• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k novému §9 Fair play

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Deleted User - 31870

Guest
Vážení hráči,

zde prosím vyjádřete své připomínky k navrhovanému znění pravidla. Případně můžete také zkusit sepsat pravidlo sami, aby co nejlépe vystihovalo problematiku a postihovalo dané případy.

Děkujeme za spolupráci.



Prosím, tohle téma neslouží k nahlašování hráčů, kteří doteď mohli vykazovat zmíněné aktivity. Snažíme se dojít k co nejlepší formulaci konkrétního §. Pokuste se prosím hovořit na obecné rovině, děkuji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jsem zcela PRO ! Přátelské duely? K čemu pak, bojíte se, že na ostatní nemáte tak duelujete mezi sebou bez zbraně? Jistě jen tak dále ... 99.lvlů ale bez zkušeností. (Vlastní zkušenosti)

Převod peněz pomocí Trhu? Samozřejmě, mám kámoše lvl 99 co má 50k zbytečných. Tak proč né, že? Hodím tam bavlnu za 50k. On to koupí, já seberu Penízky a koupím si Zbraně a Výbavu, co z toho vyplývá? Na 35.lvlu silnější jak 50. co jde poctivě.

Jsem 100% Pro zavedení těchto pravidel.
Mimochodem, abyste si nemysleli, že jsem to nevyzkoušel (Počet přátelských duelů : 2), s těmi penězi to je akorát ostuda.
 

DeletedUser9865

Guest
Díky za pohotovou reakci. Hlavní důvod, proč je tady tato diskuze je, že vám chceme dát možnost vyjádřit se ke konkrétnímu znění tohoto pravidla, aby se odstranily případné mouchy ve formulaci, něco se změnilo, ubralo či přidalo.

Je bezpředmětné diskutovat o tom, zda pravidlo zavedeno bude či nikoliv, neboť určitě bude a zde se jen dokončuje jeho výsledná podoba.
 
Já jsem proti tomu, formulace "fair play" je zavádějící, jaký podovd když takové praktiky jsou pro všechny. Proč když se snažíte o férovou hru, nezavedete taky postih na přátelské bitvy? Je to normální nosti peníze a nechat se zabít, výsledek a záměr je porovnatelný s přátelskými duely a nakupováním. Takové věci se musí řešit systémově a ne administrativou. Můžu stanovit jakékoli pravidla a jak zajistím jejich dodržování? Zase se tady budou mezi sebou bonzovat hráči, kvůli každé malichernosti. Toto je pouze kladivo na čarodejnice.


Jakápak diskuze, když tyto pravidla budu zavedeny, to je zbytečné se ptát...
 

DeletedUser307

Guest
Když tak vidím hráče Lundič hovořit k pravidlům, napadlo mě, že by mohlo být zakázáno prodávání na trhu mezi "hráči" se stejnou IP.

Taky mi dost vadí, že na cz1 hrál jeden hráč asi 27 účtů (teď přesně nevím počet), byli mu zablokovány a přesto si regl další a hraje. To mi nepřijde jako nějaký trest a zrovna "fair play" vůči ostatním.
 

DeletedUser9865

Guest
McBracey: kdyby tomu šlo zamezit systémově, jistě to uděláme. Bohužel mě nenapadá, jak něco takového ošetřit systémově, je to stejné jako s multiúčty, bohužel. Takové praktiky sice jsou pro všechny, ale slušní hráči je nepoužívají, protože si chcou zahrát a mezitím jim Ti, kteří jen honí umístění v žebříčku utečou raketovou rychlostí. Toto není bonzování kvůli malichernostem.

dydy79: ten hráč už hraje pouze za jeden účet a mě osobně to vadí daleko méně, než když jsme mu blokovali všechny nové účty a on přemlouval ostatní hráče, aby mu dali své rozehrané postavy. Je to úplně stejné: nemůžeme mu nijak technicky zabránit, aby přestal hrát úplně.

EDIT: jak už je zde několikrít napsáno, diskuze se týká konrétního znění tohoto pravidla a ne toho, zda má být zavedeno či nikoliv. Jsme jedni z posledních, kteří jej ještě v pravidlech zakotveno nemají a kteří mají povoleny PD.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tady není o čem diskutovat,toto mělo být už dávno.Jen takový drobný dotaz pod čarou,je jak to kontrolovat?Vážně pochybuju o tom,že pokud se dva domluví na PD,tak to potom jeden z nich napráská.
 

DeletedUser

Guest
Jestli jsem to dobře pochopil. Tak je povoleno se domluvit na duel s hráčem a obléct si stejné zbraně za účelu jenom turnaje?
 
Jestli jsem to dobře pochopil. Tak je povoleno se domluvit na duel s hráčem a obléct si stejné zbraně za účelu jenom turnaje?

Tak turnaj je pořád přátelský duel, na útok s úrotivníkem je nesmysl se domlouvat. Vy si vzájemě dáváte body. Co je to za akci domluvit se na vzájemném poškozování?
 

DeletedUser

Guest
OK takže jsem se zásadně proti.
Jak řekl Mallory: Duelovat se může s kým chci a s čím chci a kdy chci.
(Vyjimečně s ním souhlasím)
 

DeletedUser

Guest
Konečně! :angel: Ale že vám to trvalo. Každý ví moc dobře o co de, hlavně se nenechte rozhodit rozumbradama co zde budou popisovat situace " a co kdyby".
 

DeletedUser1451

Guest
Jestli jsem to dobře pochopil. Tak je povoleno se domluvit na duel s hráčem a obléct si stejné zbraně za účelu jenom turnaje?

Ano, to dovolené je. Nesmíte si však, kromě dohody o útoku, říkat nic o svých nastavneních, musíte jít v plné zbroji a v pokud možno stejnýma, a na váš level přiměřenýma zbraněma (pokud si level 90 vezme Zadovku, tak věřte, že se na váš support zaměří). Dále je doufám jasné, že před tím si na sebe nemůžete nic u šerifa vypisovat.
 
Ano, to dovolené je. Nesmíte si však, kromě dohody o útoku, říkat nic o svých nastavneních, musíte jít v plné zbroji a v pokud možno stejnýma, a na váš level přiměřenýma zbraněma (pokud si level 90 vezme Zadovku, tak věřte, že se na váš support zaměří). Dále je doufám jasné, že před tím si na sebe nemůžete nic u šerifa vypisovat.

To je zajímavý přístup, jedněm se dovolí přátelské duely, po domluvě. Sami se budou obírat o peníze a o expy, umrtvovat se aby ne ně nešli ostatní a toto mají být férové pravidla?
 

DeletedUser1451

Guest
To je zajímavý přístup, jedněm se dovolí přátelské duely, po domluvě. Sami se budou obírat o peníze a o expy, umrtvovat se aby ne ně nešli ostatní a toto mají být férové pravidla?

Ano, ale budou se obírat o ně jako v normálním duelu, tj oba budou chtít vyhrát a nikdo nejde do duelu jako budoucí poražený.
Myslím si, že mezi konverzací na chatu:
hráč A: "Pojď dáme duel. Roztřískám tě jak hada."
hráč B: "Tak jo, ale nečekej že mě porazíš..."
a mezi druhou konverzací:
hráč A: "Hele mám málo peněz, sundej si zbraň dáme duel"
hráč B: "Tak jo, jsem beze zbraně, zdueluj mě"
je sakra velký rozdíl. Tj. první případ je dovolen, druhý samozřejmě ne.

Add:
Co je to za akci domluvit se na vzájemném poškozování?
Jsi nikdy neviděl, ani nečetl knížku z Divokého západu, kde by se soupeři domluvili na vzájemném souboji v pravé poledne. Ale samozřejmě si neříkali "Hele, střílej na rameno, tam nebudu krytej"
 
Ano, ale budou se obírat o ně jako v normálním duelu, tj oba budou chtít vyhrát a nikdo nejde do duelu jako budoucí poražený.
Myslím si, že mezi konverzací na chatu:
hráč A: "Pojď dáme duel. Roztřískám tě jak hada."
hráč B: "Tak jo, ale nečekej že mě porazíš..."
a mezi druhou konverzací:
hráč A: "Hele mám málo peněz, sundej si zbraň dáme duel"
hráč B: "Tak jo, jsem beze zbraně, zdueluj mě"
je sakra velký rozdíl. Tj. první případ je dovolen, druhý samozřejmě ne.

Add:
Jsi nikdy neviděl, ani nečetl knížku z Divokého západu, kde by se soupeři domluvili na vzájemném souboji v pravé poledne. Ale samozřejmě si neříkali "Hele, střílej na rameno, tam nebudu krytej"

Co je v knížkách sem nepatří, to by jsme byli někde jinde. Jestli se hráči předem domluví, a je celkem jedno jestli se při tom budou nějak slovně postrkovat, na výsledku toho moc nezmění. Zranění moc nebudeme, peníze můžeme přelívat taky celkem snadno, ne z odměn ale přímo duelem.

Taky by mně zajímalo kdo rozhodl "že to je povoleno..."
 

DeletedUser

Guest
Co je v knížkách sem nepatří, to by jsme byli někde jinde. Jestli se hráči předem domluví, a je celkem jedno jestli se při tom budou nějak slovně postrkovat, na výsledku toho moc nezmění. Zranění moc nebudeme, peníze můžeme přelívat taky celkem snadno, ne z odměn ale přímo duelem.

Taky by mně zajímalo kdo rozhodl "že to je povoleno..."

V těchto duelech já často omdlíval.(Je to už dlouho,co jsem je dělal,proto minulý čas)
A zranění se pohybovala minimálně v šesti stovkách na každé straně...
 

DeletedUser

Guest
Důležité - nová pravidla

• (a) Je přísně zakázáno sundávat si před duelem vybavení či jej měnit za účelem jeho prohry.

Existuje nějaký vyjímka pro úkoly? Vždyť poměrně nedávno přibylo několik úkolů, kde musíte prohrát - to v normálním ohozu nezvládnu a když, bude to na mnooooho pokusů...:střelec:


• (e) Je přísně zakázáno otevírat na tržišti nabídky za účelem předávání peněz mezi hráči.

Chci se zeptat, jak se pozná přelévání peněz. Někdo si třeba dá poníka za trh za 1000 a myslí si že mu to někdo koupí - co když to nějaký horlivý supportér bude vidět jako pokus získat peníze od smluveného kuúujícího? Chudák lama dostane BAN?:bandita:
Nebo co když dám třeba wayett earpův colt na trh za 150 000? Z hlediska jeho nákupní/prodejní ceny to je neuvěřitelně nadsazená částka - je tohle přelévání peněz?:tom:

Taky mě napdá otázka, podle čeho chce support hráčům dokazovat tyto kšefty? Podle telegramů? Ale co když se tak lidi jednoduše přestanou domlouvat po telegramech a budou např. na skypu, ICQ nebo i na obyčejném mailu?! - nebude to pak vlastně znevýhodňování hráčů, kteří chtějí používat herní systémy pro komunikaci?:siesta:

Podle mě je ten poslední bod hcyba - NE přii přelévání mulťáků, ale pokud chce někdo někomu dát něšjaké peníze, proč ne? Zrovna tohle mi přišlo jako určitá výhoda tržiště.
Ach jo, něco se dá do hry a hned se to musí osekat....:explosion:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1451

Guest
Co je v knížkách sem nepatří, to by jsme byli někde jinde. Jestli se hráči předem domluví, a je celkem jedno jestli se při tom budou nějak slovně postrkovat, na výsledku toho moc nezmění. Zranění moc nebudeme, peníze můžeme přelívat taky celkem snadno, ne z odměn ale přímo duelem.

Ano, jestli se budou slovně postrkovat je jedno, ale chtěl jsem ukázat, že si neříkali nic o svém nastavení a že šli do duelu s tím, že vyhrají, tj. duel byl za fair play podmínek. Takže to bude duel jako každý jiný. A odměna z duelu nebyla účelem duelu, ale byla odměnou pro toho, který spravedlivě vyhrál.



Taky by mně zajímalo kdo rozhodl "že to je povoleno...
Toto je diskuze. Proto, zatím nikdo nerozhodl, že je to povoleno, ale to, že to pravidla, jak jsou teď v diskuzi, nijak neporušuje.
 
V těchto duelech já často omdlíval.(Je to už dlouho,co jsem je dělal,proto minulý čas)
A zranění se pohybovala minimálně v šesti stovkách na každé straně...

Tak se zeptej toho druhého kolik dostával on. Já jsem včera kotroval duelem z míst kde jsem stál, prohrál jsem jak v obraně tak v útoku, (podruhé jsem si vylepšil hadry). Co bude až někde budu v indošsadě pást buvoly se svítícím prakem (přidává rychlost) a někdo mne poškádlí, a já zase na revanš poškádlím jeho aniž bych se přeoblékl. Nedávno jsem kohosi mlátil trubkou, celou dobu jsem čuměl co se děje. Co udělám až toto někdo "nahlásí" a věř tomu že tu trubku mám na sobě ještě dost dlouhou dobu, někdo se podívá a bude mne osočovat. Jindy jsem šel do duelu z hadrama do bitvy, značně nepraktická sestava. Co mám dělat na levlu 99, s duelem kdy nedostanu žádné expy, jen ty do douelové úrovně, a ta pak mi leze nahoru aniž bych chtěl. Tady je už zbytečné páchat duely, chtěl bych se z legrace mlátit s ostatními 99kami polštářem a nahánět se po mapě. Hraju pro zážitek a tady z toho už nic nevytřepu a ještě bych měl být za to bitý?

Nikdy jsem nepraktikoval žádné přátelské duely. Neprodal jsem nic kdy by se tomu dalo říct lichva, neprodal jsem a ani nenabídl totiž vůbec nic. Něpěstuju přítelské bitvy, kdy hráči chodí do boje s penězmi které hodlají ztratit. Toto jsou hrozně sterilní pravidla, a co je hroší že hráči se budou muset obhajovat, místo toho aby jim bylo něco dokázováno.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru