• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Sdílení IP ANO či NE?

Souhlasíte se zavedením sdílení IP přímo do hry?


  • Celkový počet hlasujících
    438
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Deleted User - 31870

Guest
Nebylo by řešením, bez ohledu na to, co uznají za vhodné v Německu doplnit do hry, nabídnout poctivým hráčům možnost třeba tady na fóru, nahlásit např. své rodinné příslušníky?
Support si udělá svou databázi, a pak ať si s tím dělají co chtějí. Nástroje k tomu mají.

Teoreticky jsem to původně navrhovala, jenže efekt bude stejný, i pokud by se to zavedlo do hry - s tím rozdílem, že hráči by museli hledat příslušnou sekci a supportér ihned kontrolovat, aby se nesnažili krýt mulťáci (při sdílení ve hře by je kontroloval až po nějakém prohřešku)
 

DeletedUser

Guest
Teoreticky jsem to původně navrhovala, jenže efekt bude stejný, i pokud by se to zavedlo do hry - s tím rozdílem, že hráči by museli hledat příslušnou sekci a supportér ihned kontrolovat, aby se nesnažili krýt mulťáci (při sdílení ve hře by je kontroloval až po nějakém prohřešku)

Pokud takový nápad převedu do praxe jsou to sdílené IP převedené na fórum, kam dost hráčů nechodí a neumím si v praxi představit, že ještě budu kromě dohledávání a ověření ve hře ještě prověřovat fórum. Některé multi zaberou i hodinu... Takže tohle je zcestné.
 

DeletedUser1318

Guest
K prvému bodu - četl jsem zde náznaky, že tomu tak nemusí být, Tate... ale dejme tomu, TW nehraji; Ty to hraješ, vezmu to jako bernou minci a jediný další možný závěr je ten, který naznačuješ.

Ad 2 - to řešení (částečné, přirozeně), které zmiňuješ, jsem popisoval právě odjinud - neúspěšně (mimo jiné proto, že TW nehraji). Také hezké.

Ad3 - pokud administrátorovi ujedou nervy podobným stylem, nemá ve své funkci co pohledávat - a to bez ohledu na jakési hypotézy. O takových případech se poté mezi hráči debatuje ještě velmi, velmi dlouho. A o kontrole jsem psal rovněž... jenže jsi opět vyzobl malý kousek. Vidím to tak, že "nehráč" nemůže mít absolutně žádný přínos, pokud někdo z hráčů nevezme některé myšlenky za své. Rozebírat to opravdu nemá smysl.

Ad 1. Vycházím z toho, že existuje představa, proč mít multiúčet, a to jest získat neoprávněnou výhodu, jak? Porušením paragrafů, které to řeší. Máš nějakou rámcovou představu, za jak dlouhou dobu by dnes vytvořená postava mohla přinést užitek v duelu s postavou, dnes na levelu 81?
Já přece vidím, kdo na jakém levelu má aktuálně ban...

Ad 2. Nerozumím jak neúspěšně - vedem tu nějakou debatu, modi, admini, supporti a já nevím kdo z těch hromad blbostí, který tady já, ty, a mnoho dalších vyplodíme, třeba něco vykřešou. A nebo taky ne, a mně je úplně jedno, jestli to bude tvůj, můj nebo kohokoliv jiného nápad. Posune to někam hru do plusu? Fajn. Jsou to tu jen bláboly? Škoda...
Pokud by snad některá z blbostí, co jsem tu napsal někoho inspirovala k čemukoliv, je mi to naprosto jedno.

Ad 3. My hráči, si spolu můžeme povídat o čemkoliv, ovšem pravidla zakazují poskytovat korespondenci se supportem komukoliv dalšímu (já osobně považuji za neslušné sdělovat jakoukoliv poštu komukoliv jinému)
Hráč, který dostal Ban už toho asi ostatním moc neřekne, a já jsem jasně řekl, že mám info "jedna paní povídala" tudíž o tomto problému nemohu mluvit jinak než hypoteticky.
To jestli hraješ TW nebo ne, to pro mne osobně není vůbec podstatné.
 

DeletedUser

Guest
Ad1: víš, ona existuje ještě jedna možnost, proč si pořizovat multiúčet - ta s hraním až tak dalece nesouvisí; jde především o přidělání těžké hlavy Týmu (nejsem zcela mimo realitu, neboj se; hráči na vysokých levelech své účty obvykle neriskují tímto způsobem a, jak sám říkáš, neměli by z toho profit).
Proč by to kdo dělal, nechám na Tvé fantazii - a ptám se, zda to můžeš vyloučit :-)
Mimochodem, mnou zabanovaný hráč prodávající svůj účet měl level 77 - tam jsou čachry jiného druhu než multiúčty...

Ad2: Takže posun kupředu :-)

Ad3: Pravidla, Tate, zakazují ledacos. Já to nedělám, Ty to neděláš... což ovšem neznamená, že to nedělá nikdo další. Hráč, který dostal Ban, toho řekne více, než si myslíš - v tomto směru nemá cenu se se mnou přít. Já prostě podobné chování z pohledu administrátora tolerovat nesmím, byť bych věci stokrát chápal.

Edit: Oba jsme poněkud mimo, doporučuji raději PM.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jinak mne tu zaujalo ještě právě řešení komunikace se supportem, uvedu na pravou míru, často se setkávám s reakcemi, že tajíme fakta a podobné.
Naopak je to proto, že hráči rádi vynechávají fakta a my nemůžeme všechno zveřejnit už jen proto, že kdyby všechny naše nástroje a možnosti byly známé, pak bychom těm nepoctivým velmi pomohli a otevřeli cestu podvádět.
I tak se setkáváme s reakcemi a i urážkami na naší adresu díky tomu, že jsme někoho zablokovali, kdo byl "zcela poctivý". Věřím, že spousta těch hráčů tomu věří, ale fakta jsou jiná, ovšem utajená.
S dotazy k tomuto se prosím obracejte přímo a výhradně na mne.
 

DeletedUser1318

Guest
Pokud takový nápad převedu do praxe jsou to sdílené IP převedené na fórum, kam dost hráčů nechodí a neumím si v praxi představit, že ještě budu kromě dohledávání a ověření ve hře ještě prověřovat fórum. Některé multi zaberou i hodinu... Takže tohle je zcestné.
To záleží na tom, co od toho čekáš. Pořád mám dojem, že tu mluvíme o pár poctivcích, kteří by měli zájem hrát s "otevřenými kartami", mulťáci se budou dál schovávat.
Ty dostaneš hlášení, nebo pomocí interních nástrojů zjistíš nesrovnalost, mrkneš na konkrétní jména v seznamu sdílených, najdeš hráče AB, s ním hlášení, CD, EF a řešíš to dál...
I jako obyčejný uživatel si dovedu představit, že stávající seznam uživatelů by k podobnému účelu mohl sloužit.
Není to možná cesta? Škoda, tak zatím stále budou "létat třísky" a bouřit emoce.

Reakce k předešlému příspěvku:

Já jsem HRÁČ, který na základě informací, kterých se mu dostane, si utváří názor.
Ten zabanovaný, ať právem nebo ne, si cestu, jak mi svou verzi sdělit, nakonec najde.
Že mi sdělí tu svou verzi, je evidentní. Červíček pochybností začne hlodat v okamžiku, kdy zase my, hráči vyhodnotíme "podezřelé" okolnosti.
Pokud si na aroganci některých supportérů, i po vychladnutí emocí, stěžují i hráči vrácení do hry, nenapadá třeba i tebe, že možná něco není úplně v pořádku?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
..nevim,jestli tomu dobre rozumim,ale, co kdyz se napr. budu prihlasovat z nejake net kavarny? Co ja vim,kdo tam kdy hral? JSem na cestach,mam cas,chci si zahrat,zautocim na hrace,co tam byl pred hodinou a mam BAN jako Brno? No,panbuh zaplat za takove pravidla...)
 

DeletedUser1318

Guest
Edit: Oba jsme poněkud mimo, doporučuji raději PM.
Já nevím, jestli jsem mimo, já jsem zde položil jeden konkrétní dotaz, podložený zabanovanými hráči na světě kde hraji, a čistě ze zvědavosti se ptám, jak je možné, že až teď jsou odhaleni hráči na tak vysokých levelech.
Dřív se na to kašlalo,
Nový supportér už na to nekašle,
Dřív to tak dobře nešlo,

Znáš odpověď? Ne? Tak mi k tomu nic nevysvětluj.

Jestli tu byla vypsána nějaká soutěž, kdo tu něco řekne první, to jsem si nevšiml. Jestli jsem tu v celkově dvoustém příspěvku něco napsal, tak to rozhodně není proto, že bych chtěl vykrádat tvé nápady. Od začátku se tu snažím dojít k tomu, jestli ano, nebo ne, sleduji co tu kdo více či méně rozumného napíše, a formuji si názor tak, aby moje odpověď v konečném důsledku pomohla udělat hru ještě lepší.
Podle kuloárových rozhovorů na fóru, podle mnoha příspěvků tady i podle statistik, které ukazují klesající počet hráčů, jsou se současným vývojem situace hráči nespokojení.
Rozbor některých příčin jsi tu už několikrát prezentoval. Vyprdňeme se na to, kolik hraje děcek jakýho věku, řešme, proč odpadají vůdčí osobnosti ve městech, ten kdo to hraje druhý rok, a je někde na levelu 70 až 90, ti mne zajímají.

A na závěr, zopakuju (vytrhnu z kontextu) ten dotaz ještě jednou:
Je nějaká možnost, aby podobnou slovní přestřelku zkontroloval někdo třetí, ve sporu nezávislý, a v celém kontextu, a zjistil, jestli to byla sprosťárna hráče...


Já nechci rozbor co proč kdo říká, nechci kopie zpráv, nechci ani vědět, kdo byl v právu. Nic z toho my nevysvětluj.
Dostanu Ban, proběhne nějaká debata, a já mám pocit, že pravidla slušného chování porušil i supportér.
Jsou dvě řešení - support má vždy pravdu, nebo druhé - v podobných případech se obrať na: .......... (prosím doplnit, pokud někdo ví)
Víc nic nechci vědět.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
..ja pochopitelne vim, o cem kolega tat mluvi,na mnoha svetech jsme "spoluobcane" a urcite s nim souhlasim... Nevim,jake ma kdo z "office" pokyny,ukoly,ale podle me,podnikatele v realnem zivote, by melo byt zakladem jejich prace ziskat pro hru co nejvic klientu,jeste lip platicich klientu, vzdyt je to koneckoncu biznis.. A kdyyz se to podari tak,ze jsou klienti spokojeni, budou spokojeni obe strany a ja pred nima smeknu, protoze tato hra me ze vsech online her bavi nejvic..Dekuji
 

DeletedUser

Guest
Tate, Ty jsi nějaký nervózní... nehovořím o vykrádání, to je jedna věc, a Ty se svého vysvětlení nepochybně dočkáš - a až se ho dočkáš, možná budeš překvapen; tím jsem s touto debatou definitivně hotov :-))
 

DeletedUser1318

Guest
Tate, Ty jsi nějaký nervózní... nehovořím o vykrádání, to je jedna věc, a Ty se svého vysvětlení nepochybně dočkáš - a až se ho dočkáš, možná budeš překvapen; tím jsem s touto debatou definitivně hotov :-))
Jestli jsem nervózní, tak jedině z obavy, že budu potrestán za slovní přestřelky, ke kterým tu provokuješ nejen mne.
 

DeletedUser

Guest
Konkrétní otázka pro tebe (nezajímají mě názory a spekulace jiných) - pokud dva různé počítače na stejné IP adrese zaútočí během 24 hodin na stejný cíl, mají se bát BANu?
Ač výslovně nemířená na mě, odpověď je ano. Prokazatelně, žádný spekulace.
Naopak je to proto, že hráči rádi vynechávají fakta a my nemůžeme všechno zveřejnit už jen proto, že kdyby všechny naše nástroje a možnosti byly známé, pak bychom těm nepoctivým velmi pomohli a otevřeli cestu podvádět.
Fajn, tak pojďme zveřejnit třeba ten ticket, kde jsi měl za úkol vyřešit mou neoprávněnou blokaci. Tam žádný nástroje ani možnosti nejsou, nemáš se za co stydět, ne?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jedna nejmenovana firma to má takto, sdílené ip jsou povolené, ale musí se předem nahlasít adminům, kteří to těmto účtům dají do komentáře.Určitě toho budou zneužívat multiuživatelé,ale určitě to pomůže hráčum co mají třeba wifi internet na kterým je hodně dalších lidí a zabrání se tak spoustě zbytečných banů.

Rozhodně
ANO
 

DeletedUser

Guest
Stále nechápu jak to zamezí to aby jsme jako rodina nedostávali BAN?

Stále zůstane problém s tím že admini se mohou domívat, že můj účet zrovna obhospodařuje člen rodiny hrající ze stejného pc a frknou mi a mé rodině opět ban, takže nevím jak hlasovat....

Pokud to nějak vyřeší tento problém, tak bych byl pro ano.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
Stále nechápu jak to zamezí to aby jsme jako rodina nedostávali BAN?

Stále zůstane problém s tím že admini se mohou domívat, že můj účet zrovna obhospodařuje člen rodiny a frknou mi opět ban, takže nevím jak hlasovat....

Pokud to nějak vyřeší tento problém, tak bych byl pro ano.
Odpovím ti, citátem vytrženým z kontextu: (ze strany dvacet, příspěvek 194)
Musíš uznat, že to je taky hodně malá pravděpodobnost, že narazíš na lidi pod stejnou IP a budete se chovat jako multiúčty. ;-). Naši cheathunteři mají své metody, pro zjištění mulťáků a pro potvrzení. Takže pokud víš, že neděláš nic proti pravidlům, nemusíš mít obavy.

Pak by asi bylo dobré vysvětlit, co přesně znamená "...budete se chovat jako multiúčty..."

A jsme v začarovaném kruhu, přiznej, že vás hraje víc z jedné IP nebo PC, a hrejte tak, abyste nevypadali jako multiúčet, to znamená, dodržovat pravidla o vzájemné interakci + nějaký další, blíže nespecifikovatelný způsob jednání, který je vyhodnotitelný jako multiúčtový.

Já Waghyho znám, jako spoluhráče z několika světů, že by vědomě porušil známá pravidla, po tom, co už jednou ban dostal, tomu se mi nechce věřit.
Příjde mi to jako velmi bezvýchodná situace...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No tak to já jsem takový závislák,že si zapnu počítač a notebook a tam,kde naběhne westko dříve,tak tam hraji.
V noci hraju na iPodu a někdy chodím k sousedům od vedle,kde bydlí dvojčata a to jsou mí nejlepší kamarádi a spolužáci ze školy.
A někdy se bohužel někde neodhlásím a furt mě to vyhazuje.
Sdílení se dvojčaty odvedle bychom uvítali,jelikož jsme na společné ip hodněkrát a jelikož to jsou i moji nejlepší kamarádi a spolužáci,tak hrajeme ze společné ip i ve škole.
Myslím,že toto přihlašování tří účtů několikrát za den z vždy jiné adresy už by mohlo stačit supportu k zablokování.
Musím uznat,že mám někdy obavu,že nás zablokují.
Proto bych zavedl i sdílení více ip s některými přáteli.
 

DeletedUser

Guest
Rozhodně jsem proti. Sdílenou IP tu má 1000 lidí a nahlásit je všechny je nemyslitelné.

Jak tohle pomůže řešit problém toho, že můj účet prostě obhospodaří někdo jiný? Hodláte napíchávat telefony? No taaaak....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
v čase kdy se v této zemi (trochu opožděně oproti jiným zemím) rozrůstají veřejné hotspoty, je možno využívat čím dál tím více různé druhy mobilního připojení KDEKOLIV a KDYKOLIV, dokonce na mobilech využívat i wifi hotspoty, se musím nad podobnými návrhy opravdu pousmát

to aby se pak začaly na podobných místech dělat vývěsky se jmény uživatelů westu, aby se vzájemně mohli nahlásit

nene, všechno je to o aktivním přístupu
stačí namátkově "live" kontrolovat boje o pevnosti a tam už se to ukáže samo - pokud nemáte utilitku která vám vyjede všechny účastníky i s možností filtrování dle MAC adresy s odkazy na historii přístupů a srovnávání takových dat, tak to je přesně to oč byste měli žádat německou stranu - aby vám zjednodušili diagnostiku

pokud jí máte, pak to stačí a netřeba vymýšlet nějaké "buzer údaje" v profilech poctivých hráčů ;)
 

DeletedUser

Guest
To Dumon: S tím se nedá nic jiného než souhlasit. Ať se trošku Inno snaží a nebuzeruje nás skrze psaní a nahlašování něčeho, zjistit si to můžete sami (a i zjišťujete, milí INNO vývojáři), jinak by hra za proxy nezjistila změnu. Ve hře Grepolis ste to totálně pohnojili. Tím ale nehaním lidi na CZ straně, ti mají jen to co jim Inno dá.
 

DeletedUser307

Guest
Ač výslovně nemířená na mě, odpověď je ano. Prokazatelně, žádný spekulace.

Fajn, tak pojďme zveřejnit třeba ten ticket, kde jsi měl za úkol vyřešit mou neoprávněnou blokaci. Tam žádný nástroje ani možnosti nejsou, nemáš se za co stydět, ne?


Zase bych tu nepřeháněl, dost těžko tě mohl řešit, když sám na cz1 hraje...


Můžu se zeptat v jaké fázi se nachází tento návrh? Z hlavní stránky zmizala upouávka na toto vlákno - máme se bát, že nějaká verze byla přeložena a poslána vývojářům? Nebo návrh byl zrušen?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru