• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Kdo napsal inzerát ?

DeletedUser

Guest
Jistě :-)
Dávej další:

Báseň od Abu Nuwase v překladu od Kenedyho(Moc toho společného s Noem ale nemá):

So drink the wine,though forbidden,
For God forgives even grave sins.
A white wine forging bubbles when mixed-perls set in gold.
She was on the Ark in Noah´s time-
Most noble of his shipment whilst the Earth was awash....


A další citace,tentokrát z Koránu(Překlad Hrbek)Ze súry 10. verše 72-73
Přednes jim zvěst o Noemovi,když řekl lidu svému: "Lide,můj,jestliže je vám nepřijemný můj pobyt mezi vámi a mé připomínky znamení božích,pak já spoléhám na Boha.Sjednoťte své úmysly i společníky své a kéž vám potom vaše úmysly nezpůsobí starosti!Pak rozhodněte o mně a nenechte mě čekat!

Obrátite-li se zády...nežádal jsem od vás odměnu žádnou,vždyť odměnit mne toliko Bohu náleží a bylo mi přikázáno ,abych byl jedním z těch,kdož do vůle Jeho se odevzdávají."

Oni však jej za lháře prohlásili a zachránili jsme jej i ty,kdož s ním na lodi byli,a učinili jsme je nástupci na zemi.A utopili jsme ty,kdož znamení Naše za lež prohlašovali-a pohleď jaký byl konec těch,jež marně jsme varovali!
 

DeletedUser

Guest
Deli to pojal krapet " dějepisecky " a ke každému svému inzerátu přihazuje citace :D
Takže, děkujeme Delimu za kulturní vložku a jedeme dál :D Dává Sheggy.
 

DeletedUser6120

Guest
Hledám armádu k útoku na Řím!

Vládce dnes již zaniklého "barbarského" státu v Asii

PS: Jinak Pedro, dějepis musí být, doufám že Deli sem zase něco přidá :-)
 

DeletedUser

Guest
Nejsem si jistý,o který národ má jít.
Napadá mě vícero možností:
a)Attila "Bič Boží",což byl původně velitel Bílý Hunů,po podivné smrti svého bratra se stal šéfem i Černých Hunů.
b)Genhis Khan,ale u něj si nejsem jistý,jak daleko se vůbec dostal a jestli vůbec věděl,co to je ten Řím
c)Vandalové,u něj si nejsem jistý odkud vlastně pocházeli,ale Řím se jim vyrabovat povedlo.
d)Slované-pomáhali Císaři Barbarossovi.Vím že měl roztržky s Papežem,ale jestli chtěl zaútočit na Řím nevím.

Myslím,že jedan z těchto odpovědí bude správná,pokud nee,tak mě prosím oprav.



Hledám vykladače snů,který mi vyloží sen o 7 tlustých a 7 hubených kravách.
PS:Jako všechny mé inzeráty mají něco společného s Biblickou postavou.(Navíc budu moci zase machrovat citací :-)
 

DeletedUser6120

Guest
Byl to opravdu "Bič Boží" - Atilla
Jinak tě opravím: Vandalové byly národ (germánský)
PS: to jak jsem psal "barbarský" jsem tě chtěl navést k antickému Římu (i když za Atilli už to byl spíše ranný středověk)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
O ranný středověk nešlo,Hunové způsobili stěhování národů a za konec starověku se považuje 476 n. l. tedy pád západní říše římské.
Bitva na Katalunských polích byla v roce 451.(|Které se Attila zúčastnil.)Takže šlo spíše o konec Pravěku a Starověku.(V severní Evropě Starověk nebyl,tam byl jen pravěk,nebo alespon něco takového jsme se ve škole učili...)

EDIT:
Cahire,samozřejmě máš pravdu.
Do nějaké citace koránu se mi právě moc nechce,o Josefovi se mluví v celé jedné Súře,což je asi 110 veršů....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6120

Guest
Nejenom v severní Evropě, třeba i na našem území starověk neproběhl. Pokud se nepletu (a je dost možné, že se pletu :::))::) tak státy kde lidé měli písmo starověk zažili, ostatní ne... Takže třeba Germánské kmeny - ač byly v době antického Říma - vlastně patřili do pravěku...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8423

Guest
Jsem šéfkonstruktor největší lodě světa a hledám pasažéry na její první plavbu
 

Deleted User - 31870

Guest
Thomas Alva Edison - byl výrobce (vynálezce Heinrich Göbel)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru