• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Sebeobrana

DeletedUser9990

Guest
Pár (desítek) zkušeností s reálnou bitkou ze své práce také mám.
Aikido Vám bude i po dvou-třech letech cvičení naprosto k ničemu,možná tak max. budete falešně sebevědomí do první pořádné rvačky,po které zjistíte jak se věci mají,že "baleťácké" akční filmy nemají s realitou nic společného.

Karate ( kontaktní !) musíte dělat řadu let a být v něm dobří,poté se budete v bitce schopni ubránit.Po např. roce-dvou trénovaní minimální šance na nějaký zásadní progres co se rvaček na ulici týká.Je to dlouhodobá záležitost.

Judo je skvělá věc,ale také je potřeba dlouhodobého tréninku.Účinnost juda, volného stylu (zápasu) a thaiboxu se názorně ukázala v 90.letech minulého století,kdy se u nás v republice začalo s ultimáty (ultimátní zápasy).V začátcích,kdy zde byla speializace v "plenkách",byla vidět jasná dominance bojovníků,kteří se rekrutovali právě z juda,zápasu,thaiboxu,občas i boxu.

U thaiboxu jsou pod dobrým vedením znatelné výsledky už po roce tréninku.

Nejlepší/nejúčinnější je samozřejmě kombinace všeho a to když chcete dělat sport (a né chodit pouze na nějaké kurzy) najdete ve "vale-tudo" (mma).

Ještě k teleskopu,ten je dobrý do okamžiku,kdy ho držíte v ruce Vy :-),když ho roztřesený slušňák vytasí na bitkaře (když to tedy má vůbec šanci stihnout),tak se lehce může stát,že ho má během chvíle v ruce útočník (ten Váš :-) ).
Pepřák je taková poslední záchrana pro ženy (často neúčinná).Vítr,stres,rychlost napadení.


Nezapomínejte když už Vás někdo napadne,tak hodně záleží na tom, zda-li máte "koule"!
 

DeletedUser13138

Guest
Urcite si nekupuj peprovy sprej boha sak to je pre chlapecky a pre zenske .. a nejsom ani za teleskopicke a podobne to pouzivaju velky frajery ktory chcu zbudit respekt...

aikido,jiu-jitsu... nechapem jak nekdo moze povedat ze aikido nieje na sebeobranu ... praveze naopak ale nevadi páni experti

tak se mi zdá jestli vůbec přemýšlíš nad tím co píšeš.Když na tebe někdo vytáhne nůž a ty na něj budeš chtít riskovat chvaty,které nemusíš dobře ovládat?.

mě se nejvíce libí týpci co chodí pár měsíců do thai-boxu nebo boxu a pak si myslí,že zmláti celý svět.
 

DeletedUser

Guest
Rád bych podotknul,že MMA,muay-thai,nebo sambo jsou sice účinné (a to pekelně),ale pokud je budete delší dobu trénovat,pak počítejte s invalidním vozíkem v 50. letech.
Je to opravdu nebezpečné pro vaše zdraví! Nedělejte to!
 
takže přikládám dva články od člověka,co to dělá déle,než žije (dělal třeba 4 druhy bojů za rok) a který se nedávno vrátil z mexika,kde cvičil profíky (buď armáda,nebo FBI-co já vím :))

O sebeobraně na ulici a členění do skupin (umění,sport,sebeobrana,reálná sebeobrana)
http://sorudo.cz/cs/blog/kurzy-a-vycvik/co-je-doopravdy-realna-sebeobrana

O obranných prostředcích
http://sorudo.cz/cs/blog/recenze/zbrane


Doporučuji přečíst oboje,jelikož melete blbosti,aniž byste o tom něco věděli,či vás napadli někde na ulici a šlo vám o život (nepřál bych vám to zažít,je to hnus-díky tomu,kdo to psal,jsem se ubránil opilci s nožem).


Díky, taky se mi zdá že o tom ostatní moc nevědí alenechtěl jsem je urazit:)
 

DeletedUser

Guest
Rád bych podotknul,že MMA,muay-thai,nebo sambo jsou sice účinné (a to pekelně),ale pokud je budete delší dobu trénovat,pak počítejte s invalidním vozíkem v 50. letech.
Je to opravdu nebezpečné pro vaše zdraví! Nedělejte to!

Ovšem to platí víceméně o každém odně kontaktním bojovém sportu, třeba i o boxu. Tam sice většinu úděrů čekáte a je to zepředu, ale ony ty celoživotní "okna" a výpadky paměti způsobené ranami do hlavy taky nejsou sranda. (a teď si srandu nědělám, to je lékařsky ověřené) O zubech (i s chráničem) a nosu je zbytečné psát...
 

DeletedUser

Guest
No ten známej,co dělal muay-thai 6 let říkal,že trénovat to takhle doposud,tak ve 40. bude mít končetiny tak v pr**li,že je vozík jediné řešení.

Prý se tam tak nehorázně zvyká na bolest,že ještě dnes je schopen 500x kopnout vši silou do futer od dveří a nic necítí...
 

DeletedUser9990

Guest
Hanoveček-u jsi evidentně "odborník" (ironie) a vyznáš se,to se okamžitě pozná!

Já mám za sebou pouhých 5let thaiboxu (dvouleté laškování u karate jako děcko nepočítám) a vale tudo jsem zkoušel 2roky v jeho začátcích u nás,již sportovně za zenitem.Následně jsem se sice zranil a s bojovými sporty skončil,ale zranění rozhodně nebylo charakteru,které by mi v dalším pokračování bránilo.Bylo to mé dobrovolné rozhodnutí,ovlivněné věkem a trochu i rodinou.

Chtěl bych tě poprosit o seznam,stačí dejme tomu pouze 20-30 jmen českých bojovníků,kteří v důsledku thaiboxu,mma, skončili na invalidním vozíku.
Předem děkuji.

Já vím u nás v republice o jednom smrtelném zranění-Luděk Čajka,ale pardon to byl hokejista.
Na vozíčku skončil díky sportu Tomáš Zelenka,čirou náhodou také hokejista.
Jiří Šlégr tvrdil,že kdyby neskončil s hokejem hrozil mu vozík!

To je pouze několik příkladů z našich luhů a hájů.

Co tím chtěl básník říci? Pouze to,že když o tom nic nevíte,tak raději pššš!

Co mě opravdu rozesmálo,jako perlička na závěr.

co to dělá déle,než žije

No ten známej,co dělal muay-thai 6 let říkal,že ještě dnes je schopen 500x kopnout vši silou do futer od dveří a nic necítí...

Važ si svého kamaráda,buď má ocelové holeně,nebo rád sleduje akční filmy s Fán Dammem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jména neznám,ale ten známý zná :) Dělali MMA nějakých 12 let (bývalí vyhazovači z klubu) a v padesáti skončili 3 na vozíku...

Tou perličkou bylo myšleno,že součet roků jeho výcviku přesáhnul jeho věk (prostě v jednom roce dělal třeba 3 věci najednou).

Snad už si rozumíme :)




A s tím odborníkem bych to nepřeháněl,já pouze cituji toho známého,který tomu rozumí ;)
 

DeletedUser

Guest
tak veškerý vrcholový sport dnes má svá zdravotní rizika, u nás na kickboxu je třeba devatenáctiletej kluk (několikanásobnej MS, ME atd.), kterej má tak deformovaný kosti v rukou od věčných úderů, že těžko drží třeba tužku v ruce...
...další mají v háji kolena, u profi boxerů zase odcházejí ramena...
...o všemožných zlomeninách s komplikacemi škoda mluvit...
...ale co jsem poslední dobou pozorovala, daleko horší jsou jiné následky: několik bývalých boxerů mělo mrtvici, patrně kvůli užívání anabolik a podobných svinstev v minulosti...
...ale lidí, co dělají bojové sporty na vysoké úrovni zase tolik není, většina lidí se spokojí s pouhým rekreačním využitím...
...co se týče aikida a podobných umění, zase tak zbytečné to pro sebeobranu není, aspoň vás tam naučí padat a uhýbat, o lepší kondici a rychlejších reakcích nemluvě, ale všechna bojová umění by měla být brána spíše jako filozofie...
...co se týče MMA, nijak mě to nenadchlo (velkohubí vejtahové, kteří nakonec nic neuměli, a přepral by je desetiletej kluk), ale viděla jsem jen několik tréninků a zápasů, třeba to byl nereprezentativní výběr...
 

DeletedUser

Guest
tak se mi zdá jestli vůbec přemýšlíš nad tím co píšeš.Když na tebe někdo vytáhne nůž a ty na něj budeš chtít riskovat chvaty,které nemusíš dobře ovládat?.

mě se nejvíce libí týpci co chodí pár měsíců do thai-boxu nebo boxu a pak si myslí,že zmláti celý svět.

ale jejda jak vies tak isto ze to nebude fungovat ? pokial nejde proti tebe nejaky maximalne fetak ktory ani nevie co robi a skratka sa nezastavi tak sanca vzdy je


a tak ci onak vsetky chvaty, pomocky a spreje su vam na nic ked vam nekde pred ocami namieri zbran
 

DeletedUser13138

Guest
ale jejda jak vies tak isto ze to nebude fungovat ? pokial nejde proti tebe nejaky maximalne fetak ktory ani nevie co robi a skratka sa nezastavi tak sanca vzdy je


a tak ci onak vsetky chvaty, pomocky a spreje su vam na nic ked vam nekde pred ocami namieri zbran

i proti střelné zbrani jsou chvaty
 

DeletedUser

Guest
Udělejte si řidičák a přejeďte ty *****y autem! Já mám mimochodem i "céčko". Tatrovka se hodí zejména proti skupině útočníků, nebo agresorovi ozbrojeném osobním automobilem...
 

DeletedUser

Guest
Souhlasím, navíc až republika krachne, tak se určo začnou rozrpodávat věci z armádních skladů. V tom případě mohu doporučit cokoliv s pancéřováním a věží. Sebeobrana je dobrá věc, ale 110 mm kanon taky udělá svý. :)

Akorát je tam ta spotřeba benzínu, ale zase by se nemělo tak často stávat, že by pumpař nedal tankistovi "slevu". *V3*
 
Nahoru