• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze k podzimnímu Yukonu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Tak kromě toho, že jsme diskutovali o pravidlech, o nastavení světa, o odměnách, následně to testovali :-) Například i teďka se zastávám Vetešníka, kterej si s tím tu práci dal největší, a první reakce na to je, že tady do toho blbě kecáš. Příště se na vás můžou všichni taky vykašlat...

Jaký důkaz by sis představoval? To si mám brát od lidí nějaké stvrzenky, nebo si to mám screenovat?

No na řadě jseš ty, ale o vlastních činech si stále nic nepověděl... A ty se divíš, že se tam lidem moc nechce chodit, když tam lidé jako ty, vytváří takovou atmosféru, jakou tam vytvářejí? Co tam mám přesně dělat? Chodit poslouchat tyhle tvoje řeči? Minimálně dneska jsem posbíral všechny dotazy co hráči na Lummi měli ohledně eventu, a získal na ně odpovědi, na základě toho se dodatečně ještě doplnila/upravila pravidla pro následující soutěž... Dřív jsem měl výtky vůči některým ostatním členům týmu, že se do hry málo zapojují, ale já se jim vlastně vůbec nedivím.

Můžeš mi dát nějaké příklady, co by sis tak představoval, že mám dělat? A dozvím se konečně, co děláš ty?
Vlastné činy ? keď to zrátam dal som sem cez 550 000 nuggetov takže sa dá povedať ,že mojím činom som dosť prispel do tejto hry . Píšeš o včerajšku ,že si bol na weste pozbieral si nejaké dotazy . Koľko krát za týždeň chodíš na ten west a zbieraš tie dokazy ? Odpovedať nemusíš je to 2-3 x za mesiac ,ale ďakujeme ti . Legate ku tebe nadával som ti ? Áno spochybňujem vašu prácu . Zlé preklady oneskorené reakcie na eventy a všetko je toho dosť a vy to viete . Miko tu nevidím nič napísať skoro pol roka a príde sem tak reaguje len na môj príspevok ako ste neschopný a posiela ma hrať na inú verziu
 
Důvod může se zdát poměrně zvláštní, ale je to kvůli odměnám za nejlepší město - aby se nenakupili poslední den všichni do top města. A zároveň aby lidi byli nuceni udělat více měst skrz předměty ve městech. Původně byl v plánu deaktivovat i trh, ale skrz úspěchy/řemeslo by to nebylo úplně vhod.
 

raketak95

Člen týmu
Trochu se omlouvám, že budu kritický - ale opravdu se bitevní část musela smrsknout na zkurvené honění statů? :( To přece vůbec nereflektuje, kdo je nejlepší bitvař, žiju v tom, že bitvy jsou týmový effort - kde největší zásluhu má velitel, nebo ten kdo by sehnal lidi, vymyslel poměry charakterů strany a tak. Tenhle systém v nich benefituje jen tupé honiče statů a fejkaře typu extrémních podporovatelů komunity výše (asi bych poradil dát tak 1 000 000x multiplier vykopání další bitvy, aby to nedopadlo jak na Lummi...).

Nikde se nepíše nic o sadách - předpokládám, že vše bude obchod. Počítáte také s tím, že z Oktoberfestu padá Minchovská paráda, Pekař, Horal, Rybář, Kapitán. Loďmistr, loňské skvosty + 3 nové sady - což z některých aspektů soutěže udělá souboj borce s prázdnýma dušema na vozíku vs. Usain Bolt... Nebo ty itemy z tomboly budete manuálně odebírat? Nebo všichni dostanou best sady ještě před vykopnutím? Nebo jak to plánujete řešit/neřešit?

Opravdu bylo nutné dělat soutěž v expu 1-150, když stejná soutěž na Lummi skončila tak, že odměny získali podvodníci s Jamzabotem? Asi netřeba psát, že exp dost zásadně ovlivňuje i ten zbytek v čem se soutěží, takže část soutěží je jen o tom, kdo ho opět nažhaví líp.

Jako neberu Vám, že snaha něco udělat nebyla, ale doufal jsem teda v něco lepšího. Gl a pevné nervy účastníkům.
 
CZ tým si vyhrazuje právo na: úpravu pravidel soutěže, zrušení soutěže, použití soutěžních příspěvků k propagaci hry, herního fóra a FB stránek hry.

Máme ještě pár dní do spuštění serveru. Pár věcí se klidně může ještě změnit.
Na ostatní otázky musí odpovědět někdo jiný :D
 
Trochu se omlouvám, že budu kritický - ale opravdu se bitevní část musela smrsknout na zkurvené honění statů? :( To přece vůbec nereflektuje, kdo je nejlepší bitvař, žiju v tom, že bitvy jsou týmový effort - kde největší zásluhu má velitel, nebo ten kdo by sehnal lidi, vymyslel poměry charakterů strany a tak. Tenhle systém v nich benefituje jen tupé honiče statů a fejkaře typu extrémních podporovatelů komunity výše (asi bych poradil dát tak 1 000 000x multiplier vykopání další bitvy, aby to nedopadlo jak na Lummi...).

Nikde se nepíše nic o sadách - předpokládám, že vše bude obchod. Počítáte také s tím, že z Oktoberfestu padá Minchovská paráda, Pekař, Horal, Rybář, Kapitán. Loďmistr, loňské skvosty + 3 nové sady - což z některých aspektů soutěže udělá souboj borce s prázdnýma dušema na vozíku vs. Usain Bolt... Nebo ty itemy z tomboly budete manuálně odebírat? Nebo všichni dostanou best sady ještě před vykopnutím? Nebo jak to plánujete řešit/neřešit?

Opravdu bylo nutné dělat soutěž v expu 1-150, když stejná soutěž na Lummi skončila tak, že odměny získali podvodníci s Jamzabotem? Asi netřeba psát, že exp dost zásadně ovlivňuje i ten zbytek v čem se soutěží, takže část soutěží je jen o tom, kdo ho opět nažhaví líp.

Jako neberu Vám, že snaha něco udělat nebyla, ale doufal jsem teda v něco lepšího. Gl a pevné nervy účastníkům.
čiže chceš povedať že tvoj kamarat rogi ma jamzu?
 

raketak95

Člen týmu
čiže chceš povedať že tvoj kamarat rogi ma jamzu?
Já Rogiho ani žádného jiného člena West komunity (ve většině případu a třeba i v tvém musím říct naštěstí) neznám. :) Myslet si můžu cokoliv, od vymáhání pravidel tu koneckonců máme support a můj dojem je, že ve své činnosti dokonale selhává - resp. ji neumí/nemá jak vymoci - pak by si to měl aspoň přiznat a soutěže takového typu nepořádat.
 
Trochu se omlouvám, že budu kritický - ale opravdu se bitevní část musela smrsknout na zkurvené honění statů? :( To přece vůbec nereflektuje, kdo je nejlepší bitvař, žiju v tom, že bitvy jsou týmový effort - kde největší zásluhu má velitel, nebo ten kdo by sehnal lidi, vymyslel poměry charakterů strany a tak. Tenhle systém v nich benefituje jen tupé honiče statů a fejkaře typu extrémních podporovatelů komunity výše (asi bych poradil dát tak 1 000 000x multiplier vykopání další bitvy, aby to nedopadlo jak na Lummi...).

Nikde se nepíše nic o sadách - předpokládám, že vše bude obchod. Počítáte také s tím, že z Oktoberfestu padá Minchovská paráda, Pekař, Horal, Rybář, Kapitán. Loďmistr, loňské skvosty + 3 nové sady - což z některých aspektů soutěže udělá souboj borce s prázdnýma dušema na vozíku vs. Usain Bolt... Nebo ty itemy z tomboly budete manuálně odebírat? Nebo všichni dostanou best sady ještě před vykopnutím? Nebo jak to plánujete řešit/neřešit?

Opravdu bylo nutné dělat soutěž v expu 1-150, když stejná soutěž na Lummi skončila tak, že odměny získali podvodníci s Jamzabotem? Asi netřeba psát, že exp dost zásadně ovlivňuje i ten zbytek v čem se soutěží, takže část soutěží je jen o tom, kdo ho opět nažhaví líp.

Jako neberu Vám, že snaha něco udělat nebyla, ale doufal jsem teda v něco lepšího. Gl a pevné nervy účastníkům.
1) Netuším, jak jinak by jsme mohli hodnotit nejlepšího bitvaře, inspiraci jsme vzali z .net verze, kde tahle hodnotili.
2) Octoberfest víme, sami jsme diskutovali o téhle problematice a možná s příchodem vpustíme nějaké sady na vyrovnání. Nicméně jsme udělali zákaz nugget viz pravidla. Ono dlouhý Yukon nemáš pořádně kdy pustit, jediná rozumná prodleva mezi eventy jsou prázdniny. Ohledně sad, co by se vpustily na server kvůli OF by se udělala veřejná anketa. Cortinu samozřejmě vpouštět nebudeme.
3) Sice vím, že to bude působit zvláštně, kór když víme, že jamzaři stále hrají, ale byla mi přislíbena pomoc od supportu na vyšší důraz pro kontrolování multi a botařů.
 
Jelikož jak na bitvy, tak duely jsou třeba lidi a tohle je navíc Yukon za tři soutěže, tak jsem čekal, že bude snaha dostat na tento svět co nejvíce lidí a to i pomocí cen - tak aby měli nějakou šanci i více průměrní hráči a nestalo to, že po 14 dnech budou jasní favorité a zbytek vlastně už nebude mít o co hrát a skončí. Ale třeba to vidím černě a udrží to komunita ..
 
Naposledy upraveno:

EREWAN

Člen týmu
Jelikož jak na bitvy, tak duely jsou třeba lidi a tohle je navíc Yukon za tři soutěže, tak jsem čekal, že bude snaha dostat na tento svět co nejvíce lidí a to i pomocí cen - tak aby měli nějakou šanci i více průměrní hráči a nestalo to, že po 14 dnech budou jasní favorité a zbytek vlastně už nebude mít o co hrát a skončí. Ale třeba to vidím černě a udrží to komunita ..

S tímhle asi souhlasím... Nicméně je těžký odhadnout, jaká bude v soutěži konkurence, kolik lidí se bude snažit, a jak moc...

Zároveň jestli se v průběhu spoustí Oktoberfest, to s pořadím může taky dost zamíchat, takže jestli někdo bude pozadu první polovinu soutěže, nemusí to nutně nic znamenat... A je odměna i za úspěchy, tam můžeš poskočit o tisíce bodů i během jediného dne.

Navzdory tomu je tvoje připomínka asi validní, zkusíme se na to ještě podívat.
 

raketak95

Člen týmu
1) Netuším, jak jinak by jsme mohli hodnotit nejlepšího bitvaře, inspiraci jsme vzali z .net verze, kde tahle hodnotili.
Já to beru - ale když si vypůjčím citaci z vlákna Harmonogram pro Yukon 2022, kde je tohle pojmenovaný jako 2x Duelový Yukon + Bitevní Yukon (mistrovství v bitvě o pevnost) v jednom. Nechci vyznít provokativně, ale tahle kreace má k origo názvu celkem dost daleko, spíš je to 2měsíční speed s top odměnami za staty v duelech a bitvách. :roll: Popravdě doufal jsem v něco jako české IFBC (i když jsem, pravda, dost skeptický vůbec k tomu, zda by se stvořily 2 strany na malé... :D), ani bych nepotřeboval ty debilní Gringo zbraně jako main prize... Takhle už apriori jako bitvař nemám o event zájem, zbytečný čas nemám a bitvy s velkou pravděpodobností budou ještě víc o ničem než ty na servrech (netuším kdo by dobrovolně chtěl velet, když nemá nic z výhry a kdo by ho vůbec poslouchal, když main target bitvy je nahnat si staty...). Jediný, co bude docela nepředvídatelný, bude nerovnováha stran (resp. kdo líp odhadne stranu na honitbu)...

2) Octoberfest víme, sami jsme diskutovali o téhle problematice a možná s příchodem vpustíme nějaké sady na vyrovnání. Nicméně jsme udělali zákaz nugget viz pravidla. Ono dlouhý Yukon nemáš pořádně kdy pustit, jediná rozumná prodleva mezi eventy jsou prázdniny. Ohledně sad, co by se vpustily na server kvůli OF by se udělala veřejná anketa. Cortinu samozřejmě vpouštět nebudeme.
Zároveň jestli se v průběhu spoustí Oktoberfest, to s pořadím může taky dost zamíchat, takže jestli někdo bude pozadu první polovinu soutěže, nemusí to nutně nic znamenat... A je odměna i za úspěchy, tam můžeš poskočit o tisíce bodů i během jediného dne.
Zdá se, že se diskuze minula s výsledkem, když mi tady Ere naznačuje, že první část eventu bude pro socky a chudák největší tryhard pak bude převálcován 1. luckerem v závětří, kterému padne full sada... :no: Z pozice lídra po sociální (předoktoberovské) verzi by mě to mírně frustrovalo, že se mnou vydrbá rng.

Závěrem teda doufám, že se moje ultraoptimistické vyhlídky nenaplní a účastníci budou prosit o opakování příští rok... :D
 
Naposledy upraveno:
@raketak95 Díky za komentář. Docela s tím souhlasím. Myslím si že by měli být odměněni hlavně velitelé, co mají velké a dlouholeté znalosti. Než nějaký sniper co pasivně stojí za tanky a sklízí "úspěch". Hlavně by na setech nezáleželo. Otázka je však jak by se to hodnotilo. Ale ještě o tom diskutujeme.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru