• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Nedostatek ropy

DeletedUser120

Guest
Dneska jsem na internetu narazil na tuhle větu od neznámého autora:
"Že lidstvu dojde uhlí a ropa? No a co? Dobu kamenou přece taky neukončil nedostatek kamenů ale nástup železa..!"

Zajímal by mě vás názor. Je to blbost nebo jen plynule přejdeme na jinou surovinu?
 

DeletedUser

Guest
To je blbost.
1)Po používání kamene jsme hned nemohli železo,ale bronz.
2)Jim nedošli kameny a nebyla to jediná surovina,kterou hodně používali.
Dále by ta doba podle mě mohla být označováná jako doba kostěná či dřevěná.
3)Na jakou surovinu přejdeme?
Z ropy je asi 70% všech výrobků,co ted používáme...
Jedině,že bychom nalezli nějakou lepší surovinu,nebo se můžeme vrátit ke starému dobrému dřevu... :)
 

DeletedUser6123

Guest
Je to hloupost jak psal tady Delicius169 Ropu ničím jen tak nenahradíme a dřevo?
To by pro celou planetu Zemi moc dlouho nevystačilo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6753

Guest
měl bich pár nápadů jak zpomalit úbitek ropi
1. přestat látat
2. zdražit pohoné látky
3. pneumatyky dělat jak dřív
3. vrátit se zas ke konopí
4. lodě předělat na plachetnice
5. podporovat konskou dopravu jako dřív
6. a ještě pár věcí
7. silnice dělat z betonu

a nebude se muse těžit ropa
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5473

Guest
měl bich pár nápadů jak zpomalit úbitek ropi
1. přestat látat
2. zdražit pohoné látky
3. pneumatyky dělat jak dřív
3. vrátit se zas ke konopí
4. lodě předělat na plachetnice
5. podporovat konskou dopravu jako dřív
6. a ještě pár věcí

Jenže prakticky nic z toho, co jsi vyjmenoval v této době je naprosto vyloučené...
Každopádně s tím, že přejdeme na jinou surovinu také nesouhlasím, jelikož ropa je v této době nedílnou součástí života a než by jsme našli jinou surovinu, zažili by jsme "druhý starověk"....
 

DeletedUser

Guest
Já myslím, že ropa bude pomalu ubývat a najednou si to uvědomí i obyčejní lidé, pak budou nadávat proč jste nám neřekli, že ropa dochází? Jenže média je tím krmí furt a oni to upouštějí jedním uchem tam a druhým ven!
 

DeletedUser

Guest
Já myslím, že ropa bude pomalu ubývat a najednou si to uvědomí i obyčejní lidé, pak budou nadávat proč jste nám neřekli, že ropa dochází? Jenže média je tím krmí furt a oni to upouštějí jedním uchem tam a druhým ven!

TY jsi nějaký neobyčejný člověk,takže víš,že nemáme dost ropy,ale později budeme i mi osvíceni náhlo pravdou.
Nemáme ropu.
Tohle je jedním z celosvětových problému a myslím,že kolem 45% obyvatel Země o tom ví.
A jestliže nikdy nikdo neřekl,že dochází ropa tak jak to můžeš vědět?
 

DeletedUser

Guest
Neříkám ,že jsem neobyčejný, ale myslím ,že teď lidé i když to ví, tak to přehlížejí. A teprv až bude benznín za 60 kč - litr, budou se zajímat proč sakra?
 

DeletedUser6989

Guest
alternativa

Já bych řekl,že až dojde ropa, tak se objeví zázračně nějaká alternativa.Podle mě by to teď ropné společnosti nedovolili.
Např. kdyby se vyráběl motor se spotřebou litr VODY na 50km kdo by kupoval benzín.Podle mě to ropný společnosti maj pod palcem protože ví, že dokud budou auta na benzín,tak maj kšefty.
(někde jsem četl, že vědci v laboratoři vypěstovali kvasnice,které produkují ropu:loool: těžko říct co je na tom pravdy)
 

DeletedUser

Guest
Vždyť je tu mnoho jinejch pohoných hmot než ty z ropy, např. voda, solární záření, Bio Diesel (řepka olejná), parní stroj atd.
 

DeletedUser

Guest
Slyšeli jste někdy něco o studené fůzi? Je to vlastně chemický proces kdy se za použití trošky el energie vyyrábí spousta přebytečnýho tepla. Bohužel, nikdo enví jak to přesně funguje, protože je to proti všem zákonům fyziky a chemie. Takže, se fůze prostě prohlásila ze neexistující a tm to hasne. Dobrý co?
 

Deleted User - 32331

Guest
Slyšeli jste někdy něco o studené fůzi? Je to vlastně chemický proces kdy se za použití trošky el energie vyyrábí spousta přebytečnýho tepla. Bohužel, nikdo enví jak to přesně funguje, protože je to proti všem zákonům fyziky a chemie. Takže, se fůze prostě prohlásila ze neexistující a tm to hasne. Dobrý co?

ty čteš VTM Science? jinak je blbost o čem se tu dohadujete všechno přece jednou dojde jinak nekdy v lednu probehen zkouska ze se vsechny lasery sveta zameri do jednoho bodu a tim ma prej vzniknout energie(nevim teda jestli celej svet ale v praze je nejsilnější laser světa) prej by byla zajistena energie na 1000 let ale v prvni generaci by to vypoustelo radioaktivitu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6989

Guest
Vždyť je tu mnoho jinejch pohoných hmot než ty z ropy, např. voda, solární záření, Bio Diesel (řepka olejná), parní stroj atd.

nedovedu si představit na jaké ploše by se pěstovala řepka, aby to 100% nahradilo benzín (neber si to špatně)
 

DeletedUser

Guest
lidi si bez ropy předtím taky poradili takže si poradí i teď. navíc ropa má podle výpočtů vědců dojít až za 200 let jelikož jsou naleziště které jsou pod ledem a tak je nejde používat. za 200 let vědci určitě něco vymyslí a já budu už za vodou :loool: ( nebo pod hrobem :) )
 

DeletedUser

Guest
No někde sem čet že ropa ma využití i ve zdravotnictví a může léčit mnoho nemocí. až dojde ropa tak třeba pak až zjistí vědci že mohla léčit např: rakovinu atd.
 

DeletedUser

Guest
Jenže každý ložisko ropy je vyčerpaný maximálně na 50% (někde jsem to četl), takže lepší by možná bylo přijít na to jak vytáhnout ze země všechnu ropu.
 

DeletedUser6989

Guest
léky z ropy

jestli se nepletu tak ze surové ropy skutečně vyrábí léky ale pouze léčivé masti (a kosmetika) a ty jsou vyráběny z velmi kvalitní ropy (mj. těžené na našem území konkrétně v jihovýchodních čechách)-aspoň tak nám to říkali ve škole :loool:
 

DeletedUser

Guest
Bože to je tak hrozně krátkozraký, dokud jsou ložiška tak ej to v pohodě. Jednou dojdou to je fakt a čím dřív přejdeme aspoň z půlky na obnovitelný zdroje, tím míň to bude bolet. A jestli ropa nedojde za nás (a jako že dojde, protože spotřeba ropy exponenciálně roste), tak svým dětem a vnukům tu teda necháme pěkný dědictví.
 

DeletedUser

Guest
Třeba by se dalo těžit i z jiné planety, např. takový Neptun je plný různých plynů!
 
Nahoru