• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Bojové sporty

DeletedUser

Guest
Počet i barvy pásů se skutečně diferencují - v našem klubu je sekvence bílá, oranžová, červená, žlutá, zelená, 2 fialové, 3 hnědé, 10 Danů. Pokud byste se zúčastnili cvičení kupříkladu u J. Gyurise (Czech Shubukan Uema karatedó dojo), zjistíte, že počet žákovských stupňů je značně omezen (mají - mimo jiné - vážné výhrady vůči dvěma fialovým a třem hnědým pásům, protože podle jejich barvy stejně nepoznáte, který stupeň právě mají) a nesouhlasí ani barevná sekvence (kromě Danů).

Mimochodem, zavedení barevné škály do Karate má "na svědomí" Gichin Funakoshi - převzal je od Jigora Kana, zakladatele Juda.
 

DeletedUser

Guest
Já jsem chodil do taekwonda. Ale to už nějaký 2-3 roky jsou :D
 
No lenže toto je moje prvé :-) .

Vy máte hnědý pásek na začátku? No tak co já vím většinou se to odbyde samospádem při nějaké lekci, nejlépe hromadně. Jindy se to provádí na nějakém soustředění, tam je to ožehavé, jelikož se tam sjede elita (poměrně podle situace) z branže, někdy z mezinárodní účastí. No to pak páskování dostane slavnostnější ráz. V podstatě múžež dostat pásek bez nějakých skrupulí na konci hodiny, ukloníte se a jdeš domů. Na druhou stranu na tebe může čučet 500 lidí, většinou zdatných a ty budeš muset něco předvést, byt na prvním stupni. Každopádně přijď v kimonu (případně v obdobném oděvu, pro daný sport), a mistrovi přines nějakou čokoládu, když tam dáš menší mašli tím lépe.
 

DeletedUser

Guest
Vy máte hnědý pásek na začátku? No tak co já vím většinou se to odbyde samospádem při nějaké lekci, nejlépe hromadně. Jindy se to provádí na nějakém soustředění, tam je to ožehavé, jelikož se tam sjede elita (poměrně podle situace) z branže, někdy z mezinárodní účastí. No to pak páskování dostane slavnostnější ráz. V podstatě múžež dostat pásek bez nějakých skrupulí na konci hodiny, ukloníte se a jdeš domů. Na druhou stranu na tebe může čučet 500 lidí, většinou zdatných a ty budeš muset něco předvést, byt na prvním stupni. Každopádně přijď v kimonu (případně v obdobném oděvu, pro daný sport), a mistrovi přines nějakou čokoládu, když tam dáš menší mašli tím lépe.

Tak vďaka , ale strach mám stále :-) .::(:::(:::(:
 

DeletedUser

Guest
Já byl zatím na dvou trénincích tokui-do,které vlastně zásahovka převzala a poupravila z krav-maga.

Učí to velitel hradeckého URNA (útvar rychlého nasazení) a je to brutální záhul...ale zase je to nejúčinnější reálná sebeobrana.

Co tady píšete,že karate je sebeobrana,tak bych vás rád opravil. Dělí se to totiž na 5 skupin:bojové sporty (MMA,Thai-box,...),bojová umění (judo,karate,ai-kido,....),bojový tanec (capoeira),sebeobrana (jiu-jitsu) a reálná sebeobrana (krav-maga,kappap,...)
 

DeletedUser

Guest
To souhlasím, bohužel vetšina vyučovanýchbojových umění ve skutečné bitce moc nepomáhá, snad jen že si zlepšíte trochu reflexy a třeba to kopání, ale to je tak všechno. Mnohem víc se podle mě vyplatí (pokud se chcete skutečně ubránit) bojové sporty nebo reálná sebeobrana jak píše Hanoveček.

Ty umění jsou taková jóga s nádechem boje, i když samozřejmě nechci nikoho shazovat, ale pokud proti sobě postavíte řekněme dvě skupiny lidí, jedna se rok věnuje třeba thaiboxu a druhá karate, tak karatisti podle mě skončí podstatně hůř.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru