• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Sebeobrana

Hledám nějaký kurz dobrý sebeobrany, a chtěl jsem se zeptat jaké s ním máte zjušenosti popřípadě jaké.Za každou odpověď moc děkuju.
 

DeletedUser4088

Guest
Krav-Maga?

To je bláznovina... (bez urážky)
Něco méně agresivního -> Aikido :D
 

DeletedUser

Guest
Už jsem tu někde vysvětloval,že Aikido je bojové umění,nikoliv sebeobrana....Pokud tě někdo napadne nožem,aikido ti nepomůže,jelikož na to nemá přizpůsobené cviky.

Krav-maga se zaměřuje na napadení s nožem,střelnou zbraní,injekční stříkačkou atd...


Ale pokud do tebe jde někdo na pěsti,tak ti pomůže klidně gymnastika...Prostě doporučuji K-M
 

DeletedUser13138

Guest
Kup si teleskopický obušek kalený a kup si k tomu vycvikové video.
V naši zemi je malá pravděpodobnost aby na tebe někdo zautočil střelnou zbraní u nás je to spíš R-férovka nebo někdo tasí vystřelovák a na to ti bohatě stačí teleskop je to tenká 20cm trubka(když je ztažený jinak 50cm) a tu schováš do bundy.


Když ale trváš na kurzu sebeobrany tak chod do Karate
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Kup si teleskopický obušek kalený a kup si k tomu vycvikové video.
V naši zemi je malá pravděpodobnost aby na tebe někdo zautočil střelnou zbraní u nás je to spíš R-férovka nebo někdo tasí vystřelovák a na to ti bohatě stačí teleskop je to tenká 20cm trubka(když je ztažený jinak 50cm) a tu schováš do bundy.


Když ale trváš na kurzu sebeobrany tak chod do Karate

Teleskop jsem si koupil když mi bylo 10 :), ale karate mi moc při pouliční bitce nepomůže ne? Mě by to celkem zajímalo, ale výbavu mám slušnou, nejradši mám motýlka.
 

DeletedUser4088

Guest
Nebo také Box...

Na ulici však využiješ takzvaný freestyle... pokud umíš několik umění, všechno dohromady je smrtící varianta...
 

DeletedUser

Guest
takže přikládám dva články od člověka,co to dělá déle,než žije (dělal třeba 4 druhy bojů za rok) a který se nedávno vrátil z mexika,kde cvičil profíky (buď armáda,nebo FBI-co já vím :))

O sebeobraně na ulici a členění do skupin (umění,sport,sebeobrana,reálná sebeobrana)
http://sorudo.cz/cs/blog/kurzy-a-vycvik/co-je-doopravdy-realna-sebeobrana

O obranných prostředcích
http://sorudo.cz/cs/blog/recenze/zbrane


Doporučuji přečíst oboje,jelikož melete blbosti,aniž byste o tom něco věděli,či vás napadli někde na ulici a šlo vám o život (nepřál bych vám to zažít,je to hnus-díky tomu,kdo to psal,jsem se ubránil opilci s nožem).
 

DeletedUser753

Guest
Jediný co ti kdykoliv kdekoliv pomůže je utéct.
Těžko se budeš mlátit s více lidma. Ani ne se třema natož s deseti. To je jen ve filmech.
 

DeletedUser

Guest
Tak útěk je nejlepší řešení :)

Pokud dotyčného nakopnete řádně do varlat,lehce mu utečete.

Sám jsem to zkoušel,dodnes se však bojím....
 

DeletedUser

Guest
tak sebeobranné prvky, které se učí třeba policejní a armádní jednotky, obsahuje MUSADO, včetně nácviku práce s teleskopickým obuškem a nožem, odzbrojení útočníka, škrcení, páčení...

... ale jak tu říkalo několik lidí, nejlepší možností je útěk - já jako ženská s 55 kg nemám šanci proti chlapovi s 80 kg, několikrát mě přepadli a ačkoli bojová umění studuji dlouho, vždycky jsem se spolehla raději na moment překvapení a rychlé nohy

... a když jsem se připletla do hospodské rvačky, stejně jsem agresora přetáhla židlí...
 

DeletedUser

Guest
Urcite si nekupuj peprovy sprej boha sak to je pre chlapecky a pre zenske .. a nejsom ani za teleskopicke a podobne to pouzivaju velky frajery ktory chcu zbudit respekt...

aikido,jiu-jitsu... nechapem jak nekdo moze povedat ze aikido nieje na sebeobranu ... praveze naopak ale nevadi páni experti
 

DeletedUser

Guest
Urcite si nekupuj peprovy sprej boha sak to je pre chlapecky a pre zenske .. a nejsom ani za teleskopicke a podobne to pouzivaju velky frajery ktory chcu zbudit respekt...

aikido,jiu-jitsu... nechapem jak nekdo moze povedat ze aikido nieje na sebeobranu ... praveze naopak ale nevadi páni experti

Říkali lidé,co učí sebeobranu,že je to blbost.

Jeden je bachař-18 let praxe
Druhý trénoval FBI (tuším)-34 let praxe
Třetí velí cca 3 roky URNĚ (elitní česká zásahovka).


Ale pravdu máš ty,oni jsou určitě amatéře,neboli "páni experti".
 

DeletedUser

Guest
Hezké :D Opravdu to musí být přijemné :D

chtěla jsem tím vyjádřit myšlenku, že je hezké umět bojová umění, ale když jde do tuhého, stejně jsi rád, když máš po ruce vhodnou zbraň...
... ale za sebe můžu říct, že bojová umění mě naučila jednu věc: nepropadat v krizi panice

jinak na sebeobranu doporučuji ještě dvě věci - jednak se naučit citlivá místa na lidském těle (oči, krk, podpaží, třísla a okolí, solar, volná žebra apod... už jste zkoušeli, jak je hrozně bolestivé někomu vrazit třeba hranu ruky zespoda do nosu? nebo se mu prsty "zavěsit" na boční hrany dolních čelistí?), a jednak si vybrat několik vhodných technik sebeobrany a ty pak do zblbnutí opakovat, opakovat, opakovat... máte pak větší šanci, že za krizové situace je uděláte v podstatě automaticky
 

DeletedUser

Guest
Systém řízené techniky se sice někdy hodí,ale souhlasím spíše se citlivými body :) Klíční kost a přirození ;)

hodí se ti právě v okamžiku, kdy nemáš čas přemýšlet nad tím, kam ho bolestivě zasáhnout...prostě jako automatická reakce před tím, než se ti spustí reakce k útěku...když máš šanci aspoň na chvíli přemýšlet, kam ho praštit, je to samozřejmě lepší, ale tuhle šanci nedostaneš vždycky...a taky ne všichni si zachovají natolik jasný rozum, aby dokázali vůbec přemýšlet, a jednají prostě tak, jak mají naučeno...čímž se můžeme dostat samozřejmě k tématu zkratkovitého jednání, nepřiměřené obrany apod. - člověk by měl vědět, co je ještě adekvátní a co si může dovolit, ale ve stresu to je často obtížné odhadnout...
 

DeletedUser

Guest
Na naší sebeobraně nás učili "zatmění před očima",což je vlastně výbušná síla,kdy se uvolňuje mnohonásobně větší množství adrenalinu.Musíme se to naučit ovládat,abychom místo strachu ze sebe dostali co největší sílu.
 
Nahoru