• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Vodní dýmky-lepší než cigarety,atd?

Průzkum: Kouříte?


  • Celkový počet hlasujících
    66
přu se teďka s rodinou jestli je lepší dýmka nebo cigareta,protože jsem poprvé na dýmku byl
Dýmka je podle mě lepší,je ochucená nemáte takovou potřebu ji mít víckrát jak 1x týdně,přesto je nebezpečnější
Jaký je váš názor:::))::
 

DeletedUser4517

Guest
tabak k vodni dymce pry obsahuje vice dehtu a je skodlivejsi nez cigareta,ale na druhou stranu tabak z vodni dymky nemsrdi jako z cigarety.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
nechci aby to zabíralo celou stránku tak jsem to dal do spoileru ;-)
[SPOIL]Nový výzkum: Kuřáci vodních dýmek jsou vystaveni působení nebezpečných chemických látek

Dvě nové studie pod vedením výzkumníků z Americké University v Bejrůtu (American University of Beirut/AUB) a University Svatého Josefa (St. Joseph University in Beirut/USJ) ukázaly že kouř z vodní dýmky obsahuje velké množství chemických látek, které můžeme nalézt ve škodlivém cigaretovém kouři. Výsledky popírají že by vodní dýmka byla zdravotně nezávadná. (Lidé si často myslí, že voda v dýmce všechny škodliviny zachytí a dým se stane "čistým" nebo dokonce "zdravým")

Průzkum AUB, který byl zveřejněn v roce 2003 v lednovém vydání FOOD AND CHEMICAL TOXICOLOGY: dehet, nikotin a těžké kovy obsažené v kouři vodní dýmky, vycházejícím z výzkumného kouřícího zařízení (K výzkumu byl použit obvyklý melasový tabák). Měření byla provedena za účelem popsání průměrné škodlivosti kouření vodní dýmky v závislosti na: množství a délce tahů a na časových intervalech mezi jednotlivými tahy.

Výsledky ukázaly, že nahromaděný kouř ze 100 tahů obsahuje nikotin, dehet a karcinogenní těžké kovy (součást dehtu) v alarmujících hodnotách, v mnoha případech několikrát přesahujících hodnoty obsažené v cigaretách. Spolu s oxidem uhelnatým, který nebyl v průzkumu měřen, jsou dehet a nikotin považovány za hlavní příčiny kuřáckých onemocnění (rakovina jazyka, plic, močového měchýře, onemocnění srdce...).

Přesto, že se dehet v kouři vodní dýmky vyskytuje v alarmujících hodnotách ve srovnání s cigaretovým kouřem, autor studie Dr.Alan Shihadeh, asistující profesor na AUB-ústředí mechanického inženýrství, výsledky výzkumu upřesňuje: V kouři získaném ze 100 tahů z vodní dýmky se sice vyskytuje více dehtu než ve 20 cigaretách, ale cigaretový dehet má jiné složení. To je způsobeno rozdílnou teplotou spalování tabáku. Tabák v korunce vodní dýmky hoří při teplotě maximálně 450°C. Tabák v cigaretě hoří teplotou téměř 900°C. Dehet vznikající za vysokých teplot (v cigaretě) je mnohem více karcinogenní, než dehet vznikající při nižších teplotách (ve vodní dýmce)

Ve studii USJ, Dr. Chawky Harfouch a Dr. Negib Greahchan měřili hodnotu nikotinu a polycyklických uhlovodíků obsažených v kouři vodní dýmky při užití melasového tabáku. Stejně jako ve studii AUB, z průzkumu vyplynulo, že voda část nikotinu zachytí, ale nezachytí rakovinotvorné benzo(a) pyreny, klíčové složky dehtu a silné karcinogeny. Dr. Harfouch vycházel z jiných výzkumů a studií, které poukazují na stejnou hladinu nikotinu v krvi kuřáka vodní dýmky a cigaret. Dr. Harfouch zjistil, že kuřák vodní dýmky však musí vykouřit více tabáku než kuřák cigaret, aby dosáhl stejných hodnot nikotinu v krvi. Tím je vystaven vyššímu množství škodlivých látek.

Přesto, že studie USJ a AUB používaly rozdílné způsoby kouření, dosáhly stejného výsledku: Voda částečně zachytí nikotin v kouři, ale na karcinogenní složky dehtu má jen velmi malý vliv. Dr. Samer Jabbour kardiolog, praktický lékař a ředitel "Protikuřáckého programu" (Quit smoking program) na AUB poznamenává: "Důsledky malého množství nikotinu ve vodní dýmce jsou sice neznámé, ale není vyloučeno, že opakované užívání může vést k závislosti. "V každém případě opakované užívání vodní dýmky může zvýšit riziko rakoviny.

CO JE HORŠÍ: CIGARETOVÝ KOUŘ, NEBO KOUŘ VODNÍ DÝMKY
Z předchozích dvou studií je jasné, že některé látky se ve vodní dýmce vyskytují ve větší míře než v cigaretách a naopak. Obojí však může způsobit vážné onemocnění!


CO VODA?
Voda je používána za účelem snížení hladiny nikotinu a benzo(a) pyrenu obsažených v kouři vodní dýmky. Bohužel je však její účinek velmi nízký. Jak s použitím vody, tak bez jejího použití byly hodnoty těchto složek velmi vysoké![/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
si vyhledej na internetu skodlivost vodni dymky chtel jsem si ji poridit ale vsude se pise neco jineho nekde ze kdyz si date 100x vodni dymku je to jako jedna cigareta tak jsem dospel k zaveru ze dobre je oboji:D
 

DeletedUser

Guest
Jenže cigaretu kouříš častěji(klidně i několik denně), než vodní dýmku.
Dále je rozdíl v teplotě spalování tabáku(u cigarety cca 2x větší) proto je dehet vznikající za vysokých teplot (v cigaretě) více karcinogenní, než dehet vznikající při nižších teplotách (ve vodní dýmce).
 

DeletedUser6989

Guest
Jenže cigaretu kouříš častěji(klidně i několik denně), než vodní dýmku.
Dále je rozdíl v teplotě spalování tabáku(u cigarety cca 2x větší) proto je dehet vznikající za vysokých teplot (v cigaretě) více karcinogenní, než dehet vznikající při nižších teplotách (ve vodní dýmce).

navíc voda není tak ůčinný filtr a ochlazuje kouř což může zvýšit pravděpodobnost rakoviny plic.
 

DeletedUser765

Guest
Jenže cigaretu kouříš častěji(klidně i několik denně), než vodní dýmku.
Dále je rozdíl v teplotě spalování tabáku(u cigarety cca 2x větší) proto je dehet vznikající za vysokých teplot (v cigaretě) více karcinogenní, než dehet vznikající při nižších teplotách (ve vodní dýmce).


Slova zkušeného X-D

Každopádně, jestli kouří někdo hodně každý den a ten co si dá vodárnu jednou týdně a každý týden, věřím že se to vyrovná. Veny, aby jsi dostal rakovinu plic, tak ani nemusíš být kuřák.. co člověk dnes vdechuje do sebe není zrovna nejlepší.. ale co naděláme - sami jsme si to zavinili. Jen se kouřením zvyšuje šance na onemocnění. Jestli Vás zajímá, jak to opravdu je s cigaretama a vodárnou, doporučuju si přečíst posouzení z cca. 4 stránek a udělat si z toho vlastní závěr.. stejně tu tak polovička lidí jen tipuje.
 

DeletedUser6989

Guest
Veny, aby jsi dostal rakovinu plic, tak ani nemusíš být kuřák

Však jsem napsal MŮŽE ZVÝŠIT PRAVDĚPODOBNOST.
Zkusil jsem oboje (jednou :D) a nejlepší je být nekuřák.

Na druhou stranu když jste aktivní kuřáci a dostanete rakovinu plic můžete žalovat výrobce cigaret (http://www.slidil.cz/super/clanek.php?id=2424) a zajistit svoji rodinu
A když jste pasivní kuřáci a dostanete rakovinu plic, můžete si maximálně kopat hrob, páč nemáte koho žalovat.
Vodní dýmky mají však výhodu.
Už jste někdy viděli,aby někdo šel po ulici a kouřil vodní dýmku??
Já teda ne,tudíž mě nikdo neobtěžuje kouřem narozdíl od kuřáků cigaret.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
...
Na druhou stranu když jste aktivní kuřáci a dostanete rakovinu plic můžete žalovat výrobce cigaret (http://www.slidil.cz/super/clanek.php?id=2424) a zajistit svoji rodinu

to je možný v US, protože maji soudní systém postavenej na hlavu...

u nás máš na každym tabáku napsáno, že kouření způsobuje rakovinu a podobný upozornění... tzn. že si to kupuješ na vlastní nebezpečí, takže výrobcum cigaret můžeš tak akorát prd :klubun:
 

DeletedUser

Guest
ale kdyz si das vodnici 6x za den jako ja neni to nic zdravyho:D
 

DeletedUser8674

Guest
Vodní dýmka je na 95% nezdravá, cigareta na 4,7% a doutník 0,3% (Nejlepší je Cohyba, nejkvalitnější doutník z Kuby)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nelegální? Co tím přesně myslíš?
Jako obsah látek způsobujícíh závislost? Nebo měnící psychický stav užívajícího? Nebo prostě obsah látek, které škodí zdraví? - v tom případě by se tam ale to "nelegální" nehodilo.
 

DeletedUser3722

Guest
Vodní dýmky jsou zdravější když to snimi nepřeháníté,ale jsou oproti cigaretám strašně slabé a aby z nich byli veselí tak musíte vykouřit celý uhel já ovšem mám nejradši doutníky
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser765

Guest
Vodní dýmky jsou zdravější když to snimi nepřeháníté,ale jsou oproti cigaretám strašně slabé a aby z nich byli veselí tak musíte vykouřit celý uhel já ovšem mám nejradši doutníky

ve 14. letech tolik "zkušeností".. :-D maximálně, že jsou zdravé, to by jsme doma nakecali, aby nás s ní nevyhodili z baráku :-D:-D.

Vodní dýmka je určitě škodlivější a nedej Bůh ji kouřit každý den. A veselí? To by jsi tam musel přidat látky, které to způsobují a někdy je lepší nevědět, kdo co do té dýmky nacpe.
 
Nahoru