• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Kdo objevil Ameriku?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6123
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Tak samozřejmě v Americe byly nejdřív domorodé kmeny, které tam přicestovaly s Asie v době ledové, kdy zamrzl Beringův průliv a lidé mohli do Ameriky vejít suchou nohou. Z Evropanů byli v Americe nejdříve Vikingové, ale ti byli jen v Grónsku a ještě na nějakých severních ostrůvcích kolem. Ale jako objevení Ameriky se počítá rok 1492, kdy tam doplul Kryštov Kolumbus, který chtěl původně plout do Indie. Evropané se tam začli stěhovat. Vikingové byli jen někde na severních ostrovech na loupežných výpravách, ale když tak na severu toho moc nebylo, nepostupovali dál do Ameriky a ani se o ni moc nezajímali. Radši šli loupit někde do Evropy. :devil:
 

DeletedUser

Guest
Tak samozřejmě v Americe byly nejdřív domorodé kmeny, které tam přicestovaly s Asie v době ledové, kdy zamrzl Beringův průliv a lidé mohli do Ameriky vejít suchou nohou. Z Evropanů byli v Americe nejdříve Vikingové, ale ti byli jen v Grónsku a ještě na nějakých severních ostrůvcích kolem. Ale jako objevení Ameriky se počítá rok 1492, kdy tam doplul Kryštov Kolumbus, který chtěl původně plout do Indie. Evropané se tam začli stěhovat. Vikingové byli jen někde na severních ostrovech na loupežných výpravách, ale když tak na severu toho moc nebylo, nepostupovali dál do Ameriky a ani se o ni moc nezajímali. Radši šli loupit někde do Evropy. :devil:

Ja som zas pocul ze ich z ameriky vyhnali indiani
 

DeletedUser

Guest
Vikingové dorazili na poloostrov,který pojmenovali Vindland(Země vína).
Což je dnešní Newfouland.
3roky tam pobývali a obchodovali s indiány(Skaeringy)
Pak se něco stalo(Tady se můžeme jen dohadovat,ale já si myslím,že to bylo něco ve stylu znásilnění,vraždy,nebo loupeže)
a Skaeringové početnější vikingy vyhnali...
 

DeletedUser

Guest
Já mám spíš za to, že Vinland mohl být i jih Grónska. Ale kdo ví.

Vajíčko pro den: pátek 22. dubna
zelenacek8.gif
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vinland, země vína... jih Grónska? :-)
Již jednou jsem zde psal dopodrobna, jak to bylo podle existujících důkazů - nikdo to pochopitelně nečetl a teď se v celé debatě, jak vidím, točíte od samého začátku. Nu, mnoho štěstí :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No, někde jsem četl konspirační teorii, že první tam byli "atlanťané" (trochu ujetý, ne?).
Pak jsem četl jinou (ne tak ujetou) teorii, že první tam byli číňani. Ale jaký jsou důkazy?

Já se jednou díval na jeden animák a vím jistě že Vikingové do Ameriky jeli prodávat sledě.

lol, k tomu se nedá nic jiného říct. Animák nerovná se realita. Navíc:
a) jak věděli, že tam bude zem?
b) i kdyby věděli, že je tam zem, jak věděli, že jsou tam lidé?
c) i kdyby věděli, že jsou tam lidé, jak věděli, že s nimi budou obchodovat?
d) atd.

Pak se něco stalo(Tady se můžeme jen dohadovat,ale já si myslím,že to bylo něco ve stylu znásilnění,vraždy,nebo loupeže)
a Skaeringové početnější vikingy vyhnali...
Ne, ne, žádná vražda. Vikingové mezitím v evropě začali upadat a usazovat se, už nepodnikali objevné výpravy a vikingové v americe prostě nedostávali potřebné zásoby, případně nové muže, což ve spojení s možnou válkou s indiány (skaerlingy, jak říkáš) vedlo k pozvolnému úpadku této "kolonie".

To znamená, že tam vikingové nebyli jen tři roky, ale mnohem déle (+-15 let), jen prostě nejsou nálezy.

mimochodem, ukazuje se, že do Ameriky pravděpodobně dopluli už Féničané někdy v 9. století př.n.l...

Ukaž mi důkaz (hmotný, písemný, z důvěryhodného vědeckého zdroje). Dle mého názoru (byť byli féničané skvělí mořeplavci) by nedokázali plout takovou dálku, navíc s nejistým výsledkem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8859

Guest
nevim jestli to tu je ale: v egyptskych mumiich se nasla latka ktera se vyskytuje pouze v rostline koka [SPOIL]ano z te rostlinky se dela ten byli prasek[/SPOIL] a ta kyticka roste pouze v americe
 

DeletedUser

Guest
No, trochu se o vikingy poslední dobou zajímám a rád bych tu pár věcí uvedl na pravou míru:

1. Loupit rozhodně ne, co by tam tak mohli ukrást? Jejich cílem byly kostely (celkem logické, někdo postaví barák pro "něco", co sám neznám a neuznávám, dovnitř nacpe spoustu zlata a stříbra a přitom to nehlídá žádná pořádná stráž) a nebo osady. Tam pak kradli jak jídlo na zpáteční cestu, tak samozřejmě cennosti a především věci denní spotřeby, kterých na severu tolik nebylo - různé látky (zvláště dobře zpracované), honosné šaty, zbroje a zbraně (to že je ta kroužkovka trochu rozseklá nevadí, strejda Olaf to spraví).

2. Grónsko bylo běžnou vikingskou kolonií a potomci vikingů tam, vzletně řečeno, přebývají do dnešních dob.
e vydal se tam a skutečně přistál ve Vinlandu, jak jste psali, v dnešním New Founlandu.

NEshody s indiány mohly být různé, klidně mohlo jít skutečně o ženy. Přecijenom, připlula tam banda drsných a bezohledných válečníků bez manželek (nebo daleko od nich:::))::) a tak jakmile se tam rozkoukali začali se poohlížet po indiánkách. Ze začátku snad byli indiáni i svolní, ale časem si možná začali vikingové moc dovolovat (nezapomeňte, že u nich v různých formách fungovalo i mnohoženství) a tak se indiáni naštvali. Nebo vikingové nebyli spokojení s neochotou indiánů, pobili jednu vesnici, ale nečekali že se jich zvedne x další a vydá se na válečnou stezku. No a proti takové převaze jim dlouhodobě nemohly pomoci lepší zbraně, zbroj a ani lepší bojové schopnosti. Takže ti co to přežili pravděpodobně utekli zpátky do norska, toť můj názor.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nerad rýpu, ale nepleteš si Leifa Eriksona s Erikem Rudým? (Objevil Grónsko, tehdy Greenland, po té, co odplul tuším z Norska se svou bandou kamarádů. To vše proto, že byl poslán do vyhnanství za zabití nějakého chlapa- v hádce.)
Nějak moc mi to přijde podobné.

Leif Erikson se znal s Bjarnym( Ten Americký kontinent viděl, ale přistát nepotřeboval, tak plul dál.) , který mu přesně popsal, kudy tam plout.
 

DeletedUser

Guest
No, asi jsem to trochu spletl, raději to dám do pořádku, abych nehlásal bludy.

P.S.: Odkdy se ti něco nelíbí na rýpání? :-D
 

DeletedUser

Guest
Vikingové tam měli na nějakým pobřeží nebo ostrově nějakou osadu, teď je tam nějaká vesnice, která z toho těží peníze zabloudím na wiki a je to ... ano je to prý L'Anse aux Meadows. Jinak souhlasím celkem s tím, že to objevili právě oni, ale teoreticky by ji mohli objevit Egypťani, jejich lodě měli dobrou stavební konstrukci, která by cestu mohla vydržet a také pořádali různé výpravy
 

DeletedUser

Guest
No, tím si nejsem tak jistý, v deltě nilu by egyptské lodě snad stačily, ale pochybuji že by unesly dostatek zásob a že by to i Egypťané vydrželi. Vikingové pluli z Grónska - tam vlastně nabrali zásoby, nepluli z Evropy - a chladné počasí by mohlo Egypťany klidně zabít, zvlášť když by si nevzali nic teplejšího s sebou...
 

DeletedUser

Guest
P.S.: Odkdy se ti něco nelíbí na rýpání? :-D

Od té doby, co mi narostl plnovous, od té doby, co jsem v Kárném táboře viděl Stroj, od té doby, co jsem se poprvé setkal se Sylvií & Aurélií, od té doby, kdy jsem přestal věřit na nesmrtelnost chrousta, od té doby, kdy Soud z podkroví odsoudil Josefa K., od té doby, kdy mi má želva Niobaka ukousla obě nohy. Od té doby.

Víceméně na všechny otázky tu už odpověděl Cavansit, neustálé kousání do ocasu Urobora již dle mého názoru postrádá smysl.....
 

DeletedUser

Guest
Podle některých badatelů bychom měli objevení Ameriky datovat mnohem hlouběji do minulosti. Například profesor dr. Barry Fell z Harvardovy univerzity tvrdí, že Atlantský oceán přepluli již staří Egypťané. Domnívá se tak na základě podobnosti jazyků některých indiánských etnik a egyptských slovních základů. Že je taková plavba možná, to experimentálně potvrdil Thor Heyerdahl. 25. května roku 1969 vyplul z marockého pobřeží na člunu, zhootveném z papyru a pojmenovaném po egyptském bohu Slunce — Ra. Po 54 dnech musel plavbu v bouři vzdát — měl za sebou 5.000 km! V roce 1970 pak experiment zopakoval s odlišně konstruovaným člunem Ra II a podařilo se mu dosáhnout břehů Barbadosu a zdolat více než 6.100 km. Je ale nutné poznamenat, že žádné důkazy o přítomnosti středomořských národů v předkolumbovské Americe nebyly nalezeny. Stejně tak nikdy nebyla potvrzena teorie o tom, že břehů Ameriky dosáhl již v 6. století irský mnich Brendan. Spekulace se vynořily na základě objevu spisu Navigatio Sancti Brendani, který byl sepsán nejspíš ve století desátém. Líčí se v něm cesta horlivého mnicha až ke břehům Ameriky. Většina badatelů se ale domnívá, že jde o ryzí fabulaci.

Ten mnich je asi blbost, je to zkopírováno z jedné stránky, je to jen teorie, že to je možné, nic víc, věřím spíš těm našim oblíbeným vikingům ^^
 
Nahoru