• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

IQ aneb inteligence

DeletedUser

Guest
To máš pravdu, ale kdo by si nevšiml kluka s IQ 289 ( nebo-li 22 letitého člověka) a mě je jen 13 let. Mám možnost to dotáhnout daleko, já na to mám!

PS: Nemysli si že se s tím IQ chci nějak vytahovat, kdyby to nebylo potřeba tak ho sem nedávám.
 

DeletedUser

Guest
Počkej to máš fakt tolik ? Tak to máš hodně před sebou, hlavně nikde nesmíš zaostat. Hodně štěstí s tímto. ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
TAk tomu nevěřím.....vždyt nejchytřejší člověk měl doted 191....a tebe bych podle toho jak píšeš,typoval tak na 160...
 

DeletedUser

Guest
TAk tomu nevěřím.....vždyt nejchytřejší člověk měl doted 191....a tebe bych podle toho jak píšeš,typoval tak na 160...

Co je to IQ? To vymyslel nějakej člověk. Nějaký testy. Aby moh někdo sestavit takovej test, musel by vědět všechno(hlavně o lidský mysli). Nikdo takovej neni.
Snažili se nějak odhadnou, co a jak testovat podle ostatních lidí.
Tudíš IQ a "chytrost" nějaký osoby můžou bejt úplňe rozdílný.

IQ je pouze ohodnocení člověka podle ostatních v dané věci. Nemůže bejt zobrazením člověka.
 

DeletedUser2886

Guest
Co prosímtě považuješ za zobrazení člověka? Olejomalbu? Psychologickej profil? CV?
IQ je fragmentem, který vyjadřuje abych tak řekl duševní potenciál jedince. Samozřejmě, že musí být vytvořen na základě měření rozdílu, protože nelze stanovit IQ=0
A stupeň poznání lidské mysli je na dostatečné úrovni, nebo lidská mysl je dostatečně omezená (jak libo) aby se dalo říct, že vzorce vložené v těch testech fungují
 

DeletedUser

Guest
...
vzorce vložené v těch testech fungují

Fungují, ale pouze v jejich poli působnosti.
Podle IQ můžeš na hodně procent určit, jestli bude běkdo lepší v nějaký soutěži než někdo jinej, ale jinde se vůbec nemusí shodovat se skutečností.

Dám takovej HODNĚ spekulativní, divnej a částečně i zaujatej příklad(právě v takovejhlech případech může bejt IQ zavádějící):
Co je lepší? Komunismus(Plánovaný hosp.) nebo Kapitalismus(Tržní hosp.). Podle mě Plánovaný-Je mnohem, ale fakt mnohem výhodnější, ale za cenu dočasnýho omezení. Je to pravda? Člověk s vyšším IQ by řek? Měl by mít větší znalosti a měl by líp uvažovat - Když někdo bude řikat, že Komunismus je lepší, řeknete si, že je chytřejší?

Je to ttrochu divnější příklad, ale o to mi jde...


Člověk poznal pouze část člověka. I s touto částí se dá počítat, ale tyto počty nejsou vždy správné...
 

DeletedUser

Guest
Fungují, ale pouze v jejich poli působnosti.
Podle IQ můžeš na hodně procent určit, jestli bude běkdo lepší v nějaký soutěži než někdo jinej, ale jinde se vůbec nemusí shodovat se skutečností.

Dám takovej HODNĚ spekulativní, divnej a částečně i zaujatej příklad(právě v takovejhlech případech může bejt IQ zavádějící):
Co je lepší? Komunismus(Plánovaný hosp.) nebo Kapitalismus(Tržní hosp.). Podle mě Plánovaný-Je mnohem, ale fakt mnohem výhodnější, ale za cenu dočasnýho omezení. Je to pravda? Člověk s vyšším IQ by řek? Měl by mít větší znalosti a měl by líp uvažovat - Když někdo bude řikat, že Komunismus je lepší, řeknete si, že je chytřejší?

Je to ttrochu divnější příklad, ale o to mi jde...


Člověk poznal pouze část člověka. I s touto částí se dá počítat, ale tyto počty nejsou vždy správné...

Máš pravdu, příklad je divný a zaujatý. Centrálně řízené hospodářství má smysl jenom v malém měřítku, ve velkém se ukazuje stagnující. Takže rozhodně se nedá mluvit o dočasném omezení, protože má naopak dlouhodobé omezení (výrobky nemají potřebu se zlepšovat, lidi nemají potřebu se zlepšovat, slabý podnik se udrží na úkor silného).
Čili bych se chtěl zeptat v čem ti přijde plánované hospodářství lepší než volný trh?

Další věc, extrémní levice x extrémní pravice. Extrémní levice je pro totální omezení svobody člověka, stát má zasahovat do každé záležitosti. Extrémní pravice je pro svobodu člověka omezenou pouze svobodou jiného člověka, stát má chránit majetek a práva jedince, nic jiného (ideálně neexistuje vůbec, protože lidi jsou hodní).

Pro neznalé, pravděpodobně nemyslím levicí a pravicí to, co obyčejně slýcháváte ve zprávách. Používám sice standardní evropské (francouzské) dělení, ale ono je nějak v obecném kontextu deformováno...

Když někdo bude říkat, že je komunismus lepší, nebudu si myslet že je ani chytřejší, ani hloupější. Pravděpodobně se ho pouze zeptám, co ho vede k takové myšlence. Z argumentace pak poznám jeho "sociální inteligenci". "Inteligence", "chytrost" (a pod.) člověka bych neměl skutečně posuzovat podle jeho názoru, ale podle schopnosti názor obhajovat, či o něm přemýšlet.

Mimochodem i tou inteligencí je to trochu OT, jestli plánujete delší debatu, tak mi napište, já vytvořím nové téma ;)

Ještě jedno upozornění, mluvíme o levici a pravici v ekonomickém a společenském kontextu, nemluvíme a nebudeme mluvit v nějakých historických návaznostech. Jestli tu takový příspěvek uvidím, ihned ho smažu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
To máš pravdu, ale kdo by si nevšiml kluka s IQ 289 ( nebo-li 22 letitého člověka) a mě je jen 13 let. Mám možnost to dotáhnout daleko, já na to mám!

PS: Nemysli si že se s tím IQ chci nějak vytahovat, kdyby to nebylo potřeba tak ho sem nedávám.

omlouvám se, zuzupd, ale na tohle bych ráda reagovala..

na škole jsme měli psychologii a bylo nám řečeno, že při měření IQ pomocí testů se musí rozlišovat mentální a chronologický věk jedince (jinými slovy vyspělost mozku je u dítěte jiná než u dospělého a proto jsou testy zkreslené)..

Za průměrné IQ se považuje IQ v rozmezí 90 - 110, tedy běžné osoby, které mají maturitu by měly být někde zde..

Pokud člověk jde na vysokou, tak se jeho IQ pravděpodobně podle studií pohybuje někde v rozmezí 120 - 140..

ale nikdy jsem, ehmm, neslyšela.. že by někdo měl IQ přes 200, to jsi trošku přestřelil..

600px-IQ_curve.svg.png


článek o IQ - inteligenční kvocient
 

DeletedUser

Guest
suhlasim s darling ja chodim na gymo moje IQ tykve je pdla testu 110 a mam 15rokov ale nikdy som nepocul o IQ nad 200 to nemal ani Einstein

preklep je preklep stava sa :D
 

DeletedUser

Guest
Většinou píšte o IQ hlouposti (kromě darliga, samozřejmně), proto vám tady dám výborný a přitom stručný článek na wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/IQ, v podstatě totéž psala i darling...
Pro Cleona Albert Einstein měl IQ 160, bývá považován za největšího vědece všech dob, stvořitel teorie relativity, nositel Nobelovy ceny...myslím, že nemusím pokračovat... nic proti tobě, ale buť si vymýšlíš, nebo tě očekává opravdu nádherná budoucnost...
(kdyby jste mi nevěřily http://cs.wikipedia.org/wiki/Einstein a IQ celebrit (včetně Einsteina) tady http://test-iq-online.cz/iq-celebrit.php )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já to mám od psychologa!!! Takže žádné výmysly.

Edit:
Tak se taky pochlubte, když do mě tak šťouráte. Jo jinak Albert Einstain měl menší mozkovou hmotu a přesto byl chytrej, takže měl určitě IQ jinde protože musel být chytřejší než 160.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já jsem slyšel o Einsteinovi,že pár nápadů sebral své manželce.....a že to byl velký šovinista,který nikdy doma s ničím nepomohl,a jeho manželka(taktéž vědkyně) musela všechno dělat sama...
 

DeletedUser

Guest

Huh, co já si pamatuju, tak inteligence není definovaný pojem, respektive nemá jednotnou definici...

Jako jestli se chcete chlubit tak jóóó, mám asi 160. Je mi to na nic, protože myslím že více určující je talent na cokoliv, kterej mi schází. Čili budu asi obyčejný řadový občan :)
A mám též za sebou několik campů dětské mensy jako praktikant a lektor, čili si dokážu vytvořit představu jak vypadá "inteligenční společenská elita".
 

DeletedUser3698

Guest
Kdyz jsme u toho ja mam 144, je mi to k nicemu, jenom velmi vynikam v matematice a logickem mysleni...
btw vite ze geniusem se nazyva clovek s IQ 140+? :)
 

DeletedUser

Guest
Hmmm

U psychológa im vyšlo 2xIQ 166.
Teraz sedím viac času pri PC a ostatné veci zanedbávam, takže vynikám len v matike a logických vysvetleniach.

Cleon, koľkokrát ti to u psychológa vraveli?
Tiež sú IQ testy na nete, niesú však presné, tu sú moje výsledky - 155, 169, 171, 180, 195. Proste, stále inak.
 

DeletedUser3698

Guest
Nevdel jsem ze IQ ukazuje pouze vyspelost jedince v logickem mysleni :)
 

Deleted User - 31870

Guest
tak ono taky záleží hodně na tom, kdy ty testy děláte, v jakém prostředí, zda vás něco rozptyluje, jak se momentálně cítíte..

takže testy mohou dost zkreslovat - většinou pokaždé vychází s menšími rozdíly jinak..
můj průměr je někde kolem 134, ale to o ničem nevypovídá ;) maximálně značí, že člověk má předpoklady pro logické myšlení

PS: abych nezapomněla, hodně taky záleží na tom, v jakém prostředí vyrůstáte (to většinou lidi motivuje)

2Halalí: jsem holka ;)
 

DeletedUser

Guest
tak ono taky záleží hodně na tom, kdy ty testy děláte, v jakém prostředí, zda vás něco rozptyluje, jak se momentálně cítíte..

takže testy mohou dost zkreslovat - většinou pokaždé vychází s menšími rozdíly jinak..
můj průměr je někde kolem 134, ale to o ničem nevypovídá ;) maximálně značí, že člověk má předpoklady pro logické myšlení

PS: abych nezapomněla, hodně taky záleží na tom, v jakém prostředí vyrůstáte (to většinou lidi motivuje)

2Halalí: jsem holka ;)

Souhlasim...
Já ty testy nesnášim. Co sem psal(Vlastně jsem psal jenom ty na netu, ale nechtělo se mi posílat tu SMS, jinak moje IQ mi zatím nikdo neřek nebo si to nepamatuju:loool:) byly hlavně takový to doplňte obrázek do řady. Udělám prvních několik a přestane mě to bavit a když je jich tam několik desítek a je to pořád to samý, tak buď se na to vykašlu uplně nebo napíšu to první, co mě napadne. Potom, pochopitelně, je ten výsledek horší...
 
Nahoru