• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

DISKUZE: AKCE - Získej zvíře do sbírky

DeletedUser

Guest
Padlo tady několik názorů na akci odhalte záškodníka - zneužitelnost je možná, jenže když chcete podvádět, tak to můžete u všeho...

A pokud si pořádně pročtete celou akci, tak se dočtete, že "smyslem není rozdávat zvířata, ale přimět hráče k aktivitě, kreativitě a také k tomu, aby se naučili hledat na fóru"!!

Odhoďte prvotní povrchní pohled, zapomeňte na zisk z výhry a zamyslete se...
Nemám pocit, že by návrhy na projekty byly úmyslně kopírovány, ale jak chcete někomu dokázat úmysl??!!

Všichni znají pravidla a než s něčím příjdou mají se rozhlédnout zda to tu již není,
já to udělal a projekt na přepadávání během cestování jsem tím pádem ani nezveřejňoval...

Nechápu, proč tak hrozně naříkáte, kvůli něčemu co má jen sběratelskou hodnotu...Nejsou to dolary ani nugety, jsou to jen tři zvířata, která jste navíc již mohli získat za jiné eventy a navíc jich je nekonečně mnoho..!!

Pokud vám to příjde tak hrozně snadné "podvádět" a ty ceny vám za to stojí, udělejte co musíte, aby jste je získali...

Já mám podvádění a lhaní na celém světě víc než dost, takže alespoň pro online realitu budu doufat v čestné hráče..
 

DeletedUser

Guest
Každýmu jde o soba. A to proto, že bez něho není velbloud a tudíž ani kompletní sběratelská sada, tím pádem ani bonusy ze sběratelské sady. A komplet sada znamená lepší práce, výdělky atd. (i když to je předmětem polemiky v jiném vláknu).Zde nejde jen o sbírání všeho, co existuje, ale o rozvoj postavy. Bohužel to je zatím jedinná šance, jak soba získat. Jak už jsem psal jinde; nechápu, proč tyto zvířata nejsou zaváděny přímo ve hře, za splnění určitých podmínek, ale je to ponecháno na "kreativitě" národních týmů:zásek:
HRAJEME HRU, NE FORUM.:střelec:
 

DeletedUser

Guest
Pro velké aliance to určitě problém nebude, avšak pro menší města by to mohl být velký problém, který by je od účasti odradil.. Pokud máte nějaký návrh na vylepšení, můžete mi ho poslat, budu ráda.

Dneska jsme měli poradu města a jdeme do toho je nas celkem 6 !!! ALE VUBEC SE TOHO NEBOJÍME osobně bych navrhoval to dát podle počtu obyvatel 0-10 lidí- 100 kolíku např. 30- 40 lidí -400 kolíku atd.aby ta možnost byla vyrovnaná i pro města s málo obyvateli :hoj:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11313

Guest
Myslím,že celá tato akce je v duchu slibovaného zvýhodňování větších měst. Snaha udržet lidi při hře je tak očividná,až to bolí.
Otevřeně řečeno - takovoudle pitomost snad ani nemohl vymyslet nikdo od nás,to musí pocházet přímo z vyšších mist. Myslím,že by do hry měla být co nejdříve zavedena činnost "zvracet před barem",hned bych si ji zadal.
 

DeletedUser

Guest
Máte-li oprávnění, brát lidem věci z inventáře, udělal bych stavbu města následovně:
Požadavky by byly jen na produkty, klidně i na výrobky zkušených řemeslníků.
Po splnění požadavků by byly produkty odstraněny z inventáře.

VÝHODY:
Odpadá strašného úřadování a kontrolování.
Nemusí se řešit, co se stane, když všechny produkty ihned po splnění dám druhému městu.
Zvýhodnění řemesel, která jsou zatím dost k ničemu, využití do teď zbytečných předmětů.

NEVÝHODY:
Když produkty hráčům na konci seberu, nemohu jich chtít po nich tolik, hůře se tedy odhadne hranice mezi neudělatelně těžkým a triviálním (splnitelným s tím, co už stejně mám v inventáři).

Technické poznámky:
Vyžadoval bych spíše předměty, které jinak moc k ničemu nejsou: Mapa, Vlaječka, Šerifská hvězda, Náramek za zubů, Dámské šperky... (Není mi jasné, jak se s pomocí toho dá postavit město, ale z herního hlediska by to bylo s výhodou. Budu-li chtít 10000 dřev, nebudou spolu s úkolem Charlie už vůbec k dostání).

Na nových světech bych zvýšil požadavky, asi o polovinu. Dvakrát je totiž moc - práce sice trvá poloviční dobu, ale motivace a energie se doplňuje stejně pomalu.

Celkově by potřebná doba neměla přesáhnout 20 000 hodin. Je to "jen" 400 hodin na jednoho, ale to je 4 hodiny denně tři měsíce a to jen za předpokladu, že všichni, kdo stavět město začnou, to dotáhnou do konce. Čekal bych, že spíš z původních 50 (jestli se jich vůbec tolik sežene) zbyde sotva polovina.

Možná bych akci přejmenoval - Příprava města na návštěvu prezidenta (proto ty vlaječky, šperky aj.) nebo podobně, aby to bylo přiléhavější potřebným produktům.
 

DeletedUser

Guest
Ahojte, tak aj ja sa vyjadrím. Ako už bolo popísané, akcia s mestom má ''zopár'' múch.

PRODUKTY:


- treba ich strašne veľa
Riešenie: Rapídne zníšiť počty produktov (/10, kľudne aj /20 alebo viac), napríklad za cenu toho, že budú z náročnejších prác. (5 diamantov, 20 kvetín mieru, 30 trofejí z ródea, 30 olova a pod.) = Zníži sa prehnaný počet a zároveň obtiažnosť zostane v podobe náročnosti daných prác.

- nešpecifikovaná a nejasná kontrolovateľnosť (posielať importovaný inventár?, screen?, kontrolovanie cez systém?, ...) A spojím to s ďalším bodom:

- po skontrolovaní sa dajú predávať
Riešenie: Predísť možnému zneužívaniu (t.j. napr. falšovanie screenov; importovanie inventára a následné predanie niektorých produktov spoluobčanovi, ktorý znova spraví ďalší import za účelom zdvojnásobenia počtu daných produktov; predávanie potrebných produktov iným mestám (úprimne povedané, nechápem prečo toto nie je ošetrené - potrebné odrobené hodiny sa dajú pripísať iba za 1 mesto, ale produkty sa dajú ich následným predaním pripísať viacerým mestám (?!) pričom by mali byť akože použité práve na výstavbu daného konkrétneho mesta...)), tak, že sa sníži počet vyžadovaných produktov, a tie, po skontrolovaní cez systém, budú odobraté z inventáru. (Bolo by fajn, keby hráči nazbierané produkty predali cez trh 1nému členovi mesta (napr. bolo by potrebných 30 kusov olova, tak by mu ich predali aby ich mal 30 v inventári) a ten by potom napísal sem (na fórum), do témy jeho mesta, a požiadal o kontrolu inventára, odobratie daných vecí z neho a zaškrtnutie požiadavky v téme. Ďalšie produkty (napr. 20 kvetín mieru, alebo hocičo) by zas mohol niekto iný napríklad poskytnúť po zozbieraní zo svojho inventára. IDE O TO, aby TW Team nemal toľko práce = aby nemusel zakaždým prehľadávať 50 inventárov. Iba keď by mal dáky jeden hráč v inventári potrebný počet produktov, až vtedy by sa to počítalo za splnenie požiadavky.
PRE TW TEAM: Nebuďte až takí benevolentní, dupnite si trošku. Kľudne si tam takéto pravidlo (že všetky kusy daného produktu - napr. 20 kvetín mieru, musia byť v inventári u 1ného človeka) zaveďte. Tiež ste len ľudia a nie stroje a predsa sa nenecháte zdrať z kože. Myslite na to, že to budete robiť celý rok a zakaždým keď niekto napíše, skontrolovať 50 inventárov (a ešte pri počte toľkých svetov) bude trošku o hubu. :) Chcem vám len dobre, pretože si toho nakladáte na plecia veľmi veľa a nemuselo by sa vám to vyplatiť...



PRÁCE:


- oznámenia z vykonaných prác sa postupne sami vymažú
Riešenie: Skôr by som požiadavky nastavil tak, že za 1 deň (00:00 - 23:59) musia členovia mesta odrobiť daný počet hodín (rapídne znížiť časové intervaly oproti pôvodnému zadaniu, avšak možnosť pridať viacero prác, aby obtiažnosť zostala nezmenená) na dákej práci. Napríklad, Lovte pumy - 20 hodín dohromady za 1 deň (00:00-23:59). A potom by sa len skontrolovali oznámenia ľudí z mesta za 1 deň. TW Team by mal tým pádom menej práce a nedošlo by k samovymazaniu oznámení. Len by ešte bolo potrebné špecifikovať, že či sa rátajú práce zadané medzi týmto časovým obdobím, alebo ukončené.

____________________________________________

A ešte jedna vec - do zadania projektu napíšte prosím časové a produktové požiadavky aj pre staré aj pre nové svety. ALEBO, vytvorte 2 sekcie - Staré svety a v nich zadanie adekvátne pre ne; a Nové svety a v nich zadanie adekvátne pre nové svety.

Prosím berte moje predchádzajúce riadky ako podnet a nápad, ako to vylepšiť. Nezjedzte ma tu za to, sú to len moje nápady. :)
:klubun:​
 

DeletedUser

Guest
Nevím, proč tu všichni řešíte, jak to budou admini kontrolovat. Když už mají možnost darovat vám věci, tak mají hravě možnost projít si vaše inventáře. Jelikož nebudou kontrolovat víc, jak jedno město za týden jde to hravě projet i manuálně
 

DeletedUser10935

Guest
Když jsem otevřela onehdy večer stránku Westu a vykouklo na mě okno s výzvou supportu k získání zířete do sbírky (Rudolfa atd.), myslela jsem napřed, že se jedná o opožděný vánoční žert. Jak víme, Rudolf je potřeba k získání velblouda, ale to není všechno. K velbloudovi vede cesta přes pštrosa za 1000 splněných opakovatelných úkolů, a pak potřebujete zlatého oslíka za 1.000.000,- $ získaných prodejem věcí u obchodníka. INNO nám takhle namixovalo pěkně obtížný ale ne nesplnitelný úkol. Když dále připočtu úkol s opaskem Alla Swearengena (A. I. Menkenové), který už hledám s prémiem půl roku, a úkol s lupou, uvědomuji si, že mě splnění jmenovaných úkolů bude stát ještě hodně času a úsilí. Aby nebylo nic zadarmo a my si mohli ještě více vážit našeho supportu, připravil na nás akci k získání Rudolfa. Nevím, jestli k tomuto kroku dostal požehnání od INNA, ale jestli ne, tak provádí, co mu provádět nepřísluší.
Jak chápu z obchodního práva, provozovateli hry je zákonnou cestou umožněno provozovat hru za jistých podmínek, které někdo schválil. Před hráče se předkládá určité herní prostředí, které je na prvopočátku pro všechny stejné, provozovatel si vymiňuje právo k jeho úpravě. Mezi ním a hráčem, který začíná hrát (jen mezi těmito dvěma subjekty) vzniká něco jako obchodní smlouva. Hraj za podmínek, které určím, a na jejichž dodržování budu dohlížet. Za výhody ve hře, které ti nabízím oproti jiným hráčům, mi zaplatíš. Za službu v určitých podmínkách je stanovena cenová relace. Do podmínek patří i obtížnost úkolu, jehož stanovení je vyhrazeno provozovateli. Support může zastupovat provozovatele v dohledu na dodržování podmínek, eventuelně zajišťuje servis (překlady textů do národního jazyka, poradenství atd.). Nic proti Vám, páni administrátoři, ale když vy můžete měnit podmínky hry, proč bych nemohla i já a třeba provozováním multiúčtu. Když mi budete chtít dát ban a zrušit druhý účet, čím to zdůvodníte? Přeci porušením pravidel hry, které stanovil provozovatel - INNO. Když už chcete měnit podmínky hry, není korektní udělat to se souhlasem nás obou?
Nedivte se pak, že když tu uspořádáte soutěž, někdo při ní poruší „vaše“ pravidla a vy ho proti jeho snahám poškodíte nějakou sankcí (např. nedáte mu Rudolfa nebo ho, nechci říci, vyloučíte), můžete to u soudu proti drsnější straně prohrát.
Pro méně chápavé: Platím si prémium, abych získala snáze suroviny (peníze za to jdou na účet INNA). Předpokládám, že na splnění úkolu budu potřebovat konkrétní částku na hotovosti. Jestliže někdo úkol stíží, bude mě to stát více peněz a vznikne mi škoda. Jsem srozuměna, že obtížnost úkolů stanovuje INNO a může v tom smyslu delegovat pravomoc na support, ovšem na základě uzavření patřičné smlouvy mezi vámi, přičemž je nezbytné provést modifikaci podmínek hry (ne pravidel psaní na chat).
A ještě jeden aspekt tu musím zmínit. Žijeme ve společném domově – Evropě, jak řekl nějaký politik, tak nevidím důvod, proč v ČR je pro hráče úkol k získání Rudolfa těžší a jinačí než v Německu, kde, jak sem se dočetla na vašem fóru, hráči získávali Rudolfa úplně za jiných podmínek a INNU to nevadilo. Nebo chcete zkoušet, co všechno hráč vydrží a nechá si líbit? Uvědomte si, že na serverech už není 15 tisíc hráčů jako na počátku spuštění hry, ale třeba na S3 pod 2 tisíce. Kolik jich aktivně hraje? Lze vůbec za těchto podmínek vytvořit město s 50 obyvateli, kde jsou všichni aktivní a nenastane tam tudíž potřeba, aby ti aktivnější táhli k jejich škodě k cíli kolektiv? Svět je navíc rozdělen mezi dva až tři nesmiřitelné tábory v bojích o pevnosti. Myslím, že to samo ztěžuje vytváření takových měst.

Jistě někdo namítne, že to nemusím hrát, když se mi to nelíbí. To ano, ale také platím INNU peníze a požaduju profesionální přístup k hernímu prostředí. Když vidím, jak se tu rodí živelně pravidla … chce se mi brečet...
 

DeletedUser

Guest
Podle obsahu příspěvku tipuji, že jsi právník v prvním ročníku. Ale to je fuk. Vyhrát soudní spor proti INNU by "drsnější" strana jistě mohla, jelikož u soudu a na moři nikdy nevíš. To, že by to byl krajně protiprávní rozsudek je věc druhá. Co vím, tak za peníze si kupuješ nuggety, že ti k něčemu budou ti nikdo nikdy neslíbil.
S tím, že by všude v EU měla platit táž pravidla jsi také mimo. Myslíš, že ve Španělsku by měli lidé v zimě vozit v autě sněhové řetězy proto, že ve Skandinávii sněží? V Německu mají líné moderátory fóra, my máme hyperaktivní (až masochistické), tak máme propracovanější a náročnější soutěž. Věřím, že by se v Německu našlo nemálo lidí, kteří nám závidí, že tady nemá Rudolfa každý trouba.
Nechci říct, že West občas (často?) nepůsobí jako šitý horkou jehlou (např. překladatele bych hned vyhodil), na druhou stranu nevíme, jak jsou příslušní odpovědní placeni, kolik tomu tedy mohou věnovat času. Třeba to mají jen jako brigádu, dělají to po večerech a pak od nich sotva můžeme čekat víc.
 
Pokud nasi administratori dokazou ten projekt s vystavbou mest rozumne nastavit a udrzovat pri zivote - tak to jednoznace bude nadstandart na nasi strane a ostatni mutace nam budou moci jen zavidet. Rozhodne vsak ony podminky pro nastaveni a udrzeni toho projektu nejsou zadna *****, coz me osobne prijde si erudovane osoby porad jeste moc neuvedomuji (napr. dnes nas pozvali vyskakovacim oknem na akci - u ktere se doctete, ze se teprve doladuji jeji podminky) - fajn prvni verzi znacne ustrelili, jsem zvedavej na dalsi verzi a doufam, ze to neskonci stavem 'tady mate soby a dejte mi svatej klid'. A o takovejch drobnostech, jako kompatibilita s dalsimy updaty v tomto roce .. no prej se pude vice modlit , tak to zkusim.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Také bych zadarmo nic nechtěl :D
Ovšem hned jako první,co jsem četl,tak byla možnost pro město získat ty chlupáče.Jako zakladatel města o 43 hráčích jsem tuto možnost okamžitě zavrhl,protože jakmile jsem si představil,že po každé práci co by mi hráči posílali výpisy a já bych je musel házet tady na forum,tak to bych celý den nedělal nic jiného.Navíc co by bylo s hráči co se napíšou na začátku akce a po měsíci odejdou z města ?Dostali by chlupáče taky nebo ne ?A co hráči co by přišli do města po zahájení projektu ?Ti by asi nedostali nic.
Tak jen doufám,že si to Modi nechají pořádně projít hlavou nastaví přijatelné podmínky na hraní.

PS:Nechtěl bych být v roli Modu po roce akce a některé město by nesplňovalo požadavky o pár produktů :D
 

DeletedUser

Guest
Je dosť obtiažne dostať 200 likov na tie súťaže.Jeden dovod je že sa prenáša súťaživosť z hry.Takže konkurenčná ali vám dá aj keby ste mali návrh pozlatený NIE a další aspekt je odveta-to jest ked hlasujete za iný návrh a nepáči sa vám hlasujete nie a dotyčný zakladatel témy vám to vráti vo vašom hlasovaní...Tak neviem či má ešte vobec zmysel niečo vymýšlať.
 

Deleted User - 31870

Guest
Projekt výstavby města byl přepracován, doufáme, že se vám novější verze bude líbit více a naleznete odpovědi na své otázky.
 

DeletedUser9100

Guest
Ja mám ešte jeden dotaz.
Je tam uvedené že tie podmienky platia pre jednotlivcov zvlášť, a že sa predmety musia znova nájsť, aby sa zamedzilo predávaniu.
Ale je tam potreba aj pár výrobkov od rôznych remesiel a nie je mi úplne jasné, ako mám s kuchárom zohnať ornamenty alebo batérie či kožený poťah, keď to nemôžem kúpiť?
 

DeletedUser13514

Guest
Ty počty na jednotlivce jsou z toho důvodu, že každá skupina bude mít jiný počet hráčů, tak aby to bylo spravedlivé. Jinak se všechny produkty i práce počítají souhrnně za skupinu. Je už jedno, jak si to mezi hráči rozdělíte, hlavní je celková suma u jednotlivých položek.

Příklad: Vaše skupina má 10 členů a v podmínkách je, že na jednu osobu jsou např. 2 velká kladiva. Tudíž musí sehnat 20 velkých kladiv (2 velká kladiva x 10), ale je jedno, zda všechna nasbírá Franta, či zda každý seženete ta dvě kladiva.
 

DeletedUser9100

Guest
Takže som to zle pochopil, už mi je všetko zrejmé, ďakujem. :) :klubun:
 

DeletedUser

Guest
S takovouto na to kašlu, to že mám plnej inventář krámů a jsou mi ted na nic, fajn, ale to že ty produkty musíme znovu najít, tak na to kašlu :-)
Tohle jste vymysleli ještě hůř než byl první návrh.
Stačilo by jen snížit počet kolíků a dalších méně splnitelných produktů a udělat tu věc aby produkty měl v inventáři pouze jeden člověk ze skupiny a importoval inventář pouze on. Toť vše, velké zklamání tento výtvor
 
Nahoru