• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Změna pravidel?!?!?!?! - ZÁKAZ ZLODĚJSTVÍ

Souhlasím se změnou pravidel iniciovanou hráčem MINDTHEGAP


  • Celkový počet hlasujících
    36
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
nevidím smysl v návrhu, který podporuje lenost hráčů a naopak zbytečně zatěžuje adminy, kteří už tak toho mají dost na práci.
 

DeletedUser

Guest
Pořád tu operuješ silnými slovy.
Tak budu spekulovat taky.
Definuj mi krádež. Podle mého je to situace kdy za své zboží nedostaneš nic a příjdeš o ně.
Ty jsi zjevně v situaci, kdy k obchodu dojde a peníze dostaneš.
Pokud chceš jenom obchodovat, může ti být jedno kdo zaplatil, krádež to však není.
Nebo nejde jen o obchod, ale o nějaké podezřelé kšeftíky...
Siuaci jsem Ti popsal cca na straně 2. Jen mlžíš a vymýšlíš úhybné věci. Takovej trošku demagog...le jinak v pohodě. Své jsem řekl, za pokus to stálo a rozhodně jsem nestál tupě v davu a nebrečel jsem, že mě někdo okradl... diskuze s tebou je bezpředmětná, protože evidentně vůbec nečteš co píšu...nebo resp.vše obracíš...neřekl jsi jediný logický argument pročpravidlo NE...

V tomto pripade se nejedna o pravidlo, ale systemove nastaveni hry
No tak sarkasmus, resp ironii by jsi snad poznat mohl ne?

nevidím smysl v návrhu, který podporuje lenost hráčů a naopak zbytečně zatěžuje adminy, kteří už tak toho mají dost na práci.
No zrovna tohle pravidlo by jim práci usnadnilo...během týdne by jim nikdo nepsal, protože by zlodějnna byla pryč a nebyl by žádný problém...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10840

Guest
Inu, celkem zajímavá debata..
Mám vtíravý pocit, že některé bytosti, které se zde vyjádřili, zcela nepochopili podstatu této diskuse (byť samotný termín diskuse jim cizí není, neb vědí, že by se zde mělo právě diskutovat a skutečnost, že spolu nesouhlasíme není na škodu, ba právě možná naopak..)

Domnívám se, že by se zde měly probírat klady a zápory návrhu předkládaném hráčem MindTheGap, ne že si tu budeme/te přednášet plejádu variant jak lze omočit (měl jsem vtíravý pocit, že jiné, mnohem explicitnější slovo vyjadřující totožnou činnost by se nemuselo zcela líbit) systém.. Abych předešel případným dotazům potenciálních bytostí reagujících na tento zbytečný příspěvek – ne, opravdu jsem nikdy okraden nebyl, sám variantu výměnných obchodů v rámci jednoho města využívám rád a v nezanedbatelné míře..
Nicméně toto dle mého názoru není konstruktivní přístup, asi jako kdybychom místo otázky o legalizaci marihuany začali převážně řešit její pěstování v domácích podmínkách tak, aby na nás nepřišly příslušné orgány ještě v době její nelegálnosti.


Vytvořila se zde určitá skupina hráčů, kteří jsou nespokojení s nastaveným systémem, který dává prostor těm hráčům, kteří profitují z toho, že zkupují předměty a suroviny, které jsou v nezanedbatelném množství případů z určitých důvodů dávány na trh pod cenou a jsou určeny konkrétním (jiným hráčům), než jsou oni sami.
Osobně jsem proto, aby byla možnost postihovat hráče, kteří opakovaně kupují na trhu předměty, které jsou výslovně určeny pro někoho jiného.. Osobně nespatřuji hráče volající po této změně jako lenochy, kteří dávají prostor jiným, schopným a vynalézavým hráčům prostor pro jejich zbohatnutí, ale jako bytosti, které si chtějí v klidu obchodovat mezi sebou a nehodlají tolerovat toto chování..
Systém, který zavedli naši východní sousedé, je vskutku složitější, jak zde již poukázal jeden člen této diskuze, nicméně dle mého názoru není svazující, neboť on sám by přispěl k rozšíření možností, jak obchodovat bezpečně na trhu (vedle těch dalších možností, jak obejít systém, které jste zde tak velice plodně prezentovali).. pokud by ho chtěl někdo využít, jistě by mu bezpečnost jeho věcí stála za onu větší náročnost na naklikání a napsání několika znaků navíc..

Na druhou stranu uznávám, že takto nastavený systém dává jistou dávku svobody a je to zajisté určitý způsob, jak si přijít k těm nádherným svítícím věcem, aniž bych musel utrácet reálné peníze za ty zlaté blyštivé valounky.. ,) no a pak se hlavně nemusí nic řešit co, hlavně zkontrolovat jestli jsem tu náhodou nevypustil eané slovíčko.. :angel: jo, to mě přivedlo na ty děti - o ty a jejich výchovu a čistotu duše bych fakt strach neměl.. :D

Největší problém však spatřuji v tom, že je tato diskuse zcela zbytečná a bezpředmětná……
Proč.. ?

No kdyby tomu tak nebylo, pak by si nikdy žádný pán s lékařskou brašničkou a hvězdičkou na hrudi nemohl během ještě stále probíhající diskuse a hlavně anketě(!!!) napsat:

. čili závěrem, taková uprava herních pravidel, se na cz,nechystá a ani neplánuje..

Jsou dvě možnosti, buď výše zmíněný opomněl na možnost, že by se snad našlo nezanedbatelné množství hráčů, jejichž vůle by mohla vést k potenciální změně pravidel (pak by tato diskuse a anketa cenu měla) nebo tam napsal pravdu čirou jak voda a pak je toto vlákno jen další komédií a anketa onou pověstnou kozičkou, která zůstane celá..
:hoj::hoj::hoj:
 

DeletedUser1318

Guest
...Jen mlžíš a vymýšlíš úhybné věci. Takovej trošku demagog... diskuze s tebou je bezpředmětná, protože evidentně vůbec nečteš co píšu... nebo resp.vše obracíš...
No když myslíš... tak to shrnu.
Upravte trh tak, aby nebylo možné krást věci získané za reálné peníze!!!
Například když hráč za nugety vylosuje pušku, kterou chce následně prodat. Ty nugety jsou za reálné peníze a jedná se o krádež. Mě osobně byly ukradeny "Boty Fisherse", ale puška a další jsou reálné případy...
Jsem hráč č.1, hraji WEST...domluvím si s jiným hráčem, hráčem č.2, co hraje také WEST obchod...dám věc na trh za smluvenou cenu a do poznámek napíši, že tato věc je určena hráči číslo 2. Věc koupí hráč číslo 3 a odmítne ji vydat. Tím se hráč č. 3 v očích všech slušných hráčů hry West stává zlodějem.
Byť jsem demagog a "překrucovač", nemohu se zbavit dojmu, že sám každou chvíli tvrdíš něco jiného, respektive pro některé herní situace máš zavádějící vysvětlení.

Trh je trh a standartně má fungovat tak, že nabídneš zboží a někdo je koupí. Jestli to chceš jinak, tak jsi ve špatném vlákně, vypracuj jiný systém trhu a navrhni jeho realizaci.

Řešit by to měl slíbený prodej mezi hráči...
Za nugety si nevylosuješ pušku, za nugety se zůčastníš loterie, kde na ni můžeš narazit...

Jestli za nabídnuté zboží peníze nakonec utržíš, technicky jsi nemohl být okraden, kupující došel k nějaké škodě, nezískal slíbený drahý předmět. Ty jako prodávající si svou platbu utržil, ne?
Jsou dvě možnosti, buď výše zmíněný opomněl na možnost, že by se snad našlo nezanedbatelné množství hráčů, jejichž vůle by mohla vést k potenciální změně pravidel (pak by tato diskuse a anketa cenu měla) nebo tam napsal pravdu čirou jak voda a pak je toto vlákno jen další komédií a anketa onou pověstnou kozičkou, která zůstane celá..
:hoj::hoj::hoj:
Já jsem to demagogicky pochopil tak, že je to jen nezávazný pokec s anketou.
Nikde jsem si nevšiml toho, že by někdo z týmu uvedl, že se podle výsledků budou měnit pravidla.
Mimochodem, pro mně soukromně diskuse smysl měla, dověděl jsem se o sobě spoustu zajímavého :)
 
Ač se nějaký zákaz zdá bohulibý, není to dobrý záměr. Trh je na obchodování, jestli ho někdo využívá na výměnu věcí, tak už je s jeho funkcí někde jinde. V principu jde o směnu věci za peníze, jestli jde o předání produktu bez nároku na odplatu, tak k tomu trh není. Kdo tohle provádí, nemůže čekat žádné zastání. Nejde ani o krádež, hráč zadal nabídku a někdo druhý ji akceptoval, není důležité, že to nebyl někdo určitý. Proto taky mají hráči dávat zboží za plnou cenu, pak je to právě tak jak to má být.

Hráči přijdou se svou věcí a nezajímají se o to že nemají opodstatnění v základu. Řeknou akorát; my jsme tady se svým nárokem (který vytvořili) a vy ho řešte. Ale tohle jim nikdo nezaručí. Mimo to hráči chtěli úlevy a obchodování i skrz světy a to už je vážně moc, nedá se to ani trochu korigovat. Takže máme tady nějaké prostředí a s tím je třeba počítat.
 
Ideální svět bude až hráči taky přestanou přes trh přeposílat prachy, a to i v těch případech kdy na světě je tato možnost zavedena přímo. Neplecha která hráčům vyhovuje , tak o té se hlasovat nebude, ale to co jim vadí, i když to není v pořádku, to by změnit chtěli. Jestli někdo prodává svítící věc za 20,000 a produkt za to samé přičemž hodnota věci je tak za půl melounu a toho produktu za 500 max. Tak není trh zrovna fér nástroj, nejen tam kde se to hodí.

Ps: vůbec nechápu proč je u toho hlasování, tohle nerozhoduje komunita a ani to nebude hlídat natož dodržovat...
 

DeletedUser1318

Guest
Jak tak na tu anketu koukám, jak je možné, aby jeden hráč hlasoval dvakrát :D ???
Omyl? švejkovina? nečestná honba za hlasy? ... divné...
 

DeletedUser17592

Guest
Tahle anketa není dílem The West týmu a nenese za ni žádnou zodpovědnost.
 

DeletedUser

Guest
Vše jsem již řekl, tak to jen shrnu (jedná se čistě o soukromý názor)
1. Pravidlo by nebylo pro nikoho zavazující, kdo by chtěl využil by ho, kdo ne mohl by si vesele dál házet věci na trh dle svého uvážení...
2. Nezavedení pravidla vyhovuje jen zlodějům (čistě osobní názor), poctivý hráči mají naopak zájem na zprůhlednění hry. Dále nevyhovuje těm, kterým by údajně přineslo víc práce, což je ale jasný nesmysl, protože po několika dnech by vlastně bebylo co řešit...
3. Nikdo z oponentů neřekl jeden jediný srozumitelný argument, který by měl vést k negaci tohoto návrhu (asi by mne uspokojil jediný férový zloděj, který by zde napsal, že mu vyhovuje možnost, že může někomu něco na trhu vyfouknout - dle mě ukrást - to bych považoval za férové chování hráče)
4. Stále tedy zůstává v platnosti fakt, že člověk může legálně přijít o věc, kterou získal za CZK a nemá šanci se bránit

Tímto z mé strany debatu končím s nemilým zjištěním, že férové hry se zde asi nedočkám.
http://www.online-slovnik.cz/cesky/support - jsem idealista
 
3. Nikdo z oponentů neřekl jeden jediný srozumitelný argument, který by měl vést k negaci tohoto návrhu (asi by mne uspokojil jediný férový zloděj, který by zde napsal, že mu vyhovuje možnost, že může někomu něco na trhu vyfouknout - dle mě ukrást - to bych považoval za férové chování hráče)

ale nekecej, to že to krádežím nijak nezamezí, jen to přidělá práci adminům je fakt, na který zas ty nemáš jiný argument, než že to je nesmysl ...

btw. ta tva anketa má stejný smysl, jako kdybych měl anketu, zda jako hráči chceme, aby modi měli jako avatar sami sebe ve spodním prádle ...
 

DeletedUser

Guest
Tak už jsem tu dlouho nic nenapsal, tak to zkusím. Tento "problém" se propíral již před více než rokem. Na jednu stranu lze souhlasit s tím, že na trhu momentálně chybí možnost obchodu mezi konkrétními hráči. Na druhou stranu, to že 3.osoba vstoupí do obchodu jiných dvou hráčů nelze rozhodně považovat za krádež. Jak už tu psal tuším tat, pouze využil nešikovnosti nebo neobezřetnosti těch dvou.

A co se mi v této diskusi rozhodně nelíbí, je napadání týmu, že se mu něco nechce. Podle mého názoru by nějaké omezení pravidly stejně nic nevyřešilo. Musel by totiž být dokázán úmysl, ale .... Obviněný může vždy tvrdit, že si popisku nevšiml.

Vzhledem k tomu, že vím, jak složité je cokoliv v systému dohledat a pak dokázat provinění, stojím za názorem týmu, že s touto situací nic dělat nebude. Nepřineslo by to prospěch nikomu. Pro tým by to byla jen zbytečná práce navíc a v 90% případů by se stejně nepodařilo úmysl prokázat. Jinak řečeno, někteří se tu ohání, že na Sk je to v pravidlech ošetřeno. Problém bude ale v tom, že tím to taky končí. Jsem přesvědčen, že počet potrestaných za toto pravidlo, se dá počítat v jednotlivcích, tak do 5. Takže vlk se nažral a koza zůstala celá.

Takže závěrem, bylo tu popsáno mnoho rad, jak se podobným případům vyhnout. Zkuste se jimi řídit a dost možná přijdete na to, že není nutno cokoliv v pravidlech měnit.
 

DeletedUser17592

Guest
Tímto z mé strany debatu končím s nemilým zjištěním, že férové hry se zde asi nedočkám.

Téma zamykám jako ukončené, děkuji všem zúčastněným na obou stranách za mnohdy věcné názory ! Možná, že se někdy dočkáme takových úprav trhu, které tento problém vyřeší.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru