• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Medieval II Total war

DeletedUser

Guest
Dáme, ale já jsem musel přeinstalovat comp a to CD je strejdy.
Tak až někdy přijede(myslim že možná tenhle víkend) tak si ho půčim a nainstaluju.
A timuridi jsou sice z Indie, resp. Pákistánu, ale věří v Alláha a jsou tedy muslimové.
 

DeletedUser

Guest
Dáme, ale já jsem musel přeinstalovat comp a to CD je strejdy.
Tak až někdy přijede(myslim že možná tenhle víkend) tak si ho půčim a nainstaluju.
A timuridi jsou sice z Indie, resp. Pákistánu, ale věří v Alláha a jsou tedy muslimové.

jooo?? aha tak to sem nevedel sry.... ja sem myslel ze to teda budou treba budhisti.... :D kdyz sou z indie.... a nebo ze to sou hinduisti :)
 

DeletedUser

Guest
Ve středověku Indidi dobyli muslimové (akorát jih a část východu ne) a založili
Mughalskou říši. Tohle jsme učili ve škole asi před 2 týdny.
A timuridi jsou něco mezi Indií a Tureckem.
 

DeletedUser

Guest
tak ted hraju kampan (na VH) zase za rusy :D.... dobyl sem uz cely rusko, polsko, nemecko, norsko, svedsko, finsko a anglii :)

jo a ta diplomacie je fakt na nic :(.... napriklad sem zkousel: byl sem spojenec s danama, mel sem s nima vztahy very good.... oba nas obtezovala sv. rise rimska ale valcila jenom se mnou.... tak sem polsku navrhl at na ni zautoci.... dal sem save a pak sem mu nabidl asi 10 hradu a mest zato ze na nej zautoci.... a on to neprijmul :whaaat: a psalo mi to: very demanding.... to je fakt blby :(
 

DeletedUser

Guest
Tak zkus nějakýho lepšího diplomata.
Nebo začni vyjednávat s někym kdo má nízký hodnocení a on ti to odsouhlasí.
 

DeletedUser

Guest
Bohužel nemám :( ale strašně chci.Nepradíte my jaké státy jsou nejlepší atd..? :D dík
 

DeletedUser

Guest
Hmmm

Najlepší štát neexistuje, každý má svoje klady a zápory, či už sa jedná o pozíciu, jednotky, ekonomická situácia...
Ale pre začiatočníka doporučujem Anglicko alebo Francúzsko. :smoker:
 

DeletedUser

Guest
Hmmm

To nieje pravda.
Stačí ísť do textového dokumentu descr_strat v súbore s hrou, prepísať non playable a unlockable frakcie do playable + ich z vyššie zmienených dvoch kategórii zmazať a hotovo, môžete hrať aj za frakcie, ktoré sa vám normálne neodomknú, ani keď ich zničíte. :smoker:

EDIT: Len pozor, v nonplayable jedna frakcia MUSÍ zostať. (a nesmie byť v playable ani unlockable)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Hmmm

Tak napíšem presný postup, ako sa k tomu súboru dostať.

Otvoríte si zložku s hrou, a potom je cesta takáto - data/world/maps/campaign/imperial_campaign/descr_strat
Hneď navrchu máte tie frakcie, uvediem aj príklad, ako to mám ja(aztékovia, mongoli a timuridi sú nehrateľní tak či tak, lebo sú viazaní k historickým ,,eventom"):

playable
england
france
hre
spain
venice
sicily
milan
scotland
byzantium
russia
moors
turks
egypt
denmark
portugal
poland
hungary
end
unlockable

end
nonplayable
papal_states
aztecs
mongols
timurids
slave
end
 
Bohužel nemám :( ale strašně chci.Nepradíte my jaké státy jsou nejlepší atd..? :D dík

Se Svatou říší římskou si zabojueš, to je taková univerzálka. Musíš opevnit hamburk aby na tebe nelezli Dáni, ti jsou zákeřní až hanba. Uzavřeš dohodu s Polákama, ti na to přistoupí a ještě budou rádi. Pak se na tebe vrhnou Benátčani takže je třeba dát bacha. Sejmeš Milánskou frakci a máš dobré cestovní spojení přes alpy. Potom se ti benátčani celkem sklidní, když nemašírujš přes jejich území. Pak vyčkáváš a buď se vrhneš na západ proti frantíkům anebo na jihovýchod proti uherákům. A pořád tlačíš z vrchu ty Dány, až udělají druhou offenzívu, dojdou jim prostředky a je čas na ně dupnout. V každém případě je třeba být hodný na papaeže on většinou nějaký stát vyobcuje s církve a tam je pak prostor pro akci.

Schůdná volba je za anglány, v boji naverbuješ střelce postavíš je do nudle na čelo linie, dáš jim naostřené kolíky jako 'obstacle' = překážka a pak čekáš.
 

DeletedUser

Guest
prominte hosi ze to furt sem cpu, ale ja sem proste spokojenej za rusy a turky :D rusove maj opravdu vyborne jednotky, kdyz vis jak jich pouzit jednoduse: (tato taktika je good i na VH nebo po netu....) musite mit tak 4-6 jednotek kozaku.... (myslim hlavne ze zacatku kampane, pak uz tam sou jine jednotky....) ty na zacatku postavite na kridla (kam vetsinou vsici stavej jizdu at to je cpu nebo player....) vybehnes proti nim (taky na kridla....) nechas je behat do kruhu a zasipes je sipy (nepratele) to bude mit za nasledek: prudke snizeni moralky jejich armady (zacnou vahat....) a jejich jizda se vrhne na tve kozaky.... ty zacnou zdrhat (naschval :) ) a furt po nich strilej.... takhle spusobite jejich jizde tezke ztraty.... mezitim vemes svoji pechotu a kopiniky a vrhnes ji primo celem k nepriteli.... (dalsi upadek moralky) a pak staci vzit jizdu, obehnout je a obklicit.... bud: je rozdrite nebo se vam v lepsim pripade este podari zabit generala a voni se daj na utek....
takhle sem napriklad porazil nedaleko kyjeva milanskou armadu na VH :) zautocily na me asi s 1000vojaky lepsimi nez sem mel ja.... (ja mel asi 800) vysledek bitvy byl ze sem stratil 150 muzu a oni 750 :D....
rusko rulez :D

PS: moralka ma dusledek na to jak dobre bojujou.... cim slabsi moralka, tim hur vojaci bojujou :)
 

DeletedUser

Guest
ja mam rad svatou risi rimskou kuli jejich rejtarum (strelcum z puskama na konich) par jednotek znici vechno krome slonu
 

DeletedUser

Guest
Já jsem jí hrál a dobře ba báječně jsem se bavil. prostě dobrá hra na dlouhe zimní večery.
 

DeletedUser

Guest
tak ted sem rozehral kampan za skoty.... uz sem v 85 kole a mam celou britanii valcim s danskem a sebral jsem jim uz bruggy a hamburg.... a mi nejvetsi kamosi sou francouzi protoze sem jim dobyl spet 2 uzemi co dobyli portugalci (angers, rennes), a caen=anglicky hrad na francouzke pude.... a vsecky tri regiony sem jim daroval.... a tim sem si s nimy hodne zlepsil vztahy....
(sem exkomunikovany.... uz po 3ti :D)
 

DeletedUser

Guest
jediné mínus téhle hry je nemožnost hrát kampaň v multiplayeru...
 
Nahoru