• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

IQ aneb inteligence

Deleted User - 31870

Guest
nám ty testy dělal učitel na psychologii, který se tím i bokem živil a testy byly opravdu nudné.. :) vesměs obrázky, něco málo jiného.. asi 200 otázek při nichž se člověk už dost nudil a na konci mu bylo i jedno, co zaškrtne.. :)
 

DeletedUser

Guest
Tak to sem asi divnej, páč já se u takovejhle testů hrozně bavím :)
A to všechny možný, obrázky, asociace, práce s textem, na tom hrozně ujíždím.
Zrovna koncem května budu dělat testy obecných studijních předpokladů od scia a ty sou postavený na něčem podobnym. Ale většinou v nich končím bídně :( Holt nebudu nejsotřejším nožem v šuplíku.
 

DeletedUser

Guest
Tak to sem asi divnej, páč já se u takovejhle testů hrozně bavím :)
A to všechny možný, obrázky, asociace, práce s textem, na tom hrozně ujíždím.
Zrovna koncem května budu dělat testy obecných studijních předpokladů od scia a ty sou postavený na něčem podobnym. Ale většinou v nich končím bídně :( Holt nebudu nejsotřejším nožem v šuplíku.

:loool::loool: Nedávno jsem dělal přijímačky na Gymnázium J.Keplera a tam jsou i Scio testy na studijní předpoklady a měl jsem skoro 100% :cool1:

Špatně jsem odpověděl na otázku:
Co je nejpodobnější s dvojicí sobecký : obětavý
(A) unavený : rychlý
(B) drahý : výhodný
(C) opilý : střízlivý
(D) přísný : spravedlivý
(E) lakomý : bohatý

Tak co??
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
jj, NSZ jsou dobrý.. tam to bylo o něčem jiným než testy na IQ.. akorát jsem nikdy nepochopila, k čemu mi ty testy jsou dobrý..

konkrétně tedy např. v NSZ - OSP je čeština, matematika a logika.. ale proč v češtině mam vybírat nejvhodnější slovo z několika možností, které by mi pasovalo do zadání? vždyt ty testy se posílají na vysoký školy a tohle jim o mne nic nepoví..

logiku, matematiku i tu češtinu beru v pohodě, to by měl mít každý šanci zabodovat - ale u té češtiny by se mi spíše zamlouvaly až ty články, kde vybíráš správná tvrzení..

:loool::loool: Nedávno jsem dělal přijímačky na Gymnázium J.Keplera a tam jsou i Scio testy na studijní předpoklady a měl jsem skoro 100% :cool1:

taky jsem je dělala na střední, to byly pohodový testíky.. :)
 

DeletedUser

Guest
No ... tak podľa odhadov

Vôbec najvyššie IQ v histórii vo výške 220 mal podľa odhadov taliansky maliar, sochár, vedec a vynálezca Leonardo da Vinci.


Ešte pár štatistík :
Prehľad niektorých žijúcich osobností s najvyšším odhadovaným IQ

Meno Povolanie Krajina pôvodu Hodnota IQ
1. Garry Kasparov Šachista Rusko 190
2. Philip Emeagwali Matematik Nigéria 190
3. Bobby Fischer Šachista USA 187
4. Marilyn vos Savantová Spisovateľka USA 185
5. James Woods Herec USA 180
6. John H. Sununu Politik USA 180
7. Benjamin Netanjahu Politik Izrael 180
8. Andrew Wiles Matematik Veľká Británia 170
9. Judith Polgárová Šachistka Maďarsko 170
10. Robert Byrne Šachista Írsko 170
11. Bill Gates Podnikateľ USA 160
12. Paul Allen Podnikateľ USA 160
13. Stephen Hawking Astrofyzik Veľká Británia 160
14. Dolph Lundgren Herec Švédsko 160
15. Clive Sinclair Matematik Veľká Británia 159
16. Sharon Stoneová Herečka USA 154
17. Madonna Speváčka USA 140
18. Geena Davisová Herečka USA 140
19. Hillary Clintonová Politička USA 140
20. Shakira Speváčka Kolumbia 140
21. Bill Clinton Politik USA 137
22. Al Gore Politik USA 134
23. Arnold Schwarzenegger Herec USA 135
24. Jodie Fosterová Herečka USA 132
25. Nicole Kidmanová Herečka USA 132
26. George Bush Politik USA 125
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Leonardo da Vinci je opravdu zajímavá osobnost historie..

250px-Mona_Lisa.jpg


když se podíváte na obraz Mony Lisy, tak si můžete povšimnou zajímavého pozadí (příliš velké převýšení horizontu na stranách za ní), stejně jako se dříve vědci domnívali, že postava dívky je ve muž podle podivného úsměvu (nakonec vědci přišli na teorii, že je to úsměv ženy po porodu).. nezvyklá je ale i jeho další malířská technika - zobrazení dívky do půli těla (tehdejší malíři malovali především celé osoby) a pak taky pohled Mony na pozorovatele (tzv. živý obraz)..

jen je škoda, že ji v Louvru vystavují za několika skly, přes které se nedá pořádně vyfotit.. pro obraz je to samozřejmě dobře, protože se tolik nepoškozuje od blesků fotoaparátů..

jinak většina objevů historie byla prý náhodná, když vědci hledali odpovědi na jiné otázky a náhodou při tom něco vynalezli.. :) nejvíce jsou změny poznat na technice a v lékařství
 

Deleted User - 31870

Guest
No zkoumají tvoji schopnost asociace a analýzy textu. Tuhle část jsem míval vždycky nejlepší, na ni mi nehrab :D

Ukazuje to tvoje předpoklady na studium, schopnost myslet a vyhodnocovat, já myslím že to poví dost.

:devil: neboj, sahnu si jen prstíčkem...
máš pravdu, ukáže jakou mám schopnost analyzovat text a vyhodnotit situaci.. ale bohužel se tam již moc nepočítá s tím, že každý člověk má trošku jinou slovní zásobu a jiné jazykové cítění.. je totiž nemožné, aby jsi potkal člověka, který by měl stejnou aktivní slovní zásobu (pasivní je většinou podobná u zájmově či oborově vybraných lidí)
 

DeletedUser3698

Guest
Nekdo tu psal ze IQ testy jsou nudne. Ja se pri takovem stylo otazek naramne bavim. Proste me hrozne bavi nad necim premyslet. Nejradsi mam matematickou olympiadu, to je velmi prijemna davka premysleni a zabavy. ;)
 

DeletedUser

Guest
Otázkou je, kde si kdo IQ dělal, jelikož všechny testy, kvízy a podobně udávají jiné výsledky...
 

DeletedUser

Guest
Otázkou je, kde si kdo IQ dělal, jelikož všechny testy, kvízy a podobně udávají jiné výsledky...

Ale přibližně by to mělo sedět...Pokud ten test dělaj pořádně, tak sem můžou výsledky dvou testů shodovat, ale když to nějkdo dělá třeba pro peníze, může ho udělat špatně...
 

DeletedUser3698

Guest
Tak samozrejme tu vsichni udavaji vysledky od k tomu kompetentniho psychologa. Pokud si nekdo udelal IQ test na internetu.... tak se radsi nebudu vyjadrovat, protze to ma od normalniho testu asi tak stejne daleko jako kolobezka od letadala a presnejsi IQ test by vam udelala vase prabababicka.
 

DeletedUser

Guest
proboha lidi, IQ neboli inteligenční kvocient je číslo, které udává poměr mentálního a fyzického věku jedince (násobeno stem), je to záležitost vývojové psychologie, neboli objektivně aplikovatelné u dětí

u dospělých již značně relativní a ovlivnitelná záležitost (a to mluvím o klinických testech, nikoli nějakých hurá testech, co se vyskytují na internetu)

sociologicky vzato ve statisticky silném měření IQ odpovídá i u dospělých, tj. kopíruje křivku Gaussova rozložení tak jako všechny přirozené jevy ve společnosti, u většiny jedinců - subjektů - selhává, resp. není dostatečnou výpovědí o jedinci, protože popisuje jen část osobnosti a to ještě nepřesně

u některých zde diskutujících, argumentujících čísly, mám pocit, že vůbec netuší o čem vlastně mluví, natož pak co se s nimi děje
 

DeletedUser

Guest
Podle testu je moje IQ 170 a to je mi 10 let.Je to nějak rozbitý :D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Guest
Nesmíš věřit IQ testům z internetu, spíše se běž poradit s psycholožkou, ta má ty dobré testy.
 

DeletedUser6989

Guest
IQ

IQ,čísla ani tabulky o člověku nic nevypovídají:loool:
 

DeletedUser6123

Guest
tolik IQ mít nemůžeš je to až moc nejchytřejší člověk v ČR je 17 letá holka a má IQ něco přes 170. a ty tolik IQ mít nemůžeš.
IQ testy na netu jsou o ničem to jsou lepší u psychologa
 

DeletedUser

Guest
Třeba je Batman bratr té ségry, a je ještě nadanější...

Všichni píšete, že máte obrovské IQ, já mám nějakých 132 a stačí mi to :-) Nepřipadám si až zas tak hloupá.
Jen mne udivuje, že spousta vás pak patří do kategorie 0,2% populace .... nemyslim si, že opravdoví inteligenti tráví čas takovou, řekněme hrou jako je The-west :)
 

DeletedUser6123

Guest
132 je hodně já bych se spokojil klidně s 120 ale myslím že mám víc.
 
Nahoru