• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Aktuality

DeletedUser

Guest
Pan Palaščák stejně tvrdí, že se o žádný úplatek nejednalo. A Růžička stejně jeho netalentovaného syna nestavěl a peníze vrátil. Opravdu si nemyslím, že pan Růžička má potřebu brát úplatky. Celá situace je směšná a sprostě naaranžovaná tak, aby nás před šampionátem poškodila, bohužel tak to vidím já a je mi z toho smutno. :( Nenechal se nachytat jen Růžička, ale všichni, kteří ho tady za to odsuzují.

Gringo, ty seš prostě věřící, ty věříš čemu chceš sám a všechno ostatní demagogicky okecáš nebo odmítneš.
Pan Růžička je tvuj idol , tak se ho budeš do krve zastávat, budiž. Možná tomu sám nevěříš a chceš jen bejt za každou cenu v opozici tady na foru, ale občas by jsi měl popřemýšlet jestli ty tvoje argumenty ještě dávají smysl a nebo už fakt jen bolestně blábolíš.
Ty víš ale houby jakej kdo je doopravdy, znáš jen mediální obraz nějaký celebrity co máš rád a co jí všichni novináři podkuřujou za nějakej úspěch v minulosti. A proto zákonitě je špatnej ten anonimní chlápek co natočil úplatek, třeba proto, aby měl do budoucna dukaz kdyby ho chtěli podfouknout .
 

DeletedUser

Guest
Jistě že je to tak, proto ten chlápek mlží a podnět podal někdo další. Však právě teď je soud s Ráthovou bandou a svědší Salačová, která taky dávala úplatky. dostane menší trest za spolupráci.

Nejsem si jistej, ale nestavěli teď nedávno nějaký zákony , co omilostní toho, kdo úplatek dá a oznámí ?
 
Nejsem si jistej, ale nestavěli teď nedávno nějaký zákony , co omilostní toho, kdo úplatek dá a oznámí ?

Něco takového bylo, ale to se snad ani nedostalo do prvního čtení. Na korupci jsou potřeba dva (pokud nepočítám spekualce), mnohdy jsou i ti dajní větší prevíti než samotní příjemci. V tom byla nějaká snaha to trochu omezit. Asi tak jak je ten začarovaný kruh, kdy se nikdo k zakázce nedostane jinak než že si "připlatí". Ono to je stejně jedno, ty větší grázly nechytí, ti co dostanou nabídku a ohlásí to, tak si ještě škodí, jsou ve dvojím ohni.
 

DeletedUser7239

Guest
Gringo, ty seš prostě věřící, ty věříš čemu chceš sám a všechno ostatní demagogicky okecáš nebo odmítneš.

Mně se jedná o spravedlivě vyřešenou kauzu. Pokud ale někdo dává dobrovolně někomu peníze a ten druhý je přijme, tak by to mělo být v pořádku, pokud ten dotyčný tvrdil, že se jednalo o sponzorský dar. Ani se pan Růžička vlastně ničeho nedopustil, když to podle McBraceye dělali všichni (brali "všimné"). Pan Růžička si ale Palaščákova syna nevšimnul dostatečně, protože dobře nehrál a Růžička tedy "všimné" vrátil. Takže řekněme, že to byla pouhá půjčka. Tady je pořád otázkou, proč s tím nešli na policii už hned v listopadu, kdy video natočili a proč vlastně se snaží pan Palaščák trenéru uškodit před šampionátem v době, když už své peníze dostal zpátky. Je to pěkná sketa a je to jen o zášti vůči němu a kdoví, co ještě zjistí policie. Ale nepřipadá mi to normální a už vůbec ne jako úplatek. To by bylo tehdy, kdyby trenér měl ty peníze na svém kontě a netalentovaného hráče by stavěl na úkor lepších. :P Takže Bůh suď, kdo je tady demagog. :)
 
Gringo, tam je velký rozpor, na začátku je sponzorský dar, pak to byla půjčka a nakonec vratka. Jestli to byl dar, tak to měli uvést a dát do evidence. Jestli to byla půjčka, tak to musí hlásit, od 100k se mezi fyzickými osobami, podle zákona o bezhotovostních platbách ani nesmí půjčovat, na to musíš mít licenci a nelze dávat ty peníze hotově. V obou případech se odvádí daň a peníze se přiznávají.

Nelez říct že toto provádí všichni, tak je to stabilní a bezúhoná norma. Jednou za čas se toto objeví a lidi si jen odfrknou?! Tak co vlastně chceme, takový bordel?! Růžička ty prachy vrátil, protože nesplnil zadání. Jde vidět že je puoští nerad a cukal se. Věděl v tu chvíli, že je lepší to vrátit, než riskovat nějakou tahanici, ne-li zveřejnění které nakonec přišlo.

Ty coby svědek Jehovy by si měl první zavrhnout takové laciné nakládání s penězi. Protože právě toto je ten prvek který ničí charakter a společnost, a to říkám i jako nevěřící. Takové jednání je cesta do pekel. Já jsem pravičák, ale s takovým podhoubím co tu je si nemůžu pomoct. Tady končí ty peníze, které by jsme mohli mít na platech. Tady tito frajírci za ně kupují všechno (co jde), včetně nás samých. Tohle je šedá ekonomika, kterou normální člověk nemůže pokládat za správnou.
 

DeletedUser

Guest
Takže Bůh suď, kdo je tady demagog. :)

Však on tě sleduje a dělá si čárky :mocking:
V jedný větě seš plnej míru a lásky k bližnímu ,v druhý se divíš proč s nima (islámskejma uprchlíkama) už někdo nezatočil. Ale jak, pacifisto? Možná sám bůh že by vystrčil z nebe ruku a nacvrnkal je zpátky domů.
Teď zase omlouváš korupci, protože ti někdo sáhne na sportovce, chytáš se argumentů jako je načasování, ale kdyby to byl politik, řval bys určitě jinak.
Samozřejmě že se teď rozjede mediální kampaň , snažící se nám vykreslit Růžu jako nevinnou oběť spiknutí a bude se mlžit na všechny strany a já teda navrhuju, když už si s tím dají tolik práce, pojďme jim věřit. A třeba bude zase někdy medaile, a na kauzu se zapomene, nebo amnestie, a bude zase mír a zase se všichni budeme mít rádi a už bude konečně čas hrát West, co myslíš?
 

DeletedUser7239

Guest
Teď zase omlouváš korupci, protože ti někdo sáhne na sportovce, chytáš se argumentů jako je načasování, ale kdyby to byl politik, řval bys určitě jinak.

Znovu budu citovat, co jsem napsal:
Tady je pořád otázkou, proč s tím nešli na policii už hned v listopadu, kdy video natočili a proč vlastně se snaží pan Palaščák trenéru uškodit před šampionátem v době, když už své peníze dostal zpátky. Je to pěkná sketa a je to jen o zášti vůči němu a kdoví, co ještě zjistí policie. Ale nepřipadá mi to normální a už vůbec ne jako úplatek. To by bylo tehdy, kdyby trenér měl ty peníze na svém kontě a netalentovaného hráče by stavěl na úkor lepších.
Podle mně se nejednalo o korupci. A stejně jsem si to myslel i o politikovi Grossovi, ale do toho já nevidím, kde ty peníze získal. Pokud je získal nepoctivě měl je vrátit. Růžička je vrátil, ale pan Palaščák poškozuje náš národní sport ve světě. A to je podle vás v pořádku ? :O Fakt je ten, že ty dobré lidi ničí ničemní, ne naopak (ničemní se ničí navzájem). To je prostě ta nespravedlnost, která tady bohužel funguje (vždycky se najde někdo, kdo bude chtít druhému škodit). :(
 

DeletedUser

Guest
Pan Palášek dostal prachy zpět, ale víš kolik jich prachy zpět nedostalo ? To si fakt myslíš, že kdo vezme jednou úplatek, víckrát by to ze zásady neudělal ? Národní sport neničí jen úplatkáři , ale i úplatní, ne jen u nás, ale i jinde... a doping a další věci na sport navázaný. To je kšeft jako všechno, kde se motá hodně peněz, akorát tady si to lidi tolik zidealizovali, udělali ze sportovců hrdiny a pak když něco, nechtějí vidět *****y a jsou ochotni odpouštět. To je chyba. Jasně že Palášek sledoval i svoje zájmy, proto to načasování je jaký je, ale neni to on sám , kdo sport ničí, tu možnost mu dali jiní.

Jestli staví trenér hráče na úkor lepších je otázka. Forma hráčů může být vyrovnaná, i kvalita a pak rozhodne trenér na základě dalších sympatií. Z hráče dělá selebritu příležitost a o stejně dobrejch co zustanou mimo se nikdy nedozvíš, zatimco bambula co stojí na dobrym fleku a dobře se od něj vodrazí puk ve finále je národní hero. (Samozřejmě vim, že i ten bambula z poslední věty musí hodně umět a dokázat aby se na ten správnej flek dostal, tak ti to sem radši písnu, aby ses nechytil zase nějaký blbosti a nechtěl utíkat mimo téma).
 

DeletedUser7239

Guest
Pan Palášek dostal prachy zpět, ale víš kolik jich prachy zpět nedostalo ? To si fakt myslíš, že kdo vezme jednou úplatek, víckrát by to ze zásady neudělal ?

Musím se zeptat podobně jako Růžička: "A co jako ?" To má všechny, kteří mu cpou "všimné" přemlouvat, aby si je vzali zpátky ? A pán Král to taky řekl dobře. Až budou dostávat příspěvky od státu nebudou mít potřebu brát sponzorské dary. Všechno stojí peníze. Jinak se můžete s hokejem rozloučit. :P Ale jak vás tak čtu tak je vám to stejně jedno. Ještě se divím, že se do debaty nezapojil Krosna33 jak on to vidí. Je to úplatek nebo to není úplatek ? :)
 
Musím se zeptat podobně jako Růžička: "A co jako ?"

No tak když budeš bagatelizovat nějakou přihlouplou hláškou, tak opravdu se není o čem bavit. Když už je někdo takový frajírek a má to na párku a ještě se diví, to je vyložené pohrdání. Růžička jako trenér má trénovat všechny, bez rozdílu, vybírat do sestavy hráče kteří na to mají, ne podle toho kdo mu co dá. A co se týká všimného, tak to má samozřejmě odmítat.

Král kecá blbosti, prachy dostávají na provoz, a hlavně na mládež. Prachy dostává svaz na pokrytí výdajů, ne na výdělky. Vyplaty si musí odmakat a získat ji hlavně na vstupném, tedy to co jim zaplatí fanoušci za hru (popřípadě na reklamě, pronájmu a od sponzorů). To je ten samý nesmysl, když si politici/soudci žádají o větší platy, jinak jsou náchylní na úplatky.

Činovníci hokejových družstev a klubů dostávají docela dost, i tak jim to je málo. Rozpočet není nafukovací, pokud chtějí více, tak to musí někdo dát. A volnočasové aktivity malého počtu mládeže nelze přeplácet. Oni ani nemají snahu podat řádné žádosti. U nás po nich magistrát chce rozpis nákladů a oni to nejsou schopni spočítat a doložit. Nemůžou dostat peníze jen tak že si řeknou.

Krosna by to řekl, že dneska je hokej plný "estébáků". Měli kontakty, dostali se k lizu a mají pohodu (navíc je to i zábava). Všechno stojí peníze, a pokud nějaké chtějí, tak ať si je vydělají, nikdo jim je nedá. Co by jsi dělal ty, pokud by jsi měl platit děcku nějaký kroužek, který by stál 5k měsíčně a pak by si "trenér" řekl ještě o dalších 5k?

A ty řekneš, jak vás tak čtu, tak vám to je stejně jedno. Není mi to jedno, děje se tu nepravost a nesouhlasím s tím. Nelíbí se mi praktiky bafuňářů co se naparujou za prachy z eráru. Dříve banda hrála a snažila se, dneska se na tom napakuje kdejaký ňouma.
 

DeletedUser7239

Guest
Co by jsi dělal ty, pokud by jsi měl platit děcku nějaký kroužek, který by stál 5k měsíčně a pak by si "trenér" řekl ještě o dalších 5k?

Ale to je právě to, že to nejde docela realizovat podle představ rodičů. Může můj potomek trénovat s ostatními ? Může. Ale pokud mu bude chybět talent tak hrát nemůže. Já s tím úplně s panem Růžičkou souhlasím. :) Snad by mě i Krosna33 dal za pravdu. Když tedy nenaplnil Růžička otcovo očekávání a peníze vrátil tak o co tady ještě jde ? :O Že si vezme peníze od dalšího, který bude hrát o dost slušněji než Palaščákův syn ? To je zase dobrá vůle těch rodičů. Nevidím na tom nic trestného. :unknow: A ty peníze, které by měl můj potomek do klubu by šli na vybavení a ne trenérovy do kapsy. Všechno to jsou jenom podlé pomluvy (na jedné straně se Palaščák brání, že by dával úplatek a na straně druhé obviňuje trenéra z úplatkařství... tak kde to jsme ???). :P
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak tohle jsou názory !
Máš místo vočí puky a do klávesnice bušíš hokejkou ?

Takže je v pořádku, že rodič mázne všimný a trenér bere ? Takhle je ta otázka jednoduchá, nic víc! Vokecávky jsou zbytečný. Kdo, kolik, proč, na co, vrátil, nevrátil, utratil, měl v krabici od bot nebo na kontě...kecy , kecy, kecy...
 

DeletedUser7239

Guest
No tak když budeš bagatelizovat nějakou přihlouplou hláškou, tak opravdu se není o čem bavit.
Tak tohle jsou názory !
Máš místo vočí puky a do klávesnice bušíš hokejkou ?
lol Já to podle vás bagatelizuji, ale podle mně se to moc zveličuje (dělá se z komára velbloud). Ale znáte to přísloví: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." ? A tam, kde se má zakročit, když někdo vraždí se váhá (jak to, že dodnes nejsou potrestaní policajti, kteří vraždili v Kajinkově cause a s potrestáním PeKáče - Petra Kramného se ještě váhá). Tady to zase bagatelizují jiní. :P

Takže je v pořádku, že rodič mázne všimný a trenér bere ? Takhle je ta otázka jednoduchá, nic víc! Vokecávky jsou zbytečný. Kdo, kolik, proč, na co, vrátil, nevrátil, utratil, měl v krabici od bot nebo na kontě...kecy , kecy, kecy...
I kdyby to nebylo správné má jeden a ten nejlepší trenér trpět za ty ostatní o kterých se to neví (nebo se o nich ví, ale nedá se jim to jak dokázat) ? :O
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
I kdyby to nebylo správné má jeden a ten nejlepší trenér trpět za ty ostatní o kterých se to neví (nebo se o nich ví, ale nedá se jim to jak dokázat) ? :O

Samozřejmě. Copak je z jinýho masa než vostatní ? Lidé v jeho pozici nastavují standardy společnosti, jsou vzory. Sám si psal, že to nemá zapotřebí, jistě je existenčně zajištěn a hlady ti nepojde.
A sport- neplatí tam něco jako fér plej ?
 

DeletedUser7239

Guest
Samozřejmě. Copak je z jinýho masa než vostatní ? Lidé v jeho pozici nastavují standardy společnosti, jsou vzory. Sám si psal, že to nemá zapotřebí, jistě je existenčně zajištěn a hlady ti nepojde.
A sport- neplatí tam něco jako fér plej ?

No právě... fair play. Celá ta "korupce" je jen velké divadlo. ŽÁDNÝ ÚPLATEK NEBYL. Nebylo by to fér takhle špinit Růžičku. :P
 
Gringo, nač mu ty peníze ten Palaščák dával? Dal mu peníze, aby si zajistil nekorektní výhodu. Růžička je přijal, výhodu nezajistil, tak ty peníze pak na dotaz vrátil, byť se mu nechtělo. Kdyby to nebyla korupce, tak ho z fleku růžička pošle do háje. Když Růžička tvrdí, že to byl sponzorský dar, tak ho vracet ani nemohl. Ostatně takto se žádné dary ani nepřijímají...


Tady se podívej co říká o tomto Holík;
Lidovky.cz: Co říkáte na kauzu, která řeší, jestli Vladimír Růžička přijal od jednoho z rodičů úplatek?
V našem sportu je uplácení naprosto normální. Jestli se to potvrdí, tak mě to vůbec nepřekvapuje.
V hokeji jsem dělal dlouho a moc dobře vím, jak to vypadá a co se děje. Je to ostuda.
Zdroj: http://sport.lidovky.cz/jaroslav-ho...okej.aspx?c=A150415_212220_ln-sport-hokej_lso
 

DeletedUser7239

Guest
Gringo, nač mu ty peníze ten Palaščák dával?
Dával mu je proto, aby ho mohl natočit na video a zdiskreditovat před šampionátem (to byl hlavní záměr - natočení diskreditačního videa).

Když Růžička tvrdí, že to byl sponzorský dar, tak ho vracet ani nemohl. Ostatně takto se žádné dary ani nepřijímají...
Když po něm Růžička chtěl, aby to sepsali pan Palaščák odmítl. Ještě pořád nechápete, že to bylo šmečko na Růžičku ? Osobně kdybych dal úplatek a nedostal za to, co bych chtěl a dostal bych peníze zpět tak bych s tím na veřejnost nelezl, ale byl bych rád, kdyby se to ututlalo. A pokud to měl být úplatek vystavuje pan Palaščák sám sebe, že ho budou popotahovat za úplatkařství. :P
 

DeletedUser9371

Guest
V každém případě Růža vzal, přijal a to neokecá. Na každého stejný metr. Někdo peníze nosí v krabici od vína či bot, nebo jak to bylo a někdo je dá do trezoru, aby se ten obnos nevytratil. Kecy nemají cenu.
Ony ty boží mlýny asi občas melou. Koukni na Grosse. Už není, má to ve čtyřiceti letech za sebou. Všechno mu prošlo, nejmladší ministr v historii národa a ještě ministr vnitra, který si kupoval činžáky v Americe. Za peníze, které nikdy nevysvětlil. A kecy, že mu je půjčil zesnulý dědeček ?
No a jestli ten Váš bůh někde je ? Tak tam Grosse určitě nenajdeme. A jestli ano ? Ta potřebují pár facek. Oba dva.
:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To že vzal prachy za to že kluk bude trénovat je OK, pokud tím neporušil stanovy subjektu (Slavie je soukromý klub).

Problém je, že ty prachy nezaevidoval, nezdanil a nepřiznal.

Těch rovin je tam několik:
1) Podvedl stát
2) Podvedl Slavii - pokud to byl sponzorský dar, a není v účetnictví, tak Slavii okradl
3) To že Růžička lže je jasné, už vyšel s třemi verzemi co to bylo za prachy a jak s nimi naložil.

To, kdy to ten maník vytáhl je úplně jedno. Nebo se budou přestupky a trestné činy řešit jen některé dny? Např.: On sice ukradl auto, ale je pátek, on jede na chatu, tak to nebudeme řešit."
 
Nahoru