• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Multikulturalismus&Breivik

DeletedUser

Guest
Multikulturalismus=
Dle wiki:
Multikulturalismus je myšlenkový a politický směr, který zastává stanovisko, že v jednom demokratickém státě mohou společně žít nejen jednotlivci, ale i skupiny s různou kulturou a zdůrazňuje prospěšnost kulturní rozmanitosti pro společnost a stát. Je živý v zemích, jejichž obyvatelé pocházejí z rozdílného kulturního prostředí a v některých z nich se uplatňuje i jako konkrétní politika státu. Cílem je politicky sjednotit všechny občany bez ohledu na jejich původ, rasu či přesvědčení, a to tak, že si pokud možno zachovají své kulturní odlišnosti.

Obhajoba toho co udělal Breivik: odkaz vymazán - kdo chce, najde si sám

Tedy,je multikulturalismus správnou,či špatnou cestou?

Setkal jsem se s lidmi,kteří tvrdí, že je zapotřebí poslat "cizáky" pryč, když se neřídí podle našich zásad, tak at táhnou tam, odkud přišli.
Někteří tvrdí, že bychom rovnou v rámci uchránění "Západních hodnot" měli spáchat další genocidu.
Přestože nevím přesně, co to ty Západní hodnoty jsou, vím určitě, že se s nimi neztotožňuji. Co je to za hodnoty, které budou samozřejmě lepší než ty východní že? , když nás mají donutit ke genocidě?


Dle mého názoru multikulturalismus je cesta, kterou jsme se už dávno vydali a nelze ji zastavit. Jedinou nadějí je to, že překonáme strach a zášt k těm ostatním.

Pořád v to doufám a snad nejsem jediným.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7836

Guest
IMHO k zbližovaniu tak skoro nedôjde. Stále sú tu radikálne skupiny a čím ďalej je ich viac. Síce niesom radikál ale tiež necítim nejakú potrebu sa zbližovať a priateliť s inými kultúrami. Tak súhlasím s tým že cudzinci by sa mali prispôsobiť tomu čo je v danom štáte kde sa nachádzajú zaužívané. Pochybujem žeby sa napríklad v takom Iraku prispôsobovali nejakým napríklad Angličanom.
Nemyslím, že naša spoločnosť je natoľko rozvinutá, aby mohla vytvárať priateľské zväzky medzi inými kultúrami a našou kultúrou.
 
Setkal jsem se s lidmi,kteří tvrdí, že je zapotřebí poslat "cizáky" pryč, když se neřídí podle našich zásad, tak at táhnou tam, odkud přišli.
Někteří tvrdí, že bychom rovnou v rámci uchránění "Západních hodnot" měli spáchat další genocidu. Přestože nevím přesně, co to ty Západní hodnoty jsou, vím určitě, že se s nimi neztotožňuji. Co je to za hodnoty, které budou samozřejmě lepší než ty východní že? , když nás mají donutit ke genocidě?

Nevím co to má být ten multikulturalismus, v poslední době se vyrojilo hodně názvů a pro věci které byli nevídané. Neslyšel jsem ani o západních hodnotách, ono ani takovou věc ve střední evropě není možné očekávat. Západ pro mne byl a je jinde, stejně tak jako východ.Co vím určitě, je to že tady máme vlastní zemi a v ní to určitým způsobem "chodí".

A teď jde o to co se děje poslední dobou, samozřejmě v duchu toho o čem je řeč. Masová a šílená imigrace občanů z určitého okruhu států a to vše pod záštitou něčeho, co má název - multikulturalismus. Proudí sem k nám do Evropy, spousta lidí a s velkou intenzitou, hlavně z arabských zemí. Tady mi není jasné co to má být za multi, když to spektrum kultury toho mnoho neobsahuje.

Takže se k nám kdosi o své vlastní vůli rozhodl přijít, a celé to je prostě přesun bez rozmyslu, čistě se masa lidí dala na pochod, ve stylu - však ono to nějak dopadne. Z jejich pohledu se není čemu divit, oni nemají o co by přišli. A co je hlavní, ti lidi vůbec nic neumějí, oni jsou u nás k ničemu nepoužitelní. Tam mají jiné podmínky, a jelikož vypadli opravdu rychle, tak se ani nestačili adaptovat do toho prostředí kam přišli a ani nemohli. Prostě se někde staráte o hospodářství, tak jako v 16. století a nejednou příjdte jinam, a tam po vás chtějí aby jste obsluhoval soustruh, anebo dělal s počítačem.

Já se ptám, co to je za věc, že vám v deseti letech, vymění 1/4 obyvatel republiky za přistěhovalce? Vůbec jim nerozumíte, kontakt s nimi je žádný, oni se s vámi nebaví a vy sami jste si na ně nikdy zvyknou nemohli, protože to tady nikdy nebylo. Mluví se o obohacování kultur, ale kde to je, když si ty kultury udělají svůj vlastní uzavřený píseček a nikoho k sobě nepouštějí? Oni se sami o sobě velice progresivně separují.

Další věc je ta, že mnozí mluví o tom že jsme si vytvořili nějaký odpor proti neznáménu. Nemuseli jsme si nic vytvářet, to už tady dávno je, Evropané se nikdy neměli rádi s arabským světem. A podmínky se nezměnili, my k nim máme stále daleko, to se pak nelze divit že se vzájemně nemáme rádi. Pro ně je to to samé, oni s námi také mluvit něchtějí a nebudou, pro ně jsme psi a šakalové.

Nevím proč bych ve své vlastní zemi měl být nadšený z kohokoli cizího, kdo tu chce žít a bydlet. Tito hosté, mají přinést "dary" a nějaká vylepšení. A ne že mi tu příjdou brát můj vlastní chleba a nahradí mne v mém působení. Mají zvednou hodnoty země a příjmout její zvyklosti, posílit celou zemi. Upřímně řeknu, že když mi tady někdo přinese jenom svoje požadavky a s nimi vyvstalé omezení a snaží se změnit zavedený řád, takový u mně vítaný není. A to se nezmiňuju o tom, že od přistěhovalců, nejen že neproudí hospodářský užitek, ještě naopak ekonomiku zatěžují.

No s tím jak to je, to vidím jasně, děkuji a zůstaňte si u vás doma! A kdo touží po multikulturalismu, tak můžeme my poslat někoho k nim, uvidíme jak se jim to bude líbit.
 

DeletedUser6989

Guest
Jsem proti multikulturalismu.Jsem rád za kulturu a morálku (na té by se ještě dalo dost pracovat) naší země a nechci,aby se sem hrnuly skupiny,které vyznávají zvyklosti,které jsou nám (naštěstí) od středověku cizí.Ať si každý zůstane ve své zemi,a pokud chce k nám,ať se chová jako my.
 

DeletedUser13138

Guest
konečně to sem někdo nahodil.Taky jsem proti multi-kulti a to co Breivik uděla je nemluvitelne,když zemrou nevinni lide tak je to vzdy hrozne,ale jak jinak bysme se dozvedeli o problemu multi-kulti?kdyby jenom prohlasoval hesla a recnil tak by byl za rasistu a nikdo by se o nem nedozvedel.1000 let se Evropa branila muslimum a za poslednich 70 let co jsou vsude ve vlade voli tak muslimi dobyli Evropu bez boje.

Evropa byla krestanska tak at krestanska zustane.
pardon za pravopis mam ruku v sadre
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Myslím, že "multikulti" je pěkná věc, ale bohužel možná pouze při pomalém přesunu jednotlivců, maximálně malých skupin (rodin) do velké oblasti. Pak se nejen že přizpůsobí, oni se přizpůsobit musí, aby mohli vůbec v zemi fungovat, viz třeba emigrace čechů do USA, Anglie a Francie za totality.
Pokud jich jde ale hodně na menší území (jedno město, oblast), přirozeně se začnou stýkat a ubytovávat tam, kde jsou jim lidé "nejbližší". A pokud mají možnost se cítit v nové (pro ně možná i "lepší") zemi "jako doma" a nic jim nechybí, nemají potřebu se mísit s místním obyvatelstvem.

V zásadě musím souhlasit s tím co napsal McBracey o jejich vlivu na ekonomiku.

A jedno rýpnutí na závěr:
Pokud si tak moc chtějí za všech okolností udržet svou kulturu a tradice své (původní) země, tak proč se nerozhodnou něco se svou zemí udělat?
Spousta z nich posuzuje "západ" nebo snad "sever" (afričané) podle turistů a pak mají představu že peníze u nás rostou na stromech. To že to je výsledek tisícileté tvrdé práce mnoha předešlých generací a také vlastního snažení dotyčných jim už většinou nedochází...
 

DeletedUser

Guest
Co udělal Breivik, je neomluvitelné. Kdo ví, jaký to mělo politický podtext. Alespoň podle toho, co jsem slyšela, bylo na tom ostrově dost dětí "důležitých" lidí..a to nepočítám tu babu, co tam nedorazila

K multikulti se raději vyjadřovat nebudu. asi bych se tu pak nemohla vyjádřit už navždy :-)
 

DeletedUser13514

Guest
konečně to sem někdo nahodil.Taky jsem proti multi-kulti a to co Breivik uděla je nemluvitelne,když zemrou nevinni lide tak je to vzdy hrozne,ale jak jinak bysme se dozvedeli o problemu multi-kulti?

Na tohle vážně už musím reagovat. O problému multi-kulti, jak to nazýváš se vědělo i předem (všelijaké protesty proti výstavbě mešit, nebo např nedávné problémy v Paříži, kde se bouřili přistěhovalci). Tento chorý mozek se chtěl jen zviditelnit, nic víc. Krásné, jak protiislamista střílí křesťany a má to být boj proti islamizaci Evropy. Připomíná mi to trochu Marka Davida Chapmana a všelijaké ty teorie (občas až dost sci-fi) proč vlastně udělal z Lennona cedník. Nejhorší je, že se to Breivikovi povedlo :( zná ho celý svět, novináři div nenapíšou o každém jeho uprdnutí a už se objevují další bezmozci, kteří mu to schvalují. Je jen otázkou času, kdy se někdo bude též chtít zviditelnit a v boji proti islámu začne střílet třeba v české škole :(
 

DeletedUser13138

Guest
Na tohle vážně už musím reagovat. O problému multi-kulti, jak to nazýváš se vědělo i předem (všelijaké protesty proti výstavbě mešit, nebo např nedávné problémy v Paříži, kde se bouřili přistěhovalci). Tento chorý mozek se chtěl jen zviditelnit, nic víc. Krásné, jak protiislamista střílí křesťany a má to být boj proti islamizaci Evropy. Připomíná mi to trochu Marka Davida Chapmana a všelijaké ty teorie (občas až dost sci-fi) proč vlastně udělal z Lennona cedník. Nejhorší je, že se to Breivikovi povedlo :( zná ho celý svět, novináři div nenapíšou o každém jeho uprdnutí a už se objevují další bezmozci, kteří mu to schvalují. Je jen otázkou času, kdy se někdo bude též chtít zviditelnit a v boji proti islámu začne střílet třeba v české škole :(

on strilel na vlivne lidi kteri by v budoucnu podporili islamizaci Norska,jiste nemel v planu strilet nevinne
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13514

Guest
on strilel na vlivne lidi kteri by v budoucnu podporili islamizaci Norska,jiste nemel v planu strilet nevinne

jo, dítě ve 14 letech je opravdu vlivný člověk...

a jinak, co takhle postřílet všechny děti? Však každé dítě muže být v budoucnu potencionální vrah, pedofil, apod...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
on strilel na vlivne lidi kteri by v budoucnu podporili islamizaci Norska,jiste nemel v planu strilet nevinne.

Píšeš, že neměl v plánu střílet nevinné, že střílel vlivné lidi. To si myslíš, že každý vlivný člověk je něčím vinný?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
jo, dítě ve 14 letech je opravdu vlivný člověk...

a jinak, co takhle postřílet všechny děti? Však každé dítě muže být v budoucnu potencionální vrah, pedofil, apod...

jde o to, ČÍ to byly děti. když chceš někoho dostat na dno, po kom pujdeš?

každý vlivný člověk hrabe především na sebe, tudíž je vinen. výjimka potvrzuje pravidlo
 

DeletedUser13138

Guest
Breivik bojuje proti Islamizaci Norska a na tom ostrove byli deti od lidi co podporovali islamizaci.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1451

Guest
Breivik bojuje proti Islamizaci Norska a na tom ostrove byli deti od lidi co podporovali islamizaci.

Tu obhajobu musel napsat stejný vypatl***c jako byl B...... . Jak jinak lze do podtitulku napsat Nebyla to střelba jen proti nevinným. Zemřeli i potencionální pachatelé kulturní genocidy. To znamená, že potencionální pachatel je vinný? A zaslouží si smrt, protože by jednou v budoucnu mohl být pachatelem kulturní genocidy? A jak se takový potencionální pachatel kulturní genocidy rozezná?
Ač normálně zastávám naprostou svobodu slova, autory článku bych zavřel (už nejen proto, že obhajoba trestného činu je v Česku trestná), ale proto, že by mohli potencionálně někdy v budoucnu spáchat stejné zvěrstvo jako B...... .
Osobně si myslím, že Multikulturalismus je v našech podmínkách neuskutečnitelný. Nejsem proti tomu, aby u nás žili cizinci, ale ti, kteří zde chtějí žít podle naší kultury a kteří zde chtějí pracovat.
Ale v žádném případě není řešení problému, takové jako předvedl B..... (i když si nejsem jist, jestli zastavení islamizace bylo jeho pravým cílem, nebo to byl další šílenec co se chtěl zviditelnit a chtěl aby každý znal jeho jméno - v čemž ho bohužel všechna média podpořila, a i z toho důvodu ve svém příspěvku nezmiňuji jeho jméno, protože si to v žádném případě nezaslouží).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A co je podle tebe řešení problému, ty chytrá hlavo?
 

DeletedUser1451

Guest
A co je podle tebe řešení problému, ty chytrá hlavo?

Odpovím protiotázkou: Podle tebe je řešením problému vystřílet 67 teenagerů, kteří s tím nemají vůbec nic společného (maximálně své politické vyznání)? Pokud si odpovíš kladně, vřele doporučuji navštívit psychiatrickou léčebnu...
 

DeletedUser13514

Guest
Breivik bojuje proti Islamizaci Norska a na tom ostrove byli deti od lidi co podporovali islamizaci.

No, tak pokud čerpáš jen z tohoto, tak mi je tě upřímně líto, protože brát za vzor názory duševně chorého člověka, to normální a zdravý člověk nedělá. Jestli se s názory psanými na těch stránkách ztotožňuješ, tak mi nestojíš ani za čas strávený touto odpovědí. Nehledě na to, že schvalování trestného činu je též trestným činem, tak být tebou, tak radši mlčím a šoupu nohama. Fakt z lidí, co tohle schvalujeou mi je na blití
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
benitozc upozornuje na články. nikde nevidím, co si myslí..nevim, proč by měl šoupat nohama
 

DeletedUser13514

Guest
benitozc upozornuje na články. nikde nevidím, co si myslí..nevim, proč by měl šoupat nohama

Neupozorňuje. Říká tu názor, který podkládá těmi články, to je dost rozdíl. Ale radši už mlčím, protože bych asi brzy pustil uzdu emocím a to by nedopadlo dobře. Ono kdyby tam zemřel třeba váš příbuzný, nebo kamarád, tak by jste asi tupě nepřikyvovali nějakému fanatickému, duševně chorému pisálkovi. Prostě to, co udělal ten magor, je humus a každej, kdo se ho zastává a má ho za hrdinu, tak by zasloužil svěrací kazajku. Aby náhodou taky ''nebránil islamizaci''
 

DeletedUser

Guest
tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne

přirovnala bych to k tomu slovákovi, co střílel po romech. nikdo tomu nepřikyvuje. je to prostě fakt
 
Nahoru