• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

3. hráč Petee

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14443
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14443

Guest
Tak vás dneska zdravím u dalšího posezení u dýmky míru s hráčem Petee. :hoj:

Nejdříve bych chtěla Peteeho poprosit aby se nám krátce představil.:)
 

DeletedUser5767

Guest
Zdravím :). Volám sa prekvapivo Peter, mám 19, študent... Najviac som zrejme známy ako programátor webu TW-DB.info, možno ešte ako autor zopár scriptov a už fakt len možno ako bývalý moderátor na SK T-W fóre.
 

DeletedUser5767

Guest
Jo, informatiku na matfyze univerzity Komenského v Bratislave.
 

DeletedUser14443

Guest
To je dobrá škola. :-) Jaké máš koníčky? Děláš nějaký sport?
 

DeletedUser5767

Guest
To som rád, ak je tá škola známa aj v ČR :)... Koníčky sú také pasívne - všeličo okolo počítačov (napríklad i tie weby), počúvanie hudby, ničnerobenie... Športy asi tak ranné bežanie na vlak :) a rekreačné plávanie...
 

DeletedUser14443

Guest
S tím během na vlak si mě rozesmál.:-) Jak si se vůbec ke hře TW dostal? Hraješ na nějakém světě?
 

DeletedUser5767

Guest
Na West ma prilákal môj bratranec, ktorý sa mi tu nakázal zaregistrovať a hrať spolu s ním na ešte len relatívne čerstvom prvom slovenskom svete, takže už to sú nejaké veky. Spočiatku mi tá hra prišla ako riadna hovadina, ale nejak som si po čase zvykol :).
Teraz už iba "zbieram poznatky o hre" pomerne pasívnou hrou na oboch beta serveroch.
 

DeletedUser14443

Guest
Jak dlouho se hře věnuješ? Jak si přišel k hráči abedymu a ke stránce TW-DB?
 

DeletedUser5767

Guest
Nie som si istý, či je otázka od kedy, alebo ako veľa času pri tom strávim denne, tak odpoviem na obe :). Na SK1 som sa zaregistroval asi začiatkom februára 2008, teraz tomu denne venujem do 20 minút.

Abedyho i jeho web som už nejaký ten čas poznal, ale spolu sme na tom začali robiť, až keď na istý čas robil hernú podporu na SK (bol to asi február 2011). Ja som tam vtedy robil toho moderátora, tak keďže som na neho mal priamy kontakt, začal som ho otravovať s návrhmi na web... Skončilo to teda tak, že tie návrhy nechal pre TW-DB naprogramovať mňa (resp. sme na tom robili spolu, každý to, na čo má talent), hoci som s webmi mal len minimálne skúsenosti.
 

DeletedUser14443

Guest
Ty scripty do hry vyrábíš ty nebo je vždy někde seženete? :-)
 

DeletedUser5767

Guest
Áno, malo by to väčšinou byť moja práca (teda import aj s tlačítkom, ten starý script na trh), až na kalkulátor, ktorý pre nás robí hráč scoobydoo (moja je iba funkcia vyhľadávania najbližších prác).
 

DeletedUser5767

Guest
Hmm... Ťažké počty... :)
Záleží najmä od toho, koľko času si na to nájdem, minimum, ktoré strávim nejakými rutinnými záležitosťami a kontrolami, je v priemere snáď aspoň štvrť hodiny denne. Keď ale opravujem chyby či kódim nové funkcie, tak to môže byť aj zopár hodín. Plus ešte napríklad teraz, kým je abedy príliš vyťažený, vybavujem maily, čo je plus nejaká pol hodinka denne.
 

DeletedUser14443

Guest
Co si myslíš o nových aktualizacích hry a dodání nových věcí do hry?
 

DeletedUser5767

Guest
Často nič dobré :D. Súčasný trend vývoja je podľa mňa snaha vytrieskať z hry čo najviac príjmov popri čo možno najmenej práce. West bol kedysi vyvíjaný ako skladačka, teda hoci to pre nich bolo pracné, hráč musel skúšať neustále nové aktivity, aby získal napríklad veci do hry. Teraz to nabralo trochu lenivší spád - miesto tvorenia stále nových úloh boli vytvorené úlohy, ktoré sa opakujú a veci, ktoré sa dajú proste len zakúpiť buď za reálne peniaze, alebo tú opakovanú, monotónnu aktivitu... No, asi až moc bľabocem, proste ide mi o to, že Nemci stále pripravujú hru do štádia, kedy by si mala udržať nejakých hráčov aj bez toho, že by pokračovali vo vývoji, alebo aspoň s tým, že by investovali do vývoja menej času. A to je škoda, pretože myslím, že nie som jediný, koho na tej hre bavila najviac tá rozmanitosť.

Kedysi som si napríklad nikdy nemyslel, že by sa (aj keď by to bolo dosť náročné) niekedy malo dať kupovať za reálne peniaze zdravie, energia či vzácne veci, to je teraz ale všetko na dennom poriadku.
 

DeletedUser14443

Guest
Jak dlouho ti trvá než vymyslíš nějaký script? :-)
 

DeletedUser5767

Guest
Ťažko povedať, keďže na to, čo ten script má robiť, sa s tým treba prekvapivo dlho babrať. Ale tak napríklad naposledy tú funkciu do kalkulátora na vyhľadávanie prác mi trvalo nakódiť asi.. 5 hodín?... Alebo trochu hlbšie do minulosti, tú funkciu iteminfo na stránke (kde sa to dá zohnať, kde to použijem) mi trvalo urobiť dokopy asi 6 hodín. Možno ale treba povedať, že nie som zrovna rýchly programátor. :)
 

DeletedUser5767

Guest
Momentálne nie a žiadne väčšie, prakticky použiteľné webové projekty okrem TW-DB som zatiaľ nerobil, aj keď už som zopár ponúk dostal, napríklad aj na jednu vyvíjanú konkurenčnú prehliadačovú hru :).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru