• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Islám

DeletedUser

Guest
No Muslimy nesnáším poněvadž je to skrytá hrozba,vy se smějete a říkáte,že jsem blázen ,ale v 11. září 2001 žádný muslim nepřišel pracovat do WTC a důvod? čekali útok? nebo snad připadl na tento den nějaký svátek? Mě se víc zamlouvá ten útok.
Tak jako křestané vedli Křižáckou výpravu za kázáním křestanství,tak i Muslimové páchají atentáty na nevěřící tzv:Džihád a věří,že čím víc lidí zabijí tak se jim Aláh odvěčí a budou čít blaze.
Muslim zde může žít několik let,může zde vystudovat,může to být váš soused,který dělá ve sklepě bomby a navenek to může být normalní chlap,ale přijde rozkaz a bum odpálí sebe někde v autobusu nebo vás.
jsem možná paranoik,ale rozhodně věci nepodcenuji.


promin, ale nez tu neco placnes tak si to prosimte promysli. 11. zari je jiny tema a s Islamem nema VUBEC nic spolecnyho
 
promin, ale nez tu neco placnes tak si to prosimte promysli. 11. zari je jiny tema a s Islamem nema VUBEC nic spolecnyho

To s Islámem má mnoho společného, je to alfa i omega jejich působení. Vedou boj s ideologickým nepřítelem, USA je pro muslimy ztělesněním zla, je to protichůdná kultura a společnost se kterou se nemůžou ztotožnit. Oni prostě chtejí přetvářet, slova jako kompromis a tolerance nezanají. Uznávají jen svoje dogma a to jediné může existovat.
 

DeletedUser

Guest
Nema, najdi me jednu vec, nejakej dukaz, ze nakej muslim provedl teroristickej utok v USA.
To, cos napsal od 2. vety, si myslim, ze je presne naopak nebo je to vzajemny. Jenom se jeste zeptam, jaky podklady mas k tomu to rikat, ze chteji pretvaret, ze neznaji kompromis ani toleranci. Myslim, ze neni dobry hazet vsecky muslimy do jednoho pytla. Jsou mezi nimi co veri, ale i ti, co veri a jsou "cleny cirkve". A ta cirkev je prave to zlo, ne ta vira.
Stejne nechapu, jak se mezi tim lidi muzou hadat. Vzdyt je to uplne jedno, pravdu se nikdy nikdo nedozvi, nikdy ji nikdo neznal, tak jak se ti bezmozci muzou hadat, ze to jejich je spravny? Tohle tema me vzdycky dokaze nastvat, protoze je to absolutne nesmyslny. Nemam rad lidi, co zijou v blahove vire, ze tam nekdo nahore (coz je podle me dost relativni, protoze kde je nahore ze? Kdyz jsem v CR nebo na novym zelandu, nahore je pokazdy nekde jinde.) jim ve vsem pomuze a sami nechavaji veci nahode.

Napriklad naka matka nechtela povolit dceri transfuzi krve, protoze na to neverila, a ze buh ji ochrani a takovy pindy. Nechapu, jestli 90% populace nedokaze racionalne uvazovat, tim myslim pouzivat u toho mozek. Je na tom neco tezkyho premyslet sam za sebe?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4517

Guest
promin, ale nez tu neco placnes tak si to prosimte promysli. 11. zari je jiny tema a s Islamem nema VUBEC nic spolecnyho

kdo vletěl letadlem do dvojčat? snad mi nechceš říct,že to byl křestan :) byl to muslim kolego a jak mi odůvodníš proč v tehda nebyl ani jeden muslim v prácí,asi mělí hromadný průjem :) nesmysly tu mluvíš zpravidla ty :) tak laskavě klid.
 
To o těch muslimech co nešli do práce v daný den, se mi zdá trochu přitažené za vlasy. Pochybuji že by o tom věděli, takové věci se nevytrubují. Nicméně pokud se bavíte s muslimi o tom kdo ten útok provedl, není snad ani jeden který by si myslel že to není jejich počin.
 

DeletedUser

Guest
Cline, nerad bývám osobní, ale jak si tak pročítám Tvé posty, možná by byl kratší výčet těch, které bys ve svém okolí dokázal alespoň po jistou dobu jakýmsi způsobem snést.

Co se terorismu týče, mohli bychom se o tom dlouze bavit, stejně jako o náboženství, sektářství, náboženském fundamentalismu a ideologiích... a dospěli bychom k jednomu jedinému závěru, a to sice k tomu, že za vším stojí člověk. Kromě toho, Cline, mám k disposici pár statistik, které Tě nepochybně zaujmou, neboť pocházejí z Europolu z let 2006 - 2008, abychom se příliš nenamáhali - takže:

V roce 2006 se na teroristických akcích po Evropě podílelo 424 separatistů, 55 levicových extremistů, 1 pravicový extremista, 1 muslim a 17 jiných.
V roce 2007 se na teroristických akcích po Evropě podílelo 532 separatistů, 21 levicových extremistů, 1 pravicový extremista, 4 muslimové a 25 jiných.
V roce 2008 se na teroristických akcích po Evropě podílelo 397 separatistů, 28 levicových extremistů, 0 pravicových extremistů, 0 muslimů a 16 jiných.

Pokud ovládáš výpočet počtu procent (o čemž přirozeně ani na okamžik nepochybuji), tak Ti na muslimy vyjde celých 0,4% a na separatisty (mimochodem, jakého vyznání že to vlastně jsou?) cca 85%, abychom do toho nezavlekli ty blíže nespecifikované.

Pokračujme dále - na oficiálních stránkách FBI existuje chronologický seznam všech teroristických útoků na americké půdě od roku 1980 až do roku 2005. Podle těchto dat je 94% teroristických útoků v USA nemuslimských.

Sečteno a podtrženo, pusť se do mě ze všech sil a vyvracej, argumentuj :)
 

DeletedUser

Guest
"cleny cirkve". A ta cirkev je prave to zlo, ne ta vira.

V historii Islámu neexistovala církev,jak ji chápeme my.To proto,že zde nebyla odluka moci světské a náboženské,zde se jen ujali určité náboženské směry a právo.
Titul vládce-Chalífa je zkomoleninou slov,která znamená Kníže věřící...

Co se týče zúčtování se satanem,zde jsou verše z Koránu:
7.Súra Rozpoznání(Překlad I. Hrbek)
9)A umístili jsme vás na zemi a připravili jsme pro vás na ni obživu- a jak málo jste vy vděčni!
10)A vskutku jsme vás stvořili a potom jsme vám podobu dali a posléze jsme k andělům pravili: "Padněte na zem před Adamem!" A padli všichni kromě Iblíse,jenž nebyl mezi těmi kteří se klaněli.
11)Pravil Bůh:"Co ti zabránilo,abys padl,když jsem ti to poručil?"Odpověděl:"Já lepší jsem než on,mne z ohně jsi stvořil,jeho však jen z hlíny."
12)Pravil Bůh:"Sestup odsud,nebot ti nepřísluší,aby ses zde pyšným ukazoval!Odejdi,neboť věru budeš z opovržených!"
13)Řekl Iblís:Popřej mi odkladu až do dne,kdy budou vzkříšeni!"
14)Pravil Bůh:"Budiž tedy mezi těmi,jimž odklad je dán!"
15)Řekl Iblís:"Za to,že jsi mě odvrhl,budu věru číhat na ně na přímé stezce Tvé.
16)a pak je budu pokoušet zepředu i zezadu,zprava i zleva,takže většinu z nich shledáš nevděčnými!"
17)Pravil Bůh:"Odejdi odsud zahanben a zavržen!Však těmi,kdo následovat tě budou,já věru peklo naplním všemi!
 

DeletedUser

Guest
Málem bych byl zapomněl... neodlétala čistě náhodou z Kennedyho letiště 13. září 2001 z USA bin Ládinova rodina (26 osob), když už byla zničena dvojčata Twin Towers v New Yorku... do Saúdské Arábie (ve svém soukromém letadle - a, mimochodem, nebyl v té době až do odvolání pro jiné vzdušné soukromé dopravní prostředky zákaz startu a přistání)?

A k ČR... nepodepsali snad zástupci české mezinárodní splečnosti Czech Mining Technology - CZMT a. s. dne 22. srpna 2008 v Praze kontrakt se saúdskoarabským podnikatelem šejkem Bandarem Tárikem bin Ládinem z firmy Middle East Development ohledně aktivit v Džibuti a Jemenu?

A není dotyčný šejk podivnou shodou okolností nevlastním bratrem Usámy bin Ládina? Ale 17 miliard korun za to přece stojí, ne? Ergo bychom si tedy mohli udělat v zahraniční politice a obchodu jasno alespoň u nás, pro začátek...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
V roce 2006 se na teroristických akcích po Evropě podílelo 424 separatistů, 55 levicových extremistů, 1 pravicový extremista, 1 muslim a 17 jiných.
V roce 2007 se na teroristických akcích po Evropě podílelo 532 separatistů, 21 levicových extremistů, 1 pravicový extremista, 4 muslimové a 25 jiných.
V roce 2008 se na teroristických akcích po Evropě podílelo 397 separatistů, 28 levicových extremistů, 0 pravicových extremistů, 0 muslimů a 16 jiných.


O tom tu mluvím no. Když někdo nezná fakta, je těžké se s ním dohadovat. Já si stojím ze názorem, že za 9.11. zopdovídá Bush a hotovo.


Ještě se zeptám, odkud máš tyhle informace?
 

DeletedUser

Guest
8.Nevěřícím je i ten, který pomáhá nevěřícím a podporuje nemuslimy v jejich nepřátelství proti muslimům. Bůh v Koránu říká:

“Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý.” (súra 5:51).


http://pravdaoislamu.cz/index.php/2008/03/16/dzihad-a-jeho-povolene-obeti/

jestli jste viděli nějaké video,kde jsou "Mírumílovní"muslimové tak tam pokříkují Alah Akbar [Aláh je Velký] a ubožákovi uřežou hlavu
příkládam video pro silné povahy


Prosím o zdroj.

“Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý.” (súra 5:51).

Hrbek o těchto verších píše tohle:
Tyto verše ocházejí z doby,kdy "pokrytci" vedeni Abdalláhem ibn Ubajjem byli spojenci židovského kmene Banú Qajnuqa(62-625)
Dovolil bych si tohle trochu vysvětlit.

V této době sílila opozice vůči Proroku Muhammudovi.
Zvláště židé(3 jejich kmeny žily tehdy v Medíně.),jeho učení napadali a M. chtěl jednoduše varovat své následovníky,před židovským "negativním" vlivem.

Nechápu,proč jsi tak moc dané video zaspoileroval,ale vzhledem k tomu,že násilím nemám rád,tak ho stejně nezhlédnu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4517

Guest
Nechápu,proč jsi tak moc dané video zaspoileroval,ale vzhledem k tomu,že násilím nemám rád,tak ho stejně nezhlédnu.

zaspoilerovane je proto,že je drastické a to odradí možné některé a doporučil bych to shlédnout těm,kteří propagují islám v ČR a zastávají se ho a proč u řezání hlavy křičí Aláh Akbar

ZDROJ http://pravdaoislamu.cz/index.php/category/islamske-hodnoty/

*******
Edit by Darling:
Video odmazáno - důvod obdržíš soukromou zprávou a příspěvek celý mažu (část překopírována do příspěvku Deliho, aby zde byly souvislosti).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Cline, až do tohoto okamžiku jsem tu nezaznamenal jakoukoliv propagaci islámu - podle mého názoru jde o pouhou diskusi. Pokud Ti ovšem vadí i pouhá diskuse, dostáváme se někam, kde nejspíše nechceme být.
 

DeletedUser4517

Guest
Cline, až do tohoto okamžiku jsem tu nezaznamenal jakoukoliv propagaci islámu - podle mého názoru jde o pouhou diskusi. Pokud Ti ovšem vadí i pouhá diskuse, dostáváme se někam, kde nejspíše nechceme být.

to já jen tak kdyby se tu někdo takový našel.
 

DeletedUser

Guest
Jinak řečeno jsi nic z výše uvedeného nečetl... a pokud ano, šlo o zbytečné mrhání časem - máš pozoruhodně vyvinuté selektivní vnímání. Postoval jsem o náboženském fundamentalismu, postoval jsem oficiální statistiky, načež reaguješ výše zmíněným videem. Opravdu se nedivím, že při tomto způsobu přístupu k debatám v podstatě není s kým debatovat, nepočítaje pár výjimek.

Mimochodem, za podobné názory, jako jsou ty Tvé, vylétl jeden z autorů z literárního serveru - a kupodivu jej odsoudili kromě ateistů i křesťanští věřící, s nimiž se tamtéž velmi často polemizuje (jenže o pár desítek levelů výše).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ta stránka,která se zve "pravda" o Islámu ukazuje pohled toho chlapa na Islám,tedy to není čistý Islám,ten propagoval jen Muhammud.
Přesto mám nejraději mystický Islám,ten kerý praktikoval Al Halládž,Ibn Sína(Avicenna),Ibn Tufajl(Abubakr),či slavný aristotelik Ibn Rusd.(Averoes)
Jestli tu někdo začne propagovat Islám,tak to budu určitě já.A to by se Clinovi asi nelíbilo...
EDIT:Zprávy promazány :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ta stránka,která se zve "pravda" o Islámu ukazuje pohled toho chlapa na Islám,tedy to není čistý Islám,ten propagoval jen Muhammud.
Přesto mám nejraději mystický Islám,ten kerý praktikoval Al Halládž,Ibn Sína(Avicenna),Ibn Tufajl(Abubakr),či slavný aristotelik Ibn Rusd.(Averoes)
Jestli tu někdo začne propagovat Islám,tak to budu určitě já.A to by se Clinovi asi nelíbilo...

Takové rozdíly nemá smysl vysvětlovat, vidíš to sám.

P.S: máš plnou schránku, nelze poslat zprávu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
Proti islámu nic nemám, naopak si myslím že může být i přínosem naší kultuře...
Bylo by možné tuto tvou myšlenku nějak rozvést nebo konkretizovat?

Já sám jsem Korán nečet, snad je v něm svět rozdělen takto:
"Svět je podle islámské věrouky rozdělen na dvě části:
– území islámu (dár al-islám) – tam, kde se uplatňuje islámská moc a boží zákon (šarí’a) a
– území války (dár al-harb) – zbytek světa."
Možná tedy jsem xenofobní, ale podle tohoto výkladu, zde moc prostoru k toleranci jiného vyznání nevidím.
Možná to budeš považovat za nějakou "mediální masáž", na ČT 2 jsem měl možnost shlédnout nějaký dokument o tom, jakým způsobem nahlížejí Íránští duchovní na problematiku chování "bezvěrců" v jejich zemi. Za příklad tolerance bych to tedy neoznačil. Podotýkám, že to nebyl nijak sestříhaný záznam, rozhovor byl veden v angličtině.
Tak nějak je očekáváno, že i jako návštěvník jsi povinován dodržovat všechna nařízení a doporučení vycházející z Koránu.
Mně osobně se zdá trošku zvláštní, když recipročně požadovaný respekt k našim "hodnotám", je vykládán jako projev xenofobie či rasizmu či jiné formy diskriminace.
Ale to je jen můj osobní postřeh a názor.

Tak tedy, co přínosného od islámu očekáváš?
 

DeletedUser

Guest
Islám nebyl a není špatný, naopak ve svě ryzí fromě je i tolerantnější než řesťanství. Připomeňme si křížové výpravy:
Jeruzalém. Město, které obývali z jedné poloviny muslimové, z jedné čtvrtiny židé a zbytek tvořili křesťané. PO dobytí křižáckými vojsky začalo rozsáhlé vraždění všech, bez ohledu na jejich náb. vyznání nebo původ. Když město dobyl Saladin, nechal popravit místodržícího + pát templářů (opevnili se v chrámu a nechtěli vylézt) a jinak to bylo v pohodě. Taky si vzpomeň na Ibháhíma ibn Jakoba(za správný přepis neručím) který nám popsal Prahu za vlády Boleslava Ukrutného. Kdo to byl? NO přece Cordóbský vyslanec a kupec. (avšak pravděpodobně i špion:::))::)
Přímé příklady kultury ti zde pravděpodobně neuvedu, nejsem zrovna odborník na islám, ale Delicius bude jistě tak hodný a dá ti sem dost příkladů na ukojení tvé zvědavosti.:klubun:
 

DeletedUser1318

Guest
Forkronile, to co tvrdíš, je tvůj výklad historie, se kterým polemizovat nemíním.
Já sám praktikující křesťan nejsem, tudíž nemám problém s tebou souhlasit, že byla jistá období, kdy domněle ve jménu Krista bylo prolito mnoho krve.
Dokonce s tebou mohu souhlasit, že prvotní myšlenka Islámu není špatná. Ovšem z tohoto úhlu posuzováno není špatná myšlenka ani původního křesťanství, či idea komunismu.
Saudská Arábie, Nigérie, Sůdán, Írán, Afghánistán, to nejsou místa, odkud by přicházelo mnoho zpráv o tom, jak pohodově si tamní lidé žijí. Mnoho aspektů života v současné "islámské" kultuře mne spíš děsí, než že by mne naplňovalo očekáváním něčeho lepšího.
A to si sám o sobě myslím, že xenofobní nejsem. Vidím to prostě jen tak, že vrátit se zpět do středověku se mi nechce.
Nicméně za tvoji, byť nic neříkající odpověď ti děkuji.
 
Nahoru