• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Koho byste chtěli volit?

Koho budete volit?

  • KDU-ČSL

    Hlasy: 2 2,0%
  • KSČM

    Hlasy: 2 2,0%
  • ČSSD

    Hlasy: 9 9,1%
  • SZ

    Hlasy: 3 3,0%
  • ODS

    Hlasy: 12 12,1%
  • Česká pirátská strana

    Hlasy: 14 14,1%
  • VV

    Hlasy: 7 7,1%
  • TOP 09

    Hlasy: 16 16,2%
  • Zemanovci

    Hlasy: 4 4,0%
  • Nebudu volit

    Hlasy: 23 23,2%
  • Volím někoho jiného (viz. příspěvek)

    Hlasy: 7 7,1%

  • Celkový počet hlasujících
    99

DeletedUser

Guest

Coz ovsem doklada, ze nas pohled na dejiny a jejich interpretaci je zatizen minimalne emocionalne - coz vyvsvetluje nevrazivost ke komunistickemu rezimu, protoze ziji lide kterych se primo dotknul, nebo znaji (znali) nekoho koho se dotknul.

Proto sem psal, ze na hodnoceni dejin by clovek mel mit odstup (vetsinou spis vetsi nez 1 lidsky zivot), aby je mohl "objektivne" zhodnotit (resp. zhodnotit alespon tak, jak hodnoti jine udalosti ve starsi historii).

Ja sem komunisti nezazil a proto mi jde spis o princip, nez o "osobni" krivdu. Pokud se rozhodnu, ze budu plamene bojovat proti komunistum, protoze pachali nelidske ciny a utlacovali obyvatelstvo, tak na zaklade stejneho pohnuti bych mel zacit bojovat i proti cirkvi, ultranacionalistum atd... coz ovsem vetsina tech co vystupuje proti minulemu rezimu nedela - takze jde o "osobni" zalezitost a ne objektivni pohled na dejiny.
 
Ja sem komunisti nezazil a proto mi jde spis o princip, nez o "osobni" krivdu. Pokud se rozhodnu, ze budu plamene bojovat proti komunistum, protoze pachali nelidske ciny a utlacovali obyvatelstvo, tak na zaklade stejneho pohnuti bych mel zacit bojovat i proti cirkvi, ultranacionalistum atd... coz ovsem vetsina tech co vystupuje proti minulemu rezimu nedela - takze jde o "osobni" zalezitost a ne objektivni pohled na dejiny.

Bojovat proti něčemu co nemá podstatný vliv nemá cenu. Církev je v utlumu a obyvatelé u nás jsou proti nim laděni negativně. Pravicoví extrémisté nemají žádnou sílu, je to taková modní záležitost pro mladé, časem z toho vyrostou. U komunistů kteří vládnou, jsou ve státní správě, na krajských a obecních úřadech, na soudech a v pralamentu. Ti mají moc a můžou ovlivňovat život občanů. Neviděl jsem že by se nějaký farář, skinhead, anebo někdo obdobný dostal na nějaké byť nevýznamné místo v zemské správě či do ústavní fuknce. Komunisté tam jsou a ve volbách mají šanci posílit. Církve ani extrémisté (pravicoví), tady nikdy nic určovat nebudou. Komunisté na to mají reálnou šanci, proto lidi se staví k odporu.
 

DeletedUser

Guest
A mas na mysli soucasne nove komunisty, nebo byvale komunisty (rekneme cleny KSC)??
Protoze napriklad nas posledni premier Fischer, ktery je podle pruzkumu nas nejoblibenejsi premier a celkove velmi oblibeny politik byl take v KSC a mas pocit, ze nam z jeho strany hrozilo nejake riziko spolecensko-tridniho prevratu? Ono je strasne jednoduche hazet vsechny do jednoho pylte jenom podle nalepky, kterou "musel" mit v te dobe skoro kazdy. A naopak pokud od tohoto hazeni do jednoho pylte upustime, jak pozname, ze jeste porad bojujeme proti "tem zlym"???
 
Rozhodně na dnešní KSČM, tam je to nejryzejší "zlo" navíc v organizované formě. Prostě lidi co mají vliv na chod státu, v různých funkcích a úřadech. Staro-noví komunisté s nezměněnými názory a smýšlením. Někteří se etablovali na současné podmínky, trochu se ztišili - zklidnili, to jsou rozumnější pragmatici, (ale v jádru beze změny). Většina však má pořád dobovou rétoriku a izolované myšlení. Nějací současní nadšenci chodící ulicemi, anebo osobnosti z veřejného života coby odpadlíci bývalého režimu, jsou celkem neškodní. I když mladí dokážou dost upoutat veřejnost a vyvolat pozdvižení, tak je to jen obyčejný řevot.
 
"Prohrály zájmy obyčejných lidí. Prohráli obyčejní lidé," řekl pouze rezignující šéf soc. dem.

Jak může tohle říct, opravdu nepochopím. I když na druhou stranu při vzpomínce na jeho setkání s Martinou Sáblíkovou, kdy ji nazval krasobruslařkou, se už ničemu nedivím. Asi jsem opice, když jsem ho nevolila. :)

S tou Sáblíkovou se přeřekl to bych mu za zlé neměl, politici se setkávají se spoustou lidí, často neví která bije. Co se týká prohry "obyčejných lidí", tak to je stylová reakce v rámci kampaně kterou vedli. Zřejmě tu bude více těch neobyčejných lidí, takže my můžeme slavit.
 
To vítězství jim přeju...

Mě dožralo to že Paroubek nechce jít do jednání o sestavení vlády. Vítězství ve volbách je jedna věc, a nízká šance na sestavení vlády druhá. To že odstoupil z čela vedení strany je sice hezké, coby reakce na volební výsledek. Ale jednou vedl stranu do voleb, tak to měl udělat až do konce a se vším všudy. Pořád jsem ho slyšel mluvit o odpovědnosti, tlemil se na mne z plakátů a najednou se stáhne a nastrčí za sebe náhradníka, ten nemá o nic lepší pozici než on. Já být prezidentem, tak si pozvu Paroubka, dám mu dekret a pověřím ho sestavením vlády.
 

DeletedUser

Guest
Nechci si hrat na vizionare, ale podle me CSSD nema sanci vladu sestavit. Zda se mi jako celkem jasne, ze ji sestavi ODS+Top 09+VV.
 
Nejspíše to tak bude, ale vítězná strana má dostat možnost se o to pokusit. Klaus při minulých volbách řekl že nemá jinou možnost, podle ústavy, pověřit sestavením vlády lídra vítězné strany ve volbách. Paroubek si to tam měl jít vyžrat, právě s předpokládaným nezdarem. Jenže v ČSSD neumějí prohrávat, když byli komunální volby v Praze, kandidovala do měststkého zatupitelstva Petra Buzková. Vrátila se do aktivní politiky a vedla kandidátku, když pak její strana skončila drtivou prohrou, otočila se na patě a odešla zpátky k předchozímu působení. Coby lídr dosáhla na mandát, jenže se ho vzdala, když ale jednou dostala hlasy, tak by se měla ujmout pozice. Pokud to nedopadlo podle jejich představ, tak se nemají cukat, ale brát tak jak to je.
 

DeletedUser

Guest
Prezident nema za povinost poverit sestavenim vlady viteznou stranu - je to tak pouze obvykle, nikoliv vynutitelne pravne. (ostatne jsou toho plne noviny, napr. zde: "Uvítali bychom, kdyby byly dodrženy ústavní zvyklosti a pan prezident pověřil zástupce vítězné politické strany a tou je sociální demokracie," uvedl místopředseda ČSSD Sobotka)
A co se tyce odstoupeni Paroubka, tak to neni ani tak hazeni flinty do zita, jako prozreni, ze ke dnu tahne CSSD jeho osoba a tudiz jeho setrvani nema pro stranu zadna pozitiva. (ostatne stejnou vec udelal i Bem: Pavel Bém už není předsedou pražské ODS. Funkci nabídl proto, že strana skončila ve volbách v hlavním městě až druhá za TOP 09 v čele s Karlem Schwarzenbergem.)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak nastesti vse dopadlo dobre.... CSSD sice vyhrala, ale nemuze postavit vladu.... (TOP 09 ani ODS do toho nepudou ani kdyby na tom zaviseli zivoty lidi v tech stranach.... a take jelikoz levice a pravice snad nikdy nejde k sobe....) a VV a Radek John si dopre uvedomuji ze pokud neprijmou nabidku CSSD, tak vlada neprojde a sanci dostane ODS.... a vlada s ODS bude pro VV daleko lepsi.... :) (jelikoz je to stredopravicova strana....)
 

DeletedUser

Guest
a take jelikoz levice a pravice snad nikdy nejde k sobe....)

ODS+CSSD tu uz bylo
KDU-CSL byly doted v kazde vlade bez ohledu na to, zda byla levicova, nebo pravicova
Zeleni jsou ve vetsine sveta levicovou stranu, ale u nas sli do pravicove vlady (zeleni principialne potrebuji ruzne statni regulace a pravicove smysleni je naopak proti regulacim)


toliko k tomu "nikdy"
 

DeletedUser

Guest
Napíšu zde koho jsem volil a věřte mi, že to bylo na poslední chvíli:

Česká pirátská strana

Důvod:
- nechtěl jsem nikoho kdo tu byl po převratu až do teď (žádné dinosauří vejce)
- přál jsem si více pohody i do politiky :eek:)
 

DeletedUser

Guest
"McBracey - to jsi to teda vyřešil.."

jsem hrdý na to, že jsem si konečně nepokládal otázku, kdo volby přežije, toho budu volit, ovšem toho ke komu mě táhlo srdce, pokud by to tak udělali všichni možná by ty volby vypadali ještě zajímavěji..

P.S.: jen bych si možná položil otázku, zda 5% zvolených není příliš moc přísný metr (možná tak 20% voličských hlasů přišlo vniveč a pokud hlasovalo něco přes 60%, je tedy výsledek voleb pod 50% přání obyvatel ČR), ale to jsem se nějak rozepsal :eek:))
 

DeletedUser

Guest
Mě těch 5% zas přijde málo... nikdo je tam nechce a maj nám vládnout:-(
 

DeletedUser

Guest
bylo by to barevnější a možná by i korupce hrozila menší, "tolik lidí by neuplatili", nebyly by téměř žádné vyhozené hlasy :eek:)
 

DeletedUser

Guest
Volil jsem DSSS , líbí se mi jejich program,má sice chybičky,ale pořád to podle mě v pohodě převálcuje jiné strany. Taky se mi líbí to,že nezakládají kampaně na nějakých přehnaných dárkách a jiných komerčně nákladných věcech jako ostatní silné strany.

Jestli mi tu někdo bude nadávat do nácků,tak na to vůbec nebudu reagovat. Napřed si pročtěte co chtějí a pak suďte.
 
Nahoru