• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze o počtu hráčů na světech

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11063
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Viděli. Není to překvapením, už to někdo sliboval v tom neoficiálním tw-times.de , kde to sliboval nějaký vývojář či co. Prý je to kvůli tomu, že hra je pro nováčky příliš obtížná a ti kvůli tomu masivně končí
 

DeletedUser11063

Guest
Když tak pořád slyším, jak je hra pro nováčky obtížná, že kvůli tomu končí, tak mě napadá, čím jsme byli my jiný?
- taky jsme byli nováčkové a hru bez problémů hráli a hrajeme dál - navíc jsme to tehdy měli několikanásobně těžší - žádný trh - aby jste si koupili suroviny na úkoly, žádné návody díky kterým jste věděli co potřebujete, kdy a kolik toho potřebujete, menší šance na pomoc a přeci jsme to zvládli. Tak čím to že současný nováčkové to nezvládají když jim současný systém nahrává - trh, návody, krátké práce (díky kterým mají získávat mnohem více surovin - škoda že to nefunguje). Připadá mi, že zkusili změnu (aby se dostali z bažiny úpadku) a místo toho aby se vytáhli, tak se zabořili mnohem více a teď hledají čeho se zoufale chytit.
Jestli to nebylo tím, že dříve ta hra byla prostě lepší a že ji postupně těmi změnami ničí :-)

add nemazání loginů - logický závěr - díky tomu se budou moci vytahovat jako kšandy jak jim roste počet hráčů po stovkách a neklesá :-D
 
[SPOIL]Když tak pořád slyším, jak je hra pro nováčky obtížná, že kvůli tomu končí, tak mě napadá, čím jsme byli my jiný?
- taky jsme byli nováčkové a hru bez problémů hráli a hrajeme dál - navíc jsme to tehdy měli několikanásobně těžší - žádný trh - aby jste si koupili suroviny na úkoly, žádné návody díky kterým jste věděli co potřebujete, kdy a kolik toho potřebujete, menší šance na pomoc a přeci jsme to zvládli. Tak čím to že současný nováčkové to nezvládají když jim současný systém nahrává - trh, návody, krátké práce (díky kterým mají získávat mnohem více surovin - škoda že to nefunguje). Připadá mi, že zkusili změnu (aby se dostali z bažiny úpadku) a místo toho aby se vytáhli, tak se zabořili mnohem více a teď hledají čeho se zoufale chytit.
Jestli to nebylo tím, že dříve ta hra byla prostě lepší a že ji postupně těmi změnami ničí :-)

add nemazání loginů - logický závěr - díky tomu se budou moci vytahovat jako kšandy jak jim roste počet hráčů po stovkách a neklesá :-D[/SPOIL]

Skoro se vším co tu píšeš plně souhlasím. Nebyl žádný trh, žádný UP shop a stejně hráči přibývali a světy se plnili a byli přirozeně i nějaké úbytky hráčů, ale teď dle mého názoru nekončí nováčci, ti pokračují v hraní, ale končí staří hráči, které tohle už nebaví a hra kterou dříve hráli už přestává existovat a místo ní je zcela něco jiného...

Kdybych The-West objevil teprve po 2.0 tak by se mi to asi i líbilo všechny ty vymoženosti, ale teď po tom co už to hraji nějakou dobu a pomalu zjišťuji, že mě to nebaví... zůstávám pomalu, ale jistě už jen kvůli těm starým hráčům se kterými jsem začínal, kteří mi se hrou pomáhali a radili mi co a jak.
:)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11063

Guest
Mates21014:
jj s tím s tebou souhlasím - že odchází hlavně staří hráči - ale když se podívám na hru jako celek, tak se stále řeší velká úmrtnost nováčků a vše kolem nováčků - že je pro ně hra moc tohle a moc tamto - zní to sice sobecky, ale kdy se začnou řešit také "požadavky" starých hráčů, aby neodcházeli ti.
Když bude ve hře dobré funkční prostředí s plnými trhy za min ceny tak to bude přeci pro nováčky mnohem lepší a zábavnější hra - budou si moci pokecat, požádat hráče o pomoc, nebo koupit věci na úkol levně z trhu.
Současný stav je přesně opačný - bohužel - chat je po updatu "prázdný" - že se ve staré verzi kecalo lépe a více je prostý fakt, který se nedá ignorovat. Že se ze sekce trhu produkty stává sekce pro bohaté začíná být také pomalu fakt - potřeba produktů na řemesla a pevnosti stoupla, ale nálezy zůstaly stále stejné - jediné co narostla je cena surovin na trhu, které kupují velké levely na řemesla a na nováčky se tak nedostává.

V této hře vše souvisí se vším jako celek a jako celek by s eměla řešit - ne se zaměřit na jednu část na úkor ostatních :(
 

DeletedUser

Guest
Staří hráči budou odcházet vždy, jen zanedbatelné množství lidí vydrží u hry 5 a více let. Proto je naprosto přirozené, že nekladou na tuto skupinu takovou váhu a přiklání se více k těm nováčkům. To jak nekvalitně to dělají, je druhá věc :-)
Prakticky nám tu Inno vyvíjí novou hru, spíš se jen divím, že ji nutí Inno hrát i staré hráče. Banda remcalů na fóru může nováčky odradit.
 

DeletedUser9990

Guest
Staří hráči budou odcházet vždy, jen zanedbatelné množství lidí vydrží u hry 5 a více let.... Banda remcalů na fóru může nováčky odradit.


Přesně tak.Nyní jsem se malinko nudil a podíval se na fórum jedné nejmenované online hry,která je lokalizovaná do cz 4roky.Před pár dny tam byl nahrán nový patch.Si nedovedete představit tu "katastrofu",tu reakci závislých hráčů (podle projevu nejspíše dětí).Projel jsem si tam i pár starších příspěvků a v podstatě se to tam opakuje s každým novým patchem.
Také spousta hráčů řve,že končí,že je to nejhorší hra atd,atd.Tím jsem chtěl pouze říci,že je to téměř všude stejné.Nechápu,že když to někoho tak rozčiluje,proč to stále hraje?Kvůli lidem (přátelům) ze hry? Pokud jsou to podle někoho přátelé (nejen Zeleného údolí) tak je to trochu dětinské,hledat si známé přes internetovou hru.Když už tedy ano,tak jste jistě v častém kontaktu i jinak,než pouze přes klikačku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
Staří hráči budou odcházet vždy, jen zanedbatelné množství lidí vydrží u hry 5 a více let.
To je tvoje domněnka, nebo je to podložený statistický údaj? Já se za staršího hráče považuji, nejen věkem ale i délkou hraní. Mohu tě ujistit, že plnostejně starých hráčů přišlo právě kvůli atmosféře této hry a její odlišnosti od jiných "zábav" na netu. Plno lidí co odešlo by nehrálo nic jiného a po odchodu už nic nového nehraje.
Proto je naprosto přirozené, že nekladou na tuto skupinu takovou váhu a přiklání se více k těm nováčkům.
Přirozené by to bylo, kdyby nějací nováčci přicházeli a byli ochotní investovat tak stejně, jako "strejdové" ve věku těch odcházejících.
Prakticky nám tu Inno vyvíjí novou hru, spíš se jen divím, že ji nutí Inno hrát i staré hráče. Banda remcalů na fóru může nováčky odradit.
Pokud vyvíjí novou hru, tak ať jí dají nový název a starý west zakonzervují tak jak byl dřív. Když se vrátí k Jazzrabitovu dopisu, najdou tam plno nápadů, které mohou jednou, dvakrát za rok přidat do hry a west bude dál žít svým životem a remcalů bude jistě míň. Mimochodem, já když jsem byl nováček, tak mne ničí remcání odradit nemohlo, on v té době ani nikdo moc neremcal, nebylo taky prakticky proč.
Obecně bych nepodceňoval úsudek hráčů, kdo se nechá ovlivnit remcaly na fóru, asi nebude přínosem ani pro west, ani pro účet Innogames.
 

DeletedUser11063

Guest
Tat: těch nápadů od hráčů je mnohem mnohem víc, než bylo v tom dopisu (dát jsme je tam nemohl, protože by ten dopis narost do obrovských rozměrů) a to byly nápady jen z českých světů - když k tomu připočteš ostatní jazykové mutace tak různých nápadů musí být tisíce. Problém je v tom, že INNO tyhle nápady nezajímají (i když se nám někdo stále snaží namluvit opak) - tyhle nápady je totiž staví do špatného světla, neboť hráči mají kreativní nápady, které by mohli zaujmout většinu lidí, zatímco oni vývojáři jsou bez nápadu a jejich výtvory pouze hromadu lidi serou - to je bohužel smutný fakt poslední doby westu - jak se tomu jen říká syndrom vyhoření?
 

DeletedUser1318

Guest
Jazzi, je mi to jasné, já tvůj "dopis" zmínil proto, že to byl zatím asi poslední pokus něco změnit či ovlivnit, dokonce s podporou části našeho týmu.
To, jak to celé dopadlo, jsem si dešifroval asi tak, že Inno o zpětnou vazbu opravdu stojí, když jim budem klepat po rameni a každou zbytečnou ikonku budeme oslavovat jako geniální nápad.
Kroky, které se pokouší činit, aby alespoň opticky změnili dopady svých nedomyšlených akcí, mne utvrzují jenom v tom, že se nevydali cestou vstřícnosti k hráčům , ale násilnou cestou, kdy za každou cenu a bez ohledu na cokoliv budou sami sobě lhát, jak každé jejich "vylepšení" je převratné.
Se značnou dávkou lítosti mohu pouze dodat, že west už je pro mne dávno mrtvý.
Postavu sám dobrovolně rušit nebudu, protože dál pokračuju v hraní této parodie na kdysi úspěšnou hru čistě a jen ze zvědavosti, čeho se ještě dočkáme.
 

DeletedUser

Guest
Když tak pořád slyším, jak je hra pro nováčky obtížná, že kvůli tomu končí, tak mě napadá, čím jsme byli my jiný?
- taky jsme byli nováčkové a hru bez problémů hráli a hrajeme dál ...
Tenkrát byla hra MNOHEM jednodušší. Ale myslím, že 90% lidí tady to asi nikdy nepochopí. Nebyl trh, nebyl obchodník, nebyly bitvy, nebylo... Jediné, co člověk musel zjistit bylo to, jak si rozdělit atributy. Dnes člověk musí zjistit, jak si rozdělit atributy, jak funguje trh, podle čeho se tam určuje cena, k čemu je řemeslo, jak získat UPB, kde se berou svítící věci ... Nedivím se, že nováček se ztratí. Když trochu z komplexnosti uberou, nemusí to být na škodu. Navíc snížení komplexnosti může být jen zdánlivé - podle toho, jak významné budou ty slibované bonusy a "malusy" (já bych použil slovo postih).

A k tomu dopisu - nepamatuji si, co přesně v něm bylo, ale přišlo mi to tenkrát, že to byl kompilát převážně zbytečných nápadů, který schvalovala většina lidí tady na fóru, a to zejména proto, že tam byly i jejich návrhy.
 

DeletedUser11063

Guest
Old Cadger: Když to bereš takto tak ano hra byla jednoduší, ale v nečem je jednoduší naopak teď - kupování věcí přes trh aniž by jsi musel přecházet z města do města, kupování surovin :-). Dneska máš už dost dobře zpracovanou nápovědu, různé další stránky či fórum, kde se dá vyčíst odpověď na všechno - stačí jen umět trošku hledat a umět číst :-)
Ve výsledku je prostě hra z některých pohledů mnohem lehčí a z některých mnohem těžší - záleží na úhlu pohledu.
Add dopis: no popravdě těch návrhu zde na fóru moc nebylo :-D mnohem víc toho lidi poslali klasicky do pošty na S1 či přes prostředníky z jiných světů. A co e týká zbytečnosti - všechno to byly návrhy na úpravy hry - které hru mohli v lecčem udělat zajímavým možná lepším :-) ZAjímalo by mě pokud tamty návrhy považuješ za zbytečné, tak co říkáš o novinkách co dělá inno - co chystá? :-)
 

DeletedUser

Guest
S 2roční přestávkou už hraji skoro 4 roky a musím říct,že kdysi byl west daleko složitější než teď,ikdyž nebyly pevnosti,člověk si musel jo rozmyslet co bude dělat,surovin bylo málo a poskrovnu.Dneska máš obrovské možnosti,ty největší přes trh.Kdo měl kdysi 200 000 $,to byl borec,kdo má teď 200 000 $ je lamič.Většina hráčů už má dávno přes milion či dva,hodně už má k 5ti milionům.Takže těch možností je dost,stačí jak už tu bylo řečeno uvažovat trochu dopředu,vymyslet si svou taktiku a té se držet.Já jsem investoval všechen svůj čas a energii do řemesla hned jak začalo a vyplatilo se mi to.Protočil jsem na světě buffalo už 12 mil. $,mám 633 řem.bodů.Také se dá dost vydělat na UPD za bitvy,můžeš nakupovat ocelovky a prodávat je na trhu.

K hráčům:Bývalí hráči odcházejí,ale myslím si,že by INNO mělo opravdu myslet na nové a přitáhnout je sem,hlavně pomocí reklam a různých výhod,tak bych to viděl.Např.: že jim dají určitou svíticí zbraň,určitě nestačí kolt buffalo billa:)
 

DeletedUser

Guest
Na aktivních světech 27925

S1 - 3040 hráčů (-7)
S9 - 2609 hráčů (-46)
Arizona - 2763 hráčů (-49)
Buffalo - 2693 hráčů (-44)
Colorado - 4494 hráčů (-211)
Dakota - 12326 hráčů (+474)


Nejspíše Inno stále platí pár bannerů, které lákají nové hráče. Dokázali převážit Dakotu do velmi zelených čísel a domnívám se, že zachraňují i S1. Přejme westu ať tito noví vydrží.

Bohužel netuším kolik lidí zbylo na zavřených světech. Podle posledních čísel je celkový počet hráčů +/- 150 lidí oproti minule.
Porovnání s 20.2. to je 3 týdny rozdíl

Na aktivních světech 28941 hráčů (+1016)
S1 - 2976 hráčů (-64)
S9 - 2550 hráčů (-59)
Arizona - 2681 hráčů (-82)
Buffalo - 2598 hráčů (-95)
Colorado - 4136 hráčů (-358)
Dakota - 14000 hráčů (+1674)

Přísun nováčků pokračuje. Umírání na starých světech je velmi pomalé, ale trvalé.
Pro zdejší support: Neuvažovali jste, že by jste jako na net doporučovali pro nováčky hned dva světy? Že by jste jim nabídli Dakotu + S1 (či S9, Arizonu, Buffalo). (prostě dakotu + jeden starý svět, přičemž starý svět by se co týden měnil). Zastavila by se tím úmrtnost na starých světech.
 

DeletedUser1318

Guest
S1 - 2947 hráčů
S2 - 390 hráčů
S7 - 580 hráčů
S8 - 472 hráčů
S9 - 2453 hráčů
Arizona - 2658 hráčů
Buffalo - 2568 hráčů
Colorado - 4104 hráčů
Dakota - 13815 hráčů

(13.3. 06:30)
 

DeletedUser

Guest
S1 - 2947 hráčů
S2 - 390 hráčů
S7 - 580 hráčů
S8 - 472 hráčů
S9 - 2453 hráčů
Arizona - 2658 hráčů
Buffalo - 2568 hráčů
Colorado - 4104 hráčů
Dakota - 13815 hráčů

(13.3. 06:30)

Pěkně ty čísla skáčou. Mazací script nejspíš maže hlavně v noci a přes den se to zase doplní nováčky
 

DeletedUser

Guest
Porovnání s 20.2. to je 3 týdny rozdíl

Na aktivních světech 28941 hráčů (+1016)
S1 - 2976 hráčů (-64)
S9 - 2550 hráčů (-59)
Arizona - 2681 hráčů (-82)
Buffalo - 2598 hráčů (-95)
Colorado - 4136 hráčů (-358)
Dakota - 14000 hráčů (+1674)

.

Porovnání s 13.3. to je 3 týdny rozdíl

Na aktivních světech hráčů 28631 (-310)
S1 - 2810 hráčů (-166)
S9 - 2460 hráčů (-90)
Arizona - 2576 hráčů (-105)
Buffalo - 2524 hráčů (-74)
Colorado - 3726 hráčů (-410)
Dakota - 14535 hráčů (+535)


Přísun hráčů na Dakotě se zpomalil, nestačil vyrovnat pomaléumírání na starých světech. Čěkám, že se Dakota zastaví na cca 17-18 tisíc hráčích a pak opět budeme všude v rudých číslech (pokud nebude zase super nábor)
 

DeletedUser9371

Guest
Pro mě to podstatné je, jestli na světě 7 strávím 4 roky hry ? Desítky hodin denně ? Poznám partu super hráčů i osobně na srazech hráčů ? I pár krutých lam ? Pamatuji na tomto světě i 12 000 hráčů ?
Takže, ten stav (počet hráčů na 7) ? Je to něco jako nostalgie, než tam vyryjí do síně slávy text R.I.P.
Jestli Ti to vadí ? Tak tu smutnou statistiku nečti.
:)
 
Nahoru