• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Nedostatek ropy

DeletedUser

Guest
Jistě, a po nás potopa!
Je fakt, že pokud nebudeme nějak zodpovědně přistupovat ke zdrojům, tak lidstvo asi nebude :D
(Na druhou stranu nechat se ovládat ekoteroristickejma skupinama a zelenorudým socialismem též není nejvhodnější řešení, tedy pro lidstvo jako takové, jinak nepopírám, že v ideální společnosti je ideální komunismus)

to netvrdim ale ideální komunismus na této planetě ještě nebyl (možná tak v pravěku)
 

DeletedUser

Guest
můj názor zní:

proč se stím teď štvát když to dojde tak cca za 250 let a tak si kladu otázku jestli tu lidstvo ještě bude....

Přesně a si řikám je blbost plácat nadměrně ropu jsem pro určitý opatření aby došla za 50 let ale je blbost ji vůbec nepoužívat když se začínají těžit ropu i na místech kde to předtím bylo moc drahé kolem polů a v oceánech.

Kor když je krize a to by položilo dost podniků a cena ropy je o dost menší než před rokem a půl.
 

DeletedUser

Guest
To si řekni Číňanům a spol., že se mají omezit v růstu - největší poptávka po ropě existuje právě v takovýchto nastartovaných ekonomikách, které se téměř nedají kontrolovat (konkrétně v Číně je průmysl soustředěn pod vedení jednotlivých správních oblastí - dříve to tak kvůli obrovskému území fungovalo dobře, ale v současnosti se ukazuje, že centrální vláda nemá nad těmito vůdci téměř žádnou moc). Navíc se zdá, že podobné státy nejsou přístupné jakékoli dohodě - skupují ve velkém nejen ropu, ale třeba i potraviny - dochází zde k přeorientování na západní styl života, rýži nahrazuje maso a mléko. Skokový růst cen potravin v loňském roce byl ovlivněn právě tím, že Číňané skoupili obilí, aby měli čím krmit zvířata a pokryli svou narůstající touhu po živočišných výrobcích (kromě toho byl samozřejmě ovlivněn i tím, že se pšenice aj. začala využívat na biopaliva místo na potraviny).
Navíc, jak se v Kodani ukázalo, společně s Indií odmítají v podstatě jakoukoli dohodu o snížení emisí (související právě s velkou spotřebou fosilních paliv), kterou by museli platit a požadují, aby případné řešení platila Evropa, protože tam se dané stroje na spalování fosilních paliv vynalezly. To je asi stejná logika, jako chtít po švédské královně odškodnění za škody způsobené dynamitem, který jsem si koupila na zpackané odstřelení skály za barákem.
Velká spotřeba ropy je samozřejmě v arabských zemích, které ropu vyvážejí a kde ji dosud měli za nekonečný zdroj. Konkrétně v Egyptě stojí litr benzínu v přepočtu 6 Kč, takže s ním samozřejmě moc nešetří. Ale už letos byl v Egyptě k vidění dosud nebývalý trend - poptávka po ropě/benzínu je tak vysoká, že ji místní rafinérie nestačí pokrývat, takže často na benzínkách prostě neměli benzín. Prostě jsme se dostali do situace, kdy snadno dostupná ložiska ropy jsou vyčerpaná, a čerpat z nových ložisek je tak drahé (nutno pod vysokým tlakem, z velkých hloubek, často nekvalitní...), že se to téměř nevyplatí. Ale bude se to dělat dále, dokud za ropu nebude vhodná náhrada...
 
Nahoru