• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Game Maker

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1447
  • Vytvořeno

DeletedUser11110

Guest
Čestina stáhnout jde ale potom to háže chyby takže ji nedoporučuji. Ale Game Maker je program který je podle mě na pochopení úplně jednoduchý protože je plný obrázků. Dále beru lidi kteří by se chtěli zůčastnit nějakého velkého projektu.

Tak nakonec jsem založil téma http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=19882
Hledám lidi s kterýma by jsme vytvořili nějakou westernovku tak se tam kdyžtak přihlaste.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Tak když už jsi se pokusil o něco většího s kvalitnějšími programátory, tak alespoň nám amatérům ukaž nějaké další věci v tomto programu.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11508

Guest
pokusil sem se o jednu hru jenom se registnu na YOYO Games abych to mohl zvřejnit a pošlu to sem...
hra má 4 levely a pojmenoval sem to Joeovo dobrodružství =D
 

DeletedUser11508

Guest
ok lidi potřebuju pomoct... na yoyo games tam dám upload jako vložit hru a je tam poblém hra nikde..
nebo já nevím co s tím je pls odpovězte....
 

DeletedUser11110

Guest
Tak když už jsi se pokusil o něco většího s kvalitnějšími programátory, tak alespoň nám amatérům ukaž nějaké další věci v tomto programu.

Není pravda že se pouštím s většímy programátory.
No plán byl takový. Těm začínajícím programátorům, což sou vlastně všichni dám tu lekou práci a postupně podle zkušeností budu dávat těžší. Já budu dělat tu těžkou práci. Tím pádem vycvičím nové programátory a zároveň uděláme větší hru. Návody dodám ale to video trvá celkem dlouho ještě když máš doma 2 sourozence co ti do toho mluvenýho pořád řvou takže vám asi udělám jen video návody bez vysvětlení.


A s tím yoyogame nevím. :mexikán:
 

DeletedUser

Guest
Tak když už jsi se pokusil o něco většího s kvalitnějšími programátory, tak alespoň nám amatérům ukaž nějaké další věci v tomto programu.

To asi není možným cílem tohoto fóra, hledej jinde. Na GM najdeš nepřeberné množství návodů i v češtině. To bohatě stačí na osvojení toho základu a pak už si poradíte sami ;).

Hlavně vy, co si tady říkáte "programátoři" nezůstávejte u GM zbytečně dlouho, je to super program na osvojení základních algoritmů zábavnou formou přes hry, ale zároveň jste dost limitováni.
 

DeletedUser4517

Guest
To asi není možným cílem tohoto fóra, hledej jinde. Na GM najdeš nepřeberné množství návodů i v češtině. To bohatě stačí na osvojení toho základu a pak už si poradíte sami ;).

Hlavně vy, co si tady říkáte "programátoři" nezůstávejte u GM zbytečně dlouho, je to super program na osvojení základních algoritmů zábavnou formou přes hry, ale zároveň jste dost limitováni.

tak aj to chci jenom tak z nudy na lepsi programovani neni cas.
 

DeletedUser11110

Guest
To asi není možným cílem tohoto fóra, hledej jinde. Na GM najdeš nepřeberné množství návodů i v češtině. To bohatě stačí na osvojení toho základu a pak už si poradíte sami ;).

Hlavně vy, co si tady říkáte "programátoři" nezůstávejte u GM zbytečně dlouho, je to super program na osvojení základních algoritmů zábavnou formou přes hry, ale zároveň jste dost limitováni.

To je taky pravda ale pak si někdo zvikne na gm ikonky a jde na c++ taky není dobré.
V GM je jazyk kterému se říka GM language což je primitivní programovací jazyk. Pro začínající programátory si myslím že je GM language uplně nejlepší řešení a tak jak se gm vyvíjí se podle mě bude vyvíjet i jakzyk takže za takové 2-3 roky se podle mě gm přemění v dokonalý Game Engine s dobrou grafikou. V GM se dá programovat i v c++.

No o gm je to jen můj názor ale myslím si že na začátek je to ideální.
 

DeletedUser11110

Guest

No stáhl jsem si tu tvoji hru a říkám že je dost dobrá. Grafika nádherná (je tvoje nebo ze hry) to je ale jedno. Hratelnost je supr kdyby jsi přidal děj a snižil rychlost hráče tak si myslím že by měla i mezi programátory v Game Makeru úspěch. Hodně dobré jsou ty tajné chodby já osobně bych tě mezi programátory na mém projektu uvítal. Kdyžtak napiš
 
Včera jsem čučel na nějaká videa a dnes jsem se to pokoušel aplikovat. už ze začátku co jsem viděl toto téma tak mě to celkem vzalo. Zajímalo mě to před lety, když jsem ještě byl na učňáku ale tehdá to ještě nebylo tak populární, lépeřečeno to bylo pro vyložené zájemce až zanícené fanatiky. Za mých mladých časů běželi 486 a kdo uměl zanout pc ten byl čípek intelektuál, kdo uměl zapnout i monitor, ten si navíc i něco zahrál.

Vím že to myslíte dobře, ale pro amatéry a samouky bude lepší, když nebudou zdržovat lidi, kteří by mohli mít nějaké výsledky Já jsem si dnes podle youtube tvořil panáčka co se hýbe, no a jsem celkem spokojený. Nechci být nějaký diletant (a ani si to už ve svém věku nemůžu dovolit), abych jakožeby sesmolil nějakou funkční hru a pak ji nebyl schopný upnout někam na servr.

Znal jsem v mládí nějaké lidi co tehdá programovali, k takovým známostem vás opravňovalo vlastnictví pc. A už tehdá uměli věci nad kterými by dnes většina z nás čučela. Co jsem tomu zatím porozuměl, bude to docela fuška něco stvořit. Bylo mi jasné i před tím že to není na pár večerů, ale teď do toho vidím zřetelněji. Soudím že ty první výtvory budeme muset ve finále překopat, spoustu věcí si uvědomíme až uděláme nějaké chyby. Kámoši taky kdysi dělali spoustu věcí nadarmo a museli to přepisovat.

No zítra muj panáček bude i skákat, pozítří mu přilepím svůj ksicht a o víkendu mu předložím nějakého protivníka.

let´s fight
 
Dneska, lépeřečeno včera jsem se do toho zase pořádně dal. A rozpohyboval jsem panáčka, počuměl jsem na ty videa, a dedukuju z toho další postup. Našel jsem stránku se sprity z různých možných her, nejsou tam samozřejmě všechyn ale výběr je obrovský. Čím víc to sleduju, tak krok po kroku tím jak přicházím na další věci, chápu jak ty hry vytvářejí.
 

DeletedUser

Guest
Stačí si trochu v GM pohrát a může vzniknout něco úžasného :-)
 

DeletedUser11110

Guest
Přesně sice to nebude hra století ale když si s tím člověk pohraje vznikde pěkná hra.
 
Přesně tak stačí dobrý nápad, ucházející grafika, zdatná hratelnost a je to na světě. Ostatně naše hra "jak šel hamburger do světa" je zdařilý remake známého příběhu o koblížkovi. S klukama jsme se totiž dohodli že se svými produkty vyrazíme na herní trh a pro amíky je hamburger více stravitelnější.
 

DeletedUser11110

Guest
Přesně tak stačí dobrý nápad, ucházející grafika, zdatná hratelnost a je to na světě. Ostatně naše hra "jak šel hamburger do světa" je zdařilý remake známého příběhu o koblížkovi. S klukama jsme se totiž dohodli že se svými produkty vyrazíme na herní trh a pro amíky je hamburger více stravitelnější.
:::)):: :::)):: :::)):: toš to je vrchol :D
 
Potřeboval bych zkonzultovat tady to moje snažení. Už jsem v té svoji arkádě pokročil a teď mi nějak nejde skok, (propadává mi figurka podlahou, při zadání pohybu). Potřebuju zajistit aby se při skoku neprováděla žádná další událost (nereagovaly klávesy a objekt se neprocházel ve vzduchu), aby se až do přistání nic nedělo.
 
Nahoru