• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Islám

DeletedUser

Guest
Abych byl upřímný,tak o Islámu nevím vůbec nic.
Jen mě zaráží,že k němu tolik lidí cítí antipatie.
Proto zde pokládám naivní otázku,na kterou snad dostanu nenaivní odpověd.
PROČ?
 

DeletedUser

Guest
Myslim, ze to bude obycejna xenofobie a taky strach z toho, ze "muslim=terorista" (jak nam vstipil pan Bush).

Je to jenom muj nazor.
 

DeletedUser6989

Guest
Hned jak jsem viděl téma,věděl jsem,že v tom máš prsty :::)):: Podle mého názoru je to jednoduché - Arabové (vyznávající islám) jsou díky médiím považováni společností za nebezpečné.Teroristické organizace,omezování práv (žen,homosexuálů...),fanatismus - to vše lidé spojují s Islámem.Navzdory faktům však není Islám agresivním náboženstvím.Jde jen o to,že lidé,kteří konají ve jménu své víry často opustí její podstatu a stanou se vraždícími fanatiky.Islám jako takový je náboženství jako jiné,a také jako každé náboženství má svou stinnou stránku.Křesťanství je také mírumilovné náboženství, v jehož jménu se páchaly největší zla lidstva [křížové výpravy,pogromy židů,hony na čarodejnice,doba temna (bez které bychom nyní byly technologicky o 400 let napřed),inkvizice...].Toto jsou hříchy vyznaváčů,ale ne samotného náboženství.Proč se odsuzuje Islám a ne jejich zfanatizované vyznavače propagujicí svatou válku na to asi nikdo nedokáže odpovědět.Korán jsem nečetl,ale ty asi ano - Jak se staví islám k bezvěrcům,nebo jiným náboženstvím popř. snaží se islám vnucovat svou víru ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jedna věc je debata o islámu a druhá o islámském fundamentalismu.
 

DeletedUser

Guest
Všichni máte pravdu, až na deliho - já ti dám nic, naučil jsi mě toho o islámu a s ním související historií víc než o kolik bych se sám zajímal bez tvého postrčení.
JInak máš tam nepřesnost, veny - i muslimové pořádali "křížové výpravy", akorát jim říkali džihád (=svatá válka?). A na rozdíl od křížových výprav, kde tomu bylo naopak, byla většina džihádů úspěšná.
Proti islámu nic nemám, naopak si myslím že může být i přínosem naší kultuře. Avšak na druhou stranu se nedivím, že se muslimové u nás uzavírají do svých komunit a nesnaží se o kontakt s vnějším světem, zvláště když vidím rasismus a xenofobii mnoha lidí u nás.
 

DeletedUser

Guest
Je ale fundamentalismus ryze špatnou věcí?
Vždyt i v Husově dílo bylo částečně prodchnuto fundamentalistickými myšlenkami.
A je u nás označována za pokrokové dílo.

Jak se staví islám k bezvěrcům,nebo jiným náboženstvím popř. snaží se islám vnucovat svou víru ?

Přestože o islámu nic nevím,dovolím si odpovědět-nepřímo ano.

"Bezvěrci" platili větší daně,a měli horší postavení než věřící.
Tedy lidé se začali "odevzdávat Bohu",aby nemuseli tolik platit a kvůli postavení.
 

DeletedUser

Guest
Ano, ale představitelé každého náboženství chtějí dostat lidi k sobě - buď ze zištných důvodů (peníze, moc - to je většina) tak z důvodů ryze upřímných . láska k člověku jako takovému a víra v to že jen jeho víra je ta pravá a jen skrze ní se může člověk dostat v další, lepší život. Tohle je ovšem naprostá menšina.
 

DeletedUser6989

Guest
JInak máš tam nepřesnost, veny - i muslimové pořádali "křížové výpravy", akorát jim říkali džihád (=svatá válka?). A na rozdíl od křížových výprav, kde tomu bylo naopak, byla většina džihádů úspěšná.

Neřikám že ne.Pouze jsem uvedl křížové výpravy mezi hříchy středověkého křešťanství.
"Bezvěrci" platili větší daně,a měli horší postavení než věřící.
Tedy lidé se začali "odevzdávat Bohu",aby nemuseli tolik platit a kvůli postavení.
Pořád lepší než postoje křesťanům vůči jiným náboženstvím/ateistů.
 

DeletedUser

Guest
No, ono jak kde. v některých částech "muslimského světa" bylo přiznání k jiné víře mnohem nebezpečnější než v určitých částech "křesťanského světa.
 

DeletedUser

Guest
V muslimské části světa bylo často nebezpečné příznání i k jednotlivým náboženským proudům.
Srovnávat postoje muslimů ke křestanům gloábálně a celo historicky nelze zrovna jednoduše...Vždy záleželo na právním směru,vládcům a podobné havěti...
 
souhlasím s Venym,ale problém asi nastává tam,kde čeho je moc,toho je příliš.Souvisí to s mnohdy s totálním vyplachováním mozků již od dětství,s neochotu se vyrovnat s tím,že ,,já,, můžu věřit v něco jinýho,protože ten Nejvyšší pravil ,,já jsem tvůj jediný bůh.Je pravda,že nezměrný utrpení přinášeli křestané do zemí,který si chtěli uzurpovat,ale asi se tahle víra už dostala na práh za který už nechce(nemůže) vstoupit.
Je málo zpráv ze zemí,kde vládne budhismus,potažmo hinduismus o tom,že by zde propukaly velký emoce a náboženská nesnášenlivost.
Dost se rozmáhají v křestanským světě různý ekumenický církve,které také uznávají toleranci vůči jinejm druhům naboženství a chtějí spolupracovat.
O křest.jsem se zmínil,budhismus a hinduismus jsou snad dostatečně toleratní už ve svojí podstatě,ale kde se to nejvíc mydlí?Tam,kde je islám a muslimové.Je to všechno náhoda?
Pokud někdo věří,at věří,neberme mu to,ale nesmí se z toho vyloupnout fanatismus.
Sám jsem pokřtenej,svatby jsem měl v podstatě dvě(na úřadě i v kostele),dokážu se pomodlit u vánočního stromečku,když mě bolí zuby,tak neříkám,,pane Kalousku pomoz,ale pane Bože pomoz,,ale pořád mě nesedí pár věcí.Ježíš nás tedy vykoupil,tím pádem bychom měli být v pohodě a to se nějak nedaří.A potom taková drobnost.Pán Bůh jest všemocný.Potom se dovolím zeptat:proč ještě nepřemohl satana?
 

DeletedUser

Guest
Podívejme se tedy na náboženský fundamentalismus obecně - křesťanský, islámský, hindský, židovský, sikhský a další, co na tom sejde... zkrátka obecně.

Především jde o jakousi spojitost mezi náboženstvím a politikou - respektive, jde o to, že fundamentalisté v tom vidí jedno a totéž, ergo vlastně odmítají rozlišení veřejného a soukromého života (víra je přece věcí ryze soukromou, kdežto politika je správa věcí veřejných)... to nás posouvá k potřebě změnit svět takříkajíc od základu a začíná vznikat stát na náboženských principech, což ve svém důsledku může vést k totalitním režimům.

Další věcí je - nechci říci přímo politická - angažovanost, kdy jsou zde jisté základní hodnoty obsažené v posvátných textech a dochází k jejich tendenčnímu čtení, které umožní potenciálně nebezpečným způsobem zjednodušit původní myšlenku.

Dále se mi jaksi nepozdává kritika jakékoliv modernizace, ve které fundamentalisté povětšinou vidí příčiny úpadku společnosti; ve skutečnosti jde o značně selektivní vnímání, protože jde o směs odporu a závisti. Jak mi kupříkladu vysvětlíš argumentaci ohledně návratu k víře, tradicím, zavrhování novot... a na druhé straně více než ochotu akcepovat vědu, techniku... dokonce jaderné zbraně...?

Fundamentalisté se velmi často dovolávají demokratických principů, jsou - li jim ku prospěchu; po uchopení moci povětšinou žádné další demokratické principy nepřicházejí v úvahu. Navíc, chápání světa v podání fundamentalistů je manichejské - boj dobra se zlem - jinak řečeno, věřící proti nevěřícím. Je jen málo věcí, které se vyrovnají v negativním slova smyslu čerobílému vidění.

Mně je jedno, v co kdo věří... ať si věří, ale ať mě to nijak neomezuje - pokud sem přijde kdokoliv odjinud, nechť respektuje zdejší zvyklosti stejnou měrou, jakou vyžadují respektování tamních zvyklostí od přišedších. A ptám se - je tomu tak?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Boj Boha s ďáblem? On je všemocný, proto si může vybrat dobu, kdy bude "ve formě", satan bude na dně a nejlépe po opici a bude mít příležitost zamachrovat a ukázat jakej je borec. No a protožeSatan je jen jeden a tak má na tuhle show jen jeden pokus, který chce využít co nejlépe. Proto si s tím dává tak načas. ALe až se rozhodne, nastane apokalypsa všechny online hry budou odpojeny... mimo jiné. :angel:
 
hm,zajímavej postřeh,ale nebude to snad tím,že kdyby ho zmastil,tak by neměl přirozenýho nepřítele,takže z titulu svojí všemocnosti by si musel udělat náhradního,aby měl zase s kým bojovat? A co když satan nechlastá,ale naopak chodí do fitka a je kámoš s Chuckem Norrisem?
Třeba na satana nemá čas,protože přemejšlí,jestli příští sezonu bude ještě chytat,protože,,Hašan není člověk,Hašan je Bůh,,.
 

DeletedUser

Guest
To je další důvod, každý superhrdina musí mít svého superpadoucha.
Navíc ďábel se mu stará o hříšníky, které mu posílá do pekla. Je tam pěkná symbióza, stejně jako u našich velkých politických stran. :střelec:
 
no jo,ale kdyby to s náma myslel dobře,tak rohatýmu jako na usmířenou pošle flašku Jeníka Chodce(pokud zrůda chlastá),,silně říznutýho extazí,obluda se unaví v rytmu hip-hopu a snadno ji zdolá svým mečem plamenným.
Pokud ohava chodí do fitka a žere zdravě,nasadit by mohl jogurt s cyankáli,nebo zeleninovej salát s rulíkem zlomocným.
Potvora by natáhla ráfky,tím pádem by se po zeměkouli nemohla toulat a svádět lidi k páchání hříchů,tím pádem by nebylo portřeba peklo,tím pádem by poklesla spotřeba energií,tím pádem by nebylo potřeba stavět jaderný elektrárny,tím pádem by se lidi nemuseli mydlit kvůli ropě za zástěrkou budování demokracie,tím pádem by starej pán mohl jít do důchodu a s ním i spousta fráterníků,papamobil by neměl koho vozit,tak aby se nenudil, by musel znovu vymyslet online hry,no a protože to je soutěživej typ,tak by pořád s titulu svý vševědoucnosti všechno vyhrával,tak by ho to přestalo bavit a vymyslel by třeba SATANA.A my by jsme na to koukali z obláčku a jenom si říkali,,deja vu,,.
 

DeletedUser

Guest
Prostě se zde sešla parta hravých individuí, které se nebály popustit uzdu fantazii.Jinak budu radši když mě budete oslovovat nickem, to moderátor znělo jako kdyby jsi to říkal s odporem. :::)):::::)):::::))::
 

DeletedUser4517

Guest
No Muslimy nesnáším poněvadž je to skrytá hrozba,vy se smějete a říkáte,že jsem blázen ,ale v 11. září 2001 žádný muslim nepřišel pracovat do WTC a důvod? čekali útok? nebo snad připadl na tento den nějaký svátek? Mě se víc zamlouvá ten útok.
Tak jako křestané vedli Křižáckou výpravu za kázáním křestanství,tak i Muslimové páchají atentáty na nevěřící tzv:Džihád a věří,že čím víc lidí zabijí tak se jim Aláh odvěčí a budou čít blaze.
Muslim zde může žít několik let,může zde vystudovat,může to být váš soused,který dělá ve sklepě bomby a navenek to může být normalní chlap,ale přijde rozkaz a bum odpálí sebe někde v autobusu nebo vás.
jsem možná paranoik,ale rozhodně věci nepodcenuji.
 
Nahoru