• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Bojové sporty

DeletedUser

Guest
Kung-fu

Já se rok věnuju Kung-fu a baví mě to. Nedávno jsem udělal zkoušky na 7. tije = bílý pásek se žlutým pruhem. Doufám, že v létě udělám další zkoušky.
 

DeletedUser

Guest
:D no ja 3 roky Aikido a Džiju Džitsu a 4 roky Box . .takže teš taka niaka zmes :)
 

DeletedUser492

Guest
:D no ja 3 roky Aikido a Džiju Džitsu a 4 roky Box . .takže teš taka niaka zmes :)

Hmm, Aikido a Jiu-Jitsu :) Skoro bych řekl že jsou to 2 nej boj. umění, ale před časem jsem před ně bohužel musel zařadit Hwarangdo. Líbí se mi opravdu hodně, jinak jako 4 a 5. příčku bych dal Wu-Shu a Krav-Magu :). A tak jsem do každého z těchto chodil rok a po celou dobu i do boxu. Utvořil jsem z toho takovou směs, která by měla mít nejvíc výhod. Nijak jsem ji nepojmenoval, ale je zatím dost účinná ....
 

DeletedUser

Guest
Takže mistře Diel M. Tarkine, já osobně se už nějaký ten rok věnuji Gung-fu , jehož hluboké kořeny sahají do Číny, kde se budhističtí mniši, protože stráceli při meditacích koncentraci, začali učit různým cvičením, aby předcházeli únavě při dlouhých meditacích. Vzhledem k potřebě se bránit, se začaly rovněž praktikovat údery, obrany, porazy, kopy a staré techniky tyčí. Ale to se stalo v době nepokojů (za války) ... stále to však bylo BOJOVÉ UMĚNÍ, protože jej málokdo ovládal a zahrnovalo i léčebné umění atd. , které se už bohužel málokde učí.. :( , nyní se již učí spíše sportovní odvětví více známé jako Wu-Shu.
A nyní se také říká, že je to BOJOVÝ SPORT, protože nyní se mu lidé věnují spíše jako sportu než umění. Dneska je už málo lidí, kteří v něm hledají klid a čistotu duše, je málo lidí kteří chápu že nedílnou součástí tréningu je koncentrace, kterou nejlépe dosáhnou meditacemi ... (mohl bych pokračovat dále, ale ...) A můj názor je, že podobně tomu tak je i v šermu, který (a v tom máš pravdu, že) vznikl z nutnosti bránit se, ale také v něm nemusíme hledat jen sport, je to také umění, jde o to, z jakého úhlu na něj nahlížíš a co je ještě důležitější, jak otevřený jseš okolí a jak na něj nahlížet chceš. Proto když se příště budeš chtít zapojit do nějakeho rozhovoru (do nějakého fóra), zamysli se nad tím jaký máš k dané věci vztah, jestli vůbec nějaký máš a když ne a jseš dané věci otevřený (tedy zda ji chceš pochopit), tak jen naslouchej a nebo se ptej , ale nutně neprosazuj svůj názor, který nemáš podložený vlastní zkušeností (ty se ohrazuješ tím, že je to zkušenost jiného, ale zamysli se, jestli dotyčná má už k dané věci ucelený názor). Protože jak jsis určitě všimnul, můžes se jiných lidí tímto "neohrabaným" názorem dotknout, nebo dokonce urazit, a to může mít za následek další, horší věci (v tomto případě to byla jen slovní pře, v životě , můžeš dopadnout hůř, a to i za takové "drobnosti") ... A jak jsem z rozhovoru s tebou, vedeného dříve (a tím myslím vedeného s ostatními), pochopil, tak ještě doplňuji, že tímto se tě nechci nijak dotknout, ale jen dát ti radu.
S pozdravem a přáním hezkého dne, Martin.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
hele nemělo by být místo Gun-fu Kun-fu? :loool:

Spravne by melo byt Gung-fu (znamena to "získání dovednosti"), Wu-Shu znamena "válečné umění", teprve cestopu do evropy se to zkomolilo na Kung-fu a mnoho nezasvěcených takto nazývalo skoro všechna bojová umění, a až později lidé začali lépe rozpoznávat jiná....


4 PyrotechniX: no jak to říct, je to koníček, kterému se věnuji naplno :-). Cvičíme s mým dobrým kamarádem a né v nějaké škole, jestli se ptáš na tohle. Snažíme se ovšem dodržovat všechny postupy ... Nic nepřeskakujem, dokud nezvládnem základní cviky (základní cviky nikdy nepřestaneš trénovat, protože je stále můžeš zdokonalovat). Dělám to rád a přináší mi to uspokojení :-) .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
takze ja sem mal tieto veci:aikido,basketball,futball,tenis-2x(ale to od leta pokracujem),a teraz mam par mesicu BOX a je to skveli
 

DeletedUser3132

Guest
já jsem dělala kickbox :) (nikoliv aerobik-kickbox!) a bylo to super na vybití energie... No, teď jsem asi líná a nějak se k tomu nemožu vrátit, tak aspoň historicky šermuju- ale to nějak nepovažuju za bojový sport :)
 

DeletedUser

Guest
já dělám box... asi něco přes půl roku

akorát by mě zajímalo proč už se mnou nikdo ze řídy nechce boxovat:(

P.S. kdyby jste viděli ejdno video co kámoš točil tak by jste možná taky pochopili:D
 

DeletedUser

Guest
jo, to bych taky rada vyzkousela...
hezkych par let delam shotokan karate (bohuzel mi porad pripada, ze to bude trvat jeste spoustu let, nez zvladnu aspon zakladni techniky na dobre urovni), ale tenhle styl karate je dobry tak na kata, na kumite (zapas) je daleko lepsi kyokushin karate (nebo shinkyokushinkai chcete-li), do toho se mi ale zatim moc nechce, takze radsi k tomu delam jen box a trochu kickbox
zkousela jsem i aikido, ale meli jsme spatne ucitele, tak jsem po pul roce odesla, i kdyz toto bojove umeni by mi asi vyhovovalo lepe
jinak na klasickem karate se obranu moc nenaucite, lepsi je judo, jeste lepe musado

v praxi jsem si v podstate zatim nic nevyzkousela, kdyz me v hospode enormne obtezoval jeden opilec, stejne jsem ho nakonec pretahla zidli, a kdyz me na ulici nekolikrat prepadli, stejne me vzdy zachranilo to, ze umim rychle behat...
 
Nahoru