• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Kam jdete na školu

DeletedUser

Guest
Konzervatoř Evangelické Akademie Olomouc.Jdu tam,protože to mám nejblíž (a stejně tam budu na intru) ale tak když do neznáma,tak tam,kde někoho znát (v tomto případě tam je jedna kámoška).
 

DeletedUser7906

Guest
Střední průmyslová škola- Kutná Hora - Obor Informační technologie
 

DeletedUser13138

Guest
nechápu co máte všeci z gymplu,když na průmyslových školách to je lepší
Chlapik:eek:no víš na učební obory nikdo nechce jit,protože jsou málo placené a stát si jich neváží.
 

DeletedUser

Guest
No... dejme tomu všeobecný přehled. Jistě, struktura uhlovodíkových kyselin mi asi bude při mém zaměření k ničemu, ale jsou lidé co se zajímají o informace jen pro informace samé. Což ovšem někteří nemůžou pochopit, že.:angel:
 

DeletedUser7836

Guest
V tomto musím s chlapikom súhlasiť. Pred pár týždňami som bol navštíviť základnú školu, ktorú som navštevoval. Keď som sa len tak námatkovo pýtal deciek, kde by chceli ísť na školu takmer každá odpoveď znela gympel. Možno to je tak len v našom regióne, ale takmer každý mladý človek si u nás vyberá gymnázium. Je síce pekné, že decká chcú študovať na výške atď. Avšak nechápem prečo sa tam hlásia aj tie decká, ktoré vyložene na ten gympel vedomosti nemajú. Proste nemôžem pochopiť čo na tom vidia. Osobne som mal príležitosť navštevovať gympel. Avšak odmietol som. Pretože viem, že na odbornej škole to budem mať určite s učením lahšie. Plus viem, keby som sa nerozhodol pokračovať na VŠ, že mám aspoň to odborné vzdelanie a niečo proste dokážem. Z gymplu sa proste podla mňa uplatniť nedá, ak nechcete pokračovať na VŠ a ak nemáte niekde známosť ktorá vás dosadí na teplý flek za dobré peniaze. Sám neviem čo bude zajtra, nie tak za pár rokov. A decká uchodia na gymple s veľkými víziami o tom, že pôjdu na VŠ. Čo ak za tie 4 roky čo budem navštevovať gympel sa niečo stane ? Napríklad vyskytnú sa nejaké nečakané finančné komplikácie a na štúdium na VŠ nebudem mať financie a nebudem mať také vedomosti, aby som požiadal o štipendium ? Čo ak sa pri nejakej žúrke dievča opije a zrazu doma oznámi, že je tehotná ? Bude pokračovať na VŠ ? S tou odbornou školou mám aspoň istotu, že sa za niečo vyučím. Ako teda písal chlapik, každý chce ísť na gympel. Som tiež zvedavý za pár rokov kto bude pracovať v obore. Teraz napríklad keby v našom regióne ide niekto za murára alebo klampiara, peniaze ma isté. O tieto remeslá nemá mládež v súčasnej dobe záujem. Avšak murára bude stále potreba. Tak isto aj klampiara plus iné remeslá. Peniaze zato idú aspoň u nás dobré, ale komu sa chce v dnešnej dobe manuálne makať ? Nikomu. Každý si len predstavuje, že sa bude ráno budiť o ôsmej. pôjde kdesi do kancelárie, tam bude sedieť za PC a o druhej pôjde domov. Nieje všetko také ľahké, ako si to niekto predstavuje.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zkusím jen doplnit..nemůžu než souhlasit s P3t4. Já jsem na gympl chodila, protože mě tam tlačili rodiče. Kdybych mohla vrátit čas, prosadila bych si stavební průmyslovku. Proč? Zbytečné učení, málo radostí, spoustu strastí. Teď studuji na vš chemii..kolik myslíte, že jsem těch znalostí z gymplu uplatnila? Téměř žádné narozdíl od těch, kteří přišli z průmyslovky.
Pak tu P3t4 nakousl téma, že spousta děcek jde na gympl i když na to nemá..k tomu bych chtěla dodat, že spousta takových i maturitu nakonec udělá. bohužel. dětí je celkově méně a tudíž se školy rvou o každého žáka, jen aby nemusely zavírat třídy a vyhazovat učitele.
A pak mě ještě napadlo, na co se v dnešní době chtějí všichni cpát na gympl, když na vš mít určitě všichni peníze nebudou a bez ní nejste nic. alespoň já být o pět let mladší, tak výšku mít nebudu, protože bych si to nemohla dovolit
 

DeletedUser7836

Guest
Standis, ja ani nemyslím :)
Keď si tak pozriem túto tému kde sú príspevky o 2och až 5tich slovách, zdá sa mi taká suchá až by s som povedal zbytočná.
Kľudne si tu môžeme zhodnosť gymple, učilištia, stredné odborné školy atď.
Ale aby si nepovedal, že som OT.
Ja navštevujem SOŠ (mechanik nastavovač).
 
Nahoru