• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Freerunning (parkour)

DeletedUser7239

Guest
Můj názor k parkouru je celkem kritický. Na jedné straně je sice člověk zdatnější a umí různé kousky, ale je to nebezpečné. Možná, že se uplatňuje heslo, že nejvíc kritizují ti, kteří to neumí. Asi je to tím, že nesnáším bolest. Já bych to tedy asi nedokázal. :tom:
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Můj názor k parkouru je celkem kritický. Na jedné straně je sice člověk zdatnější a umí různé kousky, ale je to nebezpečné. Možná, že se uplatňuje heslo, že nejvíc kritizují ti, kteří to neumí. Asi je to tím, že nesnáším bolest. Já bych to tedy asi nedokázal. :tom:

Když se nepřecenješ a nechceš být jenom za machra tak to nebezpečný není, je jasný že nemůžeš začínat hned saltama.
 
To bych řekl, že toto je velice nebezpečná aktivita. Rád to pozoruju (na videu), ale provozovat bych to nechtěl. Ohrožení života a zdraví je neustálé, jde o velice náročnou pohybovou zátěž a složitou akrobacii. Na to je potřeba dobré zdraví a fyzická kondice. Musíte být trénovaní, ale ne tím samotným sportem, to akorát ty kousky procvičujete.

Byl jste se někdo zeptat dokotra jak na tom jste, jestli nemáte řídké kosti, jak jste na tom se srdcem, kloubama, pohybovým aparátem?! Co když vás přepadne křeč do nohy, při nějakém výskoku, spadnete dolu jak pytel s pískem. Jsou lidi, co si zlomí kosti, při běžné chůzi anebo standartní práci. Vy na tom musíte být daleko lépe, než běžný člověk.

Než tohle začnete provozovat, tak si našetřete osmnáct tisíct, tolik stojí běžně pohřeb. Pokud se vyloženě nezabijete, ale jen připleštíte, bude to daleko dražší. Kolikrát s se zlomeným/pochroumaným kotníkem můžete ležet rok doma a pak už budete celý život kulhat.
 
To je jako u všeho zranění samozřejmě jsou jak už jsem psal nesmíš se přecenovat jak si sám psal jsou lidi co si zloměj nohu i při samotný chůzi. Je to jako u každýho jinýho sportu, parkour není nebezpečnej nebezpečný jsou jenom lidi co machrujou a neuměj to. Zbytečně to přeháníš.
 
Není to u jako každého jiného sportu, tohle je extra nebezpečné. Když říkam, že zakopnout můžeš při chůzi na rovné ploše, tak chci podotknout, co se může v porovnání s tím dít při akrobacii v terénu?! Viděl jsi někdy zranění při sportovní gymnastice? To je sport v kontrolovaném prostředí, prováděný trénovanými vrcholovými sportovci. Viděl jsi film s Jackie Chanem, nejlépe záverečné titulky? Tam dávají skeče s tím jak se mu co nepovedlo.
I kdyby jsi to poctivě pěstoval a věnoval se tomu, tak snad po pěti letech z tebe něco bude. A zároveň budeš dobitý že se pořádně neposadíš.

Já že přeháním?? To ani náhodou, naopak ještě jsem celkem uznalý. Je možné že se ti Parkour velice zamlouvá, ale zkus se na to podívat s odstupem.
 
Když se tomu opravdu chceš věnovat a ne jenom tak občas někde něco přeskočit tak jsou tréninkové skupiny a než vyrazíš do terénu tak se všechno pod dozorem pečlivě trénuje v tělocvičně a až pak se jde ven. Opatrný musíš být vždycky a při všem ale málokdy je to tak jako na videu že se přeskakuje z jednoho paneláku na druhý všechno se cvičí v nízkých výškách a na jednoduchých překážkách.
 

DeletedUser12516

Guest
Ono se to zdá nebezpečné a bolestivé ale opak je pravdou... Jak sem již u někoho zde četl, nesmíš být machr a hlavně se nesmíš přeceňovat... Prostě když se na to necítíš, nedělej to... Prvně si to procvič v tělocvičně a teprve pak na ostro...

U mě je chyba že já se do toho pouštím bezhlavě a kolikrát to už špatně dopadlo. Jenom je ta výhoda že když se mi něco nepovede, tak vstanu a jdu to dát znova a poučím se ze své chyby... :)
 
Nahoru