• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Indicie

DeletedUser7836

Guest
zuzupd:
2) ano, jsem si toho vědom, když jsem posílal řešení autorce PM tak jsem to tam tuším psal, když jsem indícii sepisoval poslům tak jsem ji psal ve spěchu, proto jsem se dopustil nějakých chyb ;(
4) tohle jsem si opravdu našel když už jsem měl podezření na řešení
5) a tady jsem si napsal co jsem chtěl, taky mi ta indície moc nesedla :)

Trepifajxl napsal/a:
ne vypravěč, ale průvodce, vypravěč tam není, jedná se síš o trojici do sebe uzavřených monologů

Myslel jsem "vypravěče" indície, nikoliv samotného díla.
 

DeletedUser

Guest
zuzupd:
2) ano, jsem si toho vědom, když jsem posílal řešení autorce PM tak jsem to tam tuším psal, když jsem indícii sepisoval poslům tak jsem ji psal ve spěchu, proto jsem se dopustil nějakých chyb ;(
4) tohle jsem si opravdu našel když už jsem měl podezření na řešení
5) a tady jsem si napsal co jsem chtěl, taky mi ta indície moc nesedla :)

jo, jo, jsou tam chyby v zadání, ale tím spíš, když jsi to i z toho rozlouskl, zasloužíš potlesk

mě ta Persie, král, bitva, nesmrtelnost, inteligence a kontrast zavedla ihned k "armádě nesmrtelných" ovšem pak jsem byl nešťstný z toho letopočtu o kterém vím jen, že se toho roku narodil Michelangelo Buonarotti, ke kterému mi zas náramně seděla inteligence a de facto i kontrast, jenže nic ostatního a tak jsem se do toho náramně zamotal

Myslel jsem "vypravěče" indície, nikoliv samotného díla.

vyřeší tedy tohle ještě někdo, nebo mám dát jedinému řešiteli pokyn, aby pokračoval novou hádankou?
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že nesmrtelnost znamená, že ta hra je nesmrtelná, bude se hrát dokolečka do posledních dní lidský civilizace.
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že nesmrtelnost znamená, že ta hra je nesmrtelná, bude se hrát dokolečka do posledních dní lidský civilizace.

to je sice pěkné, ale takový výklad podléhá značné subjektivitě, objektivně nikdo nemůže vědět co jak dlouho potrvá, co bude z tohoto hlediska smrtelné a co ne

nesmrtelnej je snad jen Kim-Ir-Sen... hoďte sem už někdo další hádanku
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že nesmrtelnost znamená, že ta hra je nesmrtelná, bude se hrát dokolečka do posledních dní lidský civilizace.

Myslela jsem tu nesmrtelnost tak, že i když jsou nějaké figury ve hře sebrány ("zabity"), v další hře zase "ožijí" - hrajeme s nimi znovu. Ty figury (to, co představují) jsou tedy nesmrtelné.

Omlouvám se, pokud se to někomu zdálo zavádějící :-) Pokud znáte někdo písničku od Totáčů, Černobílý svět, pochopíte :smoker:
 

DeletedUser

Guest
Myslela jsem tu nesmrtelnost tak, že i když jsou nějaké figury ve hře sebrány ("zabity"), v další hře zase "ožijí" - hrajeme s nimi znovu. Ty figury (to, co představují) jsou tedy nesmrtelné.

Omlouvám se, pokud se to někomu zdálo zavádějící :-) Pokud znáte někdo písničku od Totáčů, Černobílý svět, pochopíte :smoker:

takhle má ta indicie logiku, navíc pokud dojde pěch na osmou řadu, ožije některá figura ještě během partie
 

DeletedUser

Guest
Pravda Trepíku, já ji pochopil tak, že krále nemůžeš vyhodit jen zmatovat, tudíž je nesmrtelný :).
 

DeletedUser

Guest
1. Nejznámější
2. 68/65
3. "Sue"
4. 28 cm
5. 35
6. 1874
7. polovina 90. let - konec rekordu
 

DeletedUser

Guest
Pardon, pokud budu zadávat někdy příště, čísílka trošku vynechám :coolie:
 

DeletedUser7836

Guest
1. Nejznámější
2. 68/65
3. "Sue"
4. 28 cm
5. 35
6. 1874
7. polovina 90. let - konec rekordu

zuzupd posiela krásny pozdrav.

tyrannosaurus
1. no asi jo
2. doba kdy asi žil
3. největší exemplář
4. délka zubů
5. no to nevim, nechám se podat
6. první nález
7. přišel o titul největšího
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Gratuluji k uhádnutí. Zde jsou vysvětlivky:

1. Nejznámější - ze všech dinosaurů
2. 68/65 - žil před 68-65 miliony let
3. "Sue" - největší exemplář, pojmenován podle nalezitelky
4. 28 cm - délka zubu
5. 35- počet nalezených koster
6. 1874 - první nalezený exemplář
7. polovina 90. let - konec rekordu - až do této doby držitel titulu největšího teropoda
 

DeletedUser

Guest
Tady je jedna jednoduchá pro všechny:

1) populární
2) Harvard
3) LAMP
4) USA
5) 250 000
6) papírové letáky
7) modrá
 

DeletedUser

Guest
Ano, je to Facebook.

250 000 je průměrný počet nových uživatelů za den a podle papírových letáků pro prváky dostal své jméno.
 

DeletedUser

Guest
tak já již zveřejním správnou odpověď na mou hádanku, kterou vyřešil pouze Zuzupod

odpověď je Stalker, postava ze stejnojmenného filmu Andreje Tarkovského

...

Nostalgický pohled do zrcadla,
v něm oběť, tvář malíře ikon se zračí,
malíře, jenž nosí jméno mého otce.

Krátké spočinutí, piknik u cesty, je mi vzdálen,
při mém putování, na kterém jsou mými druhy
tvůrce vět a šiřitel myšlenek.

Oba jsou mými protiklady, stěží si můžeme rozumět,
na cestě, kterou je vedu a která se klikatí,
jako by se stále vzdalovala svému cíli.

...

první odstavec obsahoval další filmy tohoto režiséra: Nostalgie, Zrcadlo, Oběť, Andrej Rublev (malíř ikon)... dále obsahovala jméno režiséra - Andrej

druhý odstavec - Piknik u cesty - literární předloha, vzdálená, protože z ní režisér použil velmi málo... ve filmu se jedná o cestu hlavního hrdiny, na které ho provází Spisovatel (tvůrce vět) a Profesor (šiřitel myšlenek)

třetí odstavec - popis vztahu všech tří postav, popis cesty, která nikdy nevede přímo
 

DeletedUser

Guest
Zrozen z vody a s vodou odejdu z tohoto světa,
poset hvězdami, které zebou.
Mé objetí je smrtící, mám sílu, která zničí celé vesnice,
avšak dokážu i pomáhat od utrpení.

Mno, tak to by člověk neřekl, co se všechno může narodit v mé mysli. Nehledejte v tom nic zvláštního a pokud myslíte že víte, napište mi PM. Obávám se, ale žej e to stejně strašně jednoduchý, no ale omluvte to prosím, protože s tím nějak nemám moc zkušeností a tak...
 
Nahoru