pěkně udržovat ty kytky?

Já ať dělám co dělám tak mi odcházej. Zaprvé černá štětičková řasa všechno kazí a za druhé asi taky pomáhaj ožírat rybky. A když nepřihnojuju Tetra Plantamin tak to všechno odumírá. A bublám jim CO2 z kvasnic.

Nemáš nějakej tip?
 

DeletedUser

Guest
Měl bych dotaz. Jak se ti daří tak pěkně udržovat ty kytky?

Ahoj-nejsem takový akvarista abych někomu radil(zkus stránky věnované chovu rybiček)
přesto se pokusím-já nepřihnojuji myslím že to co vyprodukují ryby stačí,rostliny mám v akváriu v miskách udělaných ze spodků petláhví (musíš je naděrovat) tím dobře ochráníš kořeny a je s tím výborná manipulace při čištění.Kvůli ancistrusům které chovám a kteří po rostlinách jdou jak kdyby jim patřily přikrmuji třeba listy hlávkového salátu.Řasy-napadený list vždy odstraním -objevují se mi sem tam -kdysi jsem používal i zářivkovou trubici která je údajně ničí (myslím že je to ale jen tahání peněz z našich kapes) je dost drahá- nepsal jsi jak svítíš a to může být zakopaný pes - mám nastavené světlo od 9°°do 21°°° a rostlinkám to určitě svědčí- jinak zkus jiný druh -taky mi chvíli trvalo než jsem přišel na to kterým se bude v mém akvárku dařit a schválně Ti tu přidám obrázek jak se mi podařilo minulý měsíc rostliny skoro odrovnat když jsem je přesazoval a nechal tak 20min bez vody.



 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
to 7sup:
Měl bych dotaz. Jak se ti daří tak pěkně udržovat ty kytky?

Já ať dělám co dělám tak mi odcházej. Zaprvé černá štětičková řasa všechno kazí a za druhé asi taky pomáhaj ožírat rybky. A když nepřihnojuju Tetra Plantamin tak to všechno odumírá. A bublám jim CO2 z kvasnic.

Nemáš nějakej tip?


Z mé zkušenosti ti mohu doporučit hnojivo PMDD: http://www.akvarista.cz/web/shop/item-rosik-pmdd, rostlinky nádherně rostly a řasy umíraly, mohu ti ještě doporučit na dno místo písku Akadamu: http://www.akvarista.cz/web/shop/item-bs-akadama-jemna-14l Obojí jsem měl v akváriu a prospívalo ;)
 

DeletedUser8082

Guest
Já mám sice jedno akvárium docela malé ale ne až tak a měi jsme na začátku samici a samečka pavích oček a ted' jich tam je jak .......nebudu řikat...dál tak máme neonky ,ancystrus(bojak se o píše) a tetry nějaý a sumečka
 
Nahoru