• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Fitness

Zdar pařani...

Začal jsem cvičit a chtěl bych se zeptat a podebatovat s vámi kdo z vás taky cvičí a jak?!
Počínaje klasickým aerobikem, přes spinning až k tvrdému posilování. Já cvičím kruhový trénink, taky jsem si koupil činky a doma s nimi cvičím. Kdo z vás něco obdobného dělá a jak, či co si k tomu pořídil a jestli chodíte na nějaké praktické hodiny cvičení, anebo sami do posilovny??

Ještě bych si chtěl koupit oválnou podložku, pro cviky na zemi, nějakou švedskou bedničku a další věci, například takový velký gumový balon.
 
Mám príma podložku,není ale oválná,dá se s ní cvičit nejen na zemi,bedničku mám,ale není švédská,je pouze ze Svijan a menší balon nosím pod trikem v oblasti pasu.
Necejtím se sice nejlíp,ale s těmahle pomůckama se občas pustím i do ajrobiku.

Někdo mi přidal zase nějaký cm na obvodu a taky jsem je nechtěl.
Na parchanta holt člověk nenarazí.
 

DeletedUser9990

Guest
Ahoj,
tak ještě v minulém století (vlastně tisíciletí,stáří nezastavíš),jsem také začal chmatat na železo,až se z toho v jednu dobu stala celkem závislost.
Cvičil jsem převážně základní cviky,občas jsem zkusil silové rutiny.Většinou jsem si to upravoval sám,podle nálady,ale vždy jsem se snažil o nějaký,alespoň minimální progres v tréninku.
Původně jako doplněk k bojovým sportům,poté jsem se dokonce "vyhecován" partou záludných přátel chystal na RAW soutěž v bench pressu,ze které samozřejmě nakonec sešlo.
Doma mám stále pohozené kotouče,velké osy,ez-osu,jč,lavici na bench,stojany na dřepy jsem po zranění už podaroval.
Zde jsem už před lety stručně popsal pár cviků.
http://posilujeme.wgz.cz/cviky
 
Tak jsem na to mrkl okem "znaleckým", a musím Osobnosti poděkovat, je to paráda. Výborné čtení a navíc má člověk možnost porovnat, co mu řeknou ostatní, (popřípadě se nespoléhat jen na jeden zdroj). Každý to totiž vykládá jinak.

A že jsem se dal na tu fyzkulturu, takje třeba něco provést i se stravou.
Koupil jsem si k tomu mixér až rádoby kuchyňského robota, a začal jsem si v něm dělat koktejly, to je akorát do tohoto horka. Do koktejlu dávám hlavně tvaroh, kvůli tomu to mixuju, samotný je nepoživatelný. Ať do ně jdou ty bílkoviny a jiné prospěšnosti.

A pokud někdo ví o něčem dalším, jak co jíst a jak to připravit, tak se neváhejte podělit...
 
Tak jsem se přihlásil na rok do fitka (se vším všudy), splatil část "permice", žeru tvaroh a už mi nejde do kebule. Chodím hlavně na aerobní cvičení, jelikož činky mi nedělají dobře a strojům jsem zatím nevěnoval pozornost. No asi ty lekce nejsou pro mne, nejen že nejsem pohybově nadaný, ale vůbec to není tak jak bych chtěl. Před tím jsem chodil na kruháč, teď je to všelijaké. A hlavně ty předrozvičky, to jsou samé takové moderní kroky "mambo ča-ča" a jiné volovinky. Co vám mám říkat, zlatá vojna...
 
strečink

No vidím že sport a pohyb obzláště není tady na westu zrovna populární...

Čím dál více cvíčím, tak upřednostňuju vytrvalost a kondici, před silovým tréninkem. Zjistil jsem že dříve než nastoupím na klasické posilování se vším všudy, tak je třeba být pořádně protažený a nemít namožené svaly. Zkrátka být fit na to, abych to cvičení odbavil a to nejde bez řádné fyzičky a ohebnosti. Ani po dvou měsících usilovné docházky do fitka, nejsem rozhýbaný tak jak bych chtěl. Známý mi poradil "suzukiho metodiku protahování", tak na to naběhnu a uvidím. Je v tom dost známých cviků/pozic, to je samozřejmé. Ostatně jak říkal kdysi můj trenér v sebeobraně; tělo je jen jedno, všechno co s ním lze provádět v různých sportech bude totožné. Tady je důležitá posloupnost, organizace a přístup. Pak jsou výsledky, jako při každé aktivitě a při té tělesné je obvzláště důežité vše provádět správně.
 
Tak mám za sebou bezmála půl roku docházky do fitka. Teda pokud nepočítám předešlou, ne zrovna marnou snahu, (ale ne moc progresivní), díky které jsem se dokodrcal k pevné relaci cvičení. A z toho půl roku byli tři "seznamovací", kdy jsem se nenásilnou formou zapojil do chodu fitka a cvičební aktivity. Nejdříve skupinovky jako; kruháč, funkční posilování a nějaký ten aerobik (zábavnou mužskou formou). Pak vlastní samocvičba, na stroje a železo jsem doposavad nesáhl. Zkrátka jsem se připravoval kondičně.

Tápal jsem jak ve výživě (tak i v samotném cvičení), protože když začnete cvičit, tak vám přestanou chutnat zakázané věci. A vy s pak tak nějak samospádem začínáte zajímat, o to co by vám "mělo" chutnat a co by vám prospělo a pomohlo i tělu jako takovému. Normálně mi přestala chutnat čokoláda, kola a o alkoholu ani nemluvě. Tady tu stravu a nádstavbovou výživu, studuju dodnes. Protože je třeba vědět, jestli jíst různé veci(ovoce, maso, zeleninu, obiloviny) a kdy si je dát!

Mno ale s "cvičbou" jsem se ustálil na "vlastní váze". Čili jsem se prakticky vyhnul činkám (sporadicky) a strojům (definitivně). Začal jsem s cvičením, které se nazývá Kalisthenika. Myslím, že tohle cvičení je akorát pro mne a rozhodně to je pořádná dřina. To co tahle metoda skýtá, oproti klasickému posilování je mnoho. A hlavně, kdo by chtěl být kulturistou, to v životě moc neužijete?!
 

DeletedUser

Guest
McBracey vyborny vyber. Kalisthenika a Suzuki su vyborne. Kedysi som aktivne cvicil hard workout a nakoniec som presiel presne k tomuto stylu a teraz nabieham nan opat.

Ak mas seriozny zaujem o vyzivu tu je link :
http://vyzivovestudio.sk/ je to moj spoluziak
 
Naposledy upraveno moderátorem:
McBracey vyborny vyber. Kalisthenika a Suzuki su vyborne. Kedysi som aktivne cvicil hard workout a nakoniec som presiel presne k tomuto stylu a teraz nabieham nan opat.

No mluv mi o tom. Už dokážu udělat most (z leže) a rozštěpím se (ovšem ne názorově) také slušně. Ony ty jednoduché cviky bez závaží a zařízení jsou v podstatě nejlepší. Samozřejmě že nějakou tu zátěž použiješ, ale je na pár cviků. V podstatě jen na dřepy, a i tak bych nohy cvičil nějak jinak, pokud by to šlo. Cviky na nohy moc neznám, vesměs když se zapojí nohy, tak je to spíše na břicho/záda.

Raději mám nářadí a pomůcky jako expandéry kruhy a hrazdu. Tam se můžeš všelijak vyblbnout a jsi fit. Stejně si myslím, že kdyby těm "posilovačům" dali do ruky švihadlo, tak je po půlminutě trefí šlak.
 

DeletedUser

Guest
Inak ja cvicim suzukiho podla poradia. Ty to cvicis ako? Mne bolo povedane ze to poradie ma vyznam. Na nohy je vynikajuci cvik a je uplne jedoduchy - Drep na jednej nohe a aj vypady su pomerne dobre. Svihadlo ako doplnok.

Ja cvicim so zavaziami pri kalisthenike aj pri klikoch a zhyboch pretoze vaha mojho tela je uz nizka na moju silu.

Inak ja som tajny fanusik aj tohoto systemu treningu, trening na vybusnost a rovnovahu. Je to specialny trening pre najlepsieho safety v NFL. Ale nato potrebujes uz vela vybavy a dohlad. Keby mam cas atd tak sa tomu venujem, samozrejme nie tak intenzivne ako on.
https://www.youtube.com/watch?v=8oXa8qVHDaQ
 
Dělám tento strečink podle pořadí a na závěr cvičení. Pak se ještě protáhnu, pokud jsem už nedělal nějakou relaxaci v rámci lekce. Některé ty cviky dělám i na začátku při protažení a rozcvičce. Dělával jsem suzukiho na začátku, ale přesunul jsem to na konec. Každopádně úplný začátek i konec je bežící pás nebo spinning. Jinde než ve fitku to necvičím, ale ted začnu i doma/venku je na to akorát klima.

Chci začít běhat venku, to se dá dělat denně. A podívám se i na ty borce co u nás v Ostravě někde cvičí workout. Uvidím co tam na mně vybafnou...
 
Je to stejné, to se dá čekat, to ani nemůže být jiné. Maximálně že by to nějak zpotvořili lidi postupným předáváním. Ovšem vidím tam u tebe v té tabulce nějaké divné číslování. První cvik má pořadové číslo "17", to je ještě něco před tím?

Já se teď zaobírám strečinkem, kdy se všemožně opíráš o sloup/zeď a různým napínáním se protahuješ. Na "hrudník" je to skvělé, jenže to je zatím jediný který mi jde. Zbytek jsem špatně postřehl...
 

DeletedUser

Guest
to vypadá dobře, chlapi, většinu z těch cviků taky dělám, zařadím ten zbytek do strečinku...ohledně běhání, jestli jsi starší osoba jako já a před tím jsi moc neběhal, dej si pozor, ať to nepřeženeš a ze začátku nedávej moc dlouhé vzdálenosti - když jsem nebyla zvyklá běhat (přestože jsem měla dobrou kondici celkově) a běžela třeba 20 km, hrozně trpěla kolena, teprve po několikaměsíčním tréninku se to zlepšilo a byla jsem schopná to dát bez bolesti (běhám na návštěvu k sestře, 12 km jedna cesta) - důležité jsou samozřejmě i vhodné boty a lépe se také běhá po něčem měkčím než je beton - pro nás boxery je také důležité během běhu měnit tempo (chvíli sprint, chvíli vyklusávat), je to tak lepší na kondici... ohledně stravy - nedávno jsem najela na protikvasinkovou dietu (dávám si mírnější verzi, důležité je vynechat všechno, v čem je uměle přidaný cukr) a výrazně se to projevilo na kondici a konečně jsem se zbavila té nekonečné únavy...

edit: jo, a než jdu běhat anebo na trénink, dávám na zahřátí tak 10-15 minut na rotopedu, připadá mi to lepší než pás, ale asi věc zvyku
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tady je podobná dieta, verze více pro chlapy :)http://www.vyuzeno.cz/lchf/

rozdíl v těch dietách je spíše v důvodech, ale dopady budou podobné - protikvasinková dieta vychází z toho, že díky nadměrnému přijímání umělého cukru jsou v těle přemnožené kvasinky, které způsobují řadu zdravotních důvodů, takže se omezí cukry, aby kvasinky neměly co žrát - u mne to zabralo kupodivu rychle, během měsíce mi slezl bílý povlak jazyka, poprvé po desítkách let, spadla ta hrozná únava a ospalost a najednou mám hromadu energie - a ne, že bych potřebovala hubnout, ale přestože jím víc než před tím, vyloučením cukrů z potravy jsem trochu zhubla na objem a během toho měsíce ztratila 3 cm v pase... paleolitická dieta (LCHF) vychází z původní stravy člověka a z toho, že tuky jsou špatné až v kombinaci s cukry - matně si pamatuju z biochemie (viz Krebsův cyklus a okolí), že nadbytečný cukr (tj. glukóza) se přeměňuje na tuky, které se ukládají v podobě tukových zásob, a naopak - pro energetické výdaje se primárně spotřebovává cukr, teprve v případě jeho nepřítomnosti se využívá energie z tuků - takže na té teorii asi něco bude... a řeknu vám, teprve čtením etiket se dozvídám, do čeho všeho se přidává cukr... nějaký cukr pro fungování samozřejmě organismus potřebuje, ale postačí dostatečně cukr z přirozených zdrojů, nemusí se přidávat umělý

...a vůbec, je docela hezky, jdu běhat
 
To s tím omezením cukrů pro úbytek kvasinek se mi líbí. Vyzkouším to, omezím (volný) cukr všude kde se dá, i ten vázaný v potravinách.

Ale ta paleo-dieta se mi jeví divná. Myslel jsem že to bude o tom aby člověk jedl to co si prapůvodně připravoval. Tudíž že nejedl kvašený pečený chleba, luštěniny a přílohy. A jedl pečené maso, zeleninu, nějaké to ovoce a ořechy.
 
Naposledy upraveno:
... na značky a cvičme v rytme

Tak je po prázdninách a všichni zpátky do tělocvičny. Já jdu dneska taky, tak uvidím jak mne trénink prověří. Jestli takové to domácí cvičení drželo laťku. Takže energicky a silově, čiže dymamicky...

Ps: a tu stravu taky trochu zkorigujte, alebo nedostatky jsou řádné...
 
Nahoru