• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Připomínky a návrhy na úpravy nápovědy sestavené Teamem

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno

Jak jste spokojeni s vytvořenou nápovědou?


  • Celkový počet hlasujících
    99
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Deleted User - 31870

Guest
Sem prosím vkládejte vaše názory, připomínky a přání k nápovědě, kterou jsme vytvořili. Pokud bude v našich silách, upravíme ji dle vašeho přání. (a samozřejmě oprávněných připomínek)
:klubun:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No zajímalo by mě jaktože v herních informacích (ve hře ten malý otazníček :-)) je maximalní doba neaktivity 105 dní, a tady v bodě číslo 23 je je zase 45? které je tedy pravda? :vánoce3:
 

DeletedUser

Guest
Mohli byste tam dát i pro ty zkušenější - něco o tajných úkolech, které znáte. Či se poptat v Německu.. :lool:
A místo NICK bych tam ratši psal normálně česky JMÉNO. Někdo to znát nemusí a pak bude jen čučet, jestli nemá psát na nějaké číslo
 

DeletedUser

Guest
úprava

ahoj-dovolím si takovou malou poznámku-myslím že text a grafika třeba v sekci úkoly působí rozházeně a někdy mírně chaoticky-chtělo by to nějakou lajnu třeba držet se levého okraje nebo mřížku a vypisovat to pod sebe-pokud je to ale záměr a chcete se záměrně odlišovat od weststat tak to chápu.
jinak perfektní práce a doufám že jsem tímto nikoho z Vás nenasr.....
 

DeletedUser

Guest
Gramatika

Z první strany.

"Prohlížeče pracující na základě těchto prohlížečů by měli všecky fungovat." -měly


",dostanete se do textového editoru," - mezera po čárce

"kde můžete zablokovat hráče, jíhž zprávy Vás.." - jejichž


"Pevnosti
Pevnosti jsou na mapě označeny malou ikonkou. Šedé mohou být vystavěny, červené patří jinému městu, modré patří tvému městu. Na mapě je jejich velikost rozlišena velikostí ikonky.

Pevnosti jsou na mapě označeny malou ikonkou. Šedé mohou být vystavěny, červené patří jinému městu, modré patří tvému městu. Na mapě je jejich velikost rozlišena velikostí ikonky.
Více ZDE." -duplikovaný text?

"klikneme Přidat příjemce a začnem psát jména"-začneme

"Jak to udělat aniž bychom musely vypisovat všechny členy města?" -museli


"Nyní by se vám měla oběvit zpráva kterou si důkladně přečtete a napíšete důvod kde popíšete co se stalo." - objevit , kterou

Obecně chybí občas čárky a tečky.

"vyřeště to pomocí tlačítka F5." - vyřešte




Jinak výborné.

Edit.:Vše snad opraveno, Kopix
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser120

Guest
ahoj-dovolím si takovou malou poznámku-myslím že text a grafika třeba v sekci úkoly působí rozházeně a někdy mírně chaoticky-chtělo by to nějakou lajnu třeba držet se levého okraje nebo mřížku a vypisovat to pod sebe-pokud je to ale záměr a chcete se záměrně odlišovat od weststat tak to chápu.
jinak perfektní práce a doufám že jsem tímto nikoho z Vás nenasr.....

tady se zkoušelo spousta možností co a jak udělat, problém je v tom že formátování pomocí bbkodů je docela pracné a nenabízí tolik potřebných možností

Mohli byste tam dát i pro ty zkušenější - něco o tajných úkolech, které znáte. Či se poptat v Německu.. :lool:
A místo NICK bych tam ratši psal normálně česky JMÉNO. Někdo to znát nemusí a pak bude jen čučet, jestli nemá psát na nějaké číslo

tajné úkolyj sou tajné protože na ně máte přijít sami, zveřejňování tajných úkolů týmem nebude podporováno

No zajímalo by mě jaktože v herních informacích (ve hře ten malý otazníček :-)) je maximalní doba neaktivity 105 dní, a tady v bodě číslo 23 je je zase 45? které je tedy pravda? :vánoce3:
opraveno... těch 105 tam dali kvůli pokrytí chyby
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
1) drobnost:
cast 7. Základy ovládání->Ostatní

kombinace svetle zelene a pozadi stranky mi neprjde nejstastnejsi. Kontrast barev je maly (jsou si podobne) a spatne se na to diva (spatne se to cte).

2) uz to tady bylo, ale nezbyva nez souhlasit. Zejmena sekce ukoly ma strasne rozsypanou grafiku - je to dost neprehledne. Da se to mozna zkousnout, kdyz to clovek cte v kuse jako dokument, ale najit v tom nejaky konkretni ukol a rychle zjisti co je na nej vlastne potreba je o nervi. (Co takhle to vyrobit jako html stranku a linkovat radsi na ni, nez se to za kazdou cenu snazit nacpat na forum jako prispevek??)

3) Jak střílet a jak se pohybovat?

"Střílí se na nejbližšího protivníka, nebo si střelbu můžete nastavit. Jednoduše kliknete na svoji postavičku a pak na postavičku protivníka - vystřělíte na něj a posunete se blíž k němu.
Posouvat svoji postavu můžeta tak, ře kliknete na sebe a pak na místo určení :)"

Opravdu jste si jisti, ze si muzete vybrat libovolny cil, ktery vidite a vystrelit na nej?
(Schvalne to jdu na bete za 2h vyzkouset, protoze se mi to zda jako blbost - bez urazky)
 

DeletedUser120

Guest
1) drobnost:
cast 7. Základy ovládání->Ostatní

kombinace svetle zelene a pozadi stranky mi neprjde nejstastnejsi. Kontrast barev je maly (jsou si podobne) a spatne se na to diva (spatne se to cte).

2) uz to tady bylo, ale nezbyva nez souhlasit. Zejmena sekce ukoly ma strasne rozsypanou grafiku - je to dost neprehledne. Da se to mozna zkousnout, kdyz to clovek cte v kuse jako dokument, ale najit v tom nejaky konkretni ukol a rychle zjisti co je na nej vlastne potreba je o nervi. (Co takhle to vyrobit jako html stranku a linkovat radsi na ni, nez se to za kazdou cenu snazit nacpat na forum jako prispevek??)

3) Jak střílet a jak se pohybovat?

"Střílí se na nejbližšího protivníka, nebo si střelbu můžete nastavit. Jednoduše kliknete na svoji postavičku a pak na postavičku protivníka - vystřělíte na něj a posunete se blíž k němu.
Posouvat svoji postavu můžeta tak, ře kliknete na sebe a pak na místo určení :)"

Opravdu jste si jisti, ze si muzete vybrat libovolny cil, ktery vidite a vystrelit na nej?
(Schvalne to jdu na bete za 2h vyzkouset, protoze se mi to zda jako blbost - bez urazky)

1) dal jsem tam tmavší odstíny snad je to lépe čitelnější
2) pro opravdu rychlé hledání doporučuji používat "ctrl + f", tvůj návrh ale promyslíme a uvidíme...

edit:
3) opraveno, bylo to tam chybně uvedeno
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nápověda je opravdu výborná, výborné místo pro nováčky, kteří tuto hru hrají poprvé a chtějí se naučit jak základy, tak pokročilejší způsob hry...
 

DeletedUser

Guest
Opravit v 11. DUELY část Odměny z duelů tak, aby to odpovídalo realitě.
 

DeletedUser

Guest
citace:

5) Výběr hráčů do bitvy

* Kliknutím na levý sloupeček dáte hvězdičku, to znamená že hráč bude spíše vpuštěn do hry, pokud přesáhne limit 128 lidí, tito hráči mají vstup do bitvy jistý.
* V pravém sloupečku zase můžete přidělit křížek, hráč s křížkem po přesáhnutí limitu 128 lidí do bitvy prostě nebude vpuštěn.
* Samozřejmě můžete nechat políčka nevyplněná, to znamená že bude při přesáhnutí limitu probíhat standardní výběr.

- drobnost: limit 128 uz neni pravda
- hrac s hvezdickou nema misto jiste (do bitvy se prihlasi 200 lidi vsem dam hvezdicku - opravdu maji misto jiste?)
- podobne hrac s krizkem ma sanci se do bitvy dostat (do bitvy se prihlasi 200 lidi vsem dam krizek - takze do bitvy se nedostane nikdo?)

Uznavam, ze takhle je to napsane, aby to pochopil i 10ti lety, ale kdyz by se tim clovek chtel ridit, tak by mohl byt zklamany, ze do bitvy se mu nedostali vsichni jeho kamaradi, kterym dal hvezdicku.

---------------------------------------------

2a) Vyhlášení bitvy
Jedině zakladatel města může vyhlásit útok na pevnost. Musí jít do pevnosti, na kterou chce útočit, aby tak mohl učinit. Útok stojí mezi 1.500 $ a 10.000 $, záleží na velikosti pevnosti, na kterou útočíte. Peníze se odečtou z městské pokladny útočícího města. Bitva se odehraje 24 hodin po jejím vyhlášení.

radni muze taktez vyhlasit utok.

------------------------------------------

4) Jak se staví pevnost? -> Mozna by bylo hezke tam napsat, ze se neda stavet "pres level" (tak jak u mesta) - neni to ani v oficialni napovede. Ale to je jen navrh na doplneni, zadnou chybu sem tam nenasel ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Opravit v 11. DUELY část Odměny z duelů tak, aby to odpovídalo realitě.

Aby ste neříkali že se na vás zlej, když to nedovedete najít nebo si zjistit
Odměny z duelů:
Vítěz duelu dostane dvě odměny
Finanční:
Vítěz dostane třetinu obnosu peněz, které měl poražený hráč u sebe. Pokud u sebe poražený žádné peníze neměl, vítěz nedostane nic. Pokud poražený hráč ztatil v souboji veškeré životy a upadl tak do bezvědomí, ztrácí všechny své peníze, které má u sebe (nevztahuje se na hotovost uloženou v bance), ale vítěz duelu stále obdrží jen třetinu.
Zkušenostní:
Vítěz také dostane zkušenosti z duelu. Kolik bodů dostane, záleží na úrovni protivníka.
Zkušenosti = (7 * duelová úroveň poraženého) - (5 * duelový úroveň vítěze) + 5
Vítěz tedy dostane vždy minimálně 5 zkušeností.

Ten vzorec je: Zkušenosti = (7 * duelová úroveň poraženého) - (5 * duelový úroveň vítěze) + 4

A mám takový pocit, že lze dostat i méně než 5 zkušeností, jako například 0, čili ta správná věta je "Vítěz musí moci dostat minimálně 5 zkušeností, aby mohl duel proběhnout."

dukaz.jpg


1) 318 - (7x122 - 5x108) = 318 - (854 - 540) = 318 - 314 = 4
2) 7x77 - 5x108 + 4 = 539 - 540 + 4 = 3 => 3 < 5, duel nemůžu proběhnout
 

Deleted User - 31870

Guest
1) 318 - (7x122 - 5x108) = 318 - (854 - 540) = 318 - 314 = 4
2) 7x77 - 5x108 + 4 = 539 - 540 + 4 = 3 => 3 < 5, duel nemůžu proběhnout

když jsem si to tak pročítala, tak jsem napřed nechápala, proč ten první duel jde, ale pak jsem zjistila, že jsi zapomněl na konec vzorce napsat + 4 - takže duel proběhnout může.. :) jinak je to opravené, díky za upozornění ;)

citace:

5) Výběr hráčů do bitvy

* Kliknutím na levý sloupeček dáte hvězdičku, to znamená že hráč bude spíše vpuštěn do hry, pokud přesáhne limit 128 lidí, tito hráči mají vstup do bitvy jistý.
* V pravém sloupečku zase můžete přidělit křížek, hráč s křížkem po přesáhnutí limitu 128 lidí do bitvy prostě nebude vpuštěn.
* Samozřejmě můžete nechat políčka nevyplněná, to znamená že bude při přesáhnutí limitu probíhat standardní výběr.

- drobnost: limit 128 uz neni pravda
- hrac s hvezdickou nema misto jiste (do bitvy se prihlasi 200 lidi vsem dam hvezdicku - opravdu maji misto jiste?)
- podobne hrac s krizkem ma sanci se do bitvy dostat (do bitvy se prihlasi 200 lidi vsem dam krizek - takze do bitvy se nedostane nikdo?)

Uznavam, ze takhle je to napsane, aby to pochopil i 10ti lety, ale kdyz by se tim clovek chtel ridit, tak by mohl byt zklamany, ze do bitvy se mu nedostali vsichni jeho kamaradi, kterym dal hvezdicku.

dopsány ceny pro vyhlášení útoků na pevnost, ceny založení pevnosti, potřebné body pro založení nebo přebrání pevnosti, dny míru v bojích o pevnosti, počty hráčů o pevnosti


2a) Vyhlášení bitvy
Jedině zakladatel města může vyhlásit útok na pevnost. Musí jít do pevnosti, na kterou chce útočit, aby tak mohl učinit. Útok stojí mezi 1.500 $ a 10.000 $, záleží na velikosti pevnosti, na kterou útočíte. Peníze se odečtou z městské pokladny útočícího města. Bitva se odehraje 24 hodin po jejím vyhlášení.

radni muze taktez vyhlasit utok.

opraveno

4) Jak se staví pevnost? -> Mozna by bylo hezke tam napsat, ze se neda stavet "pres level" (tak jak u mesta) - neni to ani v oficialni napovede. Ale to je jen navrh na doplneni, zadnou chybu sem tam nenasel ;)

dopsáno - snad to bude pochopitelné :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
když jsem si to tak pročítala, tak jsem napřed nechápala, proč ten první duel jde, ale pak jsem zjistila, že jsi zapomněl na konec vzorce napsat + 4 - takže duel proběhnout může.. :) jinak je to opravené, díky za upozornění ;)

Ee, napsal sem šecko co tam má bejt

1) 318 - (7x122 - 5x108) = 318 - (854 - 540) = 318 - 314 = 4

Výsledek XP ze saloonu - (7x nepřítelova duelová úroveň - 5x moje duelová úroveň) = 4
podle původního vzorce (či vzorce který je v nápovědě a na chybu v něm jsem upozorňoval adminku před několika měsíci, dokonce se mnou souhlasila) by mělo vyjít 5

Kdybych Ti ten vzorec napsal naopak, tak je to 7x122 - 5x108 + 4 = 318
 

Deleted User - 31870

Guest
Omlouvám se - já si to počítala z druhé strany, takže mi tam pak ta 4 chyběla - to mi zmátlo..

x = (7x122 - 5x108) + 4 = (854 - 540) + 4 = 314 + 4 = 318
 

DeletedUser

Guest
problem

Nápověda je opravdu výborná, výborné místo pro nováčky, kteří tuto hru hrají poprvé a chtějí se naučit jak základy, tak pokročilejší způsob hry...

nevim jak se dostanu do svého mněsta jsem začatečnik a sice mněsto mam ale jsem s toho vedle
 

DeletedUser

Guest
nevim jak se dostanu do svého mněsta jsem začatečnik a sice mněsto mam ale jsem s toho vedle

v oznámení ti došla pozvánka, tak jí přijmi a na liště vlevo klikni na město, to se ti ukáže a pak stačí kliknout bud na rozcestník, kostel či hotel a vyrazit
 

DeletedUser

Guest
Omlouvám se - já si to počítala z druhé strany, takže mi tam pak ta 4 chyběla - to mi zmátlo..

x = (7x122 - 5x108) + 4 = (854 - 540) + 4 = 314 + 4 = 318

Jak se mohlo stát :
Shotgunfire vyhrál duel, obdrží 1 zkušenost a obdrží od JK7 $ 47.



JAk za mě mohl dostat jednu zkušenost když minimum je 5?

Tady jsou úrovně které jsem měl během duelu:
JK7
Úroveň 58
Duelová úroveň 87


A můj nepřítel:
Shotgunfire
Úroveň 72
Duelová úroveň 109

Není to nějaký divný?

JEstli jsem to dobře pochopil tak minimum je pět a on dostal jednu zkušenost.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru