• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Duelant - nejhorší charakter?

DeletedUser

Guest
Rád bych tu rozpoutal (inteligentní!) diskusi, co si myslíte o charakteru duelanta, zda vám připadá silný nebo alespoň rovnocenný v porovnání s ostatními anebo naopak naprosto nepoužitelný. Podotýkám, že sám jsem si ho vybral. Třeba odsud vzejdou i nějaké dobré nápady ...

Tedy (s premium):
- Tvá rychlost na mapě se zvýší o 20%.
- Motivace se zvýší u duelů o 40% rychleji.
- V duelu dostaneš o 20% více peněz.

Na první pohled to zní hezky, ale když se trochu zamyslíte:

- Rychlost je milý bonus a využijete ho denně, při každém přesunu. Na druhou stranu kolik tím naženete času? Projeví se to vůbec?
- Motivace se zvýší o 40 % rychleji! Takže kolik to vlastně vychází? O 1 duel denně navíc (a to opakuji s premium účtem). Ale budiž.
- O 20 % více peněz v duelu taky není špatných. Vlastně to všecko zní pořád docela dobře - jezdit si po okolních městech, vyzývat hráče k duelům a okrádat je o peníze, jenže ...

Duelista de facto nemá jediný bonus, který se v duelu projeví. Dobře, může se zaměřit na bojové dovednosti, čímž získá jasnou převahu nad ostatními "mírumilovnými" profesemi. Jenže tady je kámen úrazu. Duelista se (alespoň podle mého názoru) duely není schopen uživit, natož růst. Pokud si chce udržovat rozumnou motivaci, denně se zúšastní 4-5 duelů. Pravděpodobně tak 2 z toho projede (bez ohledu na cokoli), takže mu zbydou tak 3 vítězné. Když bude mít štěstí, odnese si pár stovek. Ale nejspíš si vydělá pár desítek dolarů.

Alespoň z toho má zkušenosti, že? Nebo nemá? Čím více duelů vyhraje, tím má vyšší duelovou úroveň. Zanedlouho dosáhne takové úrovně, že mu zbyde velice úzký okruh postav, které může napadat (navíc zaručeně pěkně daleko). Čím bude duelista lepší, tím zbytečnější se bude stávat jeho volba charakteru.

No dobře, ze začátku 4-5 duelů denně, časem možná jeden, dva, máme z toho nějaký dolary a nějaký zkušenosti (navíc při každém dalším duelu riskuje ztrátu peněz, pokud se nebude vracet do banky a pak už opravdu bude rád, když za pár týdnů hraní bude stíhat 1 duel denně na druhém konci světa s top hráčem, který se stejně nenechá okrást). A tak našemu duelistovi nezbyde, než se živit poctivě. Což se ukáže jako docela slušný problém, pokud se dosud zaměřoval na boj, protože v ostatních dovednostech bude nejspíš pěkný nemehlo.

Tak co na to vy ostatní? Vidíte to stejně? Nebo jinak?



EDIT: ... a to tu ještě někteří navrhovali zakázat duelantům útoky na nebojové charaktery. Naopak! Ať z toho třeba nejsou žádné zkušenosti, ale zrušil bych omezení napadání slabších hráčů. Při vzorci pro výpočet duelů stejně mají šanci, že vyhrajou (a kolik tím můžou získat zkušeností!) a když ne, no tak přijdou o část peněz, to se těm slabším stává, jsme přece na divokém západě. A co tím získá duelant? Alespoň ty peníze. A zkušenosti stejně bude muset sbírat jinde (a nebude to nijak snadné, jak už jsem zmiňoval, na spoustu prací nebude mít dovednosti). Tím se z duelanta stane postava, která bude mít v porovnání s ostatními víc peněz, ale zato bude těžko postupovat po úrovních. Protože v současnosti je to postava, která nemá ani peníze ani zkušenosti.

A po EDITU to klidně můžete přesunout mezi návrhy, díky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tak nebude to obsirne mozno ani zrozumitelne ale tak v skratke .. HOVORIM S VLASTNEJ SKSUENOSTI S .net world 1 .... (cesta duelanta)(pred tym ako som sa na to vykaslal koli .cz ... ) takto ... hnet ako sa zacal world 1 na .net tak som tam isiel .... darilo sa mi moc dobre ... bol som v top 3 .. a tak a dal som sa na spominanu cestu duelanta ... no a k tvojmu problemu jo oplati sa ak si sikovny ( ako ja) a umis hrat a rozmyslat pocitat .. a tak ... rycvhlo zistis ze cesta duelanta je dobra aspon podla mna dlhooo som sa drzal v top 3 asi do 22 lvlu ... a v dueloch som bol stale prvy ... az do chvyle samozrejme ked som na to pomaly zacal srat dneska uz len obcas nieco kliknem ... dalej k tim bonusom jasne ze sa to opalti ak by si bol taky bojovnik ako ja .. denne mi ta motivacia dala naviac 2-3 dueli ... a rychlo sa to doplnalo teda za den som stihol tak 6-7 duelov pri cca 90 motivacii co je fakt super aj tie peniaze .. je zaciatok hry mas pravdu zatial tu nikdo nema peniazky a tak ale uz napriklad od 20 lvlu som kradol po stovkach nie po tisickach mam ulovky aj tisicove(teda jeden krat :D ) ... a ver tomu ze dalej v hre to bude coraz lepsie ludia co sa vydali na cestu inu ako bojovnik ta nemaju moc v laske napriklad ako ja teraz idem na (nastrazeni pasci) a sikovnost(viz rank schopnosti / nastrazeni pasci) .. samozrejme mam tam cilit a strilet takze mi to vcelku tie duely ide zo zaciatku jelikzo nikto tu neni priamo na duely ... cest vynimkam .. :D oni vedia ktory .. no ale tak napriklad tych si sundavam jedna radost a berem im tak ze po 300-400 zivota a na 3 x su v omdleti narobi im to dost mordel ked utocim na topku tim apdom ich stale brzdim .. preto je to take vyrovnane ... no uz nie uz som prestal koli CZ :D ... ale celkovo VERDIKT: Cesta duelanta je pre tych skusenejsich a tych co vedia co chcu dosiahnut ... odporucane je to fakt len tym lepsim hracom a s lepsim mozgom co sa tomu trosku chcu povenovat ale urcite je to vynosna postava v hre ... ak to hras dobre ... AK BY SI SA CEL DACO OPITAT ESTE NAPIS SEM RAD ZODPOVIEM
 

DeletedUser

Guest
Celkovo súhlasím so Seanom Mallorym o duelantovi, zdá sa mi to ako najťažší charakter na hranie..

Chýba mi tam hlavne teda jedna vec, a to viac skúseností za duely, keby bolo +10% skúsenosti z duelov, už by to bolo vyrovnanejšie s inými postavami.

Výhoda duelanta je rýchlosť, rýchlejšie zvyšovanie motivácie a viac penazí z duelov -> čo teda momentálne nie je veľmi poznať, ale verím Astoronixovi, že neskoršie budú tie zarobené sumy z duelov väčšie:))

Ale inak je to fasa charakter, ja som sa v nom našiel:killer2::)
 

DeletedUser

Guest
Dobrodruh -> výhody neskôr preberú výhodnejšie práce
Duelant -> malé výhody do duelu, nič moc
Remeselník -> výhody SimCity, tieto výhodu sú asi najlepšie v celej hre
Vojak -> Silný v obrane, ináč nič moc
 

DeletedUser

Guest
Nejprve k ostatním: Duelant je na tom přece úplně stejně, když bude šetřit, ne-li ještě hůř, protože pokud se má duely živit, on riskovat v souboji prostě musí, zatímco ostatní postavy, když mají vyšší hotovost, přece nebudou dobrovolně vyhledávat duely. Jinak díky mayksenovi za názornou ukázku příspěvku, který nesplňuje zadané kritérium "inteligentní".

Astoronix: Díky za reakci, nicméně buď mi něco uniká anebo už vážně nevím, ale ... (pro přehlednost v bodech)

1) Duelant - lepší v boji? Dobře, je začátek, rozdíly mezi postavami možná ještě nejsou tak velké, ale přesto, pokud mám i s výbavou okolo 70 dovednostních bodů jen v bojových dovednostech, nechápu, jak je vůbec možné, že víc než 1/3 duelů prohraju. A to si vybírám "snadné cíle". Dokonce jsem prohrál už i v duelu, ve kterém jsem si nastavil úhyby přesně podle útoků protivníka (a ne, on je opravdu mezitím nezměnil), který měl navíc v ruce prachsprostý džbán, nebyl bojový chartakter a byl o několik úrovní níž. Beru prvek náhody, ale pokud i jako bojový charakter prohraju 30-40 % duelů, pak si říkám, že něco není v pořádku.

2) Duelant jako top hráč. Vždyť duelista jako top hráč MUSÍ mít tak vysokou duelovou úroveň (vysoká úroveň + XP z duelů), že časem téměř nebude mít koho okrádat. Zůstane mu jen několik málo top hráčů. Navíc dobře, peněz sice možná bude mít hodně, jenže za jakou cenu? XP z duelů téměř žádné (jako top hráč bude vždycky muset napadat slabší), XP z questů budo taky problém (pokud má body v bojových dovednostech, nemůže dělat některé práce potřebné pro questy, jedině díky oblečení, což se obávám nebude v mnoha případech stačit), takže jak tento náš top hráč - duelista bude postupovat po úrovních? ... pomalu ...

3) Motivace - faktická poznámka Píšeš 2-3 duely deně navíc, to ti nemůže vyjít, počítej: denně se obnoví 10 % motivace. Každý duel stojí 3 % motivace. Normálně tak můžeš vyzvat 3,33 hráče denně při stále 100% motivaci. Pokud máš bonus duelanta (prémiový), obnoví se ti za den o 40 % víc, tzn. 14 % motivace (místo 10 %). Děleno třemi (cena duelu) jsou 4,67 duely denně, což je rozdíl 1,33 duelu denně oproti ostatním charakterům (a to navíc mluvíme o premium, bez něj by byl rozdíl jen poloviční). Navíc, pokud bys opravdu zvládal, jak píšeš, 6-7 duelů denně, klesala by ti motivace o 4-7 % každým dnem, takže za dva týdny už bys byl s motivací na nule.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
len k tomu poslednemu bodu neviem ci to tak je pretoze ja som fakt tie duely stihal ... 4-7 duelov som dal za den pohode ale rozdelene cez den nie hnet naraz .... islo to dost rychlo ...
 

DeletedUser

Guest
No raději bych byl, kdybyses vyjádřil k těm prvním dvěma. O pravdivosti toho posledního není pochyb, i když tvrdíš něco jinýho.
 

DeletedUser

Guest
.......
EDIT: ... a to tu ještě někteří navrhovali zakázat duelantům útoky na nebojové charaktery. Naopak! Ať z toho třeba nejsou žádné zkušenosti, ale zrušil bych omezení napadání slabších hráčů. Při vzorci pro výpočet duelů stejně mají šanci, že vyhrajou (a kolik tím můžou získat zkušeností!) a když ne, no tak přijdou o část peněz, to se těm slabším stává, jsme přece na divokém západě. A co tím získá duelant? Alespoň ty peníze. A zkušenosti stejně bude muset sbírat jinde (a nebude to nijak snadné, jak už jsem zmiňoval, na spoustu prací nebude mít dovednosti). Tím se z duelanta stane postava, která bude mít v porovnání s ostatními víc peněz, ale zato bude těžko postupovat po úrovních. Protože v současnosti je to postava, která nemá ani peníze ani zkušenosti.

Promiň, Seane, že reaguju tak trochu "od věci":
Nějak jsem asi přehlédl fakt, že jsme na "divokém západě". Mě se pořád v prohlížeči a na fóru zobrazuje jenom "The West", což podle mne značí západ bez jakýchkoliv dalších přívlastků ( to by tam snad mělo být "The Wild West" nebo tak nějak.
A jinak:
Je rozdíl mezi duelem, kdy někdo někoho vyzve a vyzvaný má právo odmítnout, a mezi přepadením, kde vůbec nezáleží na vůli napadeného k boji.
Pokud ovšem i ten vyloženě slabší a "mírumilovný" přijme výzvu k souboji, pak není co řešit.
 

DeletedUser

Guest
Pampalini: Nějak jsi asi přehlédl fakt, že jsem žádal pouze o inteligentní příspěvky. Jinak děkuji za zatím nejstupidnější příspěvek do diskuse a úplně mimo téma ... Mimochodem, kdyby "divoký západ" měl být překladem názvu hry, patrně by na jeho začátku bylo velké písmeno. Pokud jde o návrh změny názvu "duelu", od toho je tu jiné téma zde: http://forum.the-west.cz/forumdisplay.php?f=20.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser606

Guest
Myslím , že duelant je jedna z nejlepších postav , jen se u toho musí přemýšlet .

Každopádně z těch jeho bonusů , je pravda , že rychlost pohybu po mapě , ani bonus na získané dolary není nic moc .... ale ten zrychlený růst motivace je super !!

Navíc není pravda , že nejde dělat normálně práce po mapě , pokud máte postavu vytrénovanou na duely . Jen to chce opět od začátku rozdělování bodů přemýšlet a uvažovat , co zvýšíte jen pomocí bodíků dovedností a co pomocí atributu .

Celé je to jen fakt o tom , že člověk musí umět plánovat , taktizovat , vymýšlet různá řešení v daných podmínkách . Ano , je to u duelantů VÝRAZNĚ těžší než u jiných povolání , ale dá se to ....

Krom toho nesouhlasím s tím , že duelant prohraje ( z různých důvodů ) 2 duely denně ....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Krom toho nesouhlasím s tím , že duelant prohraje ( z různých důvodů ) 2 duely denně ....

Ale jo, prehraje, len sa musí nájsť odvážny vyzývateľ:) Dneska som prehral duel s gerym a s tebou, čo ste ma prišli navštíviť, keď som sedel v salóne a popíjal pálenku:)

Uuu to boli prepadnutia, škaredý duelanti:D

Áno treba rozmýšľať, a už od začiatku si dávať body do určitých schopností, špecializovať charakter /to nebol môj prípad/..

Duelant je však silný hlavne keď útočí, keď sa bráni je veľká pravdepodobnosť, že súboj prehrá. Obranca je vždy v nevýhode oproti duelantovi, ak to nie je vojak.

Duelant -> silný útok, vojak -> silná obrana

ak sa stretne duelant proti duelantovi, útočiaci by mal vyhrať, kvôli schopnosti "vystupovanie"

---
A proste Duelanti sú najlepší, a kto tvrdí opak, tak ho navštívi teta Urza:D

nové strašenia:

Večer pred spaním sa radšej vždy pozri sa pod posteľ, či tam náhodou nie je Urza the Dark One:)

Ak nebudeš poslúchať, príde si pre teba Urza!
 

DeletedUser

Guest
A jinak:
Je rozdíl mezi duelem, kdy někdo někoho vyzve a vyzvaný má právo odmítnout, a mezi přepadením, kde vůbec nezáleží na vůli napadeného k boji.
Pokud ovšem i ten vyloženě slabší a "mírumilovný" přijme výzvu k souboji, pak není co řešit.

ty s tim nedas pokoj furt s tim otravujes aby se u tebe stavila Urza matka duelu
 

DeletedUser

Guest
Hehe, to píšete už teraz, ale počkajte, keď budete na niečo dlho šetriť,na nejakú poriadne drahú vec, budete mať tak 5000 dolárov na niečo, a potom príde dáky duelant a bum:)

Já s tebou souhlasím, veškeré zkušenosti, které s duelantama mám, jsou, že se neustále točí kolem nebojových charakterů slabší úrovně a napadají je. Není šance na cokoliv ušetřit a moc to ani nebaví, být stále terčem, který nemá šanci se bránit...
 

DeletedUser

Guest
Blbost. Snad existuje banka, ne? Nepamatuju si, že bych kdy ukradl nad 100 dolarů, a i to zcela výjimečně ...
 

DeletedUser

Guest
asi ano

Pravdou je , že duelant je to má těžké . Dělnická profese zase nejlepší co se týče zdraví a schopnosti utržit peníze /hůře se jim plní úkoly/. Dle zkušenosti motola - peněz moc nemá , ti lepší soupeři peníze schovávají . Pokud je někde na cestě / na návštěvě / a někdo ho napadne ,díky úniku zdraví to má pak hodně těžké . Je to postava pro lidi co věčně sedí u PC .
Když zabijí dělníka , je rád a dva dny má klid . Když duelanta , tak je nahraný .
 

DeletedUser

Guest
Teprve ted jsem si všiml tohoto krásného tématu.
Takže jen pár poznámek :
1) Duelant je nejakčnejší povolání ve hře - tím mi plne vyhovuje.
2) I duelant se muže specializovat a podle toho nachází uplatnění ve hře - všichni víme, že Urza třeba jede charismu, která jí dovoluje vykonávat hodně prací. já například investuji hodne bodů do pasivních skillů a tímpádem mám velký problém najít nejakou vhodnou práci. Ale stále platí to, že duelanta by mely uživit duely. Je tomu tak ?
3) Na duelanta se musíme podívat ze 2 pohledů.
a)Jako na top duelanta ( třeba do 5. místa) - ano tak tento duelant je v háji. Peníze si nevydělá - nebudte naivní, víc jak 100 doll proste nesežene. A expy má hodne rizikové - zajímavé expy jsou jen z duelantů nebo top hráčů. Duelanti na tom budou obdobne jako on a on riskuje, že zadotuje je a nikoli sebe a to se stává !! Top hráči ho převýší levelem a i tam jde s vysokým rizikem.
b) Na hráče na nízkém levelu, který s tím teprve začíná. Ano toto je ráj !
Všude kolem kvanta lidí s nabouchanými penezenkami a výber podle expů nekonečný. Kam ovšem povede varianta b) ? Ano správne, přivede našeho duealanta do bodu a)

Já si nestezuji, jsem rád, že jsem si vybral duelanta, ale je to hodne težké, tedy pokud chcete být mezi nejlepšími.
 

DeletedUser

Guest
[L]o~L~

Uplne suhlasim s Dejavie...
Ja mam duelanta a som s nim velmi spokojny...
Ale na vyhravanie duelov je vhodnejsi vojak ale duelant viac zobere penazi...
Myslim a aj moja rada do buducnosti:
Davajte si vojaka alebo duelanta skutocne sa oplatia...:smoking king:
 

DeletedUser

Guest
Také si myslím, že voják je na duely lepší. Z vlastní zkušenosti vím, že při rozdělování zkušeností tak nějak zapomínám na obranné schopnosti a zvláště pak zdraví se zdůvodněním, že to počká na další úroveň a vojákovi výhody tohle zapomínání tak trochu "korigují".Vždyť kdo by myslel na obranu když chce útočit, že?:loool:

Každopádně kdybych teď měl začít na prvním serveru úplně odznova, tak neváhám a znovu volím vojáka nebo duelanta...
 

DeletedUser

Guest
Docela zajímavý číst zpětně vlastní názory z počátků hry. Protože je to přesně naopak - jako top už tolik duelů neprohraju (z počátku to přičítám menším rozdílům mezi hráči a obrovskému randomu). Peníze nejsou skoro žádné, ačkoli jsem čekal opak. Zkušeností je relativně dost, ačkoli jsem čekal opak. Ale rozhodně ne tak dost, aby to duelanta vymrštilo na první pozice, vlastně bude rád, když udrží krok s pracujícími dobrodruhy.
 

DeletedUser

Guest
Blbost. Snad existuje banka, ne? Nepamatuju si, že bych kdy ukradl nad 100 dolarů, a i to zcela výjimečně ...

Jenže neútočí vždy jen jeden duelant a hlavně ne vždy se dá vydělat nad sto dolarů naráz. Peníze musíš napřed do banky přinést a než tam dojdu, tak jen smutně koukám, co mi z výdělku zbylo. A neznám moc duelantů, co by napadali bojové charaktery, spíš jenom ty, co jdou po dělníkách, protože se nemusí bát odvety...
 
Nahoru