• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Bin ládin

DeletedUser1318

Guest
Snad si nemyslíte, že se sem Američani "na****" pro dobrej pocit...
Máš pravdu, evidentně sem přišli okupovat a vykořisťovat. Nakonec je to vidět na tom, kde jsou dnes evropské státy, které byly ve sféře jejich vlivu. Naštěstí se nám jejich osud vyhnul. My jsme šli svou, jistě lepší cestou..
Nebo že by to bylo nějak jinak?
Já sám tomu asi nerozumím, tak mi to někdo jako ty jistě vysvětlí.

"amerika" potrebuje terorizmus inak by už dávno padla na kolená. Potrebujú vykorisťovať celý svet a "teroristi" sú pre nich dobrá zámienka na to aby mohli okupovať iné štáty.
...to je môj názor na vec
pravda, které buď lidi nerozumějí nebo ji slyšet nechtějí.

V této podobě mi to jako "pravda" moc nepřipadá.
Je to jakési tvrzení, které se tu opakuje, ale nikde nevidím žádný konkrétní argument.
Já prostě nějak nemám pochopení pro to, ukradenými letadly zabít tisíce civilistů.
Pokud se tu najde někdo, kdo pro to pochopení má a souhlasí s tím, je mi z toho smutno.
Zejména proto, že když si nechá narůst plnovous, koupí si modlitební kobereček a bude se věnovat studiu Koránu, nemusí se obávat toho, že jej potká nějaký ošklivý osud kvůli jeho víře.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
nezastávam sa ani jednej strany a argumenty sa hľadajú ťažko /preto lebo každý ma na vec iný názor/
Príklad zo slovenska /môj názor- diaľnice sa u nás stopli, politici povedia že sú drahé ja tvrdím že ked sa nepostavia teraz tak za desať rokov budú ešte drahšie a teraz kto má pravdu ? ja či oni./
Je bežná prax vo "svete politiky"zahmlievať pravdu a cez médiá ľudí krmiť len tým čo vyhovuje im. Keď chcem zaútočiť na Irak a nemám akurát zámienku tak si ju sám vymyslím a pár tisíc ľudí-obetí z vlastných radov/dvojičky/ je nič oproti tomu čo získajú keď budú okupovať iné štáty. Je to len dôsledok toho že amerika nemá dosť peňazí na svoj luxusný život tak okrádajú iné štáty a to nie len vojenskou silou
 

DeletedUser13138

Guest
Podle mě jeho smrti teprve ted něco začne jak slibuje AL-kaida odplatu tak se máme na co těšit,ale řeknu vám jedno jestli bude nějaký atentán tady u nás v republice tak jsme bez vlády,protože ti budou jako první co utečou splečně z prezidentem. :)
Máš pravdu, evidentně sem přišli okupovat a vykořisťovat. Nakonec je to vidět na tom, kde jsou dnes evropské státy, které byly ve sféře jejich vlivu. Naštěstí se nám jejich osud vyhnul. My jsme šli svou, jistě lepší cestou..
Nebo že by to bylo nějak jinak?
Já sám tomu asi nerozumím, tak mi to někdo jako ty jistě vysvětlí.

a to si myslíš jako,že komunismus a východní blok byla lepší cesta?No jestli si to myslíš pak si Komouš nebo tomu fakt nerozumíš.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
nezastávam sa ani jednej strany a argumenty sa hľadajú ťažko /preto lebo každý ma na vec iný názor/
Príklad zo slovenska /môj názor- diaľnice sa u nás stopli, politici povedia že sú drahé ja tvrdím že ked sa nepostavia teraz tak za desať rokov budú ešte drahšie a teraz kto má pravdu ? ja či oni./
Je bežná prax vo "svete politiky"zahmlievať pravdu a cez médiá ľudí krmiť len tým čo vyhovuje im. Keď chcem zaútočiť na Irak a nemám akurát zámienku tak si ju sám vymyslím a pár tisíc ľudí-obetí z vlastných radov/dvojičky/ je nič oproti tomu čo získajú keď budú okupovať iné štáty. Je to len dôsledok toho že amerika nemá dosť peňazí na svoj luxusný život tak okrádajú iné štáty a to nie len vojenskou silou
Uvádíš znovu již zmíněné "vykořistují" a ˇokupují", já tě žádal o konkrétní případ.

...a to si myslíš jako,že komunismus a východní blok byla lepší cesta?No jestli si to myslíš pak si Komouš nebo tomu fakt nerozumíš.
Asi jsi nepochopil ironii a nadsázku mého příspěvku.
Napíšu to tedy jinak.
Reagoval jsem na toto:
...přeci jen Američané se během 2. světové války posunuli před ostatní země, protože se té nejnákladnější války vedené v Evropě téměř neúčastnili, ...
S poukazem na to, že "zase někde vnucovali svoje nápady a motali se do věcí, po kterých jim nic nebylo".
Můj názor je ten, že celkem nezanedbatelným způsobem zvrátili vývoj druhé světové války v Evropě. V Evropě, která si problémy s Hitlerem přivodila sama.
Válka v Tichomoří, pokud vím, taky nebyla nijak ekonomicky přínosná - naopak.
Na události v bývalé Jugoslávii Evropa taky sama nějak nemohla najít řešení.
Celkem mi příjde úsměvné, když mne nazýváš komoušem, a sám tu argumentuješ slovníkem, který používalo kdysi dávno Rudé právo, tiskový orgán ústředního výboru...
 
a jaképak slovo se o to zasloužilo

Tak je dost jasné že tat z toho co napsal komunisty nevelebí, to trkne každého.

Já se denně dívám na retrozprávy a je to to samé jako tahle rozprava. Celá ta pointa je v tom, že v pomyslný jedinec schvaluje zásah proti Usamovi a zároveň si přisoudí odplatu (jádro většiny příspěvků). To je typická demagogie, kterou se nedávné časy reprezentovali. Další rovina je v tom, že jsou jednou nesmlouvaví a podruhé velice liberální, takové vměšování-nevměšování. Neboli zásadovost, pokud o nic nejde a nerozhodnost pokud k něčemu dojde.
 

DeletedUser7836

Guest
Zrovna hlásili v správach, že Obama zrejme nezverejní fotky mŕtveho Bin Ládina z obavy pred reakciami verejnej mienky.
 
Zrovna hlásili v správach, že Obama zrejme nezverejní fotky mŕtveho Bin Ládina z obavy pred reakciami verejnej mienky.

Já bych to taky ani nedělal. A myslím, že by to neudělala žádná vláda, bez ohledu na to co je zač. Dneska všichni "musí" mít všechny informace, a i tak celou věc stejně pomluví. Výsledek veřejného mínění bude pořád stejný.
 

DeletedUser13138

Guest
Zrovna hlásili v správach, že Obama zrejme nezverejní fotky mŕtveho Bin Ládina z obavy pred reakciami verejnej mienky.

on je mozná nezveřejní,ale ony uniknou časem a asi se bojí toho jak by na jeho zohavené tělo reagovali muslimští obyvatelé Ameriky a asu celého světa.
 

DeletedUser

Guest
Uvádíš znovu již zmíněné "vykořistují" a ˇokupují", já tě žádal o konkrétní případ.


Asi jsi nepochopil ironii a nadsázku mého příspěvku.
Napíšu to tedy jinak.
Reagoval jsem na toto:

S poukazem na to, že "zase někde vnucovali svoje nápady a motali se do věcí, po kterých jim nic nebylo".
Můj názor je ten, že celkem nezanedbatelným způsobem zvrátili vývoj druhé světové války v Evropě. V Evropě, která si problémy s Hitlerem přivodila sama.
Válka v Tichomoří, pokud vím, taky nebyla nijak ekonomicky přínosná - naopak.
Na události v bývalé Jugoslávii Evropa taky sama nějak nemohla najít řešení.
Celkem mi příjde úsměvné, když mne nazýváš komoušem, a sám tu argumentuješ slovníkem, který používalo kdysi dávno Rudé právo, tiskový orgán ústředního výboru...

netreba chodiť ďaleko ved dobyvatelia ktorý sa nazývajú američania vytlačili indiánov z ich vlastnej zeme do rezervácii a aj to im potom bolo málo a nerešpektovali ani dohody čo mali s indiánmi a vytláčali ich viacej a viacej. Dokonca keď už nevedeli ako sa ich zbaviť tak im začali strieľať aj bizoni po tisícoch aby nemali potravu a urobili s toho atrakciu. Iraku šli tiež "pomôcť" lebo majú ropu inak by sa na nich vykašlali. Emisie má znižovať celi svet len američanom sa to nepáči že bude trpieť ich ekonomika, ale naša môže. Ten ich obranný dáždnik je tiež perfektný čo stále presadzujú ku nim nemá dopadnúť žiadna bomba ale na zbytok sveta môže.
 

DeletedUser

Guest
Američané nebyli jediným národem,který si sem tam zagenocidoval.
A označit první kolonizátory Ameriky za Američany mi přijde takové....
 
Emisie má znižovať celi svet len američanom sa to nepáči že bude trpieť ich ekonomika, ale naša môže.

Ty emise a americký přístup k tomu, není nic závadného. Tady začala blbnout hlavně EU a pár mocipánů. Ne USA, ale celý svět kromě EU, se nechce k ničemu zavazovat a nemají důvod. A kdo toto provádí v EU?! Tlak vyloženě několika organizací, co manipulují s řadovými voliči. O ty se zase bojí politické partaje a v boji podlehají lobby zeleným aktivistům, kteří je mají v hrsti. Ve zbytku světa toto není, tam se v tomto chovají rozumě.

Toto není nic jiného než kampaň a žene se to do exktrému. Nelze se divit některým zemím že se na to dívají s úsměvem.

Tady u nás v regionu, plníme závazky jak blázni a pořád. No a za hranicemi polské fabriky vesele kouří. Vzduch nám tu od nich proudí, právě když je nejhorší ovzduší. A co na to oni? No vůbec je to nezajímá, diví se proč by měli něco dělat, vždyt to by přece ohrozilo jejich kokurenceschopnost. Sami sledují co od nás k nim teče v řekách a marně číhají na co by přišli. Mají na to logiku že voda teče důvodně, ale vzduch si proudí sám jak chce.

A tady toto je na nás, jestli se poddáme anebo ne. Je to byznys s povolenkami na emise, takže o čisté ovzduší, jako takové vůbec nejde. A taky o podružný vliv na hospodáštví. Když někdo mluví o likvidaci; zemědělství, cukrovarnictví a sklářství ve prospěch druhých zemí, no tak toto je to samé v bledě modrém. Životní prostředí je prostě bubák.
 

DeletedUser1318

Guest
netreba chodiť ďaleko ved dobyvatelia ktorý sa nazývajú američania vytlačili indiánov z ich vlastnej zeme do rezervácii a aj to im potom bolo málo a nerešpektovali ani dohody čo mali s indiánmi a vytláčali ich viacej a viacej. Dokonca keď už nevedeli ako sa ich zbaviť tak im začali strieľať aj bizoni po tisícoch aby nemali potravu a urobili s toho atrakciu. Iraku šli tiež "pomôcť" lebo majú ropu inak by sa na nich vykašlali. Emisie má znižovať celi svet len američanom sa to nepáči že bude trpieť ich ekonomika, ale naša môže. Ten ich obranný dáždnik je tiež perfektný čo stále presadzujú ku nim nemá dopadnúť žiadna bomba ale na zbytok sveta môže.
Když mluvíš o protiraketovém deštníku, myslíš ten projekt NATO, kterého součástí měl být i ten "náš" americký radar v Brdech? Ten deštník má chránit spojence NATO, dokonce se mluví i o spolupráci s Ruskem.
Nicméně mi uniká, co to má společného s vykořisťováním nejen vojenskou silou.
Nějak tvým argumentům nerozumím.
A k těm původním americkým indiánům, jistě máš pravdu, byli v té době svým způsobem považováni za "lovnou zvěř". Bohužel se mohu domnívat, že v této pozici se nacházeli od doby, kdy byla Amerika objevena, a první, kdo začal s jejich genocidou nebyly v té době ještě logicky neexistující USA.
Očekávám další exkurz do historie, týkající se otroků z černého kontinentu. Možná tě překvapím informací, že ani toto nebyl původní nápad amerických kolonistů. To byl "obchodní artikl" tehdejších Evropanů.
Jediné, co tehdejší dobu snad nějak pojí s dneškem, je to, že fanatici jako zabitý Usáma Bin Ládin a jeho stoupenci, jsou na myšlenkové úrovni tehdejších konkqistadorů, kteří mečem a ohněm šířili svou "víru" v Novém světě.
Děkuji, já zájem o takový vývoj světa nemám.
 

DeletedUser

Guest
Vždycky jde o prachy. Kde nic neni, nikdo nepujde "pomáhat". Čemu na tom nerozumíš?

Kjótský protokol je výmysl jak já říkám aktivistů - fanatiků zažraných do životního prostředí. Naivních lidí, kteří si mysleli, že kvůli nim celej svět hodí průmysl za hlavu a vrátí se do středověku. Místo toho padá ekonomika především v Evropě, protože se soustřeďují nejvíc tady a zbytek světa na ně z vysoka kašle. Další podnikavci toho hned využili a vymysleli povolenky na emise...a mohla bych pokračovat. Podstatné je, že původní myšlenka je ta tam a zase jde jen o prachy. Ale s amíkama to nesouvisí
 

DeletedUser1318

Guest
Vždycky jde o prachy. Kde nic neni, nikdo nepujde "pomáhat". Čemu na tom nerozumíš?
Nerozumím tomu, proč "amíci" přišli pomáhat do válkou zničené Evropy.
Kde tu byly ty prachy, kvůli kterým přišli?

Nevím jestli se to úplně drži tematu poslední příspěvky... asi ano tak to ignorujte ;)
Asi se původního tématu nedržím, ale argumenty některých přispěvatelů nemohu přejít bez komentáře, za což se ostatním omlouvám.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
protože nerostné bohatství a především ropa
Ropa v Evropě v roce 1945?
Nerostné bohatství?
To si tady někde postavili doly?
Prober se, smolinec kradli Rusové tady u nás a vozili jej na východ.
Nejen, že jsi mimo téma, ty jsi úplně mimo realitu.
Podle toho co tu vykládáš o ropě bych měl mít dojem, že někde v Iráku či Afghánistánu vznikly americké těžební terminály a tankery vozí do států nakradenou ropu.
O ničem podobném nevím. Pokud se snaží využít ekonomických možností regionu, a vychází jim to, je spíš naší chybou, že my to neumíme.
Nebýt tzv. "západní" techniky, nikdy by ti šejkové s tou ropou kšeftovat nemohli. Tak stejně, jako by bez pomoci USA nikdy nevyhnali Rusy z Afghánistánu.
 

DeletedUser

Guest
Mimo realitu seš ty :-D Si myslíš, že američani pomáhaj těm státům zadarmo? a zrovna nejvíc těm, kde maj naleziště ropy
 

DeletedUser1318

Guest
Mimo realitu seš ty :-D Si myslíš, že američani pomáhaj těm státům zadarmo? a zrovna nejvíc těm, kde maj naleziště ropy
Já jsem reagoval na tento tvůj příspěvek: http://forum.the-west.cz/showpost.php?p=199305&postcount=20
Vykořisťovat a okupovat, tomu jsem nerozumněl a nerozumím.
Někdo další sem přinesl další téma, účast američanů ve druhé světové válce, tak pro ně snad nějaká "lukrativní" záležitost. To jsem taky nepochopil.
Mně spíš připadá směšné, že některé komentáře vyznívají jako překlady textů Íránských duchovních. Někdy mám pocit, že u nás asi všichni jezdíme ve šlapacích autíčkách a to, že ropná pole nejsou v rukách fanatických šílenců nám může být jedno.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já tyhle věci rači neřeším kolikrát už říkali že je mrtvý...
 

DeletedUser

Guest
Podle mě je lepší nad takovými důležitými věcmi přemýšlet než je přecházet bez pozastavení. Jinak názory pana Hájka jsou mi celkem sympatické.
 
Nahoru