• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Vaše hry a soutěže

DeletedUser

Guest
ehm, že by řešeníí..? Rozdělíme kuličky na tři části po třech. Vybereme libovolné dvě trojice a zvážíme je. Pokud jedna trojice převáží druhou je těžší kulička v ní. Pokud jsou obě trojice stejné je těžší kulička v té třetí trojici. Z těžší trojice vezmeme dvě kuličky a zvážíme, pokud jedna převáží druhou je to ta těžší. Pokud jsou stejné, tak je těžší kulička ta třetí. (neni to z mojí hlavy, je to opsaný z netu, jelikož tady v tom tvém zadání neni napsáno jestli je falešná kulička nebo jak to tam máš těžší nebo lehčí.. :eek:)
 

DeletedUser

Guest
A tudíž je to špatně, protože ta moje falešná mince mohla bejt klidně lehčí a ty by jsi tím pádem vybral špatnou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No jo, jenže to je základ logické úlohy dát přesné zadaní, takhle se to těžko řeší, když nevíme jestli byla těžší nebo lehčí. Jinak pokud by byla těžší, je řešení správné.
 

DeletedUser

Guest
A nechtěl bys mít v zadání rovnou i to, která mince je falešná? Si to zjisti, jestli je lehčí nebo těžší.

Pokud by byla, pokud by byla ... pokud by byla růžová, stačí ji vybrat podle barvy ... :ehm:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A Ty jsi nějak ostrej. Když člověk neví co má hledat je to nesmysl, jinak jestli je lehčí je postup stejný jen se budou odstraňovat kuličky z druhé misky vah.

No a pokud je růžová, tak jsme na to přišli. :eek:)
 

DeletedUser

Guest
Máš hledat falešnou minci, která váží JINAK než mince pravé. Že to nedokážeš vyřešit ještě neznamená, že je to nesmysl.
 

DeletedUser

Guest
No jsou dvě možnosti, buď je lehčí nebo těžší, obě varianty tady byly popsané. Docela mě zajímá Tvoje rozuzlení.
 

DeletedUser

Guest
mě se to taky nějak moc nezdá.. podle mě to nemá vážně řešení když nevíš jestli je mince těžší nebo lehčí, nebo to aspon nebude na 3 zvážení jak bylo někde předtim uvedeno... :eek:
jo a dodatek-ty mudrcové v hádankách se podle mě taky spočítat nedaj, nikde neni uveden žádný počet (možná tak že ten cizinec je jeden) ale nic víc..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
nobody68: Samozřejmě, že nebude lehčí a těžší současně. Ale po tobě se přece chce, abys na 3 vážení odhalil s naprostou jistotou tu falešnou. Pak je úplně jedno, jestli byla těžší nebo lehčí.

crazílek: Ale vždyť máš 3 vážení. Mudrcové už jsou vyřešení. Ale jasně, "nejde to".
 

DeletedUser

Guest
Ale to přece není pravda. Jistě, když budu vědět, že je těžší nebo lehčí, tak potom ano ale takhle to přece nejde. Možná jsem mimo ale fakt mi není jasný jak můžeš odhalit falešnou minci na 3 vážení aniž bys věděl jestli je lehčí nebo těžší. Píšeš, že je jedno jeslti je těžší nebo lehčí ale myslím, že to je právě na tom to nejdůležitější. Pokud se pletu, rád se omluvím ale takhle mi to přijde prostě trochu mimo.
 

DeletedUser

Guest
Ok, omluv se :D

EDIT: Řešení máš v poště. A teď napiš "Omlouvám se, řešení existuje, jen jsem byl líný na něj přijít sám." :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ok. Slíbil jsem to. Omlouvám se, řešení existuje, jen jsem byl líný na něj přijít sám. Dobrý? Počkej, to Ti vrátím :eek:
 

DeletedUser

Guest
mám plán, koupím si za 6 mincí váhu která přesně ukazuje váhu daného předmětu (př: třeba digitální), zvážím zbylé tři mince, když jedna z nich bude vážit jinak, je falešná, když ne, tak už je to stejně fuk protože už jí nemám u sebe, tudíž se tím nemusím zabývat. (teď ať si počítá prodavač ;))
 

DeletedUser

Guest
Tak zapomeňte na moderní technologie, máte k dispozici klasickou dvouramennou váhu, zapomeňte na pytlíčky, máte jen jednu minci z každýho pytlíčku a taky jich trochu přidáme a bude jich 9. A abyste to neměli tak snadný, tak vám ani neřeknu, jestli falešná mince váží víc nebo míň. A teď se čiňte, na kolik vážení?

normalne to znam s tim, ze jedna rovnou vazi vic, ale takhle to bude o jedno vazeni vic :smoker: takze, dam na vahu 3:3, Pokud jsou rozdilne tak vezmu treba tu lechci hromadku a misto ni dam ty zbyly 3 - Pokud ted se nova hromadka porad naklani dolu, tak hledana mince je tezsi a vim v ktere hromadce, pokud je to stejne tak vim, ze je v hromadce mimo a je tezsi. Pak dam na vahy 1-1 pokud jsou stejne je to ta 3ti kulicka, pokud rozdilne, tak podle toho co mi vyslo z predchozich 2 vazeni usoudim ktera
tzn. reseni je 3 min. Vazeni za techto podminek :)
 

DeletedUser

Guest
Nová hádanka :

V autobuse sa vezie 7 dievčat.

Každé dievča ma 7 ruksakov.

V kazdom ruksaku je 7 veľkych mačiek.

Kazda velka macka ma so sebou 7 malých mačiek.


Otázka: Koľko nôh je v autobuse?
 

DeletedUser

Guest
Se mi nechce počítat... ale ten kdo to počítat bude, by neměl zapomenout na řidiče. ;)
 

DeletedUser

Guest
Já bych řekl že 238 ? S řidičem 240 . Správně ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
rekl bych, ze na mince jsou 2 reseni technologickeho postupu kdy se to da zjistit na 3 pokusy, ovsem dle zadani to muzes zjistit i na 1 pokus, kdyz zvazis 4 a 4 a bude to vyrovnane, tak falesna je ta mimo :)
a s autobusem , zalezi kolik sedadel autobus ma...(pekne divne osazenstvo autobusu )
rano má 4 nohy odpoledne dvě a večer 3 co je to? stare :D - clovek
 
Nahoru