• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Indicie

DeletedUser

Guest
Mě snad napadá jenom voda.

Z černých hlubin oceánů se objevili první živé organismy. No a pak, že zavlekla hlad nemoci válku, to bych viděl jako odkaz na námořní přepravu krys, které sežraly úrodu, moru nebo vojáků...
 

DeletedUser

Guest
K druhé to moc nesedí (pokud ji nechceš vykládat jako střet civilizací). Ale neříkám, že je to úplně špatně, je to hodně blízko.

Nemusis to vykladat jako stret civilizaci. Valka je jednim z vydobytku civilizace. Kdybych to doplnil:

Z širých plání až k městům z mramoru,
vedla jsem (ja "civilizace", sve dite) zkázu (=valku) a přelom věků (dusledek pokroku nebo valky, oboje vydobytek civilizace).

Sedi to do te miry do jake je clovek schopen to "spravne" vylozit.
Problem s metaforami a alegoriemy je, ze jen autor vi jak to myslel. Obracene si v tom kazdej najde to co se mu zrovna hodi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2886

Guest
Civilizace by se na to možná nacpat dala ale asi jako když pete kostku do kruhového otvoru. Jsou tam věci, na které némůže sedět, respektive, jo mohla bi ale dostaváte se k tomu poměrně delším opisem a úvahou
Ergo, ještě něco může sedět lépe a příměji. Jinak ste se začali motat správným směrem

mimochodem, voda (naštěstí pro nás všechny) je dosti konkrétní
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Civilizace by se na to možná nacpat dala ale asi jako když pete kostku do kruhového otvoru. Jsou tam věci, na které némůže sedět, respektive, jo mohla bi ale dostaváte se k tomu poměrně delším opisem a úvahou
Ergo, ještě něco může sedět lépe a příměji. Jinak ste se začali motat správným směrem

mimochodem, voda (naštěstí pro nás všechny) je dosti konkrétní

potíž je, že u jiných hádnaek se obtížně hledá směr a když již se najde, je obvykle jediné řešení, kdežto u téhle byl směr ihned víceméně jasný, ale řešení se nabízí větší množství

mě napadá dobrých 20 pojmů, které by se tam daly nacpat, jenže jmenovat je tak dlouho až se trefím asi není účelem hry
 

DeletedUser

Guest
Dlouho tu nic nebylo, tak sem dám další indicie.

1. Upír
2. "Je to ve hvězdách"
3. 2 nohy, 4 nohy...
4. Wodan, bůh jest tajemný
5. Slovo o pluku Igorově
6. Oheň, živel všemocný
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
jediné, co mi při tomto stojení napadlo, jsou slova válka nebo boj

1) upír (nemrtvý) - není možné ho skoro podle pověstí zabít, jeho život je každodenní boj (o potravu nebo přežití)
2) "je to ve hvězdách" - jedná se o výrok, ale spíše jsem to pojala tak, že výsledek je neznámý (což u bitev většinou bývá)
3) 2 nohy, 4 nohy - zřejmě jsou tím myšleni bojovníci?
4) Wodan, bůh jest tajemný - o něm jsem našla, že je to bůh smrti, války a magie, patron bojovníků
5) Slovo o pluku Igorově - vypráví o tažení knížete Igora a jeho pluku (tedy o válce)
6) Oheň, živel všemocný - v ohni se upravují meče a další zbraně, ohněm se vypalovaly vesnice..

nu nevím, zda je má úvaha správná
 

DeletedUser

Guest
Mno to mi přijde moc ... obecné, nesedící. Hledal bych spíše nějaký odkaz na nemrtvé, upíry, nekromancery, Drákulu...
 

DeletedUser

Guest
Nemohu si pomoct, nějak mi z toho vychází Slunce. Někteří možná budou považovat mé výklady indícií za přihlouplé, ale proč se veřejně nezesměšnit :)


1. Upír.... Sluneční svit a jeho vztah k upírům je snad jasný
2. "Je to ve hvězdách".... Slunce je hvězdou
3. 2 nohy, 4 nohy... Pro mě nejobtížnější část skládanky... násobení počtu díky stínu? Opravdu nevím
4. Wodan, bůh jest tajemný... kromě jména Odinova je Wodan i jeden z asteroidů v pásu planetek obíhajících Slunce
5. Slovo o pluku Igorově.. pokud si pamatuji dobře ze školních let v tomto eposu mělo svůj význam Slunce, zatmění Slunce nebo něco podobného (dlouhá doba)
6. Oheň, živel všemocný Slunce jako obrovská hořící koule (i když to je hodně volný výklad)
 

DeletedUser

Guest
vlkodlak jako nepřítel upírů, vlk je zasvěcen Wodanovi, vlkodlak má 2 i 4 nohy, způsobuje spalující zranění (oheň), není to ani tak ve hvězdách jako v měsíci (úplňku), nejstarší zmínka o vlkodlacích je ve Slově o pluku Igororvě
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jo taky mě docela štve že tady nejsou výsledky starších hádanek, zajímalo by mě to.
 

DeletedUser

Guest
Tak já si vyberu jednu darovanou výhru :)

vyjmečně hledáme abstraktní věc, respektive pojem


Za dávných časů vnesla jsem život,
z černého srdce na celý svět.
Z širých plání až k městům z mramoru,
vedla jsem zkázu a přelom věků.
Z morových měst k panenské zemi,
zavlekla hlad, nemoce, válku.
Dnes má vést chudé za lepším bytím.

Kupříkladu.
 

DeletedUser

Guest
Johndere, přes měsíc to tu zelo prázdnotou, tak jsem si dovolil sem něco přidat. Taky děkuju za příspěvky k té mé otázečce, zvlášť za tip Slunce, ten se mi líbil nejvíc .)
Jinak na správnou otázku přišel pwyll, tedy na vlkodlaka.

1. Upír- je známo, že upíři a vlkodlaci spolu již několik staletí vedou války
2. "Je to ve hvězdách" - nebylo myšleno doslovně, tedy to bylo o to těžší. Myslel jsem jako nejbližší těleso k Zemi ve vesmíru. Tedy měsíc. A právě za měsíčního svitu, za úplňku, se člověk trpící lycantropií měnil ve vlka
3. 2 nohy, 4 nohy... - zde je to jasné, člověk má dvě nohy, zatímco po přeměně má vlk již nohy čtyři
4. Wodan, bůh jest tajemný- z germánských představ byl vlk zvíře zasvěcené Wodanu (Odinovi)
5. Slovo o pluku Igorově- první zmínka o vlkodlakovi
6. Oheň, živel všemocný- jedna ze dvou zbraní, které na vlkodlaka platí. Druhá je stříbro.
 

DeletedUser

Guest
vyjmečně hledáme abstraktní věc, respektive pojem


Za dávných časů vnesla jsem život,
z černého srdce na celý svět.
Z širých plání až k městům z mramoru,
vedla jsem zkázu a přelom věků.
Z morových měst k panenské zemi,
zavlekla hlad, nemoce, válku.
Dnes má vést chudé za lepším bytím.

No tohle je migrace, musím to vysvětlovat?
 

DeletedUser

Guest
předpokládám, že to bude jednoduché, jen napovídám, že důležitá je i první řádka
jedná se o jistý výplod lidské mysli

Uši už nechtějí naslouchat
o učení těch psů božích
zneužitém
po válce vedené jeho jménem
ze Světa starého
beroucí tělo beránka božího
vodu i oheň
a provaz do Světa nového
 

DeletedUser

Guest
Jestli dovolíte, tak také jedno dám.. :hoj:

1) po "O"
2)...a to se povíííí!
3) já s tebou "KA"
4) já s tebou "NE.KA"

:::))::
 

DeletedUser

Guest
1. Narozen v Itálii
2. Vládl v letech 1600-1750
3. "Jsem Michelangelo Buonarroti, líbí se Vám moje dílo?"
4. Postaven do oválu či elipsy, půdorys kruhu
 

DeletedUser

Guest
ok - takže můj tip je Baroko

jak jsem se k tomu dostal ?

1) Narozen v Itálii = Pochází z Itálie
2)Vládl v letech 1600-1750 = to je doba kdy byl :-) (150 let je moc dlouhá doba na to ,aby vládl 1 člověk - nejdříve jsem myslel že to bude nějaký rod )
3)"Jsem Michelangelo Buonarroti, líbí se Vám moje dílo?" = to nevím,jak si to mám spojit - Michelangelo je renesančí umělec - tímto jsem se dostal k těm uměleckým směrům
4)Postaven do oválu či elipsy, půdorys kruhu = opět nevím ... snad se tyto prvky vyskytovally v architektuře :-)


EDIT: teď jsem trochu četl o tom baroku a píše se tam něco o tom,že Michelangelo je představitelem přechodu od renesančního umění k manýrismu a baroku - takže ta 3 tam taky sedí ... ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru