• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Změny v kopání bitev

Tak jsem si to prosel... Je to nejake nejasne a ve vysledku stejne zminite, ze je na hraci, jak si to vyargumentuje - tedy jen si pridelate praci tim, ze budete "hlidat" a hledat kdo kdy kopl fake a pak se ho ptat, jestli to opravdu fake byl?
Za dalsi - "aliance s nejpocetnejsim hracskym zastoupenim v bitvach". To jako fakt?

Prosim, prosim, prosim. Odklikneme si to, odkyvejme si to, ale fakt si na to nehrajme.
 
Pokud, jak se zdá, už nejde o strategické dobývání pevností celého serveru, proč mají hráči vůbec možnost vyzývat bitvy? Jednodušší (než si pamatovat "pravidla") by bylo nechat automat vybrat pevnost a každý den (nebo každý druhý den) ve 20:00-21:00 spustit bitvu.

Valná většina serverů je stejně tak moc mrtvá, že i bitva každý druhý den by byla silné oživení.

A tedy doufám, že tato pravidla nejsou předzvěstí dalších omezení, např. V duelech, či snad při klikání kostela...
 
Nechápu faktický význam tohoto oznámení (kde se v jedné půlce něco zakazuje a v druhém přesně totéž povoluje), ale chápu, že přeložit se to muselo, nicméně jako první příspěvek zde bych zde jednoznačně očekával komentář CZ týmu.
 
Já v tom nevidím problém, alespoň nějaká možnost trestání takových, jako je Col. :pifpaf:
Konec konců, než přišlo pár "lidí" z SVK a bůh ví odkud ničit svět Lummi kopáním, tak tam byla aktivita slušná. Bohužel v dané době s tím team nic nezmohl. Tohle by mohlo v budoucnu pravděpodobně na nových světech pomoci.

Pro lidi co hrají staré světy se předpokládám nic nemění, protože tam tyhle individua kazit požitek ze hry nechodí, na druhou stranu se tam ani moc nebojuje.
 
Tak jsem si to prosel... Je to nejake nejasne a ve vysledku stejne zminite, ze je na hraci, jak si to vyargumentuje - tedy jen si pridelate praci tim, ze budete "hlidat" a hledat kdo kdy kopl fake a pak se ho ptat, jestli to opravdu fake byl?
Za dalsi - "aliance s nejpocetnejsim hracskym zastoupenim v bitvach". To jako fakt?

Prosim, prosim, prosim. Odklikneme si to, odkyvejme si to, ale fakt si na to nehrajme.
Konec fejkových bitev mistra Cola
 

Oximus

Člen týmu
Nechápu faktický význam tohoto oznámení (kde se v jedné půlce něco zakazuje a v druhém přesně totéž povoluje), ale chápu, že přeložit se to muselo, nicméně jako první příspěvek zde bych zde jednoznačně očekával komentář CZ týmu.

Ahoj @IGHAS, já jsem již v týmu kolegům říkal, že s tím ne úplně souhlasím, to je ovšem můj osobní názor, který na konečné rozhodnutí InnoGames zřejmě nebude mít žádný vliv. Nicméně proto je zde toto diskuzní vlákno, kde je prostor pro vaše názory a zhodnocení, které potom určitě bude obsahem nějakého reportu pro InnoGames (ale k tomu by více mohla říct Miko) a ohlasy hráčů již nějakou váhu mít budou. Proto se i tyto diskuzní vlákna dělají.

Jak jsem psal již výše, moc s tím nesouhlasím. Na jednu stranu by bylo fajn, kdyby opravdu fakeové bitvy v pravém slova smyslu vymizely. Na druhou stranu jsme na divokém západě a pokavaď se může na trhu "krást" bez postihu, proč ne vyhlašovat více bitev najednou, třeba i z taktických důvodů pro dobytí...tohle ale konkrétně fungovalo spíše dřív, ne teď, když na jednu bitvu přijde dohromady 50 lidí. Pokud je tedy dnes vyhlášeno více bitev po sobě, je to spíše z toho důvodu, že někomu dělá radost fakeovat bitvy. Potom jsou tady také případy, kdy to někdo kopne omylem na základě špatné domluvy, ... těch případů je více.
 
Naposledy upraveno:

Oximus

Člen týmu
A tedy doufám, že tato pravidla nejsou předzvěstí dalších omezení, např. V duelech, či snad při klikání kostela...

Ahoj @Dan Smith, to je jeden z důvodu, proč s tím nesouhlasím, také to jako hráč, který hru hraje, vnímám jako určité omezení (i přesto, že na bitvy téměř nechodím), nicméně nemyslím si, že se tato "omezení" nebo pravidla rozšíří na ostatní herní oblasti (duely, apod.).
 
Ahoj @IGHAS, já jsem již v týmu kolegům říkal, že s tím ne úplně souhlasím, to je ovšem můj osobní názor, který na konečné rozhodnutí InnoGames zřejmě nebude mít žádný vliv. Nicméně proto je zde toto diskuzní vlákno, kde je prostor pro vaše názory a zhodnocení, které potom určitě bude obsahem nějakého reportu pro InnoGames (ale k tomu by více mohla říct Miko) a ohlasy hráčů již nějakou váhu mít budou. Proto se i tyto diskuzní vlákna dělají.

Jak jsem psal již výše, moc s tím nesouhlasím. Na jednu stranu by bylo fajn, kdyby opravdu fakeové bitvy v pravém slova smyslu vymizely. Na druhou stranu jsme na divokém západě a pokavaď se může na trhu "krást" bez postihu, proč ne vyhlašovat více bitev najednou, třeba i z taktických důvodů pro dobytí...tohle ale konkrétně fungovalo spíše dřív, ne teď, když na jednu bitvu přijde dohromady 50 lidí. Pokud je tedy dnes vyhlášeno více bitev po sobě, je to spíše z toho důvodu, že někomu dělá radost fakeovat bitvy. Potom jsou tady také případy, kdy to někdo kopne omylem na základě špatné domluvy, ... těch případů je více.

Pokud jsi aktivní hráč na nových světech, pak jistě víš, že zde nejde o strategii, ale pouze o pozornost jednotlivců. Pokud na boj dorazí dva lidi z města nebo dokonce aliance která boj vyhlásila ( a to jsem ještě optimista) nemůžeme to považovat za strategii, kopání během doby kdy je většina lidí v práci nebo spí taky není úplně šťastná, ale dala by se pochopit. Tam je to o neschopnosti dojít k nějakému kompromisu jednotlivých stran. Pokud je o něj tedy nějaká snaha a není to pouze jiný příběh se stejným záměrem.


Ano v minulosti co já pamatuji (bavím se teď především o cz5 což může být tak 12let zpět?) bylo více bojů běžné, ale bylo to opravdu z důvodu strategie, aby se rozložili síly. To byla ale úplně jiná aktivita.
 

Oximus

Člen týmu
Pokud jsi aktivní hráč na nových světech, pak jistě víš, že zde nejde o strategii, ale pouze o pozornost jednotlivců. Pokud na boj dorazí dva lidi z města nebo dokonce aliance která boj vyhlásila ( a to jsem ještě optimista) nemůžeme to považovat za strategii, kopání během doby kdy je většina lidí v práci nebo spí taky není úplně šťastná, ale dala by se pochopit. Tam je to o neschopnosti dojít k nějakému kompromisu jednotlivých stran. Pokud je o něj tedy nějaká snaha a není to pouze jiný příběh se stejným záměrem.


Ano v minulosti co já pamatuji (bavím se teď především o cz5 což může být tak 12let zpět?) bylo více bojů běžné, ale bylo to opravdu z důvodu strategie, aby se rozložili síly. To byla ale úplně jiná aktivita.
Ahoj @Ripper525, jsem aktivní hráč na Arizoně, nové světy nemám rád. Nicméně i tak jsem vesměs napsal to, co mi opisuješ. Psal jsem, že v aktuální době více kopnutých bitev znamená z 90% jednotlivec, který chce bitvy fakeovat. Těch 10% je špatná domluva a kopnutí druhé bitvy omylem.
 
Myslím, že tohle pravidlo by mělo smysl někdy před 10 lety, dneska v něm smysl moc nevidím, protože tam kde se aktivně bojuje, tak si sami protihráči určí pravidla pro kopání bitev a tím se řídí. A tam kde se nebojuje vůbec, tak to má zřejmě nějaký důvod. Buď tam hraje málo lidí nebo třeba ten , že jsou špatně rozložené síly v aliancích a lidi nejsou schopni se nějak domluvit. A tímhle pravidlem i těm slabším aliancím kteří dám příklad už přišly o všechny pevnosti zabráníte nějakou pevnost takticky třeba ukořistit.
 
Jasně, na Lummi to byl jednu chvíli extrém a bylo tam kopnuto několik fejků najednou a sem tam pár hráčů třeba ze zmíněného SK nebo Col. ukořistili nějakou tu pevnost. Ale je to divoký západ a myslím , že to k tomu ve zdravé míře patří. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by měli mít striktně pevnosti jen třeba 2 nejsilnější aliance. Jinak Lummi umřelo hlavně kvůli novému světu, jako to je každý rok :D
 
Naposledy upraveno:
Jasně, na Lummi to byl jednu chvíli extrém a bylo tam kopnuto několik fejků najednou a sem tam pár hráčů třeba ze zmíněného SK nebo Col. ukořistili nějakou tu pevnost. Ale je to divoký západ a myslím , že to k tomu ve zdravé míře patří. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by měli mít striktně pevnosti jen třeba 2 nejsilnější aliance. Jinak Lummi umřelo hlavně kvůli novému světu, jako to je každý rok :D
Na druhou stranu diky temto fakum jsem se dostal do (nejen) povedomi tve zeny Tome, se kterou jsem pak par dni stravil... :-) Takze jednoznacne jsem proti tomuto pravidlu a prosim o jeho "nedodrzovani". :-)
 
Naposledy upraveno:

Oximus

Člen týmu
Myslím, že tohle pravidlo by mělo smysl někdy před 10 lety, dneska v něm smysl moc nevidím, protože tam kde se aktivně bojuje, tak si sami protihráči určí pravidla pro kopání bitev a tím se řídí. A tam kde se nebojuje vůbec, tak to má zřejmě nějaký důvod. Buď tam hraje málo lidí nebo třeba ten , že jsou špatně rozložené síly v aliancích a lidi nejsou schopni se nějak domluvit. A tímhle pravidlem i těm slabším aliancím kteří dám příklad už přišly o všechny pevnosti zabráníte nějakou pevnost takticky třeba ukořistit.
Ahoj @Piprd, tohle pravidlo by v dřívější doby hry podle mě nemělo právě že vůbec žádný smysl. Co si pamatuji, tak bylo na serverech běžné, že byly 3 bitvy najednou o velkou pevnost. Pokud se nemýlím, tak dřívější počty byly pro velkou 140 obrana a 120 útok, což je 260 lidí na jednu pevnost, když to vynásobíš třemi, je to 780 hráčů, kteří v jeden večer byli schopní přijít bojovat a bylo to z toho důvodu, že aliancí bylo více a nebylo to jak v dnešní době, což je 1 vs. 1 aliance.

Dnes už více pevností znamená buď:
  1. omyl, nedorozumění
  2. fake ve smyslu, že chce dělat někdo "bordel"

Čili toto pravidlo má smysl pouze v tuto dobu (avšak jsem proti němu, protože to považuji jako výrazné omezení hráčů, což se mi nelíbí - jak jsem psal výše). Kdybys toto udělal dříve, tak nejen, že bys hráče extrémně omezil, ale také naštval, protože by se XY set lidí nedostalo bojovat.
 
Pravidlo, myslím, nemá zmysel ani teraz.

1691753485712.png

Aj keby sme prvému a poslednému boju dopriali benefit 2h, boj o Reumu rozhodne nebol v súlade so súčasným pravidlom.

Rovnako tak to bude dnes:

1691753542561.png

V prípade pokútni diktátori. Samozrejme bohvieakú účasť nečakáme ani na Kĺboch v útoku.

Včerajšia situácia bola supportu nahlásená a nebolo vyriešené nič, preto moje tvrdenie, že pravidlo nemá zmysel :)

Verím, že support má toľko roboty, že proste sa na to nedalo pozrieť ani len 5 min za 24h. Preto by som sa opäť raz rada ponúkla do tímu podpory. Ako všetci vieme, ja iný život nemám.
 
Skorej je otazkou je preco si kopla dalsiu bitvu ked uz bol kopnuty boj o 19:41?


1691764367128.png


preco musis takto kazit prosperitu bitiek na novom svete?
 
Naposledy upraveno:
Nahoru